تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پاکسازی 20 روستا در دیالی طی عملیات عاشورای حشد‌الشعبی 
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۹

Image result for ‫پاکسازی 20 روستا در دیالی طی عملیات عاشورای حشد‌الشعبی‬‎
بسیج مردمی عراق در ادامه مبارزات خود با تروریست‌ها از پاکسازی ۲۰ روستا در جریان «عملیات عاشورا» در شرق دیالی خبر داده است.
«طالب الموسوی»، فرمانده عملیات «حشد‌الشعبی» در دیالی گفته:«نیروهای ما یکشنبه عملیات عاشورا را برای پاکسازی مناطق شرق دیالی و پیگرد تروریست‌های داعش و تأمین امنیت مسیر زائران از گذرگاه المنذریه به مرزهای بغداد آغاز کردند. این عملیات از طریق دو محور آغاز شد. محور اول از منطقه السعدیه به سمت روستاهای الحفایر و محور دوم به سمت دریاچه حمرین بود».
 به گزارش ایسنا در این بیانیه همچنین آمده: «مساحت کلی عملیات ۵۴ کیلومتر بود. این عملیات به پاکسازی حدود ۲۰ روستا و دستیابی به تعدادی خودرو و تجهیزات داعش منجر شد».
خبر دیگر اینکه روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط اعلام کرده، دولت عراق جهت تقویت پدافند هوایی خود و در اقدامی که با موافقت ایران نیز مواجه شده، در تلاش برای خرید سامانه‌های اس-300 یا 400 از روسیه است.

 اعلام بسیج عمومی قبایل جنوب یمن علیه امارات
Image result for ‫اعلام بسیج عمومی قبایل جنوب یمن علیه امارات‬‎
به دنبال ادامه درگیری‌ها بین نیروهای مورد حمایت امارات و عربستان در جنوب یمن، قبایل یمنی در این مناطق علیه امارات وارد شدند. مزدوران ائتلاف چند هفته‌ای است که در این منطقه به جان یکدیگر افتاده‌اند.
طی یک ماه گذشته نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن با نیروهای شورای انتقالی جنوب در شهر عدن و دیگر استان‌های جنوبی یمن به شدت درگیر جنگ بوده‌اند. امارات به عنوان حامی نیروهای شورای انتقالی جنوب حتی مواضع نیروهای دولت مستعفی را نیز بمباران کرده است. تندروی‌های امارات باعث شده تا ساکنان جنوب یمن نیز خواستار مقابله با ابوظبی شوند. در همین راستا خبر رسیده که قبایل و شیوخ جنوب یمن با درخواست از سازمان ملل برای انجام تحقیقاتی درخصوص کشتارهای صورت گرفته توسط امارات در حق نیروهای ارتش یمن در عدن و أبین، اعلام بسیج عمومی کرده‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه العرب الیوم، قبایل یمنی در شهرستان‌های لودر، الوضیع و مودیه در بیانیه‌ای از امارات خواستند تا از اینکه ارتش دولت (مستعفی) را «تروریستی» خوانده است، عذرخواهی کند!
عقب‌نشینی امارات
همزمان خبر رسیده که پس از حدود یک ماه درگیری درون گروهی مزدوران ائتلاف در عدن با یکدیگر، امارات نیروهایش را از کاخ ریاست جمهوری «معاشیق» در این شهر خارج و پایگاه‌های خود را به طور کامل تخلیه کرده است. روزنامه «عدن الغد» چاپ یمن به نقل از یک منبع دولتی و یک منبع در فرماندهی ائتلاف سعودی نوشته: «نیروهای اماراتی کاخ ریاست جمهوری معاشیق را ترک و پایگاه‌هایشان در آن را به طور کامل تخلیه کردند.» این روزنامه همچنین نوشته، نیروهای عقب‌نشینی کرده اماراتی،‌تانک‌ها، خودروهای زرهی و سلاح‌های سنگین خود را به سمت مقر اصلی‌شان در «البریقة» انتقال دادند.
بیانیه مشترک
از سوی دیگر، عربستان و امارات به عنوان دو عضو اصلی ائتلاف متجاوز به یمن در پی تشدید درگیری‌ گروه‌های نیابتی‌شان در جنوب این کشور، بیانیه‌ای مشترک صادر کردند تا اعلام کنند به دنبال حل اختلافات هستند. در این دو کشور روز یکشنبه بیانیه‌ای مشترک نیز برای حمایت از دولت مستعفی یمن به ریاست «عبدربه منصور هادی» منتشر کردند. در بخشی از این بیانیه آمده: «امارات و عربستان با همکاری و هماهنگی طرف‌های یمنی پایبندی به آتش‌بس و توقف درگیری‌ها را زیر نظر گرفته و تلاش می‌کنند زمینه را برای انجام گفت‌وگوی سازنده در راستای پایان اختلافات دو طرف فراهم کنند.» پیشتر دولت هادی گفت‌وگو با المجلس الانتقالی الجنوبی را که متحد ابوظبی است، رد کرده و گفته بود که حاضر است فقط با امارات گفت‌وگو کند. با وجود این دیدارها و بیانیه‌ها، برخی خبرها حاکی است، منصور هادی در ریاض،تحت بازداشت خانگی قرار دارد!
کشتار مردم یمن در ایام محرم
اما در ادامه حملات وحشیانه ائتلاف سعودی به مردم یمن، عربستان روز دوشنبه بار دیگر توافق آتش‌بس الحدیده را نقض و غیر نظامیان در این استان را هدف قرار‌داد. منابع امنیتی اعلام کرده‌اند ائتلاف متجاوز، منازل غیرنظامیان در منطقه «الزعفران» در شهر «الحالی» را با چهار موشک کاتیوشا هدف قرار‌ داده که برآورد اولیه حاکی از زخمی شدن ۱۰ غیرنظامی است. ائتلاف سعودی همچنین منطقه «السلخانه» در همین شهرستان را با توپخانه هدف قرار‌ داد. از دیگر مناطق که ائتلاف متجاوز به آن حمله کرده، مناطق «السلیله» و «الوجف» در شهرستان‌های «خب» و «الشعف» استان «الجوف» واقع در شمال یمن بود.  پارلمان انگلیس تعطیل شد؛ جرمی کوربین: شرم‌آور است
Image result for ‫پارلمان انگلیس تعطیل شد؛ جرمی کوربین: شرم‌آور است‬‎
حکم ملکه «الیزابت» برای تعطیلی مجلس عوام که با خواست «بوریس جانسون» صادر شده بود، از دوشنبه‌شب اجرایی شد تا طولانی‌ترین تعطیلی پارلمان در تاریخ انگلیس کلید بخورد. این اتفاق اعتراضاتی، از جمله اعتراض رئیس‌حزب کارگر را در پی داشت که آن را « شرم‌آور» خواند.
نخست‌وزیر انگلیس برای جلوگیری از دخالت مجلس عوام این کشور در پیش‌بُرد «برگزیت»، پیشنهاد تعلیق آن را داده بود که این پیشنهاد با حکم ملکه همراه و نهایی شد. به موجب این حکم پارلمان این کشور از دوشنبه این هفته تا ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر) تعطیل خواهد بود، تا طولانی‌ترین تعطیلی نماد دموکراسی در انگلیس محقق شود.
بسیاری این اقدام «جانسون» و حکم «الیزابت» را تضعیف دموکراسی در این کشور خوانده‌اند، حتی تظاهرات و گردهمایی‌های متعددی در اعتراض به این حکم صورت گرفت، در ادامه همین اعتراضات «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر و نماینده مجلس عوام در گفت‌وگو با «اسکای نیوز» گفت: «این شرم‌آور است. پارلمان باید دایر باشد و دولت را زیر نظر داشته باشد». او علت این تعطیلی را «فرار نخست‌وزیر از پاسخگویی» خواند.
باید گفت تعلیق پارلمان گرچه محقق شد، اما نخست‌وزیر انگلیس را به مقصود خودش نرساند، چراکه او هدفش این بود تا مانع جلوگیری احتمالی پارلمان از وقوع «برگزیت» شود، ولی پارلمان در روزهای پایانی هفته گذشته طرحی را تصویب کرد تا خروج بدون توافقِ مورد تأیید پارلمان را ناممکن ‌کند، این طرح نخست‌وزیر انگلیس را ملزم کرد که تا زمان تعیین شده برای خروج از اتحادیه اروپا، روز 31 اکتبر (9 آبان)، یا به توافقی با اتحادیه اروپا برسد که مورد تأیید مجلس است، یا از اتحادیه برای مذاکرات دیگر مهلت بگیرد و برگزیت را به تعلیق اندازد. این طرح در پایان هفته گذشته توسط مجلس اعیان هم تصویب شد و در روز دوشنبه نیز ملکه آن را تأیید نهایی کرد، در نتیجه پارلمان پیش از تعلیقش تمام راه‌های «جانسون» را بست تا در عمل تعلیق پارلمان بی‌اثر شود.
باید نشست و دید نخست‌وزیری که ادعا می‌کرد حاضر است بمیرد ولی یک روز خروج از اتحادیه را باتوافق یا بی‌توافق به تعویق نیاندازد، چه خواهد کرد. کارشناسان حقوقی به نخست‌وزیر این کشور هشدار داده‌اند که اگر از قانون جدید مربوط به برگزیت سرپیچی کند احتمال دارد که حتی با مجازات زندان روبرو شود. حالا باید نظاره کرد آیا «بوریس جانسون» زیر حرفش می‌زند و زندان را به جان می‌خرد؟ یا از تمام ادعاهایش دست خواهد شست. گفتنی است، «برگزیت»(خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) یکی از پیچیده‌ترین بحران‌های سیاسی انگلیس است که تاکنون دو نخست وزیر یعنی «دیوید کامرون» و «ترزا می» را سرنگون کرده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 20 شهریور 1398
چهارشنبه 20 شهریور 1398 11:44 ق.ظ
مرگ بر امریکا
مرگ بر انگلیس
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو