تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
سند قانون اساسی سودان توسط شورای نظامی و مخالفان به امضاء رسید
     ۱۳۹۸/۰۵/۲۶

Image result for ‫سند قانون اساسی سودان توسط شورای نظامی و مخالفان به امضاء رسید‬‎
سند قانون اساسی سودان توسط نمایندگان مخالفان و شورای نظامی این کشور و در حضور هیئت‌های عربی و بین المللی، به امضاء رسید.
«احمد رفیع» به نمایندگی از «ائتلاف آزادی و تغییر» و «محمد حمدان دقلو» به نمایندگی از «شورای نظامی انتقالی»، دیروز در «خارطوم» سند قانون اساسی سودان را امضا کردند. در این جلسه، هیئت‌هایی از کشورهای عربی، آفریقایی و اروپایی نیز حضور داشتند.
به گزارش میزان، بر اساس برنامه‌ریزی قبلی،  قرار است که از امروز نهادی موسوم به  «شورای حاکمیت» ، اداره سودان را به مدت سه سال  بر عهده بگیرد.
براساس برنامه‌ریزی‌های پیشین، نخست وزیر ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد) تعیین می‌شود و دولت نیز نخستین نشست خود را در ۲۸ آگوست (۶ شهریور) برگزار می‌کند.


هفتادمین تظاهرات بازگشت در غزه با تیراندازی
نظامیان صهیونیست و جراحت 63 فلسطینی
Image result for ‫هفتادمین تظاهرات بازگشت در غزه با تیراندازی نظامیان صهیونیست و جراحت 63 فلسطینی‬‎
نظامیان صهیونیستی روز جمعه در راهپیمایی بازگشت بیش از ۶۰ فلسطینی را با شلیک مستقیم گلوله مجروح کردند.
  نظامیان صهیونیست هفتادمین تظاهرات بازگشت فلسطینی‌ها در غزه را هم با گلوله پاسخ دادند. هزاران فلسطینی روز جمعه در هفتادمین جمعه تظاهرات بازگشت در مرزهای باریکه غزه شرکت کردند. هیئت عالی ملی برگزاری تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره طی بیانیه‌ای خواستار مشارکت پررنگ فلسطینیان در تظاهرات شده بود. این تظاهرات با شعار «جوانان فلسطینی» برگزار شد که یورش وحشیانه صهیونیست‌ها جراحت 63 فلسطینی را به دنبال داشت. وزارت بهداشت فلسطین با تایید این آمار، اعلام کرده ۱۷ نفر از مجروحان کودک هستند. تاکنون ۳۲۶ فلسطینی در جریان این راهپیمایی‌ها که از فروردین 97 آغاز شده، به شهادت رسیده و بیش از ۳۲ هزار نفر هم زخمی شدند.
از سوی دیگر، جنگنده‎های رژیم صهیونیستی جمعه شب چندین بار اهدافی را در نوار غزه هدف حمله قرار‌دادند. رسانه‎های محلی فلسطین می‎گویند که هواپیماهای نظامی رژیم صهیونیستی یکی از پایگاه‎های مقاومت را در شرق منطق التفاح در شرق غزه با دو فروند موشک هدف قرار‌دادند. همچنین جنگنده‎های رژیم اشغالگر قدس زمین‎های کشاورزی را در استان الوسطی و همچنین زمین‎های خالی را در شرق دیرالبلح هدف قرار‌دادند.
رژیم صهیونیستی این عملیات را به بهانه شلیک سه فروند موشک از غزه به سمت شهرک صهیونیست نشین سدیروت در شرق
بیت‌حانون را انجام داده است. رسانه عبری زبان «حدشوت» مدعی شده سامانه گنبد آهنین موشک‎های شلیک شده از سوی غزه را رهگیری کرده است. این در حالی است که مقام‎های صهیونیست بارها به نقص در این سامانه اذعان کرده‎اند. در پی شلیک موشک از نوار غزه به سمت اراضی اشغالی آژیرهای خطر در شهرک‎های سدیروت، حافیم، ایرز، نیریم و اور‌هینر به صدا درآمده است.
آسوشیتدپرس:
 رشد اقتصادی آمریکا در سراشیبی قرار گرفت

Image result for ‫رشد اقتصادی آمریکا در سراشیبی قرار گرفت‬‎
یک خبرگزاری قدیمی آمریکایی نوشته «قرار گرفتن رشد اقتصادی آمریکا در مسیر سراشیبی ضربه‌ای مهلک برای ترامپ در مسیر انتخاب مجدد خواهد بود». این درحالی است که ترامپ همواره تلاش داشته خود را در حوزه اقتصادی فردی موفق نشان دهد!
ترامپ بارها اعلام کرده اقتصاد آمریکا در دوران وی رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده و بابت این رشد نیز بارها از خود تشکر کرده است. رئیس‌جمهور آمریکا حتی گفته در صورتی که در سال 2020 انتخاب نشود اقتصاد آمریکا نابود خواهد شد. ترامپ حتی روز پنجشنبه گذشته در یک گردهمایی در نیوهمپشایر خطاب به مردم آمریکا گفت: «شما هیچ چاره‌ای جز رای دادن به من ندارید؛ زیرا در غیر این صورت با شرایط دشوار اقتصادی مواجه خواهید شد. شما چه مرا دوست داشته باشید چه از من متنفر باشید باید به من رای بدهید». اما گزارش برخی رسانه‌های معتبر آمریکایی حاکی از این است که اقتصاد آمریکا از هم اکنون نیز در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در همین رابطه نوشته: «رئیس‌جمهور آمریکا درباره وقوع بحران اقتصادی در صورت شکست‌اش در انتخابات آتی ریاست جمهوری هشدار داده و اعلام کرده حتی رای‌دهندگانی که شخصا از او متنفر هستند باید برای رشد اقتصادی کشورشان هم که شده و برای کاهش نرخ بیکاری در پای صندوق‌های رای حاضر شوند و به او رای دهند. این در حالی است که دونالد ترامپ در خفا به شدت نگران اقتصاد کشورش است که در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ چندان رضایت‌بخش به نظر نمی‌رسد.
این گزارش می‌افزاید: «ترامپ این اظهارات را به دنبال آن مطرح کرد که در بازار‌های مالی هفته گذشته نشانه‌های رکود اقتصادی آمریکا مشهود بود و این امر موجب نگرانی سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان شده است. با برنامه‌های دونالد ترامپ برای اعمال تعرفه بر کالا‌های وارداتی از چین و نیز اعلام خبر کاهش رشد اقتصادی انگلیس و آلمان، این نگرانی‌ها به اوج رسیده است.» در ادامه گزارش آسوشیتدپرس می‌خوانیم: «اگرچه رکود اقتصادی آمریکا پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور قطعی نیست، قرار گرفتن رشد اقتصادی آمریکا در مسیر سراشیبی ضربه‌ای مهلک برای رئیس‌جمهور آمریکا خواهد بود که بهبود رشد اقتصادی آمریکا را محور اصلی مبارزات انتخاباتی خود با هدف پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ قرار‌داده است. ترامپ، دیگران به ویژه بانک مرکزی این کشور را مسبب نگرانی‌ها درباره رکود اقتصادی آمریکا می‌داند در حالی که بخش اعظم نگرانی در بازار‌ها ریشه در بالا گرفتن جنگ اقتصادی واشنگتن با پکن و نیز کاهش رشد اقتصادی در کشور‌های بزرگ جهان دارد».
 به گزارش باشگاه خبرنگاران آسوشیتدپرس این را هم نوشته که: « برخی از نزدیکترین مشاوران ترامپ از وی خواسته‌اند از شدت تنش‌های تجاری با چین بکاهد؛ چراکه نگرانند افزایش تعرفه‌ها تنها به زیان مصرف‌کنندگان آمریکایی تمام شود و موجب بی‌ثباتی هرچه بیشتر در بازار‌ها شود. دستیاران ترامپ می‌گویند مشخص نیست کاخ سفید چه گام‌هایی را برای متوقف کردن روند کاهش رشد اقتصادی برخواهد داشت و مقامات دولت وی امیدوارند افزایش دستمزد‌ها و هزینه‌های مصرف‌کننده رشد اقتصادی را تا سال ۲۰۲۰ به دنبال داشته باشد، اما ترامپ به خوبی می‌داند که نجات وی به رای‌دهندگانی وابسته است که معتقدند وی به تنهایی می‌تواند توسعه اقتصادی کشور را یک دهه دیگر در دست داشته باشد... به گفته دو منبع جمهوری‌خواه نزدیک به کاخ سفید، رئیس‌جمهور درباره برخی شاخصه‌های ضعیف اقتصادی تردید دارد و در این فکر است که رسانه‌ها در حال دست‌کاری اطلاعات با هدف بدنام کردن وی هستند. در حالی که بازار هفته گذشته روز‌های پرتلاطمی را پشت سر گذاشت، ترامپ در توئیتی در تلاش برای دفاع از عملکرد اقتصادی خود برآمد و از بانک مرکزی آمریکا به‌خاطر خودداری از کاهش هرچه بیشتر نرخ بهره انتقاد کرد.»  


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 27 مرداد 1398
یکشنبه 27 مرداد 1398 10:36 ق.ظ
مرگ بر امریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو