تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


همسر جاسوس آمریکایی جوان انگلیسی را کشت و فرار کرد 
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴

Image result for ‫همسر جاسوس آمریکایی جوان انگلیسی را کشت و فرار کرد‬‎
همسر یک جاسوس آمریکایی پس از تصادف منجر به مرگ با یک جوان انگلیسی از انگلیس فرار کرد، اتفاقی که مردم انگلیس را به شدت خشمگین کرده است.
دو ماه پیش بود که برخی رسانه‌های انگلیسی گزارش دادند، در نزدیکی روستای «کراتن» در شمال غرب لندن، وقوع تصادف رانندگی به مرگ جوان ۱۹ ساله به نام «هری دان» منجر شده است. اطلاعاتی تکمیلی در مورد راننده آن حادثه نشان می‌دهد، راننده، همسر یک دیپلمات آمریکایی بوده که پس از حادثه با سوءاستفاده از مصونیت دیپلماتیک به آمریکا فرار کرده است. خانواده جوان کشته‌شده، یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کردند، اطلاعاتی دارند که نشان می‌دهد همسر راننده، یک جاسوس ارشد آمریکایی است که با پوشش دیپلماتیک در انگلیس مشغول فعالیت است. پایگاه «کراتن» که این حادثه در نزدیکی آن رخ داده، آنطور که «دیلی میل» گزارش داده، میزبان یک مقر جاسوسی موسوم به «مرکز مشترک تحلیل اطلاعات» آمریکاست.بن‌سلمان در اندیشه بازدید نمایشی از مرز یمن اما نگران از پهپادهای انصارالله

Image result for ‫بن‌سلمان‬‎
طبق افشاگری‌های تازه مجتهد، ولیعهد سعودی به دنبال بازدید نمایشی از سربازان سعودی مستقر در مرزهای یمن است تا چنین القاء کند نسبت به نیروهایش بی‌توجه نیست، اما از ترس پهپادها و موشک‌ها انصارالله هراس دارد به این منطقه برود!
«مجتهد» شاهزاده افشاگر سعودی در جدیدترین افشاگری خود اعلام کرده، ولیعهد سعودی در پی متهم شدن به این مسئله که نسبت به نیروهای ارتش این کشور بی‌توجه است، برای بازدید «نمایشی» از جبهه جنوبی در مرزها با یمن برنامه‌ریزی می‌کند. این دیدار از آنجا می‌تواند مهم باشد که شکست‌های پی‌در‌پی ائتلاف سعودی باعث تضعیف روحیه سربازان سعودی شده است. به ویژه عملیات «نصر من الله» که در نجران اجرا و طی آن 500 کیلومتر از این منطقه تحت تسلط انصارالله درآمد. «مجتهد»، تاکید کرده، این سفر برای بازدید محمد بن سلمان، از خطوط پشتی و دور از خطوط مقدم که کاملا از جبهه جنوبی دور است، برنامه‌ریزی شده است اما در این خطوط برخی تحرکات و اقداماتی اجرایی می‌شوند تا چنین تصور شود که بن سلمان در خطوط مقدم قرار دارد و در تصویر چنین نشان داده شود که گویی بن‌سلمان به همراه سعود القحطانی، مشاور خود در قلب نبرد حضور دارد.
خبرگزاری ایسنا نیز در این باره به نقل از مجتهد نوشته:«نظامیان در خطوط پشتی از دو هفته پیش در شرایط خسته‌کننده‌ای برای بازدید
بن‌سلمان، در آماده‌باش قرار دارند، شرایطی که به ویژه پس از عملیات نظامی در محور نجران و حملات پهپادی به منطقه بقیق موجب شده است نیروهای سعودی علنا او را لعن و نفرین کنند. افزون بر آن روحیه نیروهای عربستان تضعیف شده و وضعیت تأسف‌باری در زمینه پشتیبانی و لجستیکی دارند، همچنین وضعیت خانواده‌ها و پرداخت حقوق این نیروها در شرایط بدی قرار دارد و این مسئله برای آنها آشکار شده است که جنگ علیه یمن جنگی بیهوده بوده و به منزله دفاع از کشورشان نیست....دلیل تأخیر در این سفر تردید بن سلمان و ترسش از این مسئله است که مبادا موشکی از سوی انصارالله بر سرش فرود بیاید یا اینکه انصارالله بتواند به صف محافظانش نفوذ کند و از لحظه رسیدن و مکانش به طور دقیق اطلاع یابد. هرچه تأخیر در سفر محمد بن سلمان بیشتر می‌شود شکایت نیروهای عربستانی در مرزها بیشتر می‌شود. اگر این سفر لغو شود شکایت آنها هم بیشتر خواهد شد».
مجتهد همچنین در توییتی دیگر از تحرک غیرمنتظره قبیله عبدالعزیز الفغم، محافظ ملک سلمان که در شرایطی مبهم به قتل رسید، خبر داده است. مجتهد، نوشته، محمد بن سلمان، در تلاش است تا واکنش قبیله مطیر وابسته به عبدالعزیز الفغم محافظ شخصی مقتول ملک سلمان، پادشاه عربستان را مهار کند اما شکست خورده است. در این راستا منابع پیش از این گفته بودند، قبیله مطیر قصد دارد هیئتی را نزد ملک سلمان بفرستد تا از او بخواهد جزئیات قتل سرتیپ عبدالعزیز الفغم را افشا کند. همچنین فعالان ویدیویی از عبدالرحمان المطیری، فعال مخالف منتشر کردند که در آن نظام سعودی را مقصر ترور الفغم به دلایل سیاسی می‌داند.


مصر و اتیوپی بر سر آب دوباره سرشاخ شدند
Image result for ‫مصر و اتیوپی‬‎
با نقض عهد اتیوپی در مورد سد «النهضه» و آب رود «نیل»، بحران بین دو کشور اتیوپی و مصر وارد فاز جدی و جدیدی شده است.
کشورهای مصر، اتیوپی و سودان به شدت به رود نیل وابسته‌اند و همین مسئله همواره باعث اختلافاتی بین آنها شده است. «ابی احمد»، نخست‌وزیر اتیوپی، اواسط سال گذشته بود که در سفری به قاهره متعهد شد به سهم آبی مصر از رودخانه «نیل» آسیبی نرسد، اما اتیوپی اخیراً با پیشنهاد مصر درخصوص پر کردن سد «النهضه» در مدت چند سال مخالفت کرد تا دوباره این زخم کهنه سرباز کند. روز جمعه وزرای آبیاری سودان، مصر و اتیوپی نشستی را در «خارطوم»، پایتخت سودان، برگزار کردند، اما به نظر با اصرار طرف اتیوپیایی بر موضع خود، مصر تنها دو گزینه پیشرو دارد؛ بین‌المللی کردن قضیه سد «النهضه» و یا توسل به گزینه نظامی!
به گزارش فارس «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مشهور جهان عرب، در این خصوص نوشته آمریکا به عنوان متحد مصر و اتیوپی، احتمال بحرانی شدن مسئله سد «النهضه» را احساس کرده و با صدور بیانیه‌ای بر حمایت از مذاکرات سه‌جانبه برای دستیابی به توافقی پایدار تأکید کرده است. البته در این بیانیه فقط بر احترام متقابل تأکید شده و از سهم مصر از آب نیل هیچ سخنی به میان نیامده است!
سهم آبی مصر از رود نیل سالانه ۵۵.۵ میلیارد متر مکعب عنوان شده است و اکنون مصر خواهان آن است که با پر شدن سد «النهضه» آسیبی به سهم آبی این کشور وارد نشود. مصر پیشنهاد کرده که اتیوپی سالانه ۴۰ میلیارد متر مکعب از آب‌های خود را در طول چند سال برای پر کردن سد استفاده کند و سطح آب‌های سد نیز ۱۶۵ متر از سطح زمین باشد که البته این پیشنهاد از سوی اتیوپی رد شده است.
نقش رژیم صهیونیستی
«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور هم پیشتر گفته بود «سد «النهضه» هرگز با تحمیل واقعیت‌ها راه‌اندازی نخواهد شد و بایستی سهم آبی مصر به طور کامل حفظ شود»، «السیسی» همچنین اتیوپی را به سوءاستفاده از ناامنی مصر در سال ۲۰۱۱ و پیشبرد پروژه سد «النهضه» متهم کرده و گفته که این سد تأثیرات زیادی بر امنیت آبی و ملی مصر خواهد داشت. «عطوان» می‌گوید که این سخنان به معنای «اعلان جنگ» است.
«عطوان» این را هم نوشته که: «اسرائیل، اتیوپی را به ساخت این سد تشویق کرد، وام‌ها و تجربیات مهندسی خود را در اختیار اتیوپی قرار داد و هدفش نیز تهدید امنیت مصر و کاهش سهم آبی آن بود، اکنون نیز بعید نیست که این رژیم به حمایت از موضع اتیوپی بپردازد، به خصوص اینکه اتیوپی نیز این اقدامات اسرائیل را بدون پاداش نخواهد گذاشت، این رژیم را به رسمیت خواهد شناخت و روابطش با دیگر کشورهای آفریقایی را مستحکم می‌کند».


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 15 مهر 1398
دوشنبه 15 مهر 1398 01:34 ب.ظ
مرگ بروهابی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic