تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

انصارالله یمن:
 اگر همه تصاویر عملیات نجران را منتشر کنیم
آبرویی برای آل سعود نمی‌ماند
  ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن می‌گوید تصاویری که از شکست‌ سنگین ائتلاف سعودی در عملیات نجران منتشر شده، گوشه‌ای از واقعیت بود و آنها تصاویری در اختیار دارند که در صورت انتشار، دیگر آبرویی برای سعودی‌ها باقی نمی‌ماند.
انتشار گوشه‌ای از تصاویر عملیات «نصر من الله» که از سوی انقلابیون یمن در نجران عربستان اجرا شد ضربه بزرگی بر پیکره آل‌سعود وارد کرد. اکنون انصارالله اعلام کرده تصاویر مهم‌تری از شکست‌های ائتلاف سعودی در اختیار دارد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «ضیف الله الشامی» وزیر اطلاع‌رسانی دولت نجات ملی یمن در مصاحبه با این شبکه و در واکنش به سخنان «ترکی المالکی»، سخنگوی ائتلاف سعودی گفت: «نیرو‌های ائتلاف تلاش می‌کنند خسارت‌ها و تلفات سنگین خود را در عملیات اخیر پنهان کنند... از ترکی المالکی نمی‌توان انتظار دیگری داشت، جز اینکه تلاش کند واقعیت‌ها را نفی کند. زیرا آنها نگاه متکبرانه و مغرورانه‌ای دارند».
الشامی این را هم گفت که: «ما فقط مرحله نخست عملیات خود را اعلام کردیم و هنوز مراحلی از آن باقی مانده است. در مراحل بعدی، تصاویری وجود دارد که رسوایی بزرگتری برای رژیم آل‌سعود و نظام‌های متحد با آن و مزدوران این رژیم خواهد بود. می‌دانیم که چگونه پیام‌های رسانه‌ای و سیاسی این عملیات را ارسال کنیم. می‌توانیم کاری کنیم که دشمن مجبور شود خودش، خودش را تکذیب کند». ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی به تازگی در تلاش برای توجیه شکست فجیع این ائتلاف در عملیات نصر من الله نیروهای مقاومت یمنی مدعی شده بود: «عملیاتی که حوثی‌ها اعلام کردند، ارزش جواب دادن هم ندارد. به رسانه‌های گمراه‌کننده حوثی‌ها پاسخ نخواهیم داد». گفتنی است «حمید رزق»، از مدیران رسانه‌ای یمن روز دوشنبه گفته بود، ریاض از طریق متحدان غربی خود به انصارالله پیام داده که، تصاویر بیشتری از این عملیات منتشر نکند!
راهپیمایی در حمایت از عملیات نجران
از سوی دیگر، ساکنان استان عمران یمن راهپیمایی گسترده‌ای بر پا کرده و به نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بابت پیروزی در عملیات «نصر من الله» تبریک گفتند. در راهپیمایی گسترده‌ای که در استان عمران برپا شد، «فیصل جعمان»، استاندار عمران نیز حضور داشت و بر ادامه حمایت‌های مالی، انسانی و تسلیحاتی از جبهه‌های نبرد تاکید کرد. جعمان گفت: «عملیات «نصر من الله» بسیاری از نقاط ضعف و ناتوانی‌های عربستان و در مقابل آمادگی کامل ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، نقش سازنده فرماندهی آنها و کنترل‌شان را نشان داد و این امر به وضوح قدرت و اقتدار یمنی‌ها را نمایان کرد». استاندار عمران در ادامه ضمن تقدیر از حضور گسترده یمنی‌ها در این راهپیمایی، تاکید کرد: «ساکنان استان نقش بزرگی در این پیروزی داشتند، هزاران تن از آنها در جبهه‌های واقع در مرزها حضور یافتند که مهم‌ترین آنها فرمانده شهید ابوعبدالله حیدر بود که عملیات نیز به همین نام خوانده شد و این امر نشان‌دهنده جایگاه و توانمندی او در فرماندهی جبهه نجران است».
در بیانیه ‌این راهپیمایی موفقیت عملیات «نصر من الله» به فرماندهی انقلابی و سیاسی یمن تبریک گفته شد و به عربستان و دیگر کشورهای متخاصم توصیه شد از زمان باقیمانده استفاده کرده و طرح پیشنهادی رئیس‌شورای عالی سیاسی یمن را بپذیرند.
واکنش انصارالله به اظهارات بن‌سلمان درباره آتش‌بس
در روزهای گذشته نشانه‌های مثبتی از سوی ریاض جهت آتش بس و پایان دادن به جنگ یمن نیز آشکار شده است. اکنون انصارالله یمن این نشانه‌ها را مثبت ارزیابی کرده است. رئیس‌کمیته عالی انقلابی یمن خرسندی محمد بن سلمان درباره طرح آتش‌بس این گروه در یمن را مثبت ارزیابی کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، محمد علی الحوثی، رئیس‌کمیته عالی انقلابی یمن و عضو شورای سیاسی عالی مستقر در صنعا در توییتر نوشت: «ابراز خرسندی محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی نسبت به طرح توقف جنگ مثبت است اما می‌بایست قبل از شروع جنگ به این مسئله می‌رسید...تبدیل مناقشه به مذاکره نیاز به جدیت آنها و تعامل و رویکردشان با واقعیت به دور از هرگونه دیکته کردن‌ها دارد زیرا دیکته کردن فایده‌ای نخواهد داشت بلکه موانعی را در مسیر توقف جنگ و دستیابی به صلح دائمی ایجاد می‌کند».
این اظهارات حوثی در واکنش به حرف‌های بن سلمان در مصاحبه با «برنامه ۶۰ دقیقه» شبکه سی بی‌اس آمریکا بود که درباره مذاکره برای پایان جنگ یمن گفت:« ما هر روز این کار را انجام می‌دهیم اما تلاش می‌کنیم این بحث و مناقشه در میدان اجرا شود.» گزارش گاردین از وضعیت مردم یمن اینجا زندگی بوی مرگ می‌دهد
Image result for ‫گزارش گاردین از وضعیت مردم یمن اینجا زندگی بوی مرگ می‌دهد‬‎
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی میدانی بخشی از جنایت‌های هولناک ائتلاف سعودی و چند کشور غربی در یمن را به تصویر کشیده و گسترده شدن سایه مرگ بر سر یمنی‌ها را حاصل حمایت سیاسی و تسلیحاتی غربی‌ها از آل‌سعود دانسته است.

مردم یمن در 54 ماه گذشته با تجاوزهای ائتلاف سعودی به کشورشان به بدترین وجه ممکن با مرگ و بیماری‌های واگیردار روبه رو بوده‌اند. انصارالله یمن نیز به دلیل این جنایت و پس از اینکه توانایی‌های خود را بازیافت مدتی است حملات تلافی جویانه و موثری علیه مراکز حیاتی و اقتصادی عربستان انجام می‌دهد. حالا خبرنگار روزنامه انگلیسی گاردین می‌گوید با تهیه یک گزارش میدانی، بخشی از جنایت‌های روزمره عربستان را منتشر کرده است.
این گزارش می‌گوید، در سفری ۶۰۰۰ کیلومتری به سراسر یمن و در بخش‌های تحت کنترل انصارالله، دولت مستعفی و جدایی‌طلبان، شاهد آلام مردم یمن بوده و درباره رنج و دشواری‌های مردم این کشور جنگ زده تحقیقات گسترده‌ای کرده است:«بیش از چهار سال جنگ زندگی مردم عادی یمن را چنان تغییر داده که وضعیت آنان دیگر شباهتی به گذشته ندارد. رنج آنان در همه‌جا کاملا محسوس است. در بلندی‌های شمال یمن که درگیر وخیم‌ترین بحران انسانی جهان است، گرسنگی و حملات هوایی عربستان بیداد می‌کند».
طبق این گزارش، «استان صعده که قلب حوثی‌ها در مرز عربستان است اما بیش از هر جای دیگر مورد حمله قرار می‌گیرد. به سختی می‌توان خیابانی در این شهر پیدا کرد که دست نخورده باقی مانده باشد. اداره پست، فروشگاه مرکزی و خانه‌های بی‌شماری که متعلق به غیرنظامیان بودند، نابود شده‌اند».
«گاردین» سپس در تشریح فضای حاکم بر این کشور می‌نویسد: «مرگ هر لحظه از آسمان فرا می‌رسد اما استراتژی به آتش کشیدن زمین، عربستان را به پیروزی در این جنگ نزدیک نکرده است. حالا برخی یمن را ویتنامِ عربستان می‌نامند اما واقعیت این است که بدون تامین پیوسته تسلیحات و تجهیزات نظامی از سوی آمریکا و انگلیس و دیگر کشورهای غربی، بن‌بست فعلی در یمن برای ریاض از این هم دشوارتر خواهد شد...یمنی‌ها خوب می‌دانند که بمب‌هایی که روی سرشان می‌افتد، در کجا تولید شده‌اند. اطلاعات فنی و شماره سریالی که روی بقایای این موشک‌ها دیده می‌شوند، به راحتی قابل پیگری‌اند و رد آنها به تولیدکنندگان تسلیحات غربی می‌رسد؛ موشک‌هایی که طبق قوانین بین‌المللی غیرقانونی هستند. اطلاعات موجود روی یکی از این موشک‌های غیرقانونی نشان می‌دهد که توسط شرکت گودریچ آمریکا و در ولورهمپتون انگلیس تولید شده است...در صنعا زندگی عادی به نظر می‌آید. حوثی‌ها، القاعده را از این منطقه ریشه‌کن کرده‌اند و در این شهر نسبت به دیگر مناطق یمن نظم بیشتری حاکم است. فروشگاه‌های صنعا پر از کالا است اما اقتصاد ویران یمن بهای سوخت و موادغذایی را دو برابر کرده است».
طبق گزارش گاردین، 80 درصد از جمعیت حدود ۲۴ میلیونی یمن اکنون برای بقا وابسته به کمک‌های بشردوستانه هستند و نیمی از آنها نیز در آستانه قحطی قرار دارند. سازمان ملل گزارش کرده است که تا پایان سال جاری میلادی شمار کشته‌شدگان از جنگ و بیماری به ۲۳۰ هزار تن خواهد رسید. همه بیمارستان‌های صنعا پر از بیماران مبتلا به وبا و سوء تغذیه است که خانواده‌هایشان برای درمان عزیزانشان پول جمع کرده‌اند تا از استان‌های اطراف آنان را برای معالجه به پایتخت بیاورند».
گاردین سپس گزارش خود را اینطور تمام می‌کند که «بی‌عدالتی اما در هیچ کجا به اندازه ضحیان حس نمی‌شود؛ روستایی کوچک در استان صعده که کمتر از یک سال پیش اتوبوسی پر از پسر بچه که در حال رفتن به اردوی دانش‌آموزی بود، در آن هدف حمله سعودی‌ها قرار گرفت و ۴۴ تن در این حادثه کشته شدند. قطعه‌ای از این موشک که از سوی روزنامه گاردین دیده شده، مشخص می‌کند که این یک موشک هدایت شونده لیزری است که توسط شرکت لاکهید مارتین آمریکا ساخته شده‌ است. محل دفن این کودکان اکنون بیشتر یک زیارتگاه است تا گورستان و برخی از دوستان دانش‌آموزان کشته شده در این حمله هنوز پس از مدرسه به دیدار آنها می‌روند.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 12 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات