تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


رسوایی «اوکراین گیت» و حرکت آمریکا به سمت جنگ داخلی! 
  ۱۳۹۸/۰۷/۱۰

Image result for ‫رسوایی «اوکراین گیت» و حرکت آمریکا به سمت جنگ داخلی‬‎
رسوایی «اوکراین گیت» تنش‌ها در فضای سیاسی آمریکا را به شدت بالا برده طوری که این روزها برخی از رسانه‌ها و کارشناسان این کشور سخن از احتمال وقوع جنگ داخلی در این کشور را مطرح می‌کنند.
این روزها تنش‌ها در فضای سیاسی آمریکا به اوج خود رسیده و سیاستمداران این کشور بی‌رحمانه به یکدیگر حمله می‌کنند. صحبت از استیضاح ترامپ و تیراندازی به مهاجران و زندانی کردن رئیس‌جمهور آمریکا هم می‌شود. ماجرا از افشای تماس تلفنی ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین شروع شد. رسانه‌های آمریکا گزارش دادند ترامپ در این مکالمه تلفنی تلاش کرده رئیس‌جمهور اوکراین را برای تحقیقات فساد از کسب و کار «جو بایدن» و پسر او «هانت» تحت فشار قرار دهد و کمک‌های اقتصادی و نظامی به کیف را منوط به همین کار کرده است.
 همین کافی بود تا دموکرات‌ها رسما موضوع استیضاح ترامپ را وارد فاز عملیاتی کنند. در مقابل ترامپ نیز بیکار ننشسته و طی روزهای اخیر دموکرات‌ها را به دروغ‌گویی، خیانت، جاسوسی و ایجاد جنگ داخلی و این اواخر«کودتا» متهم کرده است. ترامپ در توئیتر نوشت: «طبق چیزهایی که روز به روز دستگیرم می‌شود دارم به این نتیجه می‌رسم که اتفاقی که در حال رخ دادن است استیضاح نیست بلکه کودتایی است با هدف ربودن قدرت مردم، رأی آنها، آزادی‌شان، حقشان ذیل متمم دوم قانون اساسی، مذهبشان، دیوار مرزی‌شان و حق اعطا ‌شده به آنها به عنوان شهروند ایالات متحده آمریکا».
با بالاگرفتن تنش‌ها بین دموکرات‌ها و ترامپ بر سر موضوع استیضاح این روزها کلیدواژه جنگ داخلی نیز در رسانه‌های بین‌المللی در توصیف تحولات آمریکا بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترامپ یکشنبه گذشته نیز با انتشار توئیتی نه تنها دموکرات‌ها بلکه همه مردم آمریکا را به وقوع جنگ داخلی تهدید کرد. او در این پیام نوشت: «اگر دموکرات‌ها موفق شوند من را برکنار کنند (که هرگز این اتفاق نمی‌افتد)، منجر به وقوع جنگ داخلی خواهد شد. جنگی که ملت ما را درگیر خود خواهد کرد».
در همین راست پایگاه اینترنتی« نیوز ویک »از قول یک مورخ با ذکر شباهت‌هایی میان دوران جنگ داخلی در آمریکا با اوضاع کنونی این کشور نوشته است استیضاح دونالد ترامپ، آینده این کشور را بار دیگر در معرض جنگ داخلی قرار می‌دهد.«هدر کاکس ریچاردسون» استاد تاریخ در کالج بوستون که کارشناس تاریخ آمریکای قرن نوزدهم نیز است پس از انتشار توئیت بحث‌برانگیز ترامپ در مورد جنگ داخلی در مطلبی تحت عنوان «شباهت ترسناک» به بررسی شرایط فعلی آمریکا با دوران پیش از جنگ داخلی در این کشور پرداخت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران وی با بیان اینکه «نفی رنگین‌پوستان آمریکایی آغازگر جنگ داخلی در این کشور بوده است»، گفت: «تحکم قدرت برده‌داران در سال‌های ۱۸۳۰ تا ۱۸۶۰ و همچنین ظهور جنبش محافظه‌کاران از سال ۱۹۵۴ تاکنون (۲۰۱۹) که به اوج خود رسیده، موضوعی ترسناک است که کاملا به یکدیگر شباهت دارد. در آن دوره، گزینه‌های نژادپرست‌ها اکثریت آراء را به دست آوردند و پس از کسب مناصب بزرگ دولتی به تصویب قوانینی روی آوردند که باعث پولدار شدن ثروتمندان سفیدپوست شد». وی اضافه کرد: «این سیاست به شکل کنونی در حال فروپاشی است. در حال حاضر، سران فعلی آمریکا از الیگارشی برای جمع‌آوری قدرت استفاده می‌کنند، اما زمانی که ترامپ به جنگ داخلی تهدید می‌کند صرفا درباره باقی ماندن خود در قدرت نیست بلکه او از حامیان خود می‌خواهد به نژادپرستی و تفکیک جنسیتی روی آورند».
ریچاردسون تنها تفاوت اساسی میان آن دوره و اوضاع کنونی آمریکا را در سفید برترپنداری می‌داند. او معتقد است در سال ۱۸۶۰ آمریکا تحت سلطه مردان سفیدپوست بود همین شرایط را برای جنگ داخلی فراهم می‌کرد، اما اکنون رنگین پوستان آمریکا و زنان با آرای خود در سیاست آمریکا نقشی دارند و بروز جنگ داخلی به آن شکل که در قرن ۱۹ رخ داد، ممکن نیست.
شلیک به پا
در بحبوحه دعواها در مورد استیضاح خبر عجیبی نیز در مورد پیشنهاد ترامپ برای مقابله با مهاجران منتشر شده. «نیویورک‌تایمز» گزارش داده «دونالد ترامپ» در جریان جلسه‌ای در کاخ سفید ابتدا پیشنهاد شلیک گلوله به سمت مهاجران غیرقانونی را مطرح کرده و بعد از آنکه متوجه شده این کار غیرقانونی است، پیشنهاد شلیک گلوله به سمت پای آنها را مطرح کرده است. «نیویورک‌تایمز» نوشته در جلسه‌ای که ماه مارس(اسفند) در دفتر کار ترامپ برگزار شده او همانند بسیاری از دیگر جلسات شروع به مطرح کردن گله و شکایت‌های خود از مهاجران کرده است، با این تفاوت که این‌بار او راهکاری هم مدنظرش داشت.طبق این گزارش، ترامپ در میان بهت مشاورانش ابتدا به آنها دستور داده مرز ۲۰۰۰ مایلی با مکزیک را تا ظهر فردا به‌طور کامل ببندند.
همزمان با انتشار جزئیات تازه از عملیات نجران
انصارالله: آل‌سعود منتظر عملیات مشابه آرامکو باشد

Image result for ‫انصارالله: آل‌سعود منتظر عملیات مشابه آرامکو باشد‬‎
در حالی که سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزئیات مرحله دوم عملیات «نصر من الله» را منتشر کرده انصارالله یمن آل‌سعود را به حملات استراتژیک در اندازه‌های حمله به آرامکو تهدید کرد.
سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن جزئیات مرحله دوم عملیات «نصر من الله» را هم تشریح کرد. سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در کنفرانسی خبری گفت:«پس از کسب موفقیت در مرحله نخست عملیات «نصر من الله» رزمندگان یمنی با روحیه‌ای بالا بخش دوم عملیات را آغاز کردند. اهداف مرحله دوم پیشروی و آزادسازی مناطق گسترده‌ای از محور نجران و به طور مشخص منطقه کتاف بود. نقش مهمی که نیرو‌های اطلاعاتی ایفا کردند در موفقیت هر دو مرحله عملیات نصر من الله موثر بود.» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن افزود: «در مرحله دوم عملیات مناطقی در نجران آزادسازی شد و یگان موشکی شش عملیات را در محور نجران انجام داد. یگان پدافندی نیز در این عملیات با چهل حمله توسط بالگرد‌های آپاچی مقابله کرد».
به گفته یحیی سریع مرحله دوم عملیات پس از موفقیت مرحله اول، عملیات «شهید ابوالحسنین» نام گرفت: «موفق شدیم در این عملیات ۱۵۰ کیلومتر از مناطق نجران را آزاد کنیم و بیش از ۲۰۰ نیروی دشمن کشته و زخمی شدند. همچنین ۱۲۰ خودروی زرهی و‌تانک دشمن را منهدم کردیم و به اسنادی دست یافتیم که ایفای نقش داعش و القاعده در ائتلاف سعودی را اثبات می‌کند. در این مرحله از عملیات سه پادگان نظامی دشمن حاوی مقادیر زیادی سلاح را تحت سیطره خود در آوردیم».
یحیی سریع خاطرنشان کرد: «دشمن در مجموع دو مرحله از عملیات، بیش از ۳۵۰ خودروی نظامی و‌تانک خود را از دست داده است. عملیات نظامی ما جز با توقف تجاوز از سوی دشمن سعودی متوقف نخواهد شد... نیرو‌های ما موفق شدند دو منطقه الفرع و الصوح را تا بلندی‌های مشرف بر شهر نجران آزاد کنند. منبع تسلیحاتی ما از سلاح‌هایی است که از دشمن به غنیمت می‌گیریم. با سلاح‌هایی که ما در عملیات نصر من الله به غنیمت گرفته‌ایم، می‌توانیم جنگ را ماه‌ها اداره کنیم».
هشدار انصارالله
در همین حال، رئیس‌شورای سیاسی انصارالله یمن به عربستان هشدار داد در صورتی که با طرح صلح تعامل نداشته باشد باید منتظر حملات استراتژیکی در حجم و اندازه حمله آرامکو باشد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مهدی المشاط، رئیس‌شورای سیاسی یمن در دیدار با مارتین‌گریفیتس، فرستاده سازمان مل به یمن گفت: «در راه صلح ما طرح‌های زیادی را ارائه کردیم که آخرین آن توقف حمله به عربستان در ازای توقف هدف قرار گرفتن خاک یمن و لغو محاصره و آزادی صدها تن از اسرا بود. این درحالی است که ائتلاف عربستان هنوز هیچ گام عملی برای صلح برنداشته است...زمانی که طرح را ارائه کردیم هدفمان صلح بود. ما مجبور شدیم تعدادی از حملات استراتژیک را که برای آن برنامه‌ریزی کرده بودیم و از حیث حجم و اندازه و تأثیر از حمله آرامکو کمتر نبود به تأخیر بیندازیم. ما می‌خواستیم صدای صلح را بلند کنیم و اگر به صدای ما گوش ندهند حملات هولناکی را انجام خواهیم داد و آنها را مجبور خواهیم کرد که به آن گوش دهند.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 12 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات