تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مخالفت حزب‌الله با ناآرامی‌ها فتنه را در لبنان به شکست کشاند
       ۱۳۹۸/۰۷/۲۷

Image result for ‫مخالفت حزب‌الله با ناآرامی‌ها فتنه را در لبنان به شکست کشاند‬‎
دبیرکل حزب‌الله لبنان‌، که به مناسبت اربعین امام حسین(ع) سخنرانی می‌کرد، با اشاره به اعتراضات اخیر در این کشور، اعلام کرد که هر چند خواسته معترضان درخصوص اصلاح طرح‌های مالیاتی‌، درست است، اما با توجه به وضعیت خطری که اکنون لبنان دارد، این جنبش در تظاهرات شرکت نمی‌کند و با تغییر دولت نیز موافق نیست.
«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان دیروز در پایان راهپیمایی اربعین در شهر «بعلبک» به سخنرانی پرداخت و به مسائل منطقه‌ای و همچنین تحولات اخیر در لبنان‌اشاره کرد.
او در ابتدای سخنان خود به ماجرای عبور کاروان اسرای کربلا از این منطقه‌اشاره کرده و گفت که در مکانی قرار گرفته‌ایم که کاروان حضرت زینب (س) از آن عبور کرده‌ است.
به گزارش خبرگزاری فارس، دبیرکل حزب‌الله درخصوص راهپیمایی اربعین گفت که این مراسم هیچ مشابهی در جهان ندارد و از تمام نقاط دنیا، حتی از اروپا و آمریکا، مردم خود را به کربلا می‌رسانند و با برگزاری این راهپیمایی، بار دیگر حسین(ع) را به جهانیان معرفی می‌کند و این سؤال را برای بسیاری ایجاد می‌کنند که «حسین کیست؟» و «این عشق و محبت چیست که با گذشت این مدت، هنور می‌تواند این تعداد انسان را به سوی خود جذب کند».
او در بخش دیگر سخنان خود، به اتفاقات اخیر لبنان پرداخت و تأکید کرد که باید با مسئولیت‌پذیری در این خصوص سخن گفت.
دبیرکل حزب‌الله گفت: «هنگامی که از مسئولیت همگانی در لبنان، چه آنها که در قدرت هستند و چه خارج آن، سخن می‌گوییم؛ همه باید در برابر این شرایط خطرناک و مهم که کشور با آن مواجه است، مسئولیت‌پذیر باشند و این بسیار آسان است که فردی از مسئولیت‌ها شانه خالی کرده و بار آن را به دوش دیگران بیاندازد و از دولت و مسئولیت خود، کنار بکشد و بخواهد استعفاء دهد.»
سید نصرالله گفت که برخی در دولت لبنان و گروه‌های سیاسی می‌خواهند از مسئولیت خود شانه خالی کرده و کنار بکشند و تبعات شرایط امروز را به دوش دیگران بیاندازند. او این اقدام را نشانه عدم وجود عرق ملی و ارزش‌های اخلاقی و انسانی در مواجهه با سرنوشت مردم و کشور دانست.
او تأکید کرد که شرایط امروز لبنان حاصل اقدامات دولت فعلی یا زاییده یک سال یا یک دوره نیست، بلکه مشکلاتی است که حداقل در طول ۳۰ سال گذشته متراکم شده است. از این رو، همگی مسئولیت دارند و شایسته نیست برخی که در همه دولت‌ها حضور داشته‌اند،اکنون سوار بر موج مردمی شده و مطالبه مبارزه با فساد کنند.
دو خطر پیش‌ روی لبنان
سید حسن نصرالله گفت که لبنان اکنون با خطرهای واقعی مواجه است. او خطر اول را فروپاشی اقتصادی و مالی و خطر دوم را نیز انفجار مردمی در پی اقدامات‌اشتباه دانست.‌اشتباهاتی که به عقیده نصرالله افزایش مالیات بر فقرا و قشر کم درآمد، جزئی از آن محسوب می‌شود. او تأکید کرد که با عزم و فداکاری و اخلاص می‌توان مانع از فروپاشی اقتصادی شد.
سید حسن نصرالله با اشاره به تظاهرات دو روز اخیر در لبنان، تأکید کرد که این تظاهرات، «بیانگر آلام ملت [لبنان] بوده، ولی تا کنون هیچ تصمیمی در دولت اتخاذ نشده است».
وی با بیان اینکه اگر «ما این جرأت را داشته باشیم که وضعیت مالی را نجات دهیم، می‌توانیم اقتصادمان را هم نجات دهیم»، تصریح کرد که در صورت حل این مشکل، لبنان در مسیر توسعه قرار خواهد گرفت. وی توصیه کرد: «باید به [سخنان] یکدیگر گوش بدهیم. برخی هستند که فقط خواستار [اخذ] مالیات و [خالی کردن] جیب مردم هستند؛ زیرا اتخاذ تصمیم‌های دیگر، دشوار است و برخی طرف‌ها هستند [که از این تصمیمات] ناراحت می‌شوند».
دبیرکل حزب‌الله لبنان با تأکید بر لزوم تدوین طرحی که فقرا، اغنیا، رهبران و بانک‌ها در آن نقش داشته باشند، اظهار داشت: «هر آنچه درباره این گفته می‌شود که حزب‌الله برای تظاهرات علیه بانک‌ها برنامه‌ریزی می‌کند، نادرست است. ما هیچ گاه در پی چنین طرحی
نیستیم».
نصرالله با اشاره به اینکه «مشکل کنونی [لبنان]، خود دولت نیست، بلکه روش [آن] است»، اعلام کرد: «اگر دولت کنونی یا هر دولت دیگری بیاید، اقدامات عملی انجام دهد، با اسراف و فساد مقابله و مؤسسات را ادغام کند و هزینه‌ها را تأمین کند» وضعیت لبنان بهبود خواهد یافت و در این زمینه همه باید هزینه بدهند، ولی «تا کنون فقط فقرا قربانی شده‌اند».
او گفت که پیام اعتراضات دو روز گذشته تأکید بر این بود که مردم تحمل مالیات جدید را ندارند و گروه‌های سیاسی نیز نمی‌توانند مانع حضور مردم در خیابان‌ها و برپایی اعتراض شوند. نصرالله گفت که برخی اصرار بر افزایش مالیات‌ها دارند؛ اما با این روش، کشور به نابودی حقیقی دچار خواهد شد
سید نصرالله گفت که اگر دولت بتواند اعتماد مردم را به دست آورد، مردم نیز مالیات معینی را برای نجات وضع موجود پرداخت می‌کنند، اما هنگامی که آنها شاهد فساد و هدر رفتن صدها میلیون دلار هستند، هرگز قبول نمی‌کنند چیزی به حکومت پرداخت کنند.
او تأکید کرد: «مردم به مقاومت اعتماد دارند. ما در حال حاضر دچار بحران عدم اعتماد به حکومت هستیم».
مخالفت حزب‌الله با استعفای دولت
دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه تأکید کرد که حزب‌الله با استعفای دولت موافق نیست؛ چرا که در صورت استعفا، یک سال طول خواهد کشید تا دولت جدید بر سر کار بیاید. این در حالی است که آن قدر زمان در دسترس نیست که دولت جدیدی شکل بگیرد. او گفت در بحث تشکیل دولت، بیش از وزرا، گروه‌های سیاسی مهم هستند.
نصرالله در ادامه افزود: «برخی از دولت تکنوکرات سخن می‌گویند، در چنین شرایطی که لبنان در آن به سر می‌برد، دولت تکنوکرات دو هفته نیز دوام نمی‌آورد و هر کسی خواستار چنین دولتی باشد، اولین فردی است که آن را ساقط می‌کند و باید دولت به کار خود با روح و مسیر جدید ادامه دهد و از اتفاقاتی که طی دو روز گذشته در لبنان رخ داده، عبرت بگیرد.»
وی ایده برگزاری انتخابات زود هنگام را نیز رد کرد و گفت که این کار چیزی را تغییر نمی‌دهد جز اینکه بودجه زیادی می‌طلبد.
او در خطاب به معترضان با بیان اینکه حزب‌الله به فریادها و اعتراضات شما احترام می‌گذارد، تأکید کرد: «بدون شک پیام شما به همه مسئولان رسید و در طی ساعات آتی مشکل «واتس آپ» نیز حل خواهد شد».
نصرالله افزود: «پیام مردم مختص شخص معینی نیست، بلکه برای همه گروه‌های سیاسی و نهادهای حکومتی است.»
وقت حضور حزب‌الله در خیابان نیست
نصرالله با بیان اینکه در جریان تظاهرات‌ اخیر، همه «از حزب‌الله خواستند که به خیابان بیاید»، تصریح کرد: «اگر حزب‌الله در روز نخست به خیابان می‌آمد...(این اقدام) به یک نزاع سیاسی در کشور تبدیل می‌شد».
دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن انتقاد از دشنام و عبارت‌های کوچه‌بازاری که بعضا در تظاهرات اخیر بر زبان‌ها می‌آمد، از تظاهرکنندگان خواست که به ارتش و نیروهای امنیتی لبنان تعدی نکنند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: «اگر نیاز به مقابله با مالیات‌های جدید برای فقرا و قشر کم در آمد بود، به خیابان‌ها می‌آییم اما ارزیابی ما این است که شرایط‌، مناسب اقدام در این زمینه نیست».
او افزود: «اگر حزب‌الله به خیابان‌ بیاید از آن بیرون نمی‌رود تا به خواسته‌هایش برسد؛ یعنی یک روز تا یک ماه در خیابان می‌مانیم و مانند معترضان پس از سه روز از خیابان‌ها خارج نمی‌شویم. ما حزب بزرگی هستیم و هنگامی که به خیابان بیایم یعنی که کل کشور به هم می‌ریزد و ان شاءالله که هیچ وقت، زمان حضور ما در خیابان فرا نرسد و اما اگر به خیابان‌ها بیاییم، برای تغییردر تمامی معادلات می‌آییم».
سید حسن نصرالله در بخش پایانی سخنان خود تأکید کرد که حزب‌الله لبنان، آماده همکاری با هر کسی است که احساس مسئولیت می‌کند و حزب‌الله هرگز مردم و کشور لبنان را تنها نخواهد
گذاشت.
او افزود: هرگز اجازه غرق شدن کشور را نمی‌دهیم، ما برای دفاع از کشور شهید و مجروح داده‌ایم، اجازه نمی‌دهیم که تکه پاره‌اش کنند و اگر مسئولین شجاعت و اراده لازم را داشته باشند می‌توانند گام‌های بلندی بردارند.
دبیرکل حزب‌الله لبنان در آخر گفت: بار دیگر التزام خود را به همراهی با حق و حقیقت در تمامی منطقه، از سوریه و فلسطین تا یمن و عراق اعلام می‌داریم و هرگز مظلومین و رنج دیدگان را ترک نمی‌کنیم، چرا که ما قومی هستیم که حسین(ع) را تنها نمی‌گذارد. ترکیه آتش‌بسی را که خود اعلام کرده بود نقض کرد

Image result for ‫ترکیه آتش‌بسی را که خود اعلام کرده بود نقض کرد‬‎
دولت ترکیه آتش‌بس پنج روزه خود در مناطق شمالی و کرد نشین سوریه را نقض کرد.
شبه نظامیان کرد اعلام کردند، دولت ترکیه آتش‌بس خود را نقض کرده است. در همین حال، دولت ترکیه نیز اعلام کرد‌، آماده آغاز عملیات است.
«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد، مذاکره با هیچ سازمان تروریستی امکان‌پذیر نیست. اوخطاب به «دونالد ترامپ» گفت، اگر کردها عقب‌نشینی نکنند، به عملیات پیشروی ادامه خواهد داد.
وی گفت: اگر توافق با آمریکایی‌ها عملی نشود، در پایان 120 ساعت مهلت، دوباره حمله را شروع خواهیم کرد. منطقه‌ای که اردوغان حرف آن را می‌زند، حدود 400 کیلو متر مربع است. آنکارا این منطقه را «منطقه امن » می‌نامد و به ادعای خود، قصد دارد بیش از سه میلیون آواره سوری را در این منطقه اسکان دهد.
 رئیس‌جمهور ترکیه افزود: این هفته با «ولادیمیر‌پوتین» درباره استقرار نیروهای سوریه در مرزهای شمال بحث خواهم کرد و اگر به نتیجه نرسیم، نقشه خود را عملی خواهیم کرد.
آکار: آماده حمله هستیم
«خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه، نیز مثل اردوغان، دیروز تهدید کرد، در صورتی که شبه نظامیان کرد بر اساس توافق آتش‌بس عمل نکنند، ارتش ترکیه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه از سر می‌گیرد.
آکار که در شهر «قیصریه» (کایسری) ترکیه در جمع گروهی از هواداران حزب حاکم سخنرانی می‌کرد، گفت: «ما این عملیات را برای پنج روز متوقف کردیم. تروریست‌ها این منطقه را ترک می‌کنند. اگر این کار را نکنند، عملیات خود را مجددا آغاز می‌کنیم. آماده‌‌سازی نیروها کامل شده است و انگیزه آنها هم بالا است».
استقرار ارتش سوریه در کوبانی
نیروهای ارتش سوریه بر اساس توافق از پیش صورت گرفته، میان دولت این کشور با کُردها، وارد شهر «کوبانی»(عین العرب) در مرز با ترکیه شدند و مورد استقبال مردم قرار گرفتند.
گفتنی است در پی حملات ارتش ترکیه به مناطق مرزی سوریه، گروه‌های کرد با دولت دمشق توافق کردند که ارتش سوریه کنترل این مناطق را در اختیار بگیرد. کردها با مشاهده خیانت آمریکا نسبت به خود، به دولت سوریه نزدیک شده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 28 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic