تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سی‌ان‌ان:
اصلاحات بن‌سلمان در عربستان سطحی و توخالی است
۱۳۹۷/۱۰/۲۶

Image result for ‫اصلاحات بن‌سلمان در عربستان سطحی و توخالی است‬‎
یک شبکه خبری آمریکایی اعلام کرد که اصلاحات صورت‌گرفته در عربستان تحت حاکمیت ولیعهد این کشور، سطحی و توخالی است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه «سی‌ان‌ان» طی گزارشی، اعلام کرد که اصلاحات صورت‌گرفته در عربستان در صورتی که تحت حاکمیت «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور دنبال شود، اقدامات سطحی و برای منحرف کردن افکار عمومی و مخفی کردن سرکوبگری‌های قدیمی در عربستان است، و این سرکوبگری همچنان با شدت ادامه دارد.«سی‌ان‌ان» تصمیم وزارت دادگستری عربستان درخصوص اجرای نظام هشدار پیامکی به زنان درخصوص طلاق آنها را اقدامی توخالی و سطحی دانست و تأکید کرد که این نهاد تلاش می‌کند وجهه سرکوبگری سنتی عربستان در تقویت سلطه مردان بر زنان را مخفی نگه دارد.
صهیونیست‌ها با چه شعارهایی به قدرت می‌رسند
 لیبرمن: اگر به قدرت برسم به غزه حمله می‌کنم!

Image result for ‫لیبرمن: اگر به قدرت برسم به غزه حمله می‌کنم!‬‎

سرزمین‌های ‌اشغالی تنها‌ جایی در دنیاست که، سیاستمداران آن علنا از «ترور» حمایت می‌کنند و برای جلب آرای مردم وعده صلح نمی‌دهند! وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی گفته اگر‌ با پیروزی حزبش دوباره وزیر جنگ شود، قول می‌دهد به غزه حمله کند!
«‌آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی گفته:« نباید ما صبر کنیم تا پرتاب موشک‌هایی که از غزه انجام می‌شود از ما قربانی بگیرد. بلکه با حملات پیش‌دستانه و قدرتمند علیه حماس می‌توانیم جلوی این اقدامات را بگیریم حتی اگر شرایط به سر‌حد جنگ با نوار غزه برسد.»
به گزارش تسنیم، وی سپس ابراز امیدواری کرده که حزب «اسرائیل خانه ما» در انتخابات پیش رو پیروز و بار دیگر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شود و با حمله به غزه جلوی پرتاب موشک‌ها را بگیرد!
لیبرمن با اعتراف به اینکه طی درگیری‌های اخیر میان نیروهای مقاومت و این رژیم 500 موشک از غزه به سوی سرزمین‌های ‌اشغالی پرتاب شده، گفته: «ما نباید در وضعیت خطر و هشدار زندگی کنیم.»
گفتنی است حملات سنگین موشکی نیروهای مقاومت فلسطینی در آبان ماه گذشته و طی جنگ دوروزه به سرزمین‌های ‌اشغالی باعث شد تا آویگدور لیبرمن 14 نوامبر (23 آبان) از سمت خود استعفا کند. سران این رژیم پیش از این بارها اعلام کرده‌اند به دنبال ترور رهبران حماس و حزب‌الله هستند.
رئیس ‌جدید ستاد مشترک ارتش اسرائیل
خبر دیگر اینکه، «آویو کوخاوی» به عنوان بیست و دومین رئیس‌ ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی انتخاب و جانشین گادی آیزنکوت شد. روزنامه هاآرتص با اعلام این خبر نوشته، انتصاب روسای ستاد مشترک ارتش صهیونیستی بدون بررسی عمیق سابقه و پیشینه این افراد صورت می‌گیرد و انتصاب آویو کوخاوی هم از این قاعده مستثنی نیست.
 به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، در جریان عملیات «دیوار بازدارنده» در سال ۲۰۰۲ در کرانه باختری، کوخاوی به عنوان فرمانده تیپ چتربازها فعالیت می‌کرد که بر اردوگاه آوارگان فلسطینی در نابلس سلطه پیدا کرد و نقطه بارز درباره این عملیات این بود که نظامیان صهیونیست از طریق دیوارها جلو می‌رفتند. کوخاوی دراین عملیات خانه خانواده‌های فلسطینی را تخریب کرد و اقدام به کشتار گسترده فلسطینیان نمود. وی در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ نیز طراح اصلی ایده تخریب و کشتار هدفمند در اردوگاه بلاطه بود.ضمن دیدار با شهردارهای فرانسه
 ماکرون به امید پایان شورش‌ها گفت‌وگوی ملی را با عجله کلید زد

Image result for ‫ماکرون به امید پایان شورش‌ها گفت‌وگوی ملی را با عجله کلید زد‬‎
رئیس‌جمهور فرانسه که با امید پایان یافتن شورش‌ها از مردم خواسته بود تا در گفت وگوی ملی شرکت کنند، طی جلسه‌ای هفت ساعته برای رهایی ازبحران ایجاد شده در کشورش، با ۶۰۰ شهردار به گفت‌وگو پرداخت.
طی هفته‌های گذشته که در نتیجه سرکوب اعتراضات مردمی و درگیری نیروهای دولتی و جلیقه زردها، 10 نفر کشته و نزدیک به 8000 نفر زخمی و دستگیر شده‌اند، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور که دید جلیقه زردها حاضر به عقب‌نشینی نیستند، خواستار گفت‌وگوی ملی شد. ماکرون در قالب نامه‌‌ای که اواخر وقت یکشنبه شب منتشر شد، از شهروندان خواست تا خشم خود را به راهکار تبدیل
کنند. وی درخواست کرد که مردم دیدگاه‌های خود درباره سیاست‌های دولت را در قالب مذاکره مطرح کنند.به همین دلیل، رئیس‌جمهور فرانسه در نخستین روز از اجرای طرح گفت وگوی ملی برای برون رفت از بحران تظاهرات ضد نظام سرمایه‌داری، طی جلسه‌ای ۷ ساعته با ۶۰۰ شهردار به مناظره پرداخت. در این مناظره که در نرماندی (شمال فرانسه) برگزار شد، ماکرون پس از شنیدن سخنان و انتقادات شهرداران، به تشریح طرح گفت وگوی ملی پرداخت، که قرار است به مدت دو ماه در سراسر فرانسه از طریق شهرداری‌ها به اجرا درآید.بر اساس طرح آشتی ملی یا گفت وگوی ملی ماکرون، که جزییات آن در قالب نامه پنج صفحه‌ای و ۳۵ سؤالی از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در اختیار مردم قرار گرفته است، فرانسوی‌ها می‌توانند به انتقاد و شکایت از برنامه‌های اصلاحی دولت به ویژه در حوزه اقتصادی بپردازند. البته، براساس نظرسنجی، فقط ۴۰ درصد فرانسویان اعلام کرده‌اند در طرح گفت وگوی ملی ماکرون شرکت خواهند کرد.67 درصد فرانسویان نیز اعلام کرده‌اند طرح ماکرون به سرانجام مورد نظر که همان اصلاحات بنیادین است، نخواهد رسید.مخالفان دولت و فعالان جنبش ضد سرمایه‌داری با رد طرح آشتی ملی ماکرون اعلام کرده‌اند، این طرح برای خرید زمان و فرسایشی کردن روند اعتراضات مطرح شده است.جنبش ضد سرمایه‌داری در حالی اعتراضات خود را در دهمین هفته متوالی از سرگرفته که تا کنون ۱۰ کشته و بیش از 8000 زخمی و بازداشتی داشته و قرار است معترضان شنبه پیش رو نیز بار دیگر به خیابان‌ها بیایند.ماکرون نخستین رهبر فرانسوی نیست که طرح آشتی ملی را مطرح کرده است، در سال ۱۷۸۹ میلادی نیز لویی شانزدهم طبقه‌اشراف فرانسه، کشیش‌های کلیسا و شهرداران را فراخواند تا با گفت‌وگو راهی را برای فرونشاندن نارضایتی مردمی بیابند. اما این روش موفق نبوده و نه تنها خشم مردم فروکش نکرده، بلکه چهار ماه بعد، لویی شانزدهم از قدرت برکنار شد و چهار سال بعد نیز با گیوتین سرش را از تن او جدا کرده‌اند.
گفتنی است روز به روز بر تعداد مخالفان و معترضان افزوده می‌شود
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 27 دی 1397
جمعه 28 دی 1397 12:57 ب.ظ
مرگ بر دشمنان اسلام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic