تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


با تاکید بر حفظ تمامیت ارضی سوریه
اولین جلسه کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو برگزار می‌شود 
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
نخستین جلسه کمیته قانون اساسی سوریه متشکل از نمایندگان دولت دمشق ، گروه‌های مخالف و مستقل، طی هفته آتی در ژنو برگزار می‌شود.
شهر «ژنو» سوئیس طی روزهای آتی شاهد برگزاری نخستین جلسه کمیته قانون اساسی سوریه خواهد بود و وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه با صدور بیانیه مشترکی، موافقت خود را برای کمک به بر گزاری این جلسات اعلام کردند. در این بیانیه، که بامداد دیروز در پایگاه اینترنتی رسمی وزارت خارجه روسیه منتشر شده است، سه کشور بر پایبندی خود به حاکمیت، استقلال، وحدت و یکپارچگی سوریه تاکید کرده و جلسات ژنو را گامی حیاتی برای ایجاد ثبات در سوریه دانستند. این سه کشور اعلام کردند که بر گزاری این جلسات، در چارچوب تصمیمات گفت‌و‌گوی ملی سوریه در «سوچی» و قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت صورت می‌گیرد.
«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل ، دوشنبه گذشته از ایجاد کمیته قانون اساسی سوریه و تشکیل اولین جلسات آن در روزهای آتی خبر داده بود.
بر اساس توافقات قبلی، ترکیب اعضای این کمیته شامل ۵۰ نماینده دولت سوریه، ۵۰ نفر از مخالفان و ۵۰ نفر از گروه‌های جامعه مدنی و مستقل این کشور خواهد بود.
اظهارات ولید معلم
«ولید معلم» وزیر خارجه سوریه اعلام کرد، فعالیت کمیته قانون اساسی که مامور تدوین قانون اساسی کشور است، به منزله توقف عملیات نظامی علیه تروریست‌ها نیست.
به گزارش ایسنا، وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: جنگ(علیه تروریسم) همچنان در سوریه به قوت خود باقی است و ما تا آزادسازی کل خاک‌ کشورمان، به عملیات نظامی ادامه خواهیم داد و این عملیات با کار در مورد قانون اساسی منافاتی ندارد.
رئیس‌دستگاه دیپلماسی سوریه افزود: ما افکار و جدول زمانی درباره فعالیت کمیته را که از خارج به ما دیکته شود، نمی‌پذیریم و هرگز اجازه نخواهیم داد کسی در تدوین قانون اساسی ما مداخله کند
معلم خاطرنشان کرد، قرار است جلسه اولیه کمیته مذکور ۳۰ اکتبر(10 مهر) در ژنو باشد.
وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: «گی‌یر پدرسن» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، بعد از پایان نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، به دمشق بازخواهد گشت، تا بر سر جزئیات جلسات فوق توافق کنیم.

استیضاح ترامپ با شروع تحقیقات رسما کلید خورد
Image result for ‫استیضاح ترامپ با شروع تحقیقات رسما کلید خورد‬‎
رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا بعد از کش و قوس‌های فراوان سرانجام بامداد چهارشنبه «رسماً» آغاز تحقیقات برای استیضاح ترامپ را اعلام کرد.
سرانجام دیروز با فرمان نانسی پلوسی، رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا فرایند استیضاح ترامپ «رسما» کلید خورد. هدفی که دموکرات‌ها بیش از 2 سال دنبالش بودند و کاری که از طریق بازرس «مولر» و پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 نتوانستند انجام دهند این روزها از طریق دیگری و به بهانه گفت‌و‌گوی ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین به دنبال اجرای آن هستند.
«رابرت مولر» چندی پیش رسما گزارش خود را درباره این انتخابات و ادعای دخالت روسیه در پیروزی ترامپ منتشر کرد. وی صراحتا اعلام کرد برای محاکمه ترامپ باید دوران ریاست جمهوری وی تمام شود اما «نانسی پلوسی»، رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا بامداد دیروز آغاز رسمی تحقیقات برای استیضاح «دونالد ترامپ» را اعلام کرد: «امروز من اعلام می‌کنم مجلس نمایندگان آمریکا رسماً تحقیقات برای استیضاح رئیس‌جمهور را آغاز می‌کند. رئیس‌جمهور باید پاسخگو شود. هیچ‌کس بالاتر از قانون نیست ترامپ از یک کشور خارجی خواست در امور داخلی ما مداخله کند و این نقض فاحش قانون است».
به گزارش فارس مجلس نمایندگان آمریکا درباره این تحقیق خواهد کرد که «آیا ترامپ خواستار کمک اوکراین برای بد نام کردن جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ شده است یا خیر؟». رسانه‌های آمریکایی هم گزارش داده‌اند در روزهای گذشته، بعد از آنکه ترامپ گفت با رئیس‌جمهور اوکراین درباره «جو بایدن» حرف زده، صحبت از استیضاح او شدت گرفته است. گفته می‌شود او ارائه کمک به اوکراین را به تحقیق این کشور درباره فساد ادعایی بایدن و پسرش منوط کرده است.
ترامپ روز یکشنبه به خبرنگاران گفته بود در گفت‌‌وگوی تلفنی روز ۲۵ جولای(3 مرداد) با رئیس‌جمهور اوکراین هم به او تبریک گفته و هم با او درباره فساد در این کشور شرق اروپا صحبت کرده است. ترامپ همچنین گفته بود در این مکالمه تلفنی، به عنوان مثال، مسئله جو بایدن و پسرش را مطرح کرده که عضو هیئت‌مدیره یک شرکت گاز اوکراینی هستند: «ما نمی‌خواهیم آدم‌های کشور ما مثل جو بایدن و پسرش نقشی در ایجاد فساد موجود در اوکراین داشته باشند». اعتراف ترامپ به گفت‌وگو درباره این موضوع با رئیس‌جمهور اوکراین فشارها روی حزب دموکرات برای کلید زدن روند استیضاح او را تشدید کرده بود. گفته می‌شود حتی بعضی از سیاستمداران جمهوری‌خواه هم از ترامپ خواسته‌اند محتوای گفت‌وگوی خودش با رئیس‌جمهور اوکراین را علنی کند. استیضاح رئیس‌جمهور در آمریکا روندی پیچیده دارد. رئیس‌جمهور را به دلیل ارتکاب هر جرم معمولی نمی‌توان استیضاح کرد و طبق بند ۴ ماده ۲ قانون اساسی آمریکا این کار فقط در صورتی مجاز است که او طبق ادله متقن مرتکب  جرائم سنگینی مانند «خیانت، ارتشا و سایر تخلفات و جرائم مربوط به افراد عالی‌رتبه» شده باشد. فرایند کار، از مجلس نمایندگان آغاز می‌شود و در صورتی که اکثریت قانونگذاران در این مجلس (نصف به علاوه یک) موافق استیضاح باشند، روند کار به جریان خواهد افتاد.در ادامه، مجلس نمایندگان در صورت موافقت با استیضاح از مجلس سنا می‌خواهد دادگاه تشکیل دهد و متهم را محاکمه کند. محکومیت قطعی رئیس‌جمهور که عزل او را در پی خواهد داشت مستلزم آن است که دو سوم سناتورها به این موضوع رأی مثبت دهند و موافق آن باشند. نمایندگان دموکرات پیش از این، با علم به اینکه در مجلس سنا که اکثریت کرسی‌های آن در اختیار جمهوری‌خواهان است از آرای کافی برخوردار نیستند، درباره آغاز استیضاح تردید داشتند. آنها به ویژه نگران این بودند که تبرئه ترامپ در سنا آن هم در آستانه آغاز تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری سال۲۰۲۰ آمریکا می‌تواند خطایی فاحش باشد که در نهایت باعث پیروزی او در این انتخابات شود. 

سد محکم ارتش و حشد‌الشعبی مانع از نفوذ عناصر داعش به موصل شد
Image result for ‫سد محکم ارتش و حشد‌الشعبی مانع از نفوذ عناصر داعش به موصل شد‬‎
نیروهای ارتش و «حشدالشعبی» عراق طی چند عملیات در استان‌های «الانبار»، «نینوا» و «صلاح‌الدین»، مانع ورود عناصر گروه تروریستی «داعش» به شهر «موصل» شدند و دست کم 10 تکفیری را به هلاکت رساندند.
سازمان اطلاعات نظامی عراق با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد،‌ نیروهای امنیتی این کشورطی عملیاتی، جلوی نفوذ عناصر داعش به داخل شهر موصل را گرفتند. در این عملیات، دو تکفیری کشته و دو تن دیگر نیز بازداشت شدند.
در دو استان الانبار و صلاح الدین نیز نیروهای حشد الشعبِی دست به عملیات پیش‌دستانه علیه داعش زدند و هشت تکفیری را به هلاکت رساندند.
به گزارش ایسنا، از منطقه «پاوه محمود» شهرستان «خانقین» هم خبر رسید تروریست‌های داعش با حمله به ایست و بازرسی متعلق به حشدالشعبی، یک عضو حشد را به شهادت رسانده و سه تن دیگر را نیز زخمی کردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 4 مهر 1398
پنجشنبه 4 مهر 1398 12:28 ب.ظ
مرلگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات