تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
رئیس‌جمهور آمریکا:
کیم جونگ اون آدم با شخصیتی است
اوباما 11 بار به او زنگ زد، جوابش را نداد   
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
«دونالد ترامپ» در جریان نشست کابینه‌اش، ضمن اعلام این‌که رهبر کره شمالی ترجیح داده با وی ارتباط برقرار کند نه با رئیس‌جمهور سابق آمریکا، گفته «باراک اوباما» ۱۱ بار تلاش کرد با رهبر کره شمالی تماس بگیرد اما موفق نشد.
رئیس‌جمهور آمریکا، که سه بار به صورت رو در رو با «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی، دیدار کرده، می‌گوید: «من او را دوست دارم و او هم مرا دوست دارد. ما با هم تفاهم داریم. من به او احترام می‌گذارم و او نیز برای من احترام قائل است».
به گزارش «دیلی میل»، او همچنین گفته: «رئیس‌جمهور سابق آمریکا، در جریان گذار قدرت به من گفته بود که جاه طلبی اتمی کره شمالی بزرگترین مشکل است و او نمی‌دانست که چطور آن را حل کند... اوباما به من گفت که نمی‌داند چطور این مسئله را حل کند. من از او پرسیدم که آیا تا به حال به کیم جونگ اون زنگ زده‌ای؟ اوباما پاسخ داد، خیر. اما حقیقت این است که اوباما ۱۱ بار تلاش کرد تا با کیم تماس بگیرد اما رهبر کره شمالی که مرد باشخصیتی است به تماس‌های او پاسخ نداد. کیم برای اوباما احترامی قائل نبود اما به تماس‌های من پاسخ داد».
اما این اظهارات ترامپ بی‌پاسخ نماند. «بن رودز»، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست جمهوری اوباما، یک ساعت پس از این اظهارات در توئیتی نوشت که ترامپ یک «دروغگوی سریالی» است و تماسی که او توصیف می‌کند، هرگز صورت نگرفته است.
گفتنی است گرچه «اوباما» در سال ۲۰۰۷ میلادی در حالی که به عنوان نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبارزه می‌کرد، گفته بود که می‌خواهد بدون هیچ پیش شرطی با «کیم جونگ اون» دیدار کند اما هیچ سند و مدرکی دال بر این وجود ندارد. از سوی دیگر، همچنین باید توجه داشت که «ترامپ» خیلی دوست دارد پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال آتی از پشم مذاکرات بی‌نتیجه‌اش با «اون» کلاهی برای خود ببافد.


آمریکا دوباره عربستان را تحقیر کرد
ترامپ: سعودی‌ها به جز پول چیز دیگری ندارند  

Image result for ‫ترامپ: سعودی‌ها به جز پول چیز دیگری ندارند‬‎
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز بار دیگر با لحنی تحقیرآمیز خطاب به سعودی‌ها گفته: «آنها جز پول، چیز دیگری ندارند». این در حالی است که عربستان اگر به تعامل هم باشد، گوی سبقت را در تعامل با آمریکا از همه ربوده است!
«آمریکا بیشتر از دشمنان، دوستان خود را تحقیر و تحت فشار می‌گذارد.» شاید این جمله در نگاه نخست عجیب باشد اما واقعیت این است که آمریکا نشان داده ارتباط و تعامل با آن هیچ قاعده خاصی ندارد و کشورها و بازیگران برای آمریکا تاریخ مصرف دارند. علاوه‌بر این برخی کشورهای منطقه غرب آسیا به روش‌های مختلف به آمریکا باج داده‌اند تا بلکه احترام وی را به نوعی بخرند اما ترامپ نه تنها هیچ احترامی برای این کشورها قائل نشده بلکه همچنان به تحقیر کردن آنها و باج خواهی مشغول است. عربستان نمونه روشنی از کشورهایی است که بیشترین «تعامل» را با آمریکا دارد اما بیشتر از سایرین تحقیر می‌شود. ترامپ تاکنون با یا بی‌مناسبت، سعودی‌ها را تحقیر کرده است.
رئیس‌جمهور آمریکا این بار در یک مصاحبه تلویزیونی ضمن تکرار ادعای دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان، با افتخار از دستاورد دولتش در زمینه گرفتن پول از سعودی‌ها گفته است. رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز، به سؤالات «شان‌هانیتی» مجری محبوب خود درباره مسائل مختلف داخلی و خارجی پاسخ داد. شان هانیتی در بخشی از این مصاحبه که بخش اعظم آن به صحبت درباره جنجال‌های داخلی در آمریکا بر سر رسوایی «اوکراین‌گیت» گذشت، از ترامپ درباره تنش‌ها بین واشنگتن و تهران و اختلافات در منطقه غرب آسیا سؤال کرد.‌هانیتی پرسید: «به من اجازه بدهید از شما درباره ایران سؤال کنم. ایران یک پهپاد (آمریکایی) را در هوا هدف قرار‌داد. آنها نفتکش‌ها را توقیف کرده‌اند. شما درباره استقلال انرژی آمریکا و تنگه هرمز صحبت کردید».‌هانیتی با‌اشاره به سرنگونی پهپاد گران قیمت و جاسوسی «گلوبال‌هاوک» آمریکا توسط ایران، خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «من از اینکه شما به ایران حمله نکردید، شگفت‌زده شدم». ترامپ در پاسخ به شگفتی مجری فاکس نیوز گفت: «ما (با حمله نکردن به ایران) حسن نیت زیادی (برای آمریکا) درست کرده‌ایم. آنها یک پهپاد را که کسی در آن نبود، ساقط کردند. حسن نیت زیادی درست شده است. آنها عربستان را هدف قرار‌دادند. ما (آمریکا) نظامیانمان را به عربستان فرستادیم». رئیس‌جمهور آمریکا برای توجیه اعزام نظامیان این کشور به عربستان، با افتخار از گرفتن پول در ازای اعزام نظامیان سخن گفت و بار دیگر به عربستان توهین کرد:
«عربستان دارد پول اعزام نظامیان آمریکا را پرداخت می‌کند. شما می‌دانید که این موضوع هرگز قبلا اتفاق نیفتاده بود. ما به آنها گفتیم که شما باید پولش را بدهید و آنها دارند پول می‌دهند. آنها به‌جز پول، چیز دیگری ندارند فقط پول نقد...آنها دارند پول می‌دهند و ما برخی از نظامیانمان را به آنجا فرستادیم و می‌خواهیم که از آنها به خوبی حفاظت کنیم.»
اظهارات ترامپ درباره دلیل انفعال دولت آمریکا در برابر سرنگونی پهپاد این کشور در شرایطی مطرح شده که رسانه‌های آمریکایی و برخی مقام‌های این کشور پیشتر گفته‌اند که نگرانی اصلی دولت ترامپ، واکنش ایران به هر گونه حمله آمریکا بوده است. در همین ارتباط، پانزدهم شهریورماه «جوزف دانفورد»، رئیس‌ وقت ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در نشست‌اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا گفته بود: «به توانمندی‌های نظامی ایران احترام می‌گذارم».


 فرمان ترامپ به جمهوری‌خواهان
برای مبارزه سرسختانه با استیضاح کنندگان
Image result for ‫فرمان ترامپ به جمهوری‌خواهان برای مبارزه سرسختانه با استیضاح کنندگان‬‎
رئیس‌جمهور آمریکا در حالی که «نانسی پلوسی»، رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا گزاره‌برگی درباره شواهد موجود برای استیضاح او منتشر کرده از جمهوری‌خواهان خواست «سرسختانه‌تر» در مقابل استیضاح او بایستند.
در میانه درگیری دموکرات‌ها و جمهوری خواهان بر سر موضوع استیضاح ترامپ دفتر نانسی پلوسی رئیس‌دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا سندی را منتشر کرده که به اعتقاد دموکرات‌ها «مستدل‌ترین مدرک ارائه شده تاکنون در تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ» در پرونده «اوکراین گیت» است. در این سند چهار صفحه‌ای به نوعی روند تحقیقات‌ دموکرات‌ها مربوط به استیضاح ترامپ، مشخص می‌شود. در این سند آمده: «دونالد ترامپ به سوگند ریاست جمهوری خود و به امنیت ملی کشور ما و یکپارچگی فرآیند انتخابات ما تنها به منظور کسب منافع شخصی سیاسی خیانت کرده است». به گزارش ایسنا سند منتشر شده از سوی نانسی پلوسی همچنین به پیامک‌هایی که از سوی «کرت وولکر»، فرستاده سابق آمریکا به اوکراین در اختیار کمیته‌های تحقیق‌کننده در مجلس نمایندگان آمریکا در ارتباط با استیضاح ترامپ قرار گرفت، استناد می‌کند. این پیامک‌ها حاوی صحبت‌های چند دیپلمات درباره تلاش‌های دولت آمریکا به هدف اعمال فشار بر رئیس‌جمهور اوکراین برای تحقیقات علیه پسر بایدن بوده و به عنوان مدرک دست زدن به یک «کمپین فشار» در نظر گرفته شده است.در واکنش به این اقدام نانسی پلوسی، ترامپ از جمهوریخواهان خواست «سرسختانه» مقابل استیضاح وی از سوی دموکرات‌ها بایستند. ترامپ روز دوشنبه در جلسه کابینه گفت که جمهوری‌خواهان باید متحد باشند و سرسختانه‌تر از او دفاع کرده و با استیضاح مبارزه کنند.
ترامپ پیش از این و پس از اینکه یکی دو جمهوری خواه با استیضاح او موافقت کردند، جمهوری خواهان را تهدید کرد، مشارکت در استیضاح در پرونده کاری آنها ثبت خواهد شد. وی بارها ابراز اطمینان کرده که دموکرات‌ها در استیضاح وی شکست خواهند خورد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic