تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

امریکا مجوز تسلیح تروریست ها را صادر کرد

عقب نشینی داعش در سوریه

پنج شنبه ۲۷شهریور ۱۳۹۳

مجلس نمایندگان آمریکا اجازه آموزش و مسلح کردن مخالفان سوری را به رئیس جمهور این کشور داد. عملیات موفقیت آمیز ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور استمرار یافته است. فرمانده لشکربزرگترین گروه تروریستی سوریه، در حمله موشکی شهر تلبیسه کشته شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی، مجلس نمایندگان آمریکا به لایحه مجوز مسلح سازی و آموزش شورشیان سوری توسط ارتش آمریکا رأی داد.

 این لایحه در چارچوب طرحی است که هدف آن مبارزه با داعش و تضعیف آن است، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا سعی دارد به مردم این کشور اطمینان دهد که وارد جنگ جدیدی نخواهد شد.

دولت آمریکا پس از کسب موافقت مجلس نمایندگان، اکنون در انتظار موافقت سنا است که البته به نظر می رسد سنا نیز با آن موافق است.

استینگر در دست تکفیری ها

* امریکا تامین کننده اصلی مهمات و سلاح های شورشیان و تکفیری ها در سوریه است و علت قدرت گرفتن داعش نیز، حمایت های مالی و تسلیحاتی امریکا و متحدانش طی سه سال اخیر بوده است. در تصویر، یک موشک استینگر که از تسلیحات اختصاصی ارتش امریکا و یکی از پیشرفته ترین موشک های دوش پرتاب زمین به هوا است را در دست یک تروریست تکفیری می بینید.

 

کاخ سفید این اقدام را در مسیر مبارزه با داعش اساسی به شمار می آورد. براین اساس اوباما احتمالا مستشاران نظامی آمریکائی را در مناطقی که تحت عنوان خطوط مقدم جنگ، در عراق نامیده می شود مستقر خواهد کرد.

 

پیشروی های میدانی سوریه و هلاکت برخی سرکردگان

نیروهای ارتش سوریه به پیشروی درمنطقه جوبر واقع در ریف دمشق ادامه می دهند. آنها بر ارتفاعات و ساختمان های جدیدی مسلط شده و تعداد زیادی از تروریست ها را به هلاکت رسانده اند.

عملیات موفقیت آمیز ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور استمرار یافته است.

بر اساس این گزارش به نقل ازشبکه تلویزیونی "العالم"، همزمان با استمرارعملیات موفقیت آمیز ارتش سوریه، در بخش های مختلف این کشور و مناطق پیرامونی "ادلب" و "حمص"، 20 روستا در منطقه "تل حمیص " در حومه شمالی "حسکه" آزاد شده و 50 تروریست، در حمله ارتش به پایگاه های تروریست ها در " تلبیسه " در حومه حمص به هلاکت رسیدند.

همچنین منابع سوریه خبر دادند، "ابوحاتم الضحیک"، فرمانده لشکر موسوم به "الایمان بالله"، بزرگترین گروه وابسته به ارتش آزاد سوریه و برادرش محمد فرمانده لشکر"انصار الحق"، در حمله موشکی شهر تلبیسه کشته شدند.

 

حملات ارتش سوریه

 

از سوی دیگر در این عملیات "جمال معروف"، فرمانده جبهه موسوم به "انقلابیون سوریه" مجروح و بر اساس گزارش ها، برای درمان به ترکیه منتقل شد. "محمد فیصل"، معاون وی نیز در حملات ارتش سوریه به هلاکت رسید.

 همچنین پایگاه های گروه تروریستی"جیش الاسلام"، در منطقه "غوطه" در حومه دمشق نیز هدف قرار گرفتند.

به گزارش المنار، نیروهای مردمی و ارتش سوریه تلاش تروریست هارا برای ورود به شهر محرده (با شهروندان مسیحی) در حومه شمالی حماه ناکام گذاشتند و آنها را وادار به فرار کردند .

 

همچنین عملیات ارتش سوریه در مناطق مختلف و هلاکت تروریست ها در "مورک" و "کفرزیتا" در حومه حماه، ادامه دارد.

نیروهای ارتش سوریه از نفوذ تروریست ها به «حوله» و روستاهای امن در«حمص»، نیزجلوگیری کردند.

به گزارش تلویزیون «سوریه»، در همین حال، کامیون های حامل کمک های انسانی وارد برخی از روستاهای این منطقه شدند.

شبکه تلویزیونی الجزیره قطر گزارش داد: جنگنده های سوریه مواضع گروه های مسلح را در مناطق نزدیک به جولان هدف حمله قرار دادند.

 جنگنده های سوریه طی ساعت های گذشته مواضع گروه های مسلح مخالف را در نوار مرزی با جولان هدف قرار دادند.حملات جنگنده های سوریه بر اساس اطلاعات امنیتی و نه بی هدف صورت گرفت و آنها به طور دقیق مواضع گروههای مسلح سوری را هدف قرار دادند.

 

همچنین ارتش سوریه مواضع گروه های مسلح را در منطقه عین ترما در استان ریف دمشق هدف قرار داد.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، دهها فرد مسلح در حملات توپخانه ای ارتش سوریه به مواضع گروه های مسلح در منطقه عین ترما کشته یا زخمی شدند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین با افراد مسلح در منطقه الراموسه در استان حلب درگیر شدند.

جنگنده های ارتش سوریه نیز، مواضع داعش را در شهر الباب در استان حلب بمباران کردند.

دو گروه جبهه النصره و داعش هم در شمال شرق حلب با یکدیگر درگیر شدند.

 

بر اساس این گزارش، گروه تروریستی داعش از بسیاری از مواضع خود در استان های دیرالزور و الرقه سوریه عقب نشینی کردند.

عقب نشینی داعش از دیرالزور

برابر این گزارش به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، داعش بسیاری از پایگاه های خود در شهر دیرالزور از جمله ساختمان سابق استانداری در این شهر را خالی کرد.

داعش همچنین از شهر الرقه بزرگترین پایگاه این گروه در سوریه عقب نشینی کرده و نیروها و سلاح های سنگین خود را در اطراف این شهر مستقر کردند. داعش با تخلیه پایگاه های شناخته شده خود در سوریه تلاش می کند با حملات هوایی آمریکا مقابله کند.

داعش همچنین میدان های نفتی در استان دیرالزور سوریه را ترک کردند. خانواده های داعشی ها هم که در ساختمان هایی نزدیک میدان های نفتی اقامت داشتند، به مکان های دیگری منتقل شدند.

ساکنان محلی همچنین از محدود شدن برگزاری نشست های داعش خبر دادند.

 

با افزایش دامنه حملات هوایی برضد مقرها و اعضای داعش، این گروه تاکتیک های خود را تغییر داده است و افرادش در سوریه و عراق کمتر در انظار دیده می شوند.

برابر این گزارش به نقل ازشبکه تلویزیونی روسیا الیوم، شاهدان عینی گفتند، با تشدید حملات هوایی برضد مقرهای داعش، افراد مسلح حضور علنی خود را در خیابان های شهر الرقه سوریه به نحو چشمگیری کاهش داده اند.

 این سازمان همچنین، آرایش تجهیزات نظامی خود را تغییر داده و این تجهیزات را به مکان هایی که کمتر دیده می شود منتقل کرده است.

داعش تاکتیک های مشابهی را نیز در شمال عراق به اجرا گذاشته است به طوری که سلاح های سنگین خود را که هدفی آشکار و آسان برای حملات هوایی آمریکا محسوب می شود کنار گذاشته است.

 

عربستان و رژیم صهیونیستی حامیان سرسخت النصره  

وزیر اطلاع‌ رسانی سابق سوریه گفت: در ائتلاف بین المللی و نشست اخیر جده و بیانیه نشست پاریس، فقط از داعش صحبت شد و جبهه النصره فراموش شده است؛ زیرا عربستان و رژیم صهیونیستی مستقیما از جبهه النصره حمایت می کنند.

تکفیری های النصره در سوریه

مهدی دخل الله شبکه تلویزیونی المیادین در قطعنامه 2170 آمده است، شورای امنیت تاکید بر محکومیت داعش و جبهه النصره و سایر گروهها و افراد و موسسه های مرتبط با القاعده را تکرار می کند. این در حالی است که در این جنجال رسانه ای نامی از جبهه النصره برده نمی شود.

وی افزود نام این گروه حتی در آمریکا در فهرست گروههای تروریستی گنجانده شده است. به همین علت معتقدیم که این مسئله در سوریه جدی نیست.

دخل الله گفت: آمریکا تروریسم را به وجود آورد تا بهانه و اسب تروایی به منظور بازگشت به منطقه و تجزیه منطقه و به جریان انداختن نظریه جوبایدن و نظریه معروف برژینسکی باشد. نظریه جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا این است که باید عراق را به منظور زمینه سازی برای تقسیم منطقه، تقسیم کرد.

 

بر اساس این گزارش، سه اردوگاه وجود دارد که عناصر داعش و جبهه النصره در آنها در ترکیه آموزش می بینند که مهم ترین آن ها در منطقه عثمانیه است. علاوه بر این اردوگاههایی در جنوب لیبی وجود دارد که در آنها افراد مسلح برای انتقال به سوریه آموزش می بینند و این بر کسی پوشیده نیست.

 

اطلاعات سه مرکز تاسیسات شیمیایی سوریه به سازمان ملل ارائه شد.

منابع دیپلماتیک فاش کردند، دولت سوریه، اطلاعات مربوط به سه تاسیسات جدید شیمیایی در این کشور را در اختیار سازمان منع اشاعه سلاح های شیمیایی قرار داد.

به گزارش شبکه تلویزیونی العربیه، دو هفته پیش انهدام کامل سلاح های شیمیایی سوریه اعلام شده بود.

سه تاسیسات جدید شیمیایی سوریه شامل یک مرکز تحقیقات و توسعه و دو کارگاه تولید گاز به شدت سمی «رایسین» است. این تاسیسات پیش از این به سازمان منع تکثیر سلاح های شیمیایی اعلام نشده بود.

این سازمان در گزارش اخیر خود به شورای امنیت سوالاتی را درباره اطلاعات مربوط به سلاح های شیمیایی سوریه مطرح کرده بود.

کمیته مشترک سازمان منع تکثیر سلاح های شیمیایی و سازمان ملل برای دور جدید گفتگو با مقامات سوری به دمشق
، باز خواهند گشت.

نگرانی هایی درباره دسترسی گروه های افراطی به مواد شیمیایی در سوریه وجود دارد.

 

اعتراض سوریه به ارسال سلاح برای تروریست ها

رئیس مجلس سوریه در نامه ای به همتای آمریکایی خود تاکید کرد ارسال سلاح برای گروه های تروریستی در سوریه نقض قوانین بین المللی است.

ارسال سلاح برای تکفیری ها

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، جِهاد اللحّام در نامه خود به جان بینر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: مصوبه تجهیز گروه های جهادی مخالف نظام سوریه، نقض قطعنامه های شورای امنیت درباره مبارزه با تروریسم است.

اللحام با اشاره به مطرح شدن موضوع تجهیز مخالفان سوری به سلاح در کنگره آمریکا افزود: آموزش و تامین مالی گروه های مسلح از طرف آمریکا باعث شکل گیری «دولتی درمانده» خواهد شد که نخواهد توانست وحدت و یکپارچگی خاک سوریه را حفظ کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 28 شهریور 1393

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic