تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


3کارشناس غربی اعلام کردند

فتنه عراق از سفارتخانه‌های آمریکا، انگلیس و هلند آب می‌خورد
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
Image result for ‫، سفارتخانه‌های آمریکا، انگلیس و هلند با سوء استفاده از شرایط بد اقتصادی عراق، در شورش‌های خیابانی این کشور نقش دارند.‬‎
3کارشناس و تحلیلگر معروف غربی اعلام کردند، سفارتخانه‌های آمریکا، انگلیس و هلند با سوء استفاده از شرایط بد اقتصادی عراق، در شورش‌های خیابانی این کشور نقش دارند.
سه تحلیلگر آمریکایی و انگلیسی در گفت‌و‌گو با تسنیم، از نقش سفارتخانه‌های غربی در ناآرامی‌های عراق پرده برداشتند. «رودنی شکسپیر» تحلیلگر انگلیسی دراین رابطه تاکید کرد: سفارتخانه‌های آمریکا ، انگلیس و هلند در کشور عراق در حال سوءاستفاده از شرایط بد و نامناسب اقتصادی این کشور پس از شکست تروریست‌های داعش هستند و عمداً به مشکلات در عراق دامن می‌زنند.
وی افزود: انجام این اقدامات(به بازی گرفتن مردم) زمانی که مردم از نظر اقتصادی در امنیت قرار نداشته باشند، سهل و آسان است. «کوین بارت» نویسنده و تحلیلگر آمریکایی، نیز به خبرگزاری تسنیم گفت: یک عراق مستقل در نهایت به سوی محور مقاومت حرکت خواهد کرد و مقابل امپریالیسم و صهیونیسم خواهد ایستاد. چنین اتفاقی به دو دلیل رخ می‌دهد: نخست اینکه جمعیت عراق که عمدتا شیعه هستند، علایق و ریشه‌های فرهنگی و دینی دیرینه‌ای با سایر اعضای محور مقاومت دارند و دوم و مهم‌تر آنکه، اگر عراق می‌خواهد به مسیر استفاده از منابع خود بازگردد و مردم این کشور را از این منابع منتفع گرداند، در نهایت باید نیروهای خارجی مداخله‌گر را از این کشور بیرون کند.
بارت در ادامه اظهار داشت: آمریکا و صهیونیست‌ها در صدد ایجاد جنگ (داخلی) در عراق با هدف بی‌ثبات کردن این کشور هستند.‌اشغالگران وانمود به مقابله با تروریسم می‌کنند. آنها وانمود می‌کنند که در حال همکاری برای برقراری ثبات هستند. ولی (عملا) در حال حمایت از تروریسم هستند.
«دنیس التر» تحلیلگر سیاسی مستقر در کالیفرنیا نیز در این باره گفت: دخالت در امور سایر کشورها با هدف تحت سلطه درآوردن آنها، چیزی است که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و سایر کشورهای غربی در آن، سابقه طولانی دارند.
وی افزود: یک عراق شکست خورده می‌تواند در خدمت منافع امپریالیسم آمریکا باشد و به تلاش‌هایش در مهار نفوذ ایران در منطقه، کمک کند.
نقش سازمان‌های غیر‌دولتی در شورش
دیروز و در پی فرونشستن گرد و غبار نا آرامی‌ها، برخی از ابعاد مداخلات خارجی در این نا آرامی‌ها، آشکار شده است؛ دیروز برخی منابع اعلام کردند، واشنگتن پس از خروج نظامیانش از عراق در سال 2011 تا کنون، با محوریت سفارت آمریکا در بغداد، بیش از 5000 سازمان غیر‌دولتی به اصطلاح«مردم نهاد»(ان.جی.او)، را به بهانه‌های مختلف و در موضوعات گوناگون ایجاد و از آنها حمایت کرده است. این نهادها بخش عمده هدایت تظاهرات اخیر در عراق را بر عهده داشته‌اند. بر اساس آمارهای رسمی ، نا آرامی‌های اخیر عراق که از عصر سه شنبه گذشته آغاز شده و به مدت چهار روز ادامه داشته، 113 کشته و حدود 4100 مجروح بر جای گذاشته است.
تاکید بر مجازات عاملان خشونت‌ها
دفتر رئیس‌جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، «برهم صالح» رئیس‌جمهور در دیدار با «عادل عبدالمهدی»نخست‌وزیر، وقایع جاری عراق را بررسی کردند.
این دو مقام عراقی بر پاسخ به مطالبات مشروع تظاهرکنندگان و تحقق آرمان‌های جوانان عراقی به گونه‌ای که زندگی آزاد و آبرومندی داشته باشند، تاکید کردند.
طبق این بیانیه، عبدالمهدی و صالح تاکید کردند، کسانی که به خشونت روی آورده‌اند و مجرمانی که به سمت تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی تیراندازی کرده اند، مجازات می‌شوند.
در این میان، «ایرج مسجدی» سفیر ایران شنبه با رئیس‌جمهور عراق در بغداد دیدار کرد.صالح در این دیدار، خواستار گسترش روابط کشورش با ایران شد. به گزارش خبرگزاری فارس، سفیر ایران هم در این دیدار، بر حمایت کشورمان از ثبات در عراق و مقابله با چالش‌ها تاکید کرد.
تصمیمات مهم دولت
دولت عراق به ریاست عبدالمهدی، در ارتباط با مطالبات مردم ، جلسه تشکیل داد و تصمیمات مهمی را اتخاذ
کرد.
به گزارش ایسنا، اعطای زمین‌های مسکونی به اقشار کم‌درآمد، احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در استان‌ها، اعطای مقرری ماهانه به ۱۵۰ هزار تن از بیکارانی که قدرت کار کردن ندارند و برخوردار کردن 600 هزار خانوار از بیمه تامین اجتماعی ، از جمله تصمیمات مهمی است که دولت وعده آنها را به مردم داده است.اعتراض بزرگ مردم کره جنوبی به تخلف کوچک وزیر دادگستری
Image result for ‫اعتراض بزرگ مردم کره جنوبی به تخلف کوچک وزیر دادگستری‬‎
پذیرش گرفتن برای دختر وزیر دادگستری کره‌جنوبی در یک دانشگاه، آن هم قبل از رسیدن وی به قدرت، آن هم از سوی همسر وزیر(نه خود وزیر) کافی بود تا مردم کره جنوبی با برپایی یک راهپیمایی عظیم، خواستار استعفای رئیس‌جمهور شوند.
دیروز صدها هزار نفر از مردم کره جنوبی در اعتراض به انتصاب «چو کوک» به عنوان وزیر دادگستری این کشور، به خیابان‌های «سئول» سرازیر شدند و این شهر را به صحنه اعتراضات گسترده علیه رئیس‌جمهور تبدیل کردند. تظاهرکنندگان خشمگین اما در عین حال آرام دست‌نوشته‌هایی را حمل می‌کردند که در آن خواستار استعفای «مون جائه این» رئیس‌جمهور این کشور شده بودند.
درباره چرایی این اعتراض روزنامه «کوریا تایمز» نوشته، رئیس‌جمهور به واسطه تصمیم ماه گذشته خود درخصوص انتصاب «چو کوک» به عنوان وزیر دادگستری، مورد خشم مردم قرار گرفته است. «مسر چو» همسر وزیر دادگستری، متهم است به صورت غیرقانونی برای دختر خود در یکی از دانشگاه‌های مطرح سئول پذیرش اخذ کرده است.
این اعتراض‌ها که هیچ بعید نیست باعث استعفای رئیس‌جمهور این کشور صنعتی هم شود در حالی صورت می‌گیرد که وزیر مورد نظر رئیس‌جمهور نه وام‌های میلیاردی غیر قانونی از بانک‌ها گرفته، نه مدرک تحصیلی‌اش جعلی است و نه با سوء استفاده از قدرت، پست‌های حساسی مثل صندلی‌های مدیرعاملی بانک‌ها را به اَبَربدهکاران بانکی فروخته است. همسر او (نه خود او) متهم است زمانی که «چو کوک» وزیر نبود، با سوءاستفاده از موقعیت خود (استاد دانشگاه بودن) برای دخترش در یک دانشگاه پذیرش گرفته است، تخلفی که در بسیاری از کشورها، تخلف دانستن آن و تحت پیگرد قرار دادن متخلف، به یک شوخی شبیه است. همین احترام به قانون و اجرای سفت و سخت آن، یکی از مهم‌ترین دلایل کاسته شدن از تخلفات در کشورهای صنعتی است چرا که اصولا فلسفه نوشتن قانون، اجرای آن و نتیجه اجرای آن نیز «بازدارندگی» است. احترام همگانی به قانون که در کنار تلاش‌های خستگی ناپذیر مردم و مسئولان، کره جنوبی را از یک کشور مفلوک در چند دهه قبل، تبدیل به کشوری صنعتی کرده است.
اما در بسیاری از کشورها ، وقتی قرار است با فساد اقتصادی مبارزه شود، جریان‌های غربگرا(که از غرب فقط ضد ارزش‌ها را تقلید می‌کنند آن هم کورکورانه) وارد میدان می‌شوند و به بهانه‌های مختلف جانب مفسد را می‌گیرند و به عنوان مثال، غارتگر بیت‌المال را با «استیو جابز» مقایسه و «کار آفرین» جا می‌زنند یا تهدید می‌کنند اگر با فلان مفسد اقتصادی برخورد شود«، اعلام جنگ
می‌کنم»(!)
غربگرایان در چنین مواقعی بد نیست، از ویژگی‌های خوب غرب هم کپی‌برداری کنند نه اینکه فقط در مسیری قدم بگذارند که همه دنیا آن را طی کرده و پی به «پوچ» بودن آن برده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 15 مهر 1398
دوشنبه 15 مهر 1398 02:36 ب.ظ
مرگ بر امریگاو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات