تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تحلیل خواندنی نویسنده جهان عرب از سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله 
    ۱۳۹۸/۰۵/۲۶

Image result for ‫تحلیل خواندنی نویسنده جهان عرب از سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله‬‎
نویسنده و سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» سخنان اخیر «سید حسن نصرالله» را اعلام برتر بودن جبهه مقاومت و شکست آمریکا و رژِیم صهیونیستی در منطقه دانست.
«عبدالباری عطوان» طی تحلیلی درباره سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه نوشت: پیگیری سخنرانی‌های دبیرکل حزب الله لبنان، برای اطلاع یافتن و تحلیل اوضاع منطقه لازم است، نه به این دلیل که دربرگیرنده اطلاعات و تحلیل‌های دقیق است، بلکه به دلیل اینکه دربرگیرنده تحولات و پیش‌بینی‌هایی درباره آینده است. مبالغه نمی‌کنیم اگر بگوییم که سید حسن نصرالله سخنگوی رسمی محور جدیدی است که جبهه‌هایش درحال گسترش بوده و شامل کشورها و شاخه‌های مقاومت در خاورمیانه است. این محور رقیب سرسختی برای پروژه سلطه‌جویی آمریکا و اسرائیل خواهد بود.
به گزارش ایسنا، عطوان افزود: سید حسن نصرالله در این سخنرانی، مواردی مثل آمریکایی ( و نه اسرائیلی )بودن جنگ 33 روزه، شکست رژِیم صهیونیستی در این جنگ ، ایجاد نوعی سپر استراتژیک در جنوب لبنان، از دست رفتن اعتماد میان نظامیان رژیم اسرائیل، افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت در کل منطقه، و یک دست شدن کل جبهه مقاومت در برابر آمریکا و رژِیم صهیونیستی را یاد آور شد.
عطوان نوشت: (‌نصرالله اعلام کرد که) جنگ با ایران به معنای جنگ با تمامی کشورها و شاخه‌های محور مقاومت است و چیزی که می‌توان از موضوع فوق فهمید این است که معادلات قدیمی به طور کلی دگرگون شده‌اند و هرگونه تجاوزی به هر کشور یا سازمانی در این محور، تجاوز به همگان شده و به شکل جمعی به آن پاسخ داده خواهد شد.
سردبیر روزنامه رای الیوم افزود: با توجه به این نکات، می‌توان گفت که اسرائیل از هر جنگ آتی علیه لبنان، پیروز بیرون نخواهد آمد.
عطوان نوشت: اشاره سید حسن نصرالله به بازگشت مقاومت به کرانه باختری، با این مثال که جوانان نسل جدیدی که سنشان از ۱۴ سال بیشتر نیست و یک سرباز اسرائیلی را در قدس مضروب کرده‌اند و همچنین، تلاش برای ربودن یک سرباز و کشتنش در نزدیکی شهرک «غوش عتصیون»، نشان می‌دهد که محور مقاومت بر کرانه باختری نیز متمرکز می‌شود و به نوارغزه اکتفا نخواهد کرد. نسل آینده پرچم مقاومت را حمل خواهد کرد.
بله هزینه‌های پایداری و مقاومت بسیار ارزانتر از هزینه‌های تسلیم در برابر دشمنی است که سست‌تر از خانه عنکبوت است. اینکه وزارت خارجه آمریکا فورا به صورت غیرمستقیم به این اظهارات(نصرالله) اعتراض و درباره تبعات خطرناک آن صحبت کند، نشان دهنده میزان ترس اسرائیلی‌ها نیز هست.  اسرائیل، بهشت تجارتِ اعضای بدن انسان
Image result for ‫اسرائیل، بهشت تجارتِ اعضای بدن انسان‬‎
بر اساس مستنداتی که رسانه‌های رژیم صهیونیستی آن را منتشر کرده‌اند‌، این رژیم یکی از مهمترین مراکز خرید و فروش و تجارت اعضای بدن انسان در ابعاد کلان و جهانی به شمار می‌آید.
هرچند که سران رژیم صهیونیستی بارها قاچاق اعضای انسان در اراضی اشغالی را رد کرده اند، اما بر اساس مستندات و گزارش‌های رسانه‌های همین رژیم، سوء استفاده از مهاجران، کودکان، افراد عقب افتاده ذهنی و حتی شهدای فلسطینی در ابعاد گسترده در جریان است. به گزارش فارس، تقریبا هیچ گزارشی درباره تجارت اعضای بدن انسان منتشر نمی‌شود مگر اینکه نام رژیم صهیونیستی را در صدر فهرست خود قرار‌داده باشد.
«نانسی شیپر هاجز» استادیار دانشگاه کالیفرنیا و بنیانگذار مؤسسه «اورگان واچ» ضمن گفت‌و‌گو با رادیو «نیویورک» در این رابطه می‌گوید: «اسرائیلی‌ها دارای ساختار سازمان یافته و شگفت‌انگیزی در خرید و فروش اعضای بدن در سرتاسر جهان هستند؛ آنها حساب‌های بانکی در همه جا دارند»‌.

نفس تروریست‌ها در ادلب به شماره افتاد غربی‌ها دوباره نگران شدند
Image result for ‫نفس تروریست‌ها در ادلب به شماره افتاد غربی‌ها دوباره نگران شدند‬‎
سقوط پی‌در‌پی مواضع تروریست‌ها در شمال غرب سوریه، بار دیگر غربی‌ها را نگران کرد و آنها خواستار توقف فوری پیشروی ارتش سوریه شدند.
همان طور که انتظار می‌رفت، جبهه حامی تروریسم در واکنش به پیشروی‌های گسترده ارتش سوریه در دو استان «ادلب» و «حماه»‌، مثل اوایل سال جاری، جار و جنجال راه انداختند و این بار نیز برای مردم و پناهجویان سوری اشک تمساح می‌ریزند.
به گزارش ایسنا، در موج جدید این اعتراض‌ها، وزارت خارجه فرانسه دیروز خواستار توقف فوری درگیری‌ها در ادلب شد. علاوه بر فرانسه، سازمان ملل و سایر سازمان‌های امدادرسانی غربی هم دیروز نسبت به بروز یک فاجعه انسانی جدید در شمال غرب سوریه هشدار دادند. در صورتی که شرایط برای تروریست‌ها وخیم‌تر شود، طی روزهای آتی بیشتر کشورهای غربی و متحد آمریکا، از جمله ترکیه و انگلیس‌، هم برای مردم ادلب اشک تمساح خواهند ریخت. جالب است که اسفند و فروردین گذشته هم محافل سیاسی و رسانه‌ای غربی و ترکیه، برای توقف پیشروی ارتش سوریه، از همین اسم رمز«وقوع فاجعه انسانی» استفاده می‌کرده‌اند. در آن زمان فرانسه، انگلیس و ترکیه مدعی بودند که حمله ارتش سوریه به «ادلب»، فاجعه انسانی به بار می‌آورد و باعث می‌شود ده‌ها هزار نفر روانه مرزهای ترکیه شوند.
هر چند قبلا این جنجال‌ها به همراه وعده‌هایی که ترکیه در مورد خارج کردن تروریست‌ها از مناطق کاهش تنش استان ادلب داده بود، باعث شدند ارتش سوریه موقتا پیشروی را متوقف کند، اما این بار بعید به نظر می‌رسد که غوغاها و جنگ روانی غربی‌ها نمی‌تواند رای دمشق را برای آزاد سازی ادلب عوض نماید.
آزاد سازی مناطق جدید
پیشروی نیروهای ارتش سوریه برای آزاد‌سازی استان ادلب و مناطق اشغالی استان «حماه»‌، که از ششم مرداد آغاز شده است، همچنان ادامه دارد؛ طبق آخرین گزارش‌ها، نظامیان سوری حلقه محاصره تروریست‌های «جبهه النصره» را در روستاهای «کفر عین»، «خربه مرشد»، «منطار» و «تل عاس» تنگ ‌تر کردند.
همچنین، یگان هوایی ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها را در شهرها و مناطق «معره النعمان» و «الدیر الشرقی»‌، «حضرین»، «تل مناس»، «معره حرمه» و «الشیخ المصطفی» بمباران کردند. به گزارش خبرگزاری فارس، نیروهای سوری در جنوب ادلب همچنین، موفق شدند شهرک‌های «عابدین»، «حرش عابدین»،«مدایا» و «مغر الحنطة» را از عناصر جبهه‌ًْالنصره پس بگیرند.
 شمار کشته‌های عناصر النصره طی ۴۸ ساعت گذشته، بیش از ۴۷ نفر گزارش شده است. بیشتر این افراد،از عناصر خارجی بودند.بسیاری از شبکه‌های خبری وابسته به معارضان، نیز از کشته شدن شماری از سرکرده‌های جبههًْ‌النصره خبر دادند که مهم‌ترین آنان، «أبو سلیمان البلاروسی» است.
البلاروسی، مربی نظامی عناصر موسوم به «العصابات الحمراء» (گروه‌های قرمز) بود. گروه‌های قرمز، نیروهای ضربتی النصره هستند که در آن، تبعه‌های آسیایی، اروپایی و عربی حضور دارند.
 عناصر این گروه به خونریز بودن و ارتکاب کشتار وحشیانه غیر نظامیان و اسرای ارتش سوریه مشهور هستند. 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 27 مرداد 1398
یکشنبه 27 مرداد 1398 10:37 ق.ظ
مرگ بر امریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو