تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


درخواست برنده جایزه نوبل برای تحریم رژیم صهیونیستی
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۵

Image result for ‫جرج پی اسمیت برنده جایزه نوبل شیمی‬‎
یک شیمیدان برجسته و برنده جایزه نوبل با‌اشاره به رنج و محنت مردم فلسطین به خاطر‌اشغال سرزمین آنها توسط رژیم صهیونیستی، خواستارهمه‌جانبه این رژِیم شد.
«جرج پی اسمیت» برنده جایزه نوبل شیمی در سال ۲۰۱۸ میلادی و استاد دانشگاه‌های انگلیس، خواستار تحریم همه‌جانبه رژیم صهیونیستی و قطع کمک‌های آمریکا به این رژیم شد. پروفسور اسمیت که در دانشگاه «وست ‌مینیستر» صحبت می‌کرد ، توضیح داد: فاجعه‌ای برای مردم فلسطین رخ داده و نیمی از آنها اکنون از کشور آباء و اجدادی خود اخراج شده‌اند و نیمی دیگر نیز تحت‌اشغال اسرائیل زندگی می‌کنند. به گزارش شفقنا، دکتر اسمیت با نام بردن از «روز نکبت»- روز اخراج فلسطینی‌ها از سرزمین خود- گفت: در طول ایام نکبت، هزاران فلسطینی از خانه‌های خود اخراج شده و اموال و خانه‌هایشان مورد سرقت صهیونیست‌ها قرار گرفته‌اند. چطور می‌توان در برابر این جنایت علیه بشریت سکوت کرد؟
مصر در وضعیت آماده‌باش کامل
  پاسخ مثبت مردم مصر به فراخوان تظاهرات میلیونی علیه ژنرال السیسی

Image result for ‫پاسخ مثبت مردم مصر به فراخوان تظاهرات میلیونی علیه ژنرال السیسی‬‎
همزمان با گسترده‌تر شدن اعتراضات مردمی به عمده فسادهای اقتصادی و سیاسی دولت «عبدالفتاح السیسی»، دیروز مردم مصر پس از انتشار فراخوان میلیونی به رغم فضای به شدت امنیتی این کشور به خیابان‌ها آمدند.
درپی شعله‌ورتر شدن اعتراضات خیابانی علیه فسادهای اخلاقی و اقتصادی «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر، یک سازمان غیردولتی به نام «حقوق اجتماعی و اقتصادی» بر اساس تحقیقات میدانی و کسب اطلاعات از صحنه اعتراضات مردی، روز پنچشنبه اعلام کرد: «تعداد افرادی که در تظاهرات علیه رئیس‌جمهور مصر دستگیر شده‌اند، به حدود دو هزار نفر رسیده است». به نوشته «الجزیره»، 68 دختر جوان در بین بازداشتی‌ها دیده می‌شوند که این تعداد نگرانی‌های زیادی را در بین مصری‌ها، ایجاد کرده است. مسئولان امنیتی مصر طی یک هفته گذشته با هدف ایجاد رعب و وحشت میان مصری‌ها دست به بازداشت‌های گسترده‌ای زده‌اند. این آمار اما مربوط به پیش از تظاهرات گسترده روز جمعه است و احتمالا این رقم به شکل فزآینده بیش‌تر هم خواهد شد. تصاویر ویدیویی زیادی از تظاهرات پس از نماز جمعه در فضای مجازی منتشر شده که نشان دهنده حضور پررنگ معترضان در این دور از تظاهرات است، طی هفته‌ای که گذشت فراخوان‌های متعددی درباره تظاهرات روز جمعه بین مردم مصر و در فضای مجازی دست به دست می‌شد. تظاهرات ضد دولتی در شهرهای مصر در میان تدابیر شدید امنیتی و طبق دعوت قبلی آغاز شده و تا لحظه تنظیم این گزارش تصاویر اعتراضات از شهرهای «قنا»، «الاقصر» و «الجیزه» منتشر شده است. از همان ساعات ابتدایی روز جمعه نیروهای امنیتی تمامی راه‌های منتهی به میدان «التحریر» قاهره را مسدود کردند، همچنین ایستگاه‌های متروی «انور سادات»، «جمال عبدالناصر» و «احمد عرابی» در قاهره از ابتدای صبح جمعه تعطیل شده، در همین حال بسیاری از مغازه‌های مشرف به میادین بزرگ نیز به دستور نیروهای امنیتی تعطیل شده و تظاهرات همچنان ادامه دارد.
آخرین خبرها حاکی از آن است که تظاهرات در مصر یه خشونت گرایید و نیروهای پلیس برای متفرق کردن معترضان، از گاز‌اشک آور استفاده کردند.
واکنش السیسی
حضور مردم عصبانی در خیابان‌ها با واکنش مضحک رئیس‌جمهور این کشور همراه بوده. «عبدالفتاح السیسی» صبح روز جمعه، پس از روزها غیبت و بی‌خبری از فضای محیطی مصر به جای چاره جویی واصلاح فسادهای اقتصادی و اخلاقی خود به انتقاد معترضان پرداخت و مدعی شد برخی رسانه‌ها تلاش دارند واقعیت مصر را وارونه جلوه دهند! وی پس از بازگشت از سفر نیویورک و در فرودگاه قاهره در میان طرفداران اندک خود صحبت کرد و گفت: «تحولات در مصر جای نگرانی ندارد، نمی‌توان شهروندان مصری را فریب داد. مصر کشور قدرتمندی برای مصری‌هاست». وی در ادامه درحالی که تعداد افرادی که برای استقبال وی به فرودگاه آمده بودند بسیار کم بود مدعی شد: «اگر روزی همانند سال ۲۰۱۳ از مصری‌ها بخواهم به خیابان‌ها بیایند، میلیون‌ها نفر بلکه بیشتر به خیابان‌ها خواهند
آمد».


 ژاک شیراک یار غار صدام حسین در سن 86 سالگی مُرد
Image result for ‫ژاک شیراک مُرد‬‎
ژاک شیراک، رئیس‌جمهور راست‌گرای پیشین فرانسه و رفیق شفیق و یار غار صدام حسین که در دوران جنگ تحمیلی خدمات شایانی به صدام کرده بود، پنج شنبه‌ای که گذشت، مُرد
ژاک شیراک روز پنجشنبه ۴ مهرماه (۲۶ سپتامبر) در ۸۶ سالگی درگذشت. شیراک که در 1932 در شهر پاریس متولد شد در کارنامه سیاسی خود سمت‌های ریاست جمهوری فرانسه (1995 تا 2007)، نخست‌وزیری فرانسه (1986 تا 1988 و 1974 تا 1976)، شهردار پاریس (1977 تا 1995) و وزارت کشور فرانسه (1974) را برعهده داشته است.
بر اساس گزارش یورو نیوز شیراک در سال ۲۰۰۷ اعلام کرده بود که برای دور سوم ریاست جمهوری فرانسه نامزد نخواهد شد. اینگونه بود که رهبری الیزه به نیکولا سارکوزی سپرده شد. وی در ادامه به دلیل باز شدن پرونده‌های سیاسی و مالی‌ مرتبط با حزبش و شهرداری پاریس در زمان مسئولیت او، به دادگاه فراخوانده شد اما به دلیل بیماری از شرکت در جلسات دادگاه خودداری کرد. سرانجام شیراک در سال ۲۰۱۱ به جرم سوءاستفاده از اموال عمومی شهرداری پاریس، به دو سال حبس تعلیقی محکوم شد اما این حکم بخاطر وضعیت سلامت او هرگز اجرا نشد. وی که از بیماری‌های قلبی‌عروقی، نقرس و ضعف حافظه رنج می‌برد در سال‌های آخر عمرش چندین بار در بیمارستان بستری شد تا سرانجام روز پنج شنبه مرد.
اما آنچه که شیراک را برای ایران حائز اهمیت می‌کند ارتباط ویژه‌ای بود که فرانسه در دوران نخست‌وزیری وی با صدام برقرار کرده بود. صدام سال 1975 و پیش از انقلاب اسلامی سفری کاملاً محرمانه به پاریس داشت و با شیراک و ژیسکاردستن دیدار کرده و فهرست بلندبالایی از سلاح‌های مورد نیاز عراق را به آنان ارائه نمود. پس از این دیدار بود که میراژهای فرانسوی راهی عراق شد! در طول جنگ ایران و عراق نیز میراژ‌های 2000 و سوپر اتاندارها برای برهم زدن موازنه به نفع عراق از سوی فرانسه و در حالی که شیراک نخست‌وزیر بود به عراق فرستاده شد.
 شیراک حتی در دوران ریاست جمهوری خود نیز روابط حسنه‌اش را با صدام حفظ کرد. وی در نخستین جلد از کتاب خاطرات خود  درباره روابط خود و صدام، او را فردی «‌هوشیار»‌خواند و نوشت: «روحش خالی از شوخ طبعی نبود، صدام بسیار روح لطیفی داشت(!)... صدام در سفر به عراق مرا مورد استقبال قرار دارد و با من به مانند یک دوست رفتار کرد. گرمی استقبال کاملا واضح بود. البته هنگامی که سال‌ها بعد، از جنون سرکوبگری این دیکتاتور اطلاع یافتم، تماس‌های شخصی ام را با او قطع کردم».
رئیس‌جمهوری سابق فرانسه اضافه می‌کند: «این موضوع باعث نمی‌شود از سرنوشتی که صدام پیدا کرد دچار شوک نشوم. با اعدام او که شبانه صورت گرفت صدام به همان بربریتی که متهم بود، مواجه شد».
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 6 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات