تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

بحران برگزیت ادامه دارد
بوریس جانسون در مجلس عوام ناک‌اوت شد
/ برادر جانسون هم به او پشت کرد
  ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
مجلس عوام انگلیس با نهایی کردن طرحی تمام راه‌های سیاسی را برای پیش‌برد «برگزیت بدون توافق» برای «بوریس جانسون» بست و در نتیجه این «بن‌بست»، پس از پشت کردن 22 هم‌حزبی «جانسون» در هفته گذشته، برادرش هم از دولت استعفا کرد.
با طرحی که مجلس عوام انگلیس در جلسات روزهای پایانی هفته گذشته تصویب کرد، دولت این کشور دیگر نمی‌تواند بدون توافق مورد تأیید این مجلس، انگلیس را از اتحادیه اروپا خارج کند، حتی به موجب این طرح دولت باید پیش نویس مذاکرات خود با اتحادیه اروپا را به تأیید مجلس عوام برساند، اگر هم دولت به توافقی مورد تأیید پارلمان با اتحادیه اروپا نرسد، باید خروج از اتحادیه اروپا را از 31 اکتبر (9 آبان) به تعویق اندازد.
«بوریس جانسون» ابتدا با پیش کشیدن پای الیزابت، ملکه انگلیس به ماجرا و تعلیق پارلمان با حکم او می‌خواست معادلات را به نفع خود عوض کند، اما پارلمان پیش از تعطیلی طرح خود را تصویب کرد و او را خلع ید کرد. «جانسون» سپس با تهدید نمایندگان هم‌حزبی‌اش به اخراج از حزب تصمیم داشت، مانع نهایی شدن طرح پارلمان شود، که با پشت کردن شورشی‌های هم‌حزبی‌اش در این کار هم شکست خورد. او که امید داشت با معطل شدن طرح در مجلس اعیان، تصویب طرح را به تأخیر بیاندازد، با نهایی شدن این طرح در این مجلس در روز پنجشنبه در این کار هم ناکام ماند.
حالا تنها راه او برگزاری انتخابات زودهنگام است، که این راهکار هم با مشکل روبروست، چرا که اکثریت پارلمان را ندارد که بخواهد انتخابات زودهنگام را تصویب کند، اگر هم بخواهد لایحه‌ای به پارلمان ببرد و روند را طوری دیگر پیش‌ ببرد، به احتمال زیاد با تعطیلی پارلمان که پیشنهاد خودش بوده مواجه می‌شود و طرحش قبل از تصویب به تعطیلی مجلس عوام خواهد خورد.
حالا «بوریس» با استعفای برادرش بی‌کس‌تر از پیش هم شده است. رویترز گزارش داده که «جو جانسون» با یادآوری اینکه بین منافع ملی و روابط خانوادگی درمانده، استعفایش را اعلام کرده است. او گفته: «من در هفته‌های اخیر بر سر دوراهی وفاداری به خانواده و منافع ملی قرار گرفته‌ام؛ این یک تنش غیر قابل حل است و زمان آن رسیده که دیگران جایگزین من به عنوان نماینده و وزیر شوند».با حمله به حزب‌الله لبنان
سعد حریری تمام‌قد در کنار نتانیاهو ایستاد!

Image result for ‫سعد حریری تمام‌قد در کنار نتانیاهو ایستاد!‬‎
نخست‌وزیر وابسته لبنان تحت فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی، موضع خود را در مورد جنبش حزب‌الله به یکباره تغییر داد و همسو با تل آویو، این جنبش را نه تنها برای لبنان، بلکه برای کل منطقه خطرناک دانست!
  «سعد حریری» که در روزهای نخست پس از حمله پهپادی رژیم صهیونیستی به لبنان، مثل سایر مقامات لبنانی،علیه این رژیم موضع گرفته بود، طی روزهای گذشته به یکباره موضع خود را 180 درجه تغییر داد و رسما در کنار رژِیم صهیونیستی قرار گرفت!
 اواخر هفته گذشته بود که ابتدا خبر رسید مقامات آمریکایی با حریری تماس گرفته و وی را برای موضع‌گیری علیه جنبش حزب‌الله و شخص سید حسن نصرالله‌، تحت فشار قرار‌داده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، سران واشنگتن گفته بودند که اگرحریری علیه حزب‌الله موضع نگیرد، آمریکا دولت لبنان را هدف تحریم‌های جدیدی قرار خواهد داد. این تهدیدات خیلی زود نتیجه داد و حریری که
صد‌در‌صد وابسته به سعودی و آمریکاست اظهارات «سید حسن نصرالله» مبنی بر نادیده گرفتن «خطوط قرمز» اسرائیل در مرزها را رد کرد و گفت که خطوط قرمز همچنان باقی است!
نخست‌وزیر لبنان سپس در گفت‌وگو با یک شبکه آمریکایی، به شدت حزب‌الله را مورد حمله قرار‌داده و مسئولیت تنش جاری را به گردن مقاومت انداخته است. او که چندی پیش از سوی سعودی‌ها ربوده شده بود گفته: «حزب‌الله فقط مشکل لبنان نیست، بلکه یک مشکل منطقه‌ای است و این مشکل باید حل شود»! حریری با این اظهارات خود، تجاوز پهپادی یکشنبه گذشته رژیم صهیونیستی به لبنان را کاملا نادیده گرفت.
به گزارش فارس، «فؤاد سنیوره» نخست‌وزیر پیشین لبنان، هم در گفت‌و گو با شبکه «العربیه الحدث»، به انتقاد از حزب‌الله پرداخت و مدعی شد؛ اقداماتی هستند که لبنان را در معرض خطر قرار می‌دهند و از جمله آنها، عملیات هفته جاری حزب‌الله است.
«مصطفی علوش» عضو دفتر سیاسی جریان «المستقبل» هم عملیات حزب‌الله را «عجیب و غریب» خواند و افزود، با این حال، قطعنامه ۱۷۰۱ هنوز سرجای خود باقی است.
به اعتقاد کارشناسان، اظهارات این افراد، که همگی از رهبران غربگرا و وابسته جریان
«14 مارس» هستند، نوعی خنجر زدن از پشت به حزب‌الله محسوب می‌شود. البته، این تنفس مصنوعی دادن به رژیم صهیونیستی، تاثیری در اوضاع این رژیم نخواهد داشت و تل آویو اکنون در شرایط بسیار سختی به سر می‌برد.
نکته دیگر اینکه، حرکات تفرقه‌افکنانه سران
14 مارس، آمریکا را برای افزایش فشار بر دولت لبنان ترغیب می‌کند، با این امید که این فشارها بتوانند شکاف‌های داخلی در لبنان را فعال کنند.
در همین رابطه‌، دیروز خبرگزاری فارس به نقل از منابع رژیم صهیونیستی گزارش داد، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، طی نامه‌ای به «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان، هشدار داد، پیش از آن‌که اسرائیل به کارخانه موشک‌سازی نقطه زن حزب‌الله در لبنان حمله کند، دولت بیروت آن را تعطیل نماید. این در حالی است که
سید حسن نصرالله پیش از این، اعلام کرده بود که حزب‌الله موشک نقطه زن دارد ولی کارخانه ساخت آن را ندارد.
در هر حال، حریری یک بار دیگر در تحولات لبنان، جانب دشمنان این کشور(آمریکا و رژیم صهیونیستی) را گرفته است. وی پیش از این ، در آذر سال 1395 زمانی که به ریاض رفته و در آنجا بازداشت شده بود، از همانجا از پست نخست وزیری لبنان استعفا کرد. هرچند بعدا و پس از ورود به بیروت، استعفای خود را پس گرفت. بعدها معلوم شد او از سوی اربابان سعودی خود دستگیر و تحت فشار قرار گرفته است.  العربی الجدید:
در عراق و سوریه نظامیان آمریکایی مثل داعش مشغول آدم‌کشی هستند

Image result for ‫در عراق و سوریه نظامیان آمریکایی مثل داعش مشغول آدم‌کشی هستند‬‎
یک روزنامه نزدیک به قطر نوشت، ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا که به بهانه مبارزه علیه «داعش» شکل گرفته، طی پنج سال گذشته مثل این گروه تروریستی، در عراق و سوریه مشغول آدم‌کشی بوده بیش از 7000 غیر نظامی را کشته است.
روزنامه «العربی الجدید» طی گزارشی در‌باره جنایات ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در عراق و سوریه، نوشت که این ائتلاف در سپتامبر2014 (شهریور 1393) به بهانه مبارزه با داعش شکل گرفت و «باراک اوباما» رئیس‌جمهور وقت آمریکا، 10 سپتامبر(19 شهریور) همان سال، دستور نخستین حملات در سوریه را صادر کرده بود.
این روزنامه به نقل از نهاد موسوم به
«شبکه حقوق بشر سوریه» گزارش داد که از زمان آغاز حملات ائتلاف آمریکا در سوریه تا مارس سال 2019 (اسفند گذشته)، 3035 غیر نظامی سوری جان خود را از دست داده و از این تعداد، ۹۲۴ نفر کودک و ۶۵۶ نفر هم زن بوده‌اند.
درباره اهداف این ائتلاف، «عبدالرحیم خلیفه» نویسنده سوری تأکید کرد: «ائتلاف به بهانه نابودی تروریسم، زیر ساخت‌های مناطق هدف را به صورت تقریبا کامل نابود و ساکنان این مناطق را هم را آواره کرده است.»
خلیفه به العربی الجدید گفت ، ائتلاف آمریکایی «بدون رعایت ارزش‌های انسانی و حقوق بین‌الملل، هزاران غیر نظامی را به قتل رسانده است.»
این نویسنده سوری در پایان خاطر نشان کرد، یقینا نیروهای ائتلاف آمریکایی «هیچ توجهی به وضعیت
غیر‌نظامیان نداشته‌اند و [این مسئله] برای مردم پیامدهای مادی، روحی و سیاسی داشته است و به آسانی از حافظه آنان پاک نخواهد شد».
العربی الجدید در مورد عملیات ائتلاف در عراق هم نوشت، این حملات پیش از سوریه آغاز شده بود و آمریکا در آن زمان ادعا می‌کرد که برای جلوگیری از سقوط شهر اربیل (پایتخت منطقه کردستان عراق) توسط داعش، وارد عمل شده است.
این در حالی بود که جمهوری اسلامی ایران برای نجات مردم کردستان عراق ، علیه داعش دست به کار شده بود. «مسعود بارزانی» نخست وزیر پیشین منطقه کردستان اعلام کرد که حمایت‌های تهران را فراموش نخواهد کرد.
بنا بر این گزارش، در جریان حملات هوایی ائتلاف به شهرهای «فلوجة»، «موصل»، «رمادی» و «الحویجة»، ده‌ها منزل از بین رفته است و خیلی از ساکنان آنها نیز زیر آوارها دفن شده‌اند.
العربی الجدید ادامه داد، در موصل (مرکز استان نینوا) بر اثر بمباران ائتلاف، شمار زیادی از مردم زیر آوارها دفن شده‌اند و هنوز هم عملیات بیرون کشیدن اجساد از زیر آوارها ادامه دارد.
در این گزارش تأکید شد که شمار «غیر نظامیان قربانی(در موصل) بیش از 4000 نفر است... البته، این آمار متعلق به ماه‌های نخست این نبرد بوده و کشتار اصلی در بخش قدیمی شهر [موصل] که آخرین مقر گروه [داعش] بوده، رخ داده است؛ (آمریکا در آنجا) مرتکب کشتار دسته جمعی شده است.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 16 شهریور 1398
شنبه 16 شهریور 1398 10:10 ق.ظ
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو