تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تحلیلگر سابق سیا:
بوش از وقوع حملات 11 سپتامبر خبر داشت!  
    ۱۳۹۸/۰۶/۱۵

Image result for ‫بوش از وقوع حملات 11 سپتامبر خبر داشت‬‎
در حالی که تا‌کنون روایت‌های متعددی از حادثه تروریستی 11 سپتامبر منتشر شده و بسیاری از کارشناسان معتقدند دولت آمریکا در این حادثه نقش داشته یا دست کم از آن خبر داشته ولی به عمد جلوی آن را نگرفته، یک تحلیگر سابق سیا فاش کرد که جرج بوش رئیس‌جمهور وقت آمریکا 2 روز پیش از وقوع این حملات از آن خبر داشته است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، «جرج بیبی» تحلیلگر سابق سیا، در کتاب خود به نام «دام روسیه: چگونه جنگ در سایه ما با روسیه می‌تواند به فاجعه‌ای هسته‌ای مبدل شود» که هفته پیش منتشر شد، نوشته: «پوتین دو روز پیش از این حملات با جرج بوش تماس گرفت تا اعلام کند دستگاه اطلاعاتی روسیه نشانه‌هایی از وجود یک حمله تروریستی جدید را کشف کرده که از افغانستان نشأت می‌گیرد». اما بوش اقدامی در این راستا انجام نمی‌دهد! جزئیات تکان دهنده از زندان‌های مخوف «بن سلمان» در سراسر عربستان

Image result for ‫جزئیات تکان دهنده از زندان‌های مخوف «بن سلمان» در سراسر عربستان‬‎
یک پایگاه عربی در گزارشی جزئیات تازه‌ای از زندان‌های سری بن سلمان در عربستان منتشر کرده و نکات تکان دهنده‌ای در مورد حبس و شکنجه قربانیان و نحوه ناپدید شدن افراد در این کشور منتشر کرده است.
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از زمان رسیدن به قدرت علاوه بر برکناری رقبا، با شیوه‌های مختلف مخالفان را تحت فشار و شکنجه قرار‌داده است. پایگاه خبری «العربی الجدید» در همین رابطه ضمن انتشار گزارشی با عنوان «زندان‌های سری بن سلمان جهنم ناپدیدشدگان اجباری در عربستان» از وجود زندان‌های سری متعلق به ولیعهد سعودی پرده برداشته است. در این گزارش می‌خوانیم: «مقامات سعودی فقط به ظلم، سرکوبگری و بازداشت‌های گسترده فعالان حقوقی و سیاسی زن و مرد و زندانی کردن آنها رضایت نمی‌دهند بلکه براساس گفته‌های سازمان‌های حقوق بشر سعودی که در خارج از این کشور فعالند، رژیم سعودی حتی ده‌ها تن از فعالان را در زندان‌های مخفی نگه می‌دارد و هیچ‌گونه اطلاعی از آنها در اختیار خانواده‌هایشان قرار نمی‌دهد و حتی گمانه زنی‌ها حاکی از کشته شدن برخی از این فعالان زندانی زیر شکنجه ماموران سعودی است».
به گزارش فارس، سازمان «القسط» در گزارشی در اوایل سال جاری پنج مورد ناپدید شدن اجباری را به ثبت رسانده است. دیدبان حقوق بشر هم در گزارشی گفته هزاران نفر در عربستان قربانی بازداشت‌های خودسرانه هستند. طبق این گزارش، از زمان روی کار آمدن «محمد بن سلمان»، سعود القحطانی، مشاور دربار سلطنتی و بازوی امنیتی بن سلمان به ساخت زندان‌های مخفی از طریق ریاست امنیت کشور اقدام کرد که یک دستگاه امنیتی است که برای رسیدگی به مسائل امنیتی ویژه ولیعهد تشکیل شده و شامل بازجویی، شکنجه و زندان، جدا از دایره زندان‌های وزارت کشور عربستان است.
العربی الجدید تاکید کرد: «مقامات سعودی، بازداشت شدگانی که قصد شکنجه آنها را به قصد اعتراف گیری دارند در آپارتمان‌هایی مبله یا مجتمع‌های مسکونی متعلق به ریاست امنیت کشور عربستان که در سراسر عربستان وجود دارد حبس می‌کنند. برخی از بازداشتی‌ها بر مبنای شهادت خانواده‌های خود گفتند که آنها برای مدت طولانی در زندان‌های مخفی نگه داشته شده‌اند».
بحران اقتصادی
اما علاوه بر سرکوب داخلی و وضعیت وخیم بسیاری از مخالفان سعودی، اقتصاد این کشور نیز در وضعیت خطرناکی قرار گرفته است. آنطور که خبرگزاری فارس نوشته، گزارش‌های خبری مبتنی بر آمار و داده‌های مالی شرکت‌های عربستان نشان می‌دهد، بیش از ۲۰ شرکت این کشور با زیان‌های مالی گسترده‌ای روبه رو هستند. پایگاه خبری اقتصادی «مباشر» با استناد به این آمار و داده‌ها نوشته که مجموع زیان‌های انباشته شده ۲۱ شرکت سعودی ۵ میلیارد و 600 میلیون ریال سعودی است که این مقدار ۴۲.۳ درصد از مجموع سرمایه این شرکت‌ها را نشان می‌دهد که ۱۳ میلیارد و 28 میلیون ریال سعودی است. در گزارش این پایگاه اقتصادی، وضعیت مالی برخی از شرکت‌های سعودی قرمز گزارش شده است به گونه‌ای که نیاز به «نجات فوری» دارند. چهار شرکت از بین ۲۱ شرکت در محدوده واقعی خطر ورشکستگی دارند. بر اساس این گزارش، شرکت‌های سعودی برای اینکه ورشکسته نشوند، به دنبال یافتن طرح‌هایی جهت نجات سریع خود هستند.رابرت موگابه در سن 95 سالگی درگذشت

Image result for ‫رابرت موگابه در سن 95 سالگی درگذشت‬‎
«رابرت موگابه» صاحب عنوان پیرترین رئیس‌جمهور دنیا، پس از تحمل یک دوره بیماری، روز گذشته در بیمارستان«سنگاپور» درگذشت.
رابرت موگابه» رئیس‌جمهور سابق زیمبابوه، پس از گذشت یک دوره بیماری سخت، روز گذشته و در سن 95 سالگی درگذشت. وی جهت درمان هفته‌ها در سنگاپور بسر برده بود که نهایتا در همان کشور جان باخت. وی از ابتدای سال 1980 میلادی (1359 شمسی)، در نقاط کلیدی و قدرت زیمبابوه حاضر بود و حدود 40 سال بر این کشور حکمرانی کرد. وی نهایتا دو سال پیش و در نوامبر سال 2017 (آذر سال 1396)، طی کودتایی از سوی «امرسون منانگاگوا» از قدرت کنار رفت. حالا «منانگاگوا» از چهره‌های کلیدی قدرت زیمبابوه است که طی چهل سال گذشته همواره از یاران صمیمی موگابه حساب می‌شد، موگابه اما در سال 2017 منانگاگوا را از سمت معاونت رئیس‌جمهور برکنار کرده بود، چون وی را مانعی بزرگ در ریاست جمهوری همسرش «گریس ماروفو»، در آینده نزدیک می‌دید. همین اقدام موگابه کافی بود تا وی پس از گذشت حدود چهل سال طی کودتایی از ریاست جمهوری زیمبابوه برکنار شود و تحت بازداشت خانگی قرار بگیرد، هرچند که دولت منانگاگوا زندگی راحتی را برای او تدارک دیده بود. هراره روز جمعه طی پیامی در حساب توئیتری خود، خبر درگذشت موگابه را تأیید کرد. موگابه اگر چه تغییر کرد و خود تبدیل به یک دیکتاتور شد اما سوابق نسبتا درخشانی نیز در زندگی خود داشت.
درباره موگابه
موگابه در 21 فوریه 1924 چشم به جهان گشود. وی اصالتا اهل روستای «کوتاما میشن» در شمال غربی هراره بود. او در سن 17 سالگی به عنوان معلم شایسته مدرسه شناخته شد. موگابه همواره نسبت به وضعیت ضد انسانی و نژادپرستانه در کشورهای جنوب آفریقا اعتراض داشت و از هیچ فرصتی برای مبارزه با اعتقادات نادرست «سفیدپوستان نژاد پرست» فروگذار نکرد. «رابرت موگابه» در جریان مبارزه علیه دولت نژادپرست این کشور رهبری گروهی از چریک‌های مسلح را بدست گرفت. وی از حامیان جدی تفکر «سوسیالیستی» در آفریقا بود. موگابه در سن ۹۳ سالگی رکورد پیرترین رئیس‌جمهور جهان را به نام خود ثبت کرد، تا ثابت کند قدرت وی را از شعرهای انسانی و عدالت طلبانه دور کرده است. نقل قول جالبی از او درباره «نلسون ماندلا» رهبر خیزش مردمی آفریقای جنوبی علیه آپارتاید و رئیس‌جمهور فقید این کشور در حافظه تاریخی آفریقا ثبت شده، وی گفته بود: «هیچ گاه نلسون ماندلا را درک نکردم. من و او هر دو همزمان نهضت علیه آپارتاید را در کشورمان آغاز کردیم و پس از سال‌ها مبارزه پیروز شدیم، اما او تنها چهار سال بر آفریقای جنوبی حکومت کرد و سپس برای همیشه از قدرت کنار رفت!»
سوء مدیریت موگابه در اداره کشور، زیمبابوه را با بحران بی‌سابقه اقتصادی مواجه کرد، کشوری که طی دورانی به «انبار آذوقه آفریقا» معروف بود، با کمبود مواد غذایی مواجه شد و دست نیاز خود را به سوی کمک‌های خارجی دراز می‌کرد. البته در این بین نباید تفکرات ضد استکباری موگابه را نادیده گرفت، مخالفت او با فضولی‌های آمریکا در قاره آفریقا باعث شده بود تا این کشور تحت سخت‌ترین رژیم تحریمی از سوی واشنگتن قرار بگیرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 16 شهریور 1398
شنبه 16 شهریور 1398 10:10 ق.ظ
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو