تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


تشکیل شورای نجات ملی جنوب برای نبرد علیه‌اشغالگران یمن  
     ۱۳۹۸/۰۷/۲۸

Image result for ‫تشکیل شورای نجات ملی جنوب برای نبرد علیه‌اشغالگران یمن‬‎
شخصیت‌های قبیله‌ای و سیاسی جنوب یمن با تأسیس «شورای نجات ملی جنوب» و اعلام آمادگی برای نبرد علیه مزدوران سعودی و اماراتی، از ‌اشغالگران خواستند، یمن را ترک کنند.
نیروهای سعودی و اماراتی از 54 ماه پیش جنوب یمن را عرصه‌ای برای‌اشغالگری خود قرار‌داده‌اند. در این راستا این کشورها با برپایی برخی زندان‌ها و شکنجه گاه‌ها بسیاری از یمنی‌ها را زندانی و شکنجه کرده و قاچاق مواد مخدر و فروش سلاح در این مناطق بسیار زیاد و فساد نیز همه گیر شده است.
مردم یمن که تا کنون نیز علیه‌اشغالگران جنگیده‌اند، قصد دارند که نبرد خود را از این پس در یک نهاد متشکل کنند. در همین راستا، شخصیت‌های قبیله‌ای و سیاسی سرشناس در شهر «الغیظه» استان «المهره» یمن از تأسیس «شورای نجات ملی جنوب» با هدف مقابله با «اشغالگری سعودی-اماراتی» خبر دادند. بر اساس گزارش پایگاه «العهد»، در بیانیه صادر شده از این شورا، بر توقف جنگ در یمن و لغو محاصره آن، نجات کشور از اختلافات و چنددستگی از طریق گفت‌وگو و مشارکت میان طرف‌های سیاسی و اجتماعی تأکید شده است.
در ادامه این بیانیه آمده است، شرایط استثنایی کشور و تنش موجود در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی باعث شده، تعدادی از طرف‌ها طی ماه‌های گذشته به مشورت با هدف یافتن راه‌حلی در این مورد روی بیاورند و ثمره این تلاش‌ها توافق بر سر تشکیل شورای نجات ملی جنوب بود. شورای نجات ملی بر مخالفت با حضور نظامی «بیگانگان» در یمن، مداخله در امور داخلی این کشور و تکه تکه کردن یمن تأکید دارد.
«احمد قحطان» رئیس‌شورای نجات ملی، در سخنانی اعلام کرد، اوضاع بد کنونی کشور به دلیل مداخلات نظامی خارجی، تحرکات فوری برای نجات وطن را می‌طلبید. استان المهره چند ماهی است شاهد تحرکات قبیله‌ای و مردمی گسترده‌ای در رد حضور نظامیان وابسته به سعودی در این استان است. ماه گذشته (شهریور) «علی سالم الحریزی» رئیس‌کمیته تحصن کنندگان در استان المهره گفت که قبائل استان المهره در حالت آماده ‌باش قرار دارند و اجازه تسلط هیچ یک از عناصر ائتلاف سعودی به این استان را نمی‌دهند.
خبر دیگر اینکه، با نظارت سازمان ملل و به منظور تثبیت عملی آتش‌بس در «الحدیده» یمن، اولین پست دیدبانی مشترک میان نیروهای دولت مستعفی یمن و انصارالله ایجاد شد. وضاح الدبیش سخنگوی نیروهای مشترک در ساحل غربی یمن، در همین باره به روزنامه «الشرق الاوسط» گفت، دیداری مشترک میان این دو و با حضور ژنرال هندی «آبجهیت گوها» رئیس‌کمیته نظارت بر آتش‌بس الحدیده در «الخامری» برگزار شد. وی ادامه داد، ژنرال آبجهیت گوها در این جلسه بر سرعت شروع استقرار نیروها در نقطه مشخص شده تأکید کرده است. در ادامه این گزارش آمده است، جدول زمانی برای ایجاد سه پست دیدبانی دیگر مشخص شده است.یدیعوت آحارونوت خبر داد
حضور پر رنگ عوامل جاسوسی تل‌آویو در دستگاه اطلاعاتی امارات

دستگاه اطلاعاتی امارات بخش قابل توجهی از نیروهای خود را از صهیونیست‌های کار آزموده در فلسطین‌اشغالی جذب کرده و به آنها حقوق‌های نجومی می‌دهد.
روند عادی شدن روابط امارات با رژیم صهیونیستی در ابعاد مختلف سیاسی، نظامی و اقتصادی در حال پیگیری است. در زمینه اطلاعاتی نیز برخی از نیروهای اطلاعاتی اسرائیل، جذب امارات شده‌اند تا روابط دو طرف در همه ابعاد فعال شود.
تحقیقات رسانه‌های صهیونیستی نشان می‌دهد برخی از افرادی که دوران خدمت وظیفه خودشان را در یگان‌های فناوری ارتش رژیم صهیونیستی گذارنده‌اند، در ازای دریافت دستمزدهای نجومی، جذب شرکت‌های مرتبط با سرویس‌های اطلاعاتی امارات شده‌اند. یک مقام سابق رژیم صهیونیستی به روزنامه «یدیعوت آحارونوت» گفته چندی پیش سربازی که خدمت وظیفه‌اش را در یکی از یگان‌های تخصصی سایبری دستگاه اطلاعاتی اسرائیل به پایان رسانده بود، با او تماس گرفته و گفته است که در حال حاضر مشغول ساخت ابزارهای جاسوسی برای یک کشور عربی است.
به گزارش فارس، این مقام سابق رژیم صهیونیستی می‌گوید: «از این تماس تعجب کردم؛ اول فکر کردم شوخی است. ابزارهایی که او درست می‌کند ممکن است برای جاسوسی از یکی از فرماندهان ارتش اسرائیل و هک گوشی همراه او مورد استفاده قرار بگیرد.» این مقام گفته، شمار کسانی که وضعیتی مانند این سرباز سابق اسرائیلی دارند، زیاد است.
گفته‌های او موجب شده روزنامه یدیعوت آحارونوت تحقیقاتی را درباره این موضوع آغاز کرده و متوجه شود عده زیادی از فارغ‌التحصیلان یگان‌های اطلاعاتی در ارتش اسرائیل در حال همکاری با شرکت‌های مرتبط با دستگاه‌های اطلاعاتی کشورهای عربی هستند. گزارش یدیعوت آحارونوت حاکی است فارغ‌التحصیلان یگان‌های اطلاعاتی مخفی اسرائیل مانند «یگان ۸۲۰۰» برای شرکت‌های عربی کار می‌کنند. شرکت اماراتی«دارک متر» که بازوی بازرگانی اداره اطلاعات امارات است، یکی از شرکت‌هایی است که این فارغ‌التحصیلان را در ازای پرداخت حقوق‌های نجومی به خدمت می‌گیرد. در یک مورد، این شرکت با یکی از صهیونیست‌ها تماس گرفته و به او پیشنهاد داده که جذب این شرکت شود. فرد اسرائیلی درخواست ماهانه ۴۰ هزار دلار پول کرده، اما به وی اطلاع داده شده که حقوق او از این بیشتر است و ۱۰۰ هزار دلار در ماه برای او در نظر گرفته شده است.
ناپدید شدن مرموز سرهنگ اماراتی
یک سرهنگ اماراتی به دلیل افشای اطلاعات درون سازمانی ارتش این کشور، از سوی مقام‌های امنیتی ربوده شده وهیج اطلاعی از وی در دسترس نیست.
خبرگزاری فارس با انتشار این خبر به نقل از پایگاه «العربی» افزود، سرهنگ «سعید الظبی» به اتهام افشای اسرار نظامی ارتش امارات دستگیر شد. پدر وی نیز قبلا به همین جرم از سوی مقام‌های امنیتی دستگیر شده بود.
 این افشاگر اماراتی قبل از دستگیری در یک نوار صوتی 30 دقیقه‌ای، از جزئیات دستگیری پدرش سرهنگ «سعید الظبی» و فساد مالی ارتش پرده برداشته بود. وی در این نوار صوتی گفته بود قصد دارد به کاخ «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی برود و فساد موجود در داخل ارتش امارات را به اطلاع وی برساند، اما قبل از هرگونه اقدامی بازداشت شد.
این افشاگر ارتش امارات در نوار صوتی فوق همچنین به سابقه فساد مالی در نیروهای مسلح این کشور در 30 سال گذشته حین خدمت پدرش و اتهام زنی به وی در این زمینه‌اشاره کرد. وی به فساد مالی افسران ارتش امارات به ویژه رئیس‌ستاد مشترک ارتش، رئیس‌دادگستری ارتش و دادستان کل ارتش از جمله در عقد قراردادهای ساختگی در انجام پروژه‌هایی که هرگز اجرا نشده‌اند و به جیب زدن میلیاردها دلار‌اشاره کرد و دلیل دستگیری پدرش را نیز آگاهی از این موارد اعلام کرده است.برگزیت بیش از 3 ماه به تعویق افتاد
 دهن‌کجی جانسون به پارلمان انگلیس
با ارسال نامه بدون امضا به اتحادیه اروپا

Image result for ‫دهن‌کجی جانسون به پارلمان انگلیس با ارسال نامه بدون امضا به اتحادیه اروپا‬‎
نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به رأی پارلمان این کشور برای تعویق برگزیت و در اقدامی توهین‌آمیز، این تصمیم پارلمان را طی نامه‌ای بی‌امضا، به اطلاع اتحادیه اروپا رساند.
روز گذشته پارلمان انگلیس در جلسه فوق‌العاده‌اش که برای بررسی توافق دولت این کشور با اتحادیه اروپا بر سر برگزیت (طرح خروج انگلیس از اتحادیه) برگزار شد، دولت لندن را ملزم کرد، با ارسال نامه‎‌ای به اتحادیه اروپا، خواستار تعویق اجرای برگزیت از 31 اکتبر (9 آبان) به آخر ژانویه آینده (بهمن) شود.
اما حزب محافظه‌کار انگلیس علیرغم رأی پارلمان جهت تمدید مهلت برگزیت، اعلام کرد توافق جدیدی که در مذاکره با اتحادیه اروپا حاصل شده است را در موعد مقرر اجرایی می‌کند. حزب محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» در توئیتر خود نوشت: «پارلمان دوباره به تأخیر در اجرای برگزیت رأی داد. نخست‌وزیر خواستار تأخیر نخواهد شد، او به رهبران اتحادیه اروپا خواهد گفت نباید هیچ تأخیر دیگری ایجاد شود و ما باید برگزیت را در تاریخ ۳۱ اکتبر با توافق جدیدمان اجرایی کنیم تا کشور بتواند به سمت جلو حرکت کند».
اما به هر حال، نخست‌وزیر انگلیس مجبور شد تصمیم پارلمان را به اطلاع مقامات اتحادیه اروپا برساند. ولی او نامه به «دونالد تاسک» رئیس‌شورای اروپا، را بدون امضا ارسال کرد. به گزارش فارس، رسانه‌های انگلیسی می‌گویند، «جانسون» علاوه‌بر این، با سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا تماس گرفته و به اطلاع آنها رسانده، نامه‌ای که نمایندگان پارلمان انگلیس او را مجبور به ارسال آن کرده‌اند، در واقع نامه پارلمان است نه او!
روزنامه «گاردین» نوشته «جانسون» سه نامه برای آقای «تاسک» ارسال کرده است: نامه اول، متنی کپی ‌شده و امضا نشده‌ است که در واقع درخواستی است که پارلمان از «جانسون» برای تأخیر در اجرای برگزیت مطرح کرده است. نامه دوم، توضیحات نماینده انگلیس در اتحادیه اروپا است و نامه سوم، نامه‌ای است که دولت انگلیس در آن یک بار دیگر دلایل خود برای مخالفت با تأخیر در اجرای برگزیت را تشریح کرده است.
فلج شدن شرکت‌ها
این پافشاری‌های «جانسون» برای خروج در موعد مقرر، انگلیس را در شرایط بد اقتصادی نیز قرار‌داده است، تا جایی که روزنامه «ایندیپندنت» گزارش داد، کارشناسان امور اقتصادی که روی ورشکستگی شرکت‌ها در انگلیس مطالعه می‌کنند، اعلام کرده‌اند تعداد شرکت‌های این کشور که با مشکلات جدی مالی روبه‌رو شده‌اند، با ۴۰ درصد افزایش از زمان برگزاری همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تا کنون، به ۴۸۹ هزار شرکت رسیده
است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic