تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


خشم اروپا از جنگ تجاری ترامپ بروکسل: مقابله به مثل می‌کنیم 
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲

Image result for ‫خشم اروپا از جنگ تجاری ترامپ بروکسل: مقابله به مثل می‌کنیم‬‎
پس از آنکه آمریکا تعرفه‌های سنگینی بر 7/5 میلیارد دلار کالای اروپایی وضع کرد، اتحادیه اروپا برای واشنگتن خط و نشان کشیده گفته این اقدام بی‌پاسخ نخواهد ماند.
اتحادیه اروپا روز چهارشنبه ضمن پاسخ به تهدید ترامپ بر سر افزایش تعرفه‌ها، اعلام کرده که: «در صورت اعمال تعرفه‌های اقتصادی بر7/5 میلیارد دلار کالای اروپایی، با اجرای سیاستی مشابه بر کالاهای آمریکایی، مقابله به مثل خواهد کرد». در بیانیه‌ای که اتحادیه اروپا در همین رابطه منتشر کرده آمده: «اگر آمریکا تعرفه‌هایی که به تایید سازمان تجارت جهانی رسیده را وضع کند، اتحادیه اروپا گزینه‌ای جز مقابله به مثل نخواهد داشت».
گفتنی است در ساعات اولیه روز جمعه (دیروز) آمریکا تهدید خود را عملی کرد و سازمان تجارت جهانی تعرفه‌های آمریکا بر ۷.۵ میلیارد دلار کالای اروپایی را به تایید رساند. ریشه جنگ تجاری پیش آمده بین آمریکا و اروپا به سال ۲۰۰۴ بازمی گردد. واشنگتن در آن زمان، چهار کشور اروپایی؛ انگلیس، فرانسه، آلمان و اسپانیا را به اعطای یارانه‌های غیرقانونی به شرکت ایرباس متهم کرد. «گوئیلام فائوری»، مدیرعامل شرکت ایرباس، اخیرا به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، هشدار داده بود که وضع تعرفه بر صنعت هوانوردی اروپا، می‌تواند عواقب بدی برای اقتصاد آمریکا به همراه داشته باشد.
سازمان تجارت جهانی سال گذشته میلادی، گفت اروپا به طور غیرقانونی به شرکت هواپیماسازی «ایرباس» یارانه داده و این بدین معناست که به دیگر شرکت دیگر هواپیماسازی متعلق به آمریکا یعنی «بوئینگ»، خسارت وارد شده است. «دونالدترامپ» هم به تلافی این حرکت اروپایی‌ها، تعرفه‌های جدید و سنگینی بر کالاهای اروپایی بست.
مقام پیشین اطلاعاتی رژیم صهیونیستی:
تداوم حکومت السیسی برای اسرائیل حیاتی است؛
نهادهای اطلاعاتی دو طرف هماهنگ هستند

Image result for ‫السیسی‬‎
یک مقام امنیتی پیشین رژیم صهیونیستی در گفت‌و‌گو با «میدل ایست‌آی»، حکومت «عبدالفتاح السیسی» را برای منافع رژیم صهیونیستی حیاتی دانسته و تاکید کرده که نهادهای اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل در هماهنگی کامل با السیسی قرار دارند.
«زوی ماغن» افسر پیشین و عالی‌رتبه «اطلاعات ارتش» رژیم صهیونیستی در گفت‌و‌گویی که با وبگاه «میدل ‌ایست آی» داشته، ضمن اعتراف به نقش کلیدی رژیم صهیونیستی در حمایت از السیسی، خاطرنشان کرده: «من قویا امیدوارم السیسی در این دور از تظاهرات نیز دوام بیاورد. حتی اگر برخی معتقد باشند که السیسی دیکتاتوری است که با توسل به زور قدرت گرفته، به هرحال او نسبت به رئیس‌جمهور‌های پیشین مصر نگاه مثبت تری به اسرائیل دارد». تحلیلگر کنونی در اندیشکده «مطالعات امنیت داخلی اسرائیل» همچنین در ادامه به تعریف و تمجید از السیسی می‌پردازد و می‌گوید: «السیسی می‌داند این دور از تظاهرات مصر به کجا ختم خواهد شد، اما در هر صورت او باید بیشتر جانب احتیاط را رعایت کند». وی در ادامه به حمایت همه‌جانبه دستگاه‌های امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی از رژیم مصر تاکید کرده می‌گوید:‌ «ما گزینه‌ای برای تعیین رژیم مصر بر اساس میل خود نداریم،‌ اما اسرائیل می‌تواند با ارائه اطلاعات امنیتی به السیسی، به او کمک کند. این کمک‌ها اما قطعا نباید به صورت آشکار باشد».
فضای سیاسی مصر چند هفته‌ای است که تحت تاثیر فضای ملتهب و خشم ملت مصر قرار گرفته. ادامه بازداشت‌ها و صدور گسترده احکام اعدام و حبس ابد، انتشار گزارش‌هایی از شرایط بسیار بد زندان‌ها، مرگ مشکوک «محمد مرسی» در ۲۷ خرداد ماه سال جاری و پس از آن مرگ پسر ۲۵ ساله‌اش «عبدالله» و همچنین افشاگری‌های گاه و بیگاه یک معارض از اسپانیا از فساد السیسی، پایه‌های حکومت این دیکتاتور مصری را بسیار متزلزل و دولت السیسی را با بحرانی جدید روبه‌رو کرده است.
گفتنی است، «افریم هالِوی» رئیس‌پیشین موساد در سال‌های 1998 تا 2002 هم درباره تحولات مصر اظهار نظر کرده و با بیان اینکه ثبات در مصر برای تل‌آویو بسیار مهم است، تاکید کرده: «امنیت مصر و نظام سیاسی آن، که اکنون دقیقا به معنای امنیت ریاست جمهوری السیسی است، یک منفعت امنیتی حیاتی برای اسرائیل است. مصر، بیشترین جمعیت را در بین کشورهای عربی و طولانی‌ترین مرز خاکی با اسرائیل را دارد».
بازداشتی‌های مصر رکورد زد
از سوی دیگر خبر رسیده که موج تازه اعتراض‌های علیه السیسی ادامه دارد و تعداد بازداشتی‌های مصر از ابتدای درگیری‌ها در این کشور تا کنون به ۳۰۸۰ تن رسیده است. کمیسیون «حقوق و آزادی» ضمن اعلام این خبر افزود استان قاهره بیشترین تعداد بازداشت شدگان یعنی ۷۰۲ نفر را دارد، همچنین در استان سوئز ۱۷۴ نفر و اسکندریه ۱۳۳ نفر بازداشت شده‌اند. همچنین طبق اعلام مرکز «پژوهش‌های رسانه‌ها و افکار عمومیِ» مصر، طی ماه گذشته ۱۳۲ تظاهرات ضد دولتی و ۱۳ تجمع حمایت از السیسی در مصر برگزار شده است. روز پنج‌شنبه، «محمود توفیق» وزیر کشور مصر در جمع فرماندهان پلیس از آنها خواست تا سطح آمادگی برای موارد اضطراری را افزایش دهند و با تمامی اقداماتی که «خلاف قانون» هستند، مقابله کنند. پلیس فرانسه در اعتراض به شرایط کاری به معترضان پیوست
Image result for ‫پلیس فرانسه در اعتراض به شرایط کاری به معترضان پیوست‬‎
هزاران تن از نیروهای پلیس فرانسه در اعتراض به شرایط «بد کاری» در خیابان‌های پاریس تظاهرات کردند. چندی پیش خبرهایی از افزایش میزان خودکشی در میان پلیس این کشور منتشر شده بود.
در حالی که اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه همچنان ادامه دارد و آنها شنبه‌های هر هفته به خیابان ریخته و در اعتراض به وضعیت بد معیشتی، بیکاری و بحران اقتصادی تظاهرات می‌کنند، این بار نیروهای پلیس این کشور نیز به خیابان‌ها آمده و در اعتراض به موج روزافزون خودکشی‌ها بین نیروهای پلیس، کمبود امکانات، شرایط بد بازنشستگی و کاری تظاهرات کردند. بر اساس گزارش روزنامه «لیبراسیون»، بیش از 27 هزار نیروی پلیس فرانسه در راهپیمایی موسوم به « خشم» در پاریس شرکت کرده‌اند. ایسنا در همین رابطه به نقل از این روزنامه فرانسوی نوشته، راهپیمایی به دنبال درخواست همبستگی درون سندیکایی پلیس انجام شد. تقریبا تمام سندیکاها و سازمان‌های پلیس فرانسه درخواست این راهپیمایی را داشتند.از ابتدای سال جاری میلادی ۵۲ پلیس در فرانسه به زندگی خود پایان داده‌اند. از سال ۲۰۰۱، این اولین بار است که اتحادیه درون سندیکایی پلیس در اعتراض به شرایط بد کار و خودکشی‌ها اعلام راهپیمایی می‌کند. در راس این تجمع، ۵۲ نفر از معترضین به نشانه یادبود از ۵۲ همکار خود که خودکشی کرده‌اند، نقاب سفید به صورت گذاشتند. پلیس فرانسه در تظاهرات جلیقه زردها به شدت معترضان را سرکوب می‌کرد و همین امر باعث خشم فرانسوی‌ها از آنها نیز شده است.
حمله پلیس به پلیس!
همزمان خبر رسیده که رسانه‌های فرانسوی روز پنج شنبه گزارش دادند فردی با سلاح سرد به اداره مرکزی پلیس پاریس حمله کرده و تعداد زیادی از مأموران حاضر در ساختمان را مضروب کرده است. به نوشته روزنامه «پاریزین»، در این حمله دستکم ۴ پلیس کشته و تعدادی هم زخمی شده‌اند. مهاجم هم بر اثر تیراندازی پلیس جان خود را از دست داده است. در این حادثه ۵ نفر هم زخمی شده‌اند.«لویس تراورز» سخنگوی اتحادیه پلیس فرانسه کشته شدن افسران پلیس در این حادثه را تأیید کرده و گفته مهاجم از کارکنان با سابقه اداره پلیس بوده است. در پی وقوع این حمله، وضعیت پایتخت فرانسه امنیتی شد و برخی از مراکز نزدیک به محل حادثه از جمله یک ایستگاه مترو، تعطیل شدند. همچنین پلیس خیابان‌های منتهی به محل حادثه را مسدود کرده و از شهروندان خواست از نزدیک شدن به این منطقه خودداری کنند. به نوشته رسانه‌های فرانسوی، مهاجم وارد مقر مرکزی پلیس شده و به صورت کور به افسران حمله کرده است. هنوز انگیزه مهاجم مشخص نشده است. «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه به همراه «ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه در محل حادثه حضور پیدا کردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 13 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات