تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


حمله انصارالله به آرامکو صهیونیست‌ها را هم به وحشت انداخته است
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۲

Image result for ‫حمله انصارالله به آرامکو صهیونیست‌ها را هم به وحشت انداخته است‬‎
یک روزنامه چاپ سرزمین‌های ‌اشغالی نوشته رژیم صهیونیستی از احتمال وقوع عملیات مشابه حمله به تاسیسات نفتی آرامکو، علیه نیروگاه اتمی دیمونا در وحشت به سر می‌برد.
روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در یادداشتی به قلم «اوزی ایوِن» دانشمند هسته‌ای صهیونیست، به بررسی عملیات پهپادی مقاومت یمن علیه تاسیسات نفتی عربستان پرداخته و نوشته تل‌آویو باید از این واقعه درس‌هایی بگیرد و نظر خود درباره توانمندی‌های ایران علیه اسرائیل را بازنگری کند. به گزارش فارس، در این یادداشت با ابراز خرسندی از تخلیه مخازن آمونیاک در شهر حیفا، توصیه شده: «بهتر است تمام ‌تانکرهای گاز و سوخت را زیرزمین مخفی کنیم... جایگاه‌های سوخت باید حفاظت بهتری در برابر ضربات مستقیم داشته باشند. و مهم‌تر از هر چیز، فعالیت راکتور هسته‌ای دیمونا باید متوقف شود، زیرا مشخص شده که این تاسیسات آسیب‌پذیر بوده و ضرری که خواهد داشت از منفعت آن بیشتر است».


 افشای سندی محرمانه از تحرکات آل‌سعود برای فتنه‌ انگیزی در لبنان

Image result for ‫تحرکات آل‌سعود برای فتنه‌ انگیزی در لبنان‬‎
«الاخبار» می‌گوید اسنادی را به دست آورده که نشان می‌دهد رژیم آل‌سعود و «بن سلمان» با تضعیف حزب‌الله در لبنان قصد فتنه‌انگیزی در این کشور را داشته است.
روزنامه لبنانی «الاخبار» در ادامه افشاگری‌های خود درباره عربستان، یک سند از سعودی را منتشر کرده که جزئیات طرحی «چهار محوری» که «بن‌سلمان»، ولیعهد عربستان، برای تضعیف حزب‌الله لبنان تدوین کرده، را فاش می‌کند. چکیده این محورها به شرح زیر است:
محور سیاسی
محاصره سیاسی لبنان و فشار به این کشور با «تروریستی خواندن حزب‌الله» اولین محور است. در مارس ۲۰۱۶ بود که شورای همکاری خلیج‌فارس و اتحادیه عرب، حزب‌الله لبنان را «سازمان تروریستی» خواندند. این برنامه‌ درباره محاصره مقاومت با مطالبات رژیم صهیونیستی مطابق بود و عربستان برای پیشبُردِ این محور، با همکاری دادگاه‌های اروپایی و بین‌المللی علیه حزب‌الله دست به پرونده سازی زد. همچنین در این سندبندی درباره حمایت از شخصیت‌های تاثیرگذار و به اصطلاح میانه‌رو سیاسی و مالی در داخل طیف شیعه آمده که بر موارد زیر تأکید کرده: «تمرکز روی جوانان شیعه به منظور ایجاد گروه‌هایی با ایدئولوژی میانه‌رو؛ تلاش برای جذب رهبران جوان در داخل خود حزب‌الله؛ حمایت از شخصیت‌های مخالف حزب‌الله در انتخابات پارلمانی با هدف دستیابی به اکثریت پارلمان».
محور اقتصادی
عربستان می‌خواهد هدفش برای «تضعیف حزب‌الله» را براساس قاعده «خشکاندن منابع مالی و دور کردن از مراکز حیاتی» پیش ببرد، از این رو، طرح تشدید نظارت بر حواله‌های مالی در لبنان را مطرح می‌کند. در این راستا، در سال ۲۰۱۶ حواله‌های مالی از عربستان به لبنان متوقف و در سال ۲۰۱۷ نیز انتقال وجه به بیروت ممنوع اعلام شد مگر با موافقت حامی مالی، درخواست مستندات و تأیید منابع پول، و همه این‌ها برای این بود که حزب‌الله را از نظر مالی محاصره کند.
محور رسانه‌ای
در سند مذکور آمده است که باید از رسانه‌ها و تلویزیون‌ مخالف با سیاست‌های حزب‌الله در لبنان حمایت و با این رسانه‌ها همکاری شود تا علیه آنچه «سوءاستفاده‌های حزب‌الله و ایدئولوژی»‌اش می‌خوانند، تبلیغ شود. البته این رویکرد در سیاست‌های عربستانِ پیش از دوره ولیعهد کنونی نیز وجود داشته و موضوع جدیدی نیست.
محور نظامی
آخرین محور برنامه سعودی، مقابله با حزب‌الله لبنان در محور نظامی است. در این محور بر روی تشدید نظارت بر راه‌های ارسال سلاح برای حزب‌الله، احیای نقش نیروهای سازمان ملل برای مشارکت در نظارت بر مرزهای زمینی و دریایی با سوریه تمرکز شده است. مسئله مهم در این محور، ضرورت ایجاد مراکز پیشاهنگی برای جوانان میانه‌رو لبنانی جهت آموزش آنها در داخل و امکان اعزام آنها برای مشارکت در دوره‌های خارجی است تا در آینده مهره اصلی در نهادهای نظامی و امنیتی لبنان باشند و «در صورت لزوم در داخل با حزب‌الله مقابله کنند».


 استیضاح ترامپ به مرحله جدی رسید
Image result for ‫استیضاح ترامپ به مرحله جدی رسید‬‎
برای اولین بار استیضاح ترامپ وارد مرحله جدی و جدیدی شده و در نظرسنجی‌ها طرفداران استیضاح ترامپ بیشتر از مخالفین آن شده‌اند.
ترامپ هر روز که می‌گذرد بیشتر و بیشتر به استیضاح نزدیک می‌شود. بر اساس گزارش‌ها حمایت از استیضاح او، رو به افزایش است و برخی نظرسنجی‌های اخیر تایید می‌کنند، استیضاح مدنظر دموکرات‌ها کم کم جان می‌گیرد. نظرسنجی جدید «پولیتیکو-مورنینگ کانسالت» برای اولین بار نشان می‌دهد که تعداد حامیان استیضاح و برکناری ترامپ بیش از مخالفان است. طبق نظرسنجی مذکور، ۴۶ درصد از رای‌دهندگان باور دارند که کنگره باید فرایندهای استیضاح را به جریان بیندازد و در مقابل ۴۳ درصد مخالفت می‌کنند. ۱۱ درصد هم هیچ ایده‌ای ندارند. به گزارش ایسنا نظرسنجی‌های دیگر هم از افزایش حمایت از استیضاح حکایت دارند. روزنامه واشنگتن پست گزارش داده نتایج نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک نشان می‌دهد حمایت مردم آمریکا از استیضاح دونالد ترامپ و برکناری او هم از ۳۷ درصد در هفته گذشته به ۴۷ درصد رسیده است. نتایج نظرسنجی شبکه «سی‌ان‌ان» هم نشان می‌دهد ۴۷ درصد از بزرگسالان آمریکا از استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند.
ترامپ مستاصل شده
روزنامه «نیویورک‌تایمز» اما در یادداشتی به بررسی تلاش‌های کنگره برای استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا پرداخته و نوشته: «او اکنون بیش از هر زمان دیگری مستاصل شده و هر کاری انجام می‌دهد تا از استیضاح بگریزد».در ابتدای این یادداشت از ترامپ به عنوان «مرد درمانده و ناتوانی که به هر سمتی دست و پا می‌اندازد» یاد شده و آمده: «طی یکی دو سال گذشته و مخصوصا از زمان اتمام گزارش رابرت مولر [بازرس ویژه پرونده ارتباط ترامپ با روسیه] با فحاشی ترامپ، حمله به دیگران و دروغ‌پراکنی متکبرانه او خو گرفته‌ایم».نویسنده سپس با بیان اینکه ترامپ در نشست‌های خبری اخیر خود با رئیس‌جمهور فنلاند به رفتار احمقانه، غر زدن و انتقاد کردن از دیگران، طفره‌رفتن از سئولاات، منحرف کردن توجهات و دروغ گفتن روی آورد، توضیح می‌دهد: «دونالد ترامپ ترسیده است. و او از اینکه ترسیده، بسیار خشمگین است. تنها واکنش او نیز مانند فرد محتضری است با هرچیزی که دارد و هر ابزاری که لازم باشد برای بقا مبارزه می‌کند».
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 13 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات