تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

چین در اندیشه رونمایی از سلاح‌های مدرن و شگفت‌انگیز
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۶

Image result for ‫چین در اندیشه رونمایی از سلاح‌های مدرن و شگفت‌انگیز‬‎
شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی نوشته چین احتمالا قصد دارد به زودی و طی مراسم رژه نظامی در روز ملی این کشور که سه شنبه اول اکتبر (9 مهر) برگزار خواهد شد، برخی از پیشرفته‌ترین تسلیحات نظامی باورنکردنی و شگفت‌انگیز خود را در معرض دید جهان قرار دهد.
در گزارش سی ان انی می‌خوانیم: «بخش مهمی از این رژه متمرکز بر موشک بالستیک قاره پیمای جدید و قدرتمندی موسوم به DF-41 خواهد بود. برخی برآوردها نشان می‌دهد که این موشک قدرتمندترین موشک بر روی کره زمین است. برد این موشک قدرتمند چینی بیش از 15 هزار کیلومتر خواهد بود که بیشتر از هر موشک دیگری بر روی کره زمین است. این موشک قادر به حمل 10 کلاهک هسته‌ای مستقل است. این موشک اگر از چین شلیک شود از نظر تئوری می‌تواند خاک آمریکا را در 30 دقیقه هدف قرار دهد». «بوریس جانسون» یک قدم به سقوط نزدیک شد
همه توجهات به سمت «جرمی کوربین»
Image result for ‫«بوریس جانسون جرمی کوربین»‬‎
با اجماع نسبی بین برخی از احزاب مهم انگلیس، نخست‌وزیر محافظه‌کار کنونی انگلیس به رأی عدم اعتماد و برکناری رقیبش از حزب کارگر به رسیدن به نخست‌وزیری نزدیک‌‎تر شد. «سقوط مالی و اخلاقی»، جانسون افزون بر شکستش در حل مسئله برگزیت او را بیش از پیش به «سقوط سیاسی» نزدیک می‌کند.
چندین سال است که طرح خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت)، مسئله محوری سیاستمداران انگلیس شده است. اما این مسئله تبدیل به بحرانی لاینحل و گره کوری شده که تا کنون دو نخست‌وزیر از حزب محافظه‌کار (دیوید کامرون و ترزا مِی) که ناتوان از حلش بودند را سرنگون کرده و احتمال دارد، سومی (بوریس جانسون) باشد.
از آن سو «بوریس جانسون» درگیر پرونده فساد مالی (و احتمالاً اخلاقی) نیز شده است. شهرداری لندن شامگاه جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده پرونده فساد مالی نخست‌وزیر نزد نهاد « نظارت بر عملکرد پلیس» تشکیل شده و «جانسون» متهم است مجموعاً ۱۲۶ هزار پوند از اموال عمومی را به «جنیفر آرکوری»، مُدل آمریکایی که حالا مشغول تجارت است، پرداخته و با حضور او در سه مأموریت رسمی تجارت خارجی موافقت کرده است. نشریه «ساندی تایمز» همچنین عنوان کرده، جانسون در ساعات کاری به آپارتمان این خانم نیز تردد داشته است. از سوی دیگر، لحن تند بوریس نیز جو سیاسی انگلیس را متشنج کرده است. سخنان او در جلسه پایان هفته گذشته پارلمان، صدای نمایندگان را در آورد تا جایی که «پائولا شریف» عضو پارلمان در نطقی گفت: «بسیاری از ما که اینجا ایستاده‌ایم هر روز تهدید به مرگ می‌شویم. بگذارید به نخست‌وزیر بگویم که آنها (تهدیدکنند‌ه‌گان) اغلب کلمات او نظیر تسلیم، خیانت و خائن را مورد استفاده قرار می‌دهند». به گزارش «بلومبرگ»، اخیراً مقام‌های ارشد پلیس انگلیس اظهار نگرانی کردند که ادبیات مورد استفاده «بوریس جانسون» و مقام‌های دیگر، باعث افزایش خطر علیه امنیت سیاستمداران انگلیسی شده است.
«جانسون» در جنگ سیاسی با مخالفانش هم شکست خورده چرا که تاکنون از رسیدن به توافق با اتحادیه اروپا ناتوان بوده است. او برای پیش بردن برگزیت، چه با توافق با اتحادیه اروپا و چه بدون توافق، برای آنکه از مزاحمت پارلمان خلاص شود، پارلمان را با حکم «الیزابت»، ملکه این کشور، تعطیل کرده بود، اما پارلمان پیش از تعطیلی، قانونی را تصویب کرد که هرگونه خروج از اتحادیه اروپا بدون تأیید پارلمان را غیرقانونی اعلام می‌کند. همچنین تعطیلی پارلمان هم دیری نپایید، تعطیلی که قرار بود طولانی‌ترین تعطیلی پارلمان در تاریخ انگلیس شود با حکم دیوان عالی این کشور پس از 16 روز شکست. پارلمان انگلیس در همین نخستین روزهای پس از بازگشایی در صدد است تا به اجماعی برای ساقط کردن «جانسون» از نخست‌وزیری برسد و «جرمی کوربین» را جایگزین او کند. به گزارش «دیلی تلگراف»، اعضای حزب اس.ان.پی و حزب کارگر جمعه شب درباره دادن رأی عدم اعتماد به «جانسون» در اوایل هفته آینده گفت‌وگو کردند. اعضای برجسته حزب اس.ان.پی گفته‌اند که قصد دارند «جرمی کوربین» را به عنوان نخست‌وزیر نامزد کنند، چون این کار تنها راهی است که مانع از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا خواهد شد. همچنین به گزارش «بلومبرگ»، «نیکولا استورجن» وزیر اول دولت اسکاتلند تأکید کرده،‌ زمان آن رسیده که نمایندگان پارلمان انگلیس برای دفع خطر وقوع یک برگزیت بدون توافق، «بوریس جانسون» را با رای عدم اعتماد از نخست‌وزیری عزل کنند و او و اعضای حزبش از جانشین شدن «جرمی کوربین» به صورت موقت به مقام نخست‌وزیری حمایت می‌کنند.
کوربین
رقیب اصلی نخست‌وزیر کنونی انگلیس «جرمی کوربین»، رهبر حزب کارگر، است که به مواضع خاصش شناخته می‌شود. او علناً از سیاست‌های کشورش در حمایت از عربستان انتقاد و از مردم یمن دفاع می‌کند، برخی رسانه‌های انگلیسی و حتی آمریکایی او را کسی می‌دانند که طرفدار ایران و روسیه است و می‌گویند با به قدرت رسیدن سیاست‌های ضدآمریکایی پیش خواهد گرفت، همچنین برخی انتقاداتش به رژیم صهیونیستی او را در معرض توجه قرار داده است.ورود 2 هواپیمای متخصص نظامی روس به ونزوئلا برای کمک به مادورو

Image result for ‫ورود 2 هواپیمای متخصص نظامی روس به ونزوئلا برای کمک به مادورو‬‎
«نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا می‌گوید دو هواپیمای حامل نیروهای متخصص نظامی روسیه و دیگر تجهیزات فنی در راستای حمایت‌های مسکو از کاراکاس وارد این کشور شدند. خبری که قطعا خوشایند کودتاچیان و آمریکا نخواهد بود.
  هفته گذشته رئیس‌جمهور ونزوئلا در مسکو با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه دیدار و گفت و کو کرد. پوتین در این دیدار درخصوص گسترش روابط با ونزوئلا گفت: «ما معتقدیم که با توجه به شرایط دشوار ونزوئلا به دلیل فشارهای اقتصادی که به این کشور تحمیل شده است، این مسئله (تقویت رابطه اقتصادی با روسیه) حائز اهمیت است». روز جمعه نیز مادورو از حضور متخصصان نظامی روس در کاراکاس خبر داد و در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «چند روز پیش دو هواپیما حامل پرسنل و تکنسین‌های نظامی روس وارد کاراکاس شدند و هم اکنون در ونزوئلا هستند. تیم قبلی که اوایل سال جاری آمده بود بعد از آمدن تیم‌های جدید رفتند». به گفته ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه، حضور نیروهای ویژه روس با هماهنگی کامل دولت و منطبق با قانون اساسی این کشور است. استقرار این نیروها بر مبنای توافق مسکو و کاراکاس در راستای همکاری‌های نظامی میان دو کشور که در سال ۲۰۱۱ امضا شده بود می‌باشد. گفتنی است خبرگزاری رویترز سه شنبه هفته گذشته اعلام کرده بود آمریکا ۵۲ میلیون دلار به «خوان گوایدو»، سرکرده مخالفان ونزوئلا کمک مالی می‌کند. آژانس آمریکا برای توسعه بین‌الملل هم در بیانیه‌ای تاکید کرد این پول به منظور کمک به رسانه‌های مستقل، جامعه مدنی، بخش بهداشت و مجمع ملی ونزوئلا که در کنترل مخالفان است و گوایدو هدایت آن را در دست دارد ارائه می‌شود.دفتر گوایدو در بیانیه‌ای در توئیتر از این آژانس تشکر کرد. آمریکا طی یک سال از هیچ تلاشی برای سرنگونی مادورو کوتاهی نکرده‌اما موفق نشده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 6 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات