تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


وحشت صهیونیست‌ها از سیلی دوم حزب‌الله 
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۶

Image result for ‫وحشت صهیونیست‌ها از سیلی دوم حزب‌الله‬‎
انتظار برای دریافت سیلی دوم حزب‌الله لبنان، شرایط را برای رژیم صهیونیستی بسیار سخت کرده است و محافل مختلف این رژِیم به طور مکرر در‌باره پیامد‌های وخیم حملات موشکی آتی حزب‌الله، به سران تل آویو هشدار می‌دهند.
بیش از ۲۰۰ هزار صهیونیست ساکن شمال فلسطین اشغالی، که به راحتی در تیررس موشک‌های حزب‌الله قرار دارند، از شرایط جاری احساس وحشت می‌کنند و هر لحظه منتظر حمله رزمندگان مقاومت هستند. مسئولان محلی در شمال فلسطین اشغالی طی روزهای اخیر بارها «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، را با زبان تند مورد خطاب قرار‌داده‌اند و از او و دیگر سران تل آویو خواسته‌اند که برای آنها چاره جویی کند.
روزنامه صهیونیستی «یدیعوت‌ آحارونوت» با اعلام مطلب فوق، به تل‌آویو هشدار داد که به حال این صهیونیست‌ها فکری بکند. این امر نشان می‌دهد جبهه داخلی اسرائیل، اصلا برای جنگ آمادگی ندارد.
در این رابطه، «یوسف شاپیرا» قاضی بازنشسته و ناظر سابق کابینه رژیم صهیونیستی تأکید کرده که اسرائیل برای جنگ گسترده با حزب‌الله آمادگی ندارد و به تعبیری، در برابر موشک‌های حزب‌الله «مصونیت» ندارد.
به گزارش خبرگزاری فارس، شاپیرا همچنین گفت که هر نقطه‌ای در فلسطین اشغالی در تیررس موشک‌های حزب‌الله قرار دارد.
«ران ادلیست» تحلیلگر مسائل نظامی رژیم صهیونیستی نیز خبر داد‌، طی چند روز گذشته
سه تن از مسئولان ارشد سابق شرکت صنایع نظامی «رافائیل» اسرائیل تصمیم گرفتند سکوت خود را درباره توان مقابله تل آویو با هزاران موشک، بشکنند.
این کارشناسان به کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفتند که اصابت یک موشک حزب‌الله به پایگاه کارخانه‌های پتروشیمی در «حیفا»، باعث رانده شدن حداقل نیم میلیون اسرائیلی از خانه‌های خود و وارد آمدن خسارت‌های فاجعه‌بار خواهد شد.
به گفته آنها، هر چند مقامات اسرائیلی به سامانه‌های دفاع موشکی خود افتخار می‌کنند، اما این سامانه‌ها هرگز نمی‌توانند جلوی خسارات‌ فاجعه‌بار را بگیرند و در واقع، سیاستمداران اسرائیلی در بیان مصونیت جبهه داخلی و استحکام آن بزرگ‌نمایی کرده‌اند. به گفته این کارشناسان، ضربه واقعی حزب‌الله، به فروپاشی رژیم صهیونیستی منجر خواهد شد.
با توجه به این شرایط متزلزل رژیم صهیونیسی، «ادلیست» در پاسخ به این سؤال که چرا اسرائیل در شمال و جنوب با آتش بازی می‌کند؟ نوشت: «تنها غرور، علت آن است و آنها(سران صهیونیسیت) گمان می‌کنند که می‌توانند( مقابل حزب‌الله بایستند،ولی) تبعات آن را درک نمی‌کنند».
کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی با پخش یک فیلم مستند گزارش داد که کارشناسان، متخصصان و تعدادی از تصمیم‌گیران اسرائیلی به اجماع تأکید دارند که جبهه داخلی اسرائیل آمادگی مواجهه با موشک‌های حزب‌الله را ندارد، زرادخانه نظامی حزب‌الله از لحاظ کمی و کیفی بسیار قدرتمند‌تر شده و حال آنکه اسرائیل هنوز بودجه‌‌ای برای آماده‌سازی پناهگاه‌ها و توزیع ماسک‌های ضدگاز اختصاص نداده است.
«یونال یاهف» شهردار سابق حیفا، در خصوص تهدیدات «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله، مبنی بر اینکه برخورد موشک به مخزن گاز آمونیاک موجود در خلیج حیفا، بمب هسته‌ای تولید خواهد کرد و (انفجارآنجا) تلفات انسانی و خسارا ت‌ سنگینی بر جای می‌گذارد گفت: «متأسفانه سخنان نصرالله را باور دارم و آنچه گفته ، صد‌در‌صد درست است. دولت نتانیاهو باید این موضوع را کاملا جدی بگیرد.»
وی افزود: نصرالله دقیقا روی موضوع حساسی دست گذاشته که باعث وحشت اسرائیلی‌هاست.
جمعیت صهیونیستی«تسالول» نیز در این باره تأکید کرد ، ۱۵ تن گاز آمونیاک در حیفا موجود است و هر موشکی که به آن اصابت کند، می‌تواند این مکان را به یک بمب اتم تبدیل کرده و منجر به کشته شدن ده‌ها هزار نفر شود.
هشدار عون به رژیم صهیونیستی
«میشل عون»رئیس‌جمهور لبنان، به رژیم صهیونیستی در مورد پیامدهای هرگونه تجاوز جدید علیه لبنان هشدار داد.
به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور لبنان گفت: ما به قطعنامه ۱۷۰۱ پایبند بوده‌ایم، اما اسرائیل با تجاوز اخیرش به «ضاحیه جنوبی» بیروت، قواعد درگیری را زیر پا گذاشته و ناقض این قطعنامه است. ما به هرگونه تجاوزی علیه حاکمیت کشورمان و تمامیت ارضی آن پاسخ خواهیم داد.
سازمان ملل:
فقر و نبود امکانات بهداشتی هر 2 ساعت جان یک زن یمنی را می‌گیرد 
طبق گزارش سازمان ملل حمله ائتلاف سعودی به یمن باعث تعطیلی بیمارستان‌های این کشور شده و این امر علاوه بر مرگ هزاران کودک، باعث مرگ روزانه 12 زن یمنی می‌شود.
حملات ائتلاف سعودی به یمن باعث نابودی زیر‌ساخت‌های این کشور شده است. این مسئله به نابودی مراکز بهداشتی و غذایی منجر شده به گونه‌ای که بسیاری از مردم یمن به دلیل نبود مواد غذایی و عدم دسترسی به مراکز بهداشتی جان می‌دهند. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، سازمان ملل در همین رابطه اعلام کرده هر دو ساعت یک زن یمنی به خاطر عوارض وضع حمل و زایمان و کاهش سطح حمایت مالی از روند درمان، جان خود را از دست می‌دهد. این مسئله به معنای جان باختن 12 زن در روز است. سازمان ملل تاکید کرده، از مجموع 268 بیمارستان ۱۰۰ بیمارستان در این کشور تعطیل شده و تعطیلی بیمارستان‌هایی که تحت پوشش صندوق سازمان ملل هستند، بر زندگی بیش از یک میلیون زن یمنی تاثیر خواهد گذاشت و تا پایان ماه سپتامبر جاری(شهریور) نیز ۷۵ بیمارستان دیگر به خاطر کاهش کمک‌های مالی تعطیل می‌شود.
در این گزارش همچنین آمده: «بسته شدن بیمارستان‌های تحت پوشش صندوق سازمان ملل بر بیش از یک میلیون زن یمنی تاثیر می‌گذارد و روند تعطیلی بیمارستان‌ها در یمن به طور مستقیم بر زندگی حدود ۶۵۰ هزار زن که نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی دارند، تاثیر خواهد گذاشت». «ناتالیا کانیم»، مدیر اجرایی صندوق سازمان ملل هم می‌گوید: «‌بیش از یک میلیون زن یمنی به شدت به تأمین حمایت‌های مالی کافی نیاز دارند تا امکان دسترسی‌شان به خدمات درمانی بارداری که جانشان را نجات می‌دهد را، از دست ندهند».
حملات موشکی به فرودگاه عربستان
از سوی دیگر، رسانه‌های یمنی وابسته به جنبش انصارالله اعلام کردند، نیروهای مسلح این جنبش با موشک‌های بالستیک بار دیگر فرودگاه نجران در جنوب عربستان را هدف قرار‌دادند. آنطور که شبکه خبری «المسیره» اعلام کرده، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح انصارالله در بیانیه‌ای گفته، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، موشک بالستیک «بدر ۱» را به سمت فرودگاه نجران شلیک کرد و آشیانه پهپادها را در این فرودگاه هدف قرار‌ داد. موشک دقیقاً به هدف اصابت کرد و در اثر آن پروازهای این فرودگاه باز هم متوقف شد. مرکز اطلاع‌رسانی انصارالله هم در توئیتی نوشته که این جنبش با توپخانه تجمعات نظامی عربستان و مزدوران یمنی را در گذرگاه مرزی روبه‌روی بخش جیزان واقع در جنوب غربی عربستان هدف قرار‌ داده است. این عملیات پس از آن اجرایی شد که انصارالله به دنبال ضدحملاتی علیه نیروهای دولت مستعفی یمن، بر پایگاه‌هایی از ارتش این دولت کنترل یافت. همچنین نیروهای انصارالله موشک زلزال ۱ و تعدادی خمپاره به سمت تجهیزات نظامی نیروهای دولت مستعفی یمن در بخش حیران در شمال غرب حجه پرتاب کردند که در جریان آن چندین تن کشته و زخمی شدند.
بن‌سلمان دولت هادی را غربال می‌کند
از سوی دیگر، «مجتهد» که به افشاگر اسرار خاندان سعودی معروف است، می‌گوید پادشاه عربستان از حوادث جنوب یمن هیچ اطلاعی ندارد و «محمد بن سلمان»، ولیعهد او به دنبال پالایش در دولت مستعفی «عبد ربه منصور هادی» است. او طی سلسله توییت‌هایی نوشته که مخالفت فرماندهان میدانی دولت هادی با این دولت، بن سلمان را مجبور کرده موضع خود در یمن را تغییر دهد. او حتی گفته که: «محمد بن سلمان به دولت منصور هادی تعهد داده است همه مقرهای آن در عدن و سایر شهرها را بازگرداند مشروط بر اینکه این دولت، نیروهای شورای انتقالی جنوب را جایگزین نیروهای کادر حزب الاصلاح کند». مجتهد این را هم نوشته که، ولیعهد سعودی موافقت رهبران بازداشت شده(اعضای دولت منصورهادی) در عربستان را تضمین کرده و تلاش دارد دایره موافقان با این طرح خود را به انواع لطایف‌الحیلی گسترش دهد.
پشت پرده حمله به زندان ذمار
 بر اسای ادعای مجتهد، ولیعهد سعودی با اشاره «محمد بن زاید»، ولیعهد ابوظبی رادیو «العزم» را راه‌اندازی کرده تا به تبلیغ نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن که مورد حمایت امارات است، بپردازد و در مقابل حزب الإصلاح را که گفته می‌شود گرایش اخوانی دارد، تقبیح و تخریب کند. مجتهد در ادامه به حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف سعودی به زندانی در استان ذمار (غرب یمن) که 120 تن کشته شدند اشاره کرده و گفته علت این حمله این بود که در این زندان، اسیرانی از دولت منصور هادی که اکثر آنها عضو حزب‌ الاصلاح بودند، نگهداری می‌شد. مجتهد می‌گوید ائتلاف سعودی از مختصات این زندان و افرادی که در آن بودند، اطلاع داشت و این حمله «عامدانه» بود تا شمار زیادی از نیروهای این حزب کشته شود و این حمله هیچ ربطی به جنگ عربستان با انصارالله یمن و حملات پهپادی آنها به پایگاه‌ها و فرودگاه‌های سعودی ندارد. این افشاگر معروف نوشته که بن‌سلمان با این حمله که بر اثر آن ۱۲۳ نفر کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شده‌اند، از حزب الاصلاح «انتقام» گرفت. مجتهد در پایان می‌نویسد بر خلاف آنچه در رسانه‌ها منتشر می‌شود، سلمان بن عبدالعزیز، شاه سعودی از حوادث یمن هیچ اطلاعی ندارد چه رسد به اینکه بخواهد در این خصوص موضعی اتخاذ کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 17 شهریور 1398
یکشنبه 17 شهریور 1398 10:51 ق.ظ
مرگ بر امریکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو