تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


آغاز راهپیمایی بزرگ زائران عراقی به سمت کربلای معلی
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴

Image result for ‫آغاز راهپیمایی بزرگ زائران عراقی به سمت کربلای معلی‬‎
با فروکش کردن نا آرامی‌ها در بغداد و شهرهای جنوبی عراق، زائران عراقی از شهر‌های مختلف این کشور حرکت خود را به سمت کربلای معلی آغاز کردند.
شبکه تلویزیونی «العراقیه» اعلام کرد، انبوه جمعیت زائران از استان‌های مختلف عراق برای شرکت در زیارت اربعین امام حسین (علیه‌السلام)، به سمت کربلای معلی به راه افتاده‌اند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، العراقیه افزود: حدود ۱۵ روز مانده به زیارت اربعین، موکب‌ها و حسینیه‌ها برای ارائه خدمات به زائران در خیابان‌های اصلی و خیابان‌های خارج شهر مستقر شده‌اند. با آماده‌باش همه نهاد‌های دولتی و امنیتی در استان کربلا و ارائه خدمات لازم و همکاری ساکنان برای استقبال از زائران اربعین ، مقدمات برای ورود جمعیت انبوه زائران فراهم شده است.
«حسن المحنا»خبرنگار این شبکه در کربلا گفت: « کربلای معلی برای استقبال از زائران عراقی و خارجی آماده است. در کربلا همچنین ، برای حفظ امنیت زائران، طرح‌های امنیتی تدابیر امنیتی ویژه‌ای به اجرا در آمده است. فرماندهی عملیات فرات الاوسط، پلیس کربلا و یگان‌هایی از بسیج مردمی، برای برقراری امنیت در اطراف کربلا و جلوگیری از بروز اقدامات تروریستی، طرح امنیتی گسترده‌ای را به اجرا در آورده‌اند.
وی افزود: همچنین در گذرگاه‌ها و محور‌های خارج از استان کربلا، بازرسی‌های دقیقی برای ورود زائران و خودرو‌های آنها‌ به داخل شهر ، به اجرا گذاشته شده است. اکنون کاروان‌ها از استان‌های مختلف در حال حرکت هستند و بسیار روان و آسان وارد کربلای معلا می‌شوند.


وزیر بهداشت یمن هشدار داد
120 بیمارستان و 3000 مرکز بهداشتی یمن در وضعیت فاجعه

Image result for ‫بیمارستان و 3000 مرکز بهداشتی یمن در وضعیت فاجعه‬‎
سخنگوی وزارت بهداشت یمن می‌گوید، وضعیت بیش از 120 بیمارستان و 3000 مرکز بهداشتی، داروخانه و بانک‌های اهدای خون این کشور به دلیل کمبود فرآورده‌های نفتی و ادامه محاصره و جنگ، به مرحله واقعا خطرناکی رسیده است.
محاصره ظالمانه یمن توسط ائتلاف سعودی در 54 ماه گذشته رفته رفته ابعاد تراژدی انسانی یمن را عمیق‌تر و گسترده‌تر می‌کند. به گونه‌ای که اکنون مردم یمن حتی به سوخت و انرژی دسترسی ندارند و این مسئله تبدیل به یک «بحران تمام عیار» به ویژه در بخش بهداشتی این کشور شده است. به گزارش فارس، «یوسف الحاضری» سخنگوی وزارت بهداشت یمن شنبه‌شب اعلام کرده که اگر توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی یمن ادامه‌دار باشد، بخش بهداشت یمن در معرض خطر و فاجعه قرار خواهد گرفت. الحاضری این را هم گفته که اکنون بیش از 120 بیمارستان، 3000 مرکز بهداشتی، داروخانه، آزمایشگاه‌ها و بانک‌های اهدای خون به دلیل ادامه توقیف کشتی‌های نفتی یمن در معرض فاجعه قرار دارند...ساعات کاری در بیمارستان‌ها به دلیل کمبود فرآورده‌های نفتی، کاهش پیدا کرده که این مسئله جان بیماران را در خطر قرار می‌دهد.
«احمد عبدالکریم» مدیرکل روابط عمومی وزارت نیروی یمن نیز اعلام کرده که استان الحدیده به دلیل کمبود سوخت، در معرض یک «فاجعه» قرار دارد. محمد شرف‌الدین مدیر اجرایی صندوق بهداشت یمن نیز گفته کمبود فرآورده‌های نفتی باعث فاجعه زیست محیطی و توقف کار 400 تا 450 خودروی حمل زباله شده است. پیشتر شرکت نفتی یمن هم اعلام کرده بود اقدام ائتلاف سعودی در ادامه توقیف کشتی‌های حامل سوخت و ممانعت از ورود آنها به بندر الحدیده برای تامین سوخت حیاتی‌ترین تاسیسات یمن، این کشور را در معرض فاجعه انسانی قرار داده است.
بنابر اعلام شرکت نفت یمن آخرین کشتی حامل سوخت دیزل که ائتلاف سعودی اجازه رسیدن آن به بندر الحدیده را داد، مربوط به بیش از 50 روز پیش می‌شود. «یاسر الواحدی» رئیس‌شرکت نفت یمن هم اعلام کرده که آخرین کشتی که به بندر الحدیده رسیده فقط کفاف پنج روز نیاز یمنی‌ها را کرده است.
کاهش حملات ائتلاف به یمن پس از حمله به آرامکو
از سوی دیگر و همزمان با مطرح شدن تمایل سعودی برای پذیرش طرح صلح انصارالله یمن، منابع آگاه به المیادین گفته‌اند که ائتلاف سعودی امروز حملات هوایی خود به یمن را به شکل چشم‌گیری کاهش داده است.
 ایسنا در این باره به نقل از المیادین نوشته، ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان روز شنبه حملات هوایی خود به یمن را به شکل چشم‌گیری در همه جبهه‌ها کاهش داده است و توافق آتش‌بس با عربستان پس از حملات پهپادی به شرکت نفتی آرامکو و عملیات نظامی «نصر من الله» وارد فاز اجرایی شده است. به گفته این منابع، کمیته‌هایی از سوی دو طرف طی روزهای آتی تشکیل خواهد شد و نیت و اهداف سعودی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.مرکز حقوق بشر «المیزان» اعلام کرد
  326 شهید و ۱۸۵۰۰ زخمی در 77 تظاهرات بازگشت غزه

Image result for ‫زخمی در 77 تظاهرات بازگشت غزه‬‎
مرکز حقوق بشر «المیزان» فلسطین اعلام کرد، از آغاز راهپیمایی‌های «حق بازگشت» در سال گذشته تا کنون، که در نوار غزه بر گزار می‌شود، ۳۲۶ فلسطینی بر اثر تیراندازی‌های نظامیان رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌ و بیش از 18 هزار نفر زخمی شده‌اند.
تاکنون مردم فلسطین 77 تظاهرات موسوم به بازگشت را جمعه‌ها در نوار غزه برگزار کرده‌اند. این   راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز با واکنش وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی همراه بوده است. یک مرکز حقوق بشری فلسطین، موسوم به «المیزان» اعلام کرد، از زمان آغاز راهپیمایی‌های حق بازگشت (فلسطینی‌ها به خانه و کاشانه خود) در فروردین 97 تا کنون, ۳۲۶ فلسطینی بر اثر تیر اندازی‌ها و تجاوزات رژیم صهیونیستی در نوار غزه به شهادت رسیده‌اند. بر اساس بیانیه‌این مرکز، ۱۸ هزار و ۴۶۰ فلسطینی نیز در این خشونت‌ها زخمی شده‌اند که جراحت ۹ هزار و ۲۴۳ تن آنان بر اثر اصابت گلوله بوده است. 2000 کودک و ۱۸۴ زن هم بر اثر اصابت گلوله زخمی شده‌اند. این مرکز ادامه خشونت‌ها علیه شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز بازگشت و به کارگیری زور علیه معترضان، گروه‌های پزشکی و خبرنگاران توسط ارتش اسرائیل را محکوم کرد.
مرکز حقوق بشر فلسطین تاکید کرد، سکوت جامعه بین‌الملل و عدم پایبندی آنان به تعهداتشان،‌اشغالگران اسرائیلی را به ادامه به کارگیری خشونت، تشویق می‌کند. این مرکز واکنش فوری برای پایان دادن به خشونت‌های نیرو‌های‌اشغالگر صهیونیست و تحت پیگرد قرار گرفتن همه افرادی که مسئول این خشونت‌ها هستند را خواستار شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 15 مهر 1398
دوشنبه 15 مهر 1398 01:36 ب.ظ
مرگ بر صهیونیست

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic