تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


انقلابیون یمن با کدام پهپادها موازنه جنگ را به نفع خود تغییر دادند؟
    ۱۳۹۸/۰۷/۰۵

Image result for ‫انقلابیون یمن با کدام پهپادها موازنه جنگ را به نفع خود تغییر دادند؟‬‎
پایگاه خبری«انصارالله» در گزارشی به معرفی هشت پهپادی پرداخته که، با استفاده از آن ائتلاف سعودی و آمریکا تحقیر شدند و موازنه جنگ به نفع صنعا تغییر یافت.
عربستان در ابتدای تجاوز نظامی به یمن مدعی شده بود ظرف فقط چند هفته کار را یکسره می‌‌کند اما امروز ارتش یمن با ساخت پهپاد و موشک به جایی رسیده که ریاض دنبال خروج آبرومندانه از جنگ یمن است. انصارالله یمن با پهپادهای مدرن خود 23 شهریور ماه قلب صنعت نفتی عربستان را هدف قرار داد و موازنه جنگ را به نفع خود تغییر داد. حالا پایگاه خبری «انصارالله» یمن در گزارشی به پیشرفت صنایع نظامی یمن پرداخته و اعلام کرده، یمن امروز 11 سامانه موشکی دارد که برخی از آنها 100 درصد ساخت داخل هستند و برخی از آنها نمونه ارتقا داده شده روسی‌اند. از جمله این موشک‌ها، موشک «قدس» است که برد آن به 1700 کیلومتر می‌رسد. در ادامه این گزارش هشت پهپاد یمنی معرفی و اعلام شده، یمن اکنون در لیست سازندگان پهپاد در جهان یعنی آمریکا، انگلیس، روسیه، سوئد، اسپانیا، یونان، ایتالیا، سوئیس، فرانسه، ایران و رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.
طبق این گزارش پهپادهای یمنی گونه‌های مختلفی دارد:
 هدهد 1 با برد پروازی 30 کیلومتر. این پهپاد به دلیل کوچکی حجم و سطح مقطع راداری (آر سی‌اس) امکان شناسایی و تلاش برای ساقط کردن آن با سامانه‌های پدافند هوایی کم است، احتمال هدف گرفتن آن با موشک‌های لیزری ضعیف است و به سختی صدای آن در آسمان شنیده می‌شود.
پهپاد رقیب با برد 15 کیلومتر. از ویژگی‌های این پهپاد رصد مستقیم اهداف و میدان نبرد، مشخص کردن اتفاقات مربوط به تجمعات و تجهیزات دشمن و مجهز به سیستم رصد و ردیابی دقیق با استفاده از لیزر است. حمل این گونه در مناطق ناهموار و به همراه گردان‌های پیاده آسان است.
پهپاد راصد با برد35 کیلومتر. مأموریت این گونه رصد اهداف و نظارت لحظه‌ای بر میدان نبرد است.
صماد 1 با برد بیش از 500 کیلومتر. این پهپاد، اهداف را مستقیما تا اتاق عملیات رصد می‌کند.
قاصف 1 با برد 150 کیلومتر. این پهپاد دارای کلاهک جنگی 30 کیلوگرمی است، مجهز به سیستمی هوشمند برای رصد هدف و حمله به آن است و به انواع کلاهک‌های جنگی بر اساس مأموریت مجهز می‌شود، دارای قابلیت حمل مواد منفجره بوده و انفجار در 10 متری بالای هدف صورت گرفته و ترکش‌های آن زیاد است.
صماد 2 با برد 1300 کیلومتر. این پهپاد مجهز به دستگاه پارازیت‌اندازی پیشرفته با قابلیت مانور تاکتیکی و مخفی بوده و شرکت آرامکوی ریاض در خرداد سال گذشته با همین پهپاد هدف گرفته شد.
صماد 3 با برد 1700 کیلومتر. این پهپاد قابلیت آن را دارد که از بالا به هدف حمله کند یا مسقیما به هدف برخورد کند. همچنین دارای تکنولوژی پیشرفته است به نحوی که سامانه‌ها قابلیت کشف آن را ندارند.
جنایت خاموش سعودی در یمن
از سوی دیگر، صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) با انتشار گزارشی از بازماندن دو میلیون کودک یمنی از تحصیل به دلیل تجاوز رژیم سعودی به این کشور خبر داده است. به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف)، یک‌چهارم این کودکان بعد از جنگ سال ۲۰۱۵ از تحصیل بازمانده‌اند. یونیسیف اعلام کرده، همچنین با توجه به عقب افتادن حقوق معلمان برای 2 سال، ادامه تحصیل 3 میلیون و 700 هزار کودک یمنی نیز با خطر مواجه شده است. حمله به مدارس، خشونت‌ها و آوارگی باعث شده است بخش بزرگی از کودکان یمنی نتوانند ادامه تحصیل دهند.اوضاع بحرانی ترامپ، جانسون و نتانیاهو 3 هم پیمانی
که عمر سیاسی شان در خطر است
Image result for ‫ترامپ، جانسون و نتانیاهو‬‎
اوضاع اسف‌بار ترامپ، نتانیاهو و جانسون عمر سیاسی این۳‌هم پیمان را در وضعیت بی‌ثبات و خطرناکی انداخته است.هر یک از این سه، گرفتار بحرانی سیاسی‌اند که می‌تواند به عمر سیاسی‌شان پایان دهد.
  عمر سیاسی ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، نتانیاهو نخست‌وزیر نژادپرست رژیم صهیونیستی و جانسون نخست‌وزیر محافظه‌کار انگلیس هر سه در خطر و به مویی بند است. در آمریکا تحقیقات برای استیضاح ترامپ با دستور نانسی پلوسی، رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا رسما آغاز شده. موضوع به مکالمه تلفنی ترامپ و رئیس‌جمهور اوکراین درمورد «جو بایدن» و فرزندش برمی گردد. جنجال بر سر مکالمه ترامپ و زلنسکی پس از آن آغاز شد که رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند  یک مقام امنیتی سابق کاخ سفید، در پی نگرانی از ارتباط ترامپ با رهبر یک کشور دیگر و  دادن «قولی» به او، به بازرسی کل جامعه اطلاعاتی آمریکا مراجعه کرده و شکایتی را تنظیم کرده است. به نوشته روزنامه «واشنگتن پست» روسای کمیته‌های اطلاعاتی، امور خارجه و نظارت در مجلس نمایندگان آمریکا معتقدند، «با نزدیک شدن انتخابات ۲۰۲۰ رئیس‌جمهور ترامپ و وکیل شخصی او فشار بر دولت اوکراین و سیستم قضایی این کشور را افزایش داده‌اند که برای کمپین انتخاب مجدد رئیس‌جمهور ترامپ خدماتی را انجام دهند و کاخ سفید و وزارت امور خارجه در این ماجرا شریک جرم هستند». انتشار اخبار مربوط به تلاش احتمالی ترامپ برای سوءاستفاده شخصی از جایگاه سیاسی، موجب شده تا زمزمه‌ها در مورد امکان استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا قوی‌تر از هر زمان دیگری باشد. نیویورک‌تایمز بر اساس بیانیه‌های علنی اعضای مجلس نمایندگان آمریکا و نظرخواهی از آنها گزارش داده در حال حاضر دستکم ۲۰۶ قانونگذار مجلس نمایندگان از تحقیقات برای استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند.
جانسون
در انگلیس جانسون نخست‌وزیر محافظه‌کار این کشور نیز موقعیت سیاسی خود را به شدت در وضعیت بی‌ثبات و بحرانی می‌بیند. انگلیس باید 31 اکتبر (9 آبان) از اتحادیه اروپا خارج شود اما هنوز هیچ خبری از توافق بین انگلیس و اروپا و اجماع داخلی در مورد آن دیده نمی‌شود. هفته گذشته عالی‌ترین مرجع قضایی در انگلیس پس از رسیدگی به شکایت مخالفان تصمیم «بوریس جانسون» به تعلیق پارلمان این کشور که با حکم «الیزابت» ملکه انگلیس صورت گرفت، روز سه‌شنبه این اقدام را غیرقانونی خواند، متعاقب این حکم، پارلمان انگلیس روز چهارشنبه کار خود را پس از 16 روز تعطیلی از سر گرفت. اولین جلسه پارلمان نیز صحنه انتقادهای شدید نمایندگان مخالف از دولت شد و جرمی کوربین، رهبر حزب اصلی مخالف، بوریس جانسون را فردی «خطرناک» خواند که شایستگی نخست‌وزیری را ندارد. گفتنی است، پارلمان انگلیس قانونی را تصویب کرده که طبق آن، دولت بدون توافق با اتحادیه اروپا و تایید پارلمان انگلیس نمی‌تواند از اتحادیه اروپا خارج شود. حالا نه جریان‌های سیاسی انگلیس حاضرند امتیاز بیشتری به اتحادیه اروپا بدهند و نه اتحادیه اروپا حاضر است امتیاز تازه‌ای به لندن دهد. کلاف سردگمی که تاکنون دو نخست‌وزیر انگلیس را از قدرت به زیر کشیده و احتمالا جانسون را هم قربانی خواهد کرد.
نتانیاهو
وضعیت نتانیاهو نخست‌وزیر نژادپرست و کودک کش رژیم صهیونیستی نیز چندان تعریفی ندارد و کارشناسان معتقدند مرگ سیاسی وی نیز نزدیک است و در صورتی که وی از عرصه سیاسی کنار برود احتمال محاکمه و زندان رفتن وی نیز وجود دارد. نتانیاهو، چهارشنبه گذشته با حکم «رووین ریولین»، رئیس‌رژیم صهیونیستی مسئول تشکیل کابینه شد. او اگر موفق شود ائتلافی با ۶۱ کرسی پارلمان شکل دهد، بار دیگر نخست‌وزیر خواهد شد. این در حالی است که فردای انتخابات خبرگزاری‌ها از شکست وی خبر داده بودند.
نتانیاهو بعد از مامور شدن به تشکیل دولت از بنی گانتس، رقیب انتخاباتی خود و رئیس‌حزب «آبی سفید» که بیشترین آرای انتخاباتی را هم کسب کرده بود، خواست به این دولت بپیوندد.این در حالی است که رئیس‌حزب آبی سفید مشارکت در دولتی به ریاست نتانیاهو را رد کرده است. گانتس در فیسبوک با‌اشاره به ماموریت نتانیاهو برای تشکیل کابینه نوشت، حزب آبی سفید هرگز نمی‌پذیرد به دولتی بپیوندد که نخست‌وزیرش احتمالا با اتهامات مهمی روبه‌رو شود. نتانیاهو ۲۸ روز برای تشکیل دولت جدید با امکان تمدید ۱۴روزه آن فرصت خواهد داشت. ماموریت نتانیاهو برای تشکیل دولت جدید بعد از شکست رایزنی‌ها بین او و گانتس درباره تشکیل دولت متحد فراگیر است. شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از منابع مطلع خود گزارش داده احتمال انتخابات سوم در این رژیم زیاد است و این یعنی، پایان عمر سیاسی نتانیاهو.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 6 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات