تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
عمران‌خان: ممکن است در کشمیر حمام خون به راه افتد
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۶

Image result for ‫عمران‌خان‬‎
مجمع عمومی سازمان ملل هم به صحنه رویارویی نخست‌وزیران پاکستان و هند بر سر منطقه و کشمیر تبدیل شد و نخست‌وزیر پاکستان نسبت به «راه افتادن حمام خون» در کشمیر به این کشور و کشورهای دیگر هشدار داد.
«عمران ‌خان» نخست‌وزیر پاکستان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل همزمان با برگزاری تظاهرات حامیان و معترضان به سیاست‌های هند در کشمیر در مقابل مقر این سازمان در نیویورک، هشدار داد، اقدامات دولت هند در بخش کشمیر تحت کنترل این کشور ناشی از «کوته‌فکری» بوده و ممکن است منتهی به یک «حمام خون» شود.
این در حالی است که، به گزارش ایسنا، «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند در سخنرانی خود خطاب به رهبران کشورهای جهان که یک ساعت زودتر از «عمران ‌خان» ایراد شده بود، موضوعات متفاوتی مطرح کرد.


 تلاش السیسی برای کشاندن هواداران خود به خیابان‌ها با یک وعده غذا!
Image result for ‫تلاش السیسی برای کشاندن هواداران خود به خیابان‌ها با یک وعده غذا‬‎
دولت السیسی با هدف مقابله با تظاهرات گسترده مخالفان، اقدام به رشوه دادن به مردم مصر کرده و در ازای یک وعده غذا سعی دارد مردم را در حمایت از خود به خیابان‌ها بکشاند. السیسی حین بازگشت از نیویورک و در فرودگاه گفته بود، می‌تواند میلیون‌ها نفر از هوادارانش را به خیابان‌ها بکشاند!
  مردم مصر اخیرا و پس از 6 سال سکوت، بار دیگر به خیابان‌های مصر بازگشته و خواستار ساقط کردن دولت ژنرال عبدالفتاح السیسی هستند. ژنرال السیسی که در 6 سال گذشته با کودتا علیه محمد مرسی رئیس‌جمهور مصر در سال 2013 به پست ریاست جمهوری رسیده و با تغییر قانون اساسی به دنبال مادام العمر کردن ریاستش بر این کشور است، در این مدت با سرکوب گسترده مردم سعی کرده تا از وقوع هرگونه تظاهرات علیه خود جلوگیری کند. اما فقر و بیکاری در کنار فساد گسترده باعث شده تا مردم مصر به دعوت یک فعال اجتماعی در روزهای گذشته برای برکناری السیسی تظاهرات برگزار کنند. در این میان دولت السیسی سعی دارد به روش‌های مختلف متوسل شود تا برای خود حامیانی دست و پا کرده و آنها را به خیابان‌ها بفرستد.
 در این ارتباط، فعالان مصری در شبکه‌های اجتماعی تلاش‌ها برای «رشوه دادن به شهروندان مصری» جهت حضور در خیابان و حمایت از عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور این کشور را محکوم کردند. به گزارش ایسنا و به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، فعالان مصری تصاویر ویدیویی را منتشر کردند که نشان می‌دهد حامیان السیسی در حال توزیع وعده‌های غذایی به شهروندان مصر در شهرک «نصر» در شرق قاهره هستند.
در همین راستا، «عمرو واکد»، بازیگر مصری در صفحه کاربری خود در توییتر خطاب به «محمد رفعت»، رئیس‌سازمان اطلاعات مصر نوشته: «تحقیر مردم مصر با فقیر جلوه دادن آنها و توزیع مواد غذایی به آنها در قبال حمایت از السیسی، لکه ننگی بر پیشانی تمامی کسانی است که در این جنایت شنیع در حق ملت مصر مشارکت کردند و می‌کنند، چه از ارتش مصر و چه از غیرنظامیانی که از این نظام سود می‌برند. این جنایتی برای تخریب و نابودی کشوری است که روزی کشور بزرگی بود».
شبکه «رصد» در توییتر ویدیویی را منتشر کرده که توزیع وعده‌های غذایی به شهروندان مصر را نشان می‌دهد. طی روزهای اخیر تعدادی از شهرها و استان‌های مصر شاهد برگزاری تظاهرات گسترده‌ای با عنوان «جمعه رهایی» بوده که شرکت‌کنندگان در آن خواستار برکناری السیسی هستند. رسانه‌های محلی اعلام کردند که نیروهای امنیتی مصر میدان «التحریر» که یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های اعتراضات مصر است و خیابان‌های نزدیک به آن و ایستگاه‌های مترو را بسته‌اند. این در حالی است که حامیان السیسی تظاهراتی را برای حمایت از وی در مسیر «النصر» به راه انداختند.
نبرد تمام نشده
از سوی دیگر «محمد علی» تاجر مصری که آغازکننده تظاهرات مردمی این کشور علیه عبدالفتاح السیسی بود در پیامی به وی اعلام کرده نبرد هنوز تمام نشده است: «برای من این افتخار بس است که موجب ترس و نگرانی و آشفتگی‌ات شده‌ام که بعد از بازگشتت از نیویورک شاهد آن هستیم... تنها با استفاده از یک موبایل و یک قلم توانستم آشوبی را در داخل نظام به وجود آورم...جنگ هنوز به پایان نرسیده است و آنچه امروز رخ داد صرفا یک گشت و گذار در این نبرد بود... می‌دانم یک روز می‌رسد که تو را با خون مردمی که ریختی و کسانی که بازداشت کردی به چوبه دار می‌آویزیم.» محمدعلی در پیامش به مردم مصر نیز گفته: «پایدار باشید که جنگ هنوز به پایان نرسیده است». روز جمعه مصری‌ها در داخل و خارج این کشور تظاهرات گسترده‌ای را با عنوان «جمعه رهایی» برگزار کرده و خواهان برکناری السیسی شدند. به دنبال برگزاری این تظاهرات مقامات مصری قاهره را به پادگان نظامی تبدیل کردند. 

در این مدت 33 هزار فلسطینی زخمی شده‌اند
  شمار شهدای فلسطینی در هفتاد و ششمین
تظاهرات بازگشت از مرز 330 تن گذشت

Image result for ‫شمار شهدای فلسطینی در هفتاد و ششمین تظاهرات بازگشت از مرز 330 تن گذشت‬‎
هفتاد و ششمین جمعه تظاهرات بزرگ بازگشت در مرزهای غزه با شهادت یک شهروند فلسطینی به دست ارتش رژیم صهیونیستی و زخمی شدن بیش از 60 نفر برگزار شد. صهیونیست ها به قلب این جوان 20 ساله فلسطینی شلیک کردند!
راهپیمایی‌های حق بازگشت و شکست محاصره غزه، از ۱۰ فروردین 97 در پی اعتراض مردم فلسطین به اقدام «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در به‌رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به این شهر فلسطینی آغاز شده است و کماکان ادامه دارد. رژیم صهیونیستی    راهپیمایی های مسالمت آمیز مردم فلسطین را همواره با گلوله های جنگی پاسخ داده و هیچ مدعی دفاع از حقوق بشری در غرب، اقدام عملی برای جلوگیری از آن نمی کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت بهداشت در نوار غزه از شهادت یک شهروند فلسطینی به دست ارتش رژیم صهیونیستی در جریان تظاهرات این هفته بازگشت در شرق رفح واقع در جنوب غزه خبر داد. این وزارتخانه گفته «ساهر عوض الله» ۲۰ ساله در اثر شدت جراحت به دلیل گلوله‌ای که به قلبش خورده بود، به شهادت رسید.  وزارت بهداشت تاکید کرد، کادر پزشکی پذیرای بیش از ۶۰ زخمی و مصدوم بود که ۳۶ تن با گلوله واقعی زخمی شده‌ بودند. روز جمعه نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به محض آغاز تظاهرات مسالمت آمیز بازگشت با شلیک گسترده گلوله و گاز اشک آور اقدام به سرکوب آن کردند. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که در تظاهرات جمعه ۶۳ نفر از جمله ۷ پرستار و نیروی امدادرسان و یک کودک زخمی شدند. در راهپیمایی های بازگشت بیش از ۳۳۰ نفر به شهادت رسیده و بیش از ۳۲ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند که حال صدها نفر از آنان وخیم است.
زمان کنار زدن نتانیاهو
از سوی دیگر، روزنامه هاآرتص به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم توصیه کرده که زمان خداحافظی با نخست‌وزیری فرا رسیده است. این روزنامه نوشته «پس از شکست رووین ریولین(رئیس رژیم صهیونیستی)در فشار بر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و بنی گانتس رئیس آبی- سفید برای تشکیل دولت وحدت، نتانیاهو مامور تشکیل دولت شد...اسرائیل وارد بن بست سیاسی شده است و به شیوه ساختگی یعنی تقسیم اختیارات نخست وزیری یا گردشی کردن آن نمی‌توان از آن عبور کرد، این بن بست بیانگر دشواری‌های واقعی در نتیجه وضعیت حقوقی است که نتانیاهو با آن روبه رو است، این وضعیتی است که نتانیاهو و شرکایش را وادار به تخریب قوانین و موسسات و ارزش‌هایش کرده تا از محاکمه فرار کند».

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 7 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic