تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


در نشست اقتصادی بیروت ایراد شد
سخنرانی آتشین وزیر خارجه لبنان در حمایت
از «اسد» در جمع کشورهای عضو اتحادیه عرب
    ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
Image result for ‫جبران باسیل‬‎

وزیر خارجه لبنان در نشست اقتصادی بیروت و در جمع فرستادگان اتحادیه عرب گفته: «ما با لغو عضویت سوریه در اتحادیه عرب که با دستور خارجی‌ها صورت گرفت و هم‌اکنون با اجازه خارجی‌ها این مجوز صادر شده، لکه ننگی را در تاریخ برای خود ثبت کردیم.»
«جبران باسیل» روز جمعه در جلسه افتتاحیه نشست اقتصادی و اجتماعی اتحادیه عرب در لبنان که در سطح وزرای خارجه اتحادیه عرب برگزار شد و مقدمه‌ای برای نشست اقتصادی بیروت است، رسماً خواستار بازگشت سوریه به این اتحادیه
 شد.
به گفته «باسیل» عدم حضور سوریه در اتحادیه عرب، «بزرگترین شکاف در این نشست است و ما سنگینی غیبت این حضور را احساس می‌کنیم. ما باید سوریه را به آغوش بگیریم نه اینکه آن را سمت تروریسم پرت کنیم.
ما با لغو عضویت این کشور در اتحادیه عرب که با دستور خارجی‌ها صورت گرفت و هم‌اکنون با اجازه خارجی‌ها به این اتحادیه صادر شده، لکه ننگی را در تاریخ برای خود ثبت کردیم. بیروت در حال حاضر میزبان نشست اقتصادی سران عرب است که با حضور کم رنگ این کشورها در سطوح بالا روبه رو شده است.»وزیر خارجه لبنان در حالی از ضرورت بازگشت سوریه به اتحادیه عرب سخن گفت که بنا به اعلام روزنامه جمهوریت لبنان، وی ابتدای ژانویه(دی) نامه‌ای به دبیرکل اتحادیه عرب نوشته و در آن از لزوم بازگشت سوریه به این اتحادیه سخن گفته بود که سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان با آن مخالفت کرد. این در حالی است که ابوالغیط دبیرکل این اتحادیه تاکید کرده «سوریه بدون شک به اتحادیه عرب باز می‌گردد.»
آن طور که خبرگزاری ایرنا هم نوشته، وزیر خارجه لبنان در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از «اختلاف و دودستگی حاکم بر کشورهای عضو اتحادیه عرب» پرسید: «اگر اتحادیه ما فقط در قطع روابط با یکدیگر و تعلیق عضو اعضا موفق است، پس وجود این اتحادیه دیگر چه معنایی خواهد داشت؟» او از کشورهای عضو اتحادیه عرب خواست به جای طرد و ترک لبنان، از این کشور حمایت کرده و مشکلاتش را به لبنانی‌ها واگذار کنند.
جبران باسیل همچنین از عدم حضور برخی از کشورهای عضو این اتحادیه در نشست امروز بیروت انتقاد و از اینکه اعراب‌ از یکدیگر حمایت نمی‌کنند، ابراز تأسف کرد. باسیل گفت: «کشورهای عربی اموال خود را به قدرت‌های خارجی می‌دهند تا در مقابل آن سلاح خریده و با آن یکدیگر را بکشند.»
گفتنی است، برگزاری نشست اقتصادی کشورهای اتحادیه عرب در بیروت توجه بسیاری از رسانه‌های عربی را به خود جلب کرده است و شماری از آنها با توجه به وجود بحران‌های پیچیده در جهان عرب با بدبینی به این نشست و نتایج آن می‌نگرند.
بیروت طی روزهای 26 تا 30 دی ماه جاری (16 تا 20 ژانویه) میزبان نشست سران اتحادیه عرب در منطقه ساحلی معروف به «سی ساید آرنا» است. روزهای نخست این نشست در سطوح کارشناسی و وزیران خارجه کشورهای عضو برگزار شد و نشست اصلی اقتصادی اتحادیه عرب قرار است امروز (یکشنبه) در بیروت برگزارشود‌.
این نشست در حالی برگزار می‌شود که کشورهای عضو اتحادیه عرب در سطح پایینی در این نشست شرکت کرده‌اند. گفته می‌شود تنها موریتانی و سومالی در سطح روسای خود در این نشست حاضر می‌شوند.
 از سوی دیگر لیبی نیز در پی اعتراض مردمی در لبنان که دولت آن کشور را متهم به کم کاری در مشخص شدن سرنوشت «امام موسی صدر» رهبر شیعیان لبنان می‌کنند، در نشست بیروت شرکت نکرد. اما در واقع فشارهای آمریکا و عربستان به کشورهای عربی سبب شد که آنان در سطح پایینی در این نشست حضور یابند.
آنچه سبب می‌شود که نتوان نسبت به نتیجه این نشست دل‌خوش ‌بود آن است که از سال1946 میلادی تاکنون هیچ یک از قطعنامه‌های نشست‌های اقتصادی اتحادیه عرب جنبه اجرایی به خود نگرفته‌اند و بحران‌ها هنوز هم به قوت خود باقی
 است.
 نادانی، عقب‌ماندگی، فقر، جنگ‌های داخلی، دخالت در امور کشورهای عربی و جنگ‌افروزی، سرکشی برای عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل و تلاش برای ائتلاف‌سازی و حمایت از تروریسم که ساختار کشورهای عربی را از هم پاشیده است هنوز هم ادامه دارد.ضمن انتقاد شدید از تصمیم ترامپ درباره سوریه
 برت مک‌گورک: بقای اسد تلخ است اما حقیقت دارد

Image result for ‫برت مک‌گورک: بقای اسد تلخ است اما حقیقت دارد‬‎
نماینده ویژه سابق آمریکا در ائتلاف به اصطلاح ضدداعش، اعتراف کرد باقی ماندن «بشار اسد» در مسند قدرت‌، یک واقعیت تلخ و بر کنار کردن وی نیز، آرزویی واهی بوده و اسرائیل و عربستان هم بدان واقف هستند.
«برت مک گورک» طی یادداشتی در «واشنگتن پست» نوشته: «ما داریم از سوریه خارج می‌شویم، شاید طی شش ماه و شاید هم در چهار ماه(به همین خاطر، تمرکز آمریکا باید روی) حفاظت از ارتش خود و خروج ایمن نیروهایش (از سوریه) باشد.»
وی در ادامه متذکر شد: «حقیقت تلخ این است که (بشار) اسد (در قدرت) باقی می‌ماند و اکنون این حقیقتی است که شرکای منطقه‌ای ما شامل عربستان سعودی و اسرائیل هم بدان رسیده‌اند. این کشورها همانند واشنگتن، مواضع خیلی تندی علیه ایران دارند، اما این را هم متوجه هستند که بدون ما، هیچ شانسی (برای آنها) وجود ندارد و این موضوع (بر کناری بشار اسد)، صرفا آرزویی واهی خواهد بود.مک گورک در ارتباط با خروج آمریکا از سوریه و تاثیر این اتفاق بر شبه‌نظامیان کرد نیز چنین نوشت: «با توجه به خروج آمریکا از سوریه، نیروهای کُرد شاید چاره‌ای جز همراهی با دمشق و کسب حمایت از دولت سوریه نداشته باشند. این موضوع تاسف‌برانگیز شاید برای اجتناب از یک فاجعه انسانی‌، ضروری باشد.»
ترکیه قابل اتکا نیست
مک گورک در ارتباط با ترکیه نیز نوشت: «در موضوع سوریه، ترکیه شریک قابل اتکایی نیست. شماری از نیروهای اپوزیسیون سوریه که ترکیه از آنها پشتیبانی می‌کند، افراطی هستند. علاوه‌بر آن، این نیروها از نظر تعداد، خیلی کمتر از آن میزانی هستند که علیه (بشار) اسد چالشی موثر به حساب بیایند.»
او سپس به واشنگتن توصیه کرد که مانع حضور نظامی ایران در سوریه شود، و این حضور را برای اسرائیل، تهدید دانست. مک گورک نوشت: «(ترسیم) اهداف محدود، برای آنهایی که امیدهای بزرگ‌تری درباره سوریه داشته‌اند، رضایت‌‌بخش نخواهد بود، اما آن امیدها مُرده‌اند. با توجه به شنیده شدن صدای تیک تاک ساعت خروج آمریکا (از سوریه)، ما باید برای حفاظت از مهم‌ترین منافع آمریکا تلاش کنیم، حتی این موضوع هم شاید کاری دشوار باشد.»
او حتی هشدار داد: «اگر رئیس‌جمهور (آمریکا) مسیر خود را تغییر ندهد، این روندها تشدید خواهد شد. شرکای ما دیگر به ما گوش نخواهند داد و تصمیماتی که مخالف منافع ما است، اتخاذ خواهند کرد. دشمنان ما با علم به اینکه آمریکا در مسیر خروج قرار دارد، منتظر خواهند نشست.»
او یادداشت خود را با این جملات پایان داد: «نکته طنزآمیز آن است که رئیس‌جمهور از آغاز، شکست داعش را به عنوان هدف خود تعیین کرده و در سال ۲۰۱۶ وعده داده بود که «داعش لعنتی را از بین خواهم برد»، اما انتخاب‌های اخیر او همین حالا هم سبب دادن حیاتی تازه به داعش و دیگر دشمنان آمریکا شده است.
برت مک‌گورک که نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در ائتلاف موسوم به «ائتلاف بین‌المللی مقابله با داعش» بود، در اعتراض به تصمیم ترامپ مبنی بر فرار از سوریه، از سمت خود استعفا داد.
جنایت جدید آمریکا
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اما گزارش داده‌، جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد‌داعش شهر «باغوز علیا» در شرق استان «دیرالزور» را بمباران کردند و20 غیر نظامی را کشتند.
این حمله آمریکا نیز طبق معمول به بهانه هدف قرار دادن عناصر داعش در منطقه تحت‌اشغال این گروه تروریستی صورت گرفته است. در بین کشته‌ها تعدادی زن و کودک نیز مشاهده شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس، برخی منابع غیر رسمی از جمله فعالان شبکه‌های اجتماعی، شمار قربانیان حمله جمعه گذشته ائتلاف آمریکا را تا ۳۱ نفر نیز اعلام کرده‌‌اند.
خبرگزاری «خطوه» وابسته به معارضان سوریه نیز با تأیید خبر این حمله، اعلام کرده که قربانیان مذکور در حال فرار از چنگ عناصر داعش بوده‌اند که هدف حملات این جنگنده‌ها قرار گرفتند! «فراس علاوی» سردبیر وبگاه «شرق‌نیوز» اظهار داشت، همه این قربانیان احتمالا قصد داشتند که با پای پیاده « باغوز علیا» را به مقصد شهرک «السوسه»
 ترک کنند.
به گفته این شخص، تا کنون مرگ ۳۵ نفر بر اثر حملات ائتلاف آمریکا ثبت شده و تنها یک خانواده ۱۰ نفر از اعضای خود را از دست داده است.ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح ضد داعش، که سال ۲۰۱۴ تشکیل شده، تاکنون هزاران غیر نظامی را در سوریه و عراق کشته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 30 دی 1397
یکشنبه 30 دی 1397 10:49 ق.ظ
مرگ بر دشمنان مسلمین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic