تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
مشاوره 3 ساعته نصرالله به وزیر اقتصاد لبنان
تلاش صادقانه سید حسن نصرالله برای نجات دولت سعد حریری
       ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
دبیرکل حزب‌الله لبنان در چارچوب سیاست اعلامی خود و با توجه به شرایط حساس جاری این کشور، سه ساعت به وزیر اقتصاد لبنان مشاوره داد، تا جلوی سقوط دولت «سعد حریری» را بگیرد و التهابات و نا آرامی‌های جاری فروکش کند.
بر اساس گزارش رسانه‌ها، اکثر کسانی که این روزها در لبنان به خیابان‌ها می‌آیند، حامیان حزب‌الله هستند، این در حالی است که سید حسن نصرالله همچنان به سیاست اعلامی خود پایبند است؛ او اخیرا اعلام کرده بود، با مطالبات معترضان و تظاهرکنندگان در رابطه با کاهش مالیات و مبارزه با فساد، همسو است، ولی در شرایط حساس فعلی، موافق برکناری دولت نیست.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دبیرکل حزب‌الله لبنان در همین چارچوب، دو روز پیش «علی حسن خلیل» وزیر دارایی لبنان را به حضور پذیرفته و به مدت ۳ ساعت با وی در‌باره شرایط اقتصادی کشور و چگونگی برون رفت از بحران جاری گفت‌و‌گو کرده است. در این نشست، معاون سیاسی دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز حضور داشته است.
روزنامه «رای الیوم» در ارتباط با تحولات جاری لبنان نوشت: اکثر تظاهرکنندگان لبنانی حامی حزب‌الله هستند، اما سیدحسن نصرالله حمایت از دولت سعد حریری را انتخاب کرده و تمایل شدیدی به نجات نظام سیاسی و جلوگیری از فروپاشی دولت دارد.
رای الیوم نوشت: سید حسن نصرالله تصریح کرد که دو خطر در برابر لبنان وجود دارد؛ فروپاشی سیاسی و انقلاب مردمی. به عقیده ما، به عنوان سردبیر روزنامه رای الیوم، حکومت فعلی و نخبگان سیاسی و طایفه‌ای در لبنان، توان مقابله با این دو خطر را ندارند؛ چرا که راه دولت‌های سابق را ادامه می‌دهند، دولت‌هایی که خود باعث ایجاد این تنگناها شده‌اند.
رای الیوم افزود: (اما) شرایط لبنان، حساس است و نیرو‌های خارجی، آمریکایی، اسرائیلی و عربی، همگی به دنبال انفجار لبنان و غرق شدن آن در جنگ داخلی هستند، تا در ادامه، حزب‌الله و محور مقاومت را هدف بگیرند؛ چرا که تا کنون، آنها موفق نشده‌اند از طریق تحریم، محور مقاومت متشکل از عراق، فلسطین، یمن، ایران و سوریه را به زانو درآورند.
تداوم اعتراضات
شهروندان لبنانی پس از تصویب طرح اصلاحات اقتصادی حریری در جلسه روز دوشنبه کابینه این کشور٬ قانع نشدند و همچنان به تظاهرات خود ادامه می‌دهند.
فارس به نقل از شبکه «المیادین» افزود، ارتش لبنان حضور خود در مرکز بیروت و اطراف بانک مرکزی را تقویت کرده و تظاهرات‌کنندگان نیز دیروز راه‌های نزدیک منتهی به این بانک را مسدود و در شعارهای خود، از سیاست‌های بانکی دولت لبنان و رئیس‌بانک مرکزی انتقاد کردند.
بر اساس این گزارش، دیگر شهرهای لبنان مانند طرابلس، صور و صیدا نیز دیروز شاهد تظاهرات ضد دولتی بود.
در همین حال، «حسن فضل الله» نماینده حزب‌الله در پارلمان لبنان، در گفت‌وگو با المیادین اعلام کرد، لبنانی‌ها برای اجرایی شدن طرح اصلاحی تصویب شده، به دنبال تضمین هستند و امید است که هیچ کسی این دستاورد به دست آمده از تحرکات مردمی را از بین نبرد. دولت حریری یک طرح اصلاحی مفصلی را با هدف آرام کردن اوضاع، به تصویب رسانده است.
همچنین، روابط عمومی حزب‌الله در بیانیه کوتاهی تأکید کرد که حزب‌الله هیچ ارتباطی با تظاهرات موتورسواران شامگاه دوشنبه در مرکز بیروت ندارد.


 عطوان: اعراب از سرنوشت کردهای سوریه عبرت بگیرند

Image result for ‫عطوان: اعراب از سرنوشت کردهای سوریه عبرت بگیرند‬‎
نویسنده معروف و سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم» در واکنش به شرکت کشورهای عربی در نشست آمریکایی منامه، به سران عرب هشدار داد که از عاقبت اعتماد کردها به واشنگتن عبرت بگیرند.
«عبدالباری عطوان» به نشست جاری منامه، موسوم به «امنیت دریایی»‌، که با مشارکت 60 کشور و تحت ریاست آمریکا در حال برگزاری است، واکنش نشان داد و نوشت: «این نشست در حالی به بهانه مقابله با خطر ایران برگزار می‌شود که رژیم صهیونیستی امنیت منطقه را تهدید می‌کند، نه ایران که هزاران سال در قلب منطقه حضور دارد...دولت آمریکا هر وقت می‌خواهد پول بیشتری را چپاول کند، به ایران هراسی متوسل می‌شود».
به گزارش فارس، عطوان به سران کشورهای عربی یادآور شد که از عاقبت اعتماد کردها به آمریکا درس عبرت بگیرند. اخیرا آمریکا کردهای سوریه را در مقابل ترکیه تنها گذاشت. کردها این اقدام واشنگتن را خنجر از پشت توصیف کردند.توصیه‌کنندگان سند 2030 بخوانند /
گزارش رویترز از افزایش همسرکشی و خشونت علیه زنان در فرانسه
Image result for ‫خشونت علیه زنان در فرانسه‬‎
خبرگزاری رویترز در گزارشی از افزایش همسرکشی و خشونت جنسی علیه زنان فرانسوی خبرداده و نوشته خشونت جنسی در فرانسه دست کم به میزان ۵۳ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است.
در حالی که تصور عمومی این است که در کشورهای غربی خشونت علیه زنان نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین‌تر است اما گزارش‌ها چیز دیگری را نشان می‌دهد. بر اساس این گزارش‌ها در چند سال گذشته میزان خشونت‌ علیه زنان در فرانسه به طور چشمگیری گسترش یافته به گونه‌ای که آزار و اذیت‌های جنسی و به قتل رسیدن توسط شریک زندگی از جمله مهم‌ترین خشونت‌هایی هستند که زنان فرانسوی با آن‌روبه‌رو می‌شوند.
تسنیم در این باره به نقل از «رویترز» نوشته، زنان فرانسه در مقابل آزار و اذیت‌های جنسی و خشونت‌های خانگی، اعتراضات گسترده‌ای را در سال‌های مختلف برگزار کرده‌اند؛ در اعتراض اخیر، صدها زن در پاریس روی زمین به حالت مرده دراز کشیدند تا با این روش توجه‌ها را نسبت به خشونت خانگی علیه زنان جلب کنند؛ این تجمع اعتراضی در «پلاس دو لا رپوبلیک» از میدان‌های اصلی مرکز پاریس برگزار شد. بر اساس این گزارش معترضان نام هر کدام از قربانیان خشونت خانگی در فرانسه را در دست داشته و یک به یک روی زمین می‌افتادند و فریاد می‌کشیدند: «نه یکی دیگر.».
 «نه یکی دیگر» کمپینی است که در سال 2015 در اعتراض به خشونت‌ علیه زنان در آرژانتین شکل گرفت. دولت فرانسه از ماه گذشته مجموعه نشست‌هایی را در سراسر کشور با موضوع «مبارزه با خشونت خانگی» آغاز کرده که نخستین اقدام برای حل این معضل محسوب می‌شود؛ قرار است در چارچوب این نشست‌ها و با هم‌اندیشی نمایندگان دولت و انجمن‌ها، امکانات جدیدی برای مبارزه با این شکل از خشونت فراهم آید.
«ساندرین بوچیت»، که رئیس‌یک انجمن حمایت از قربانیان خشونت‌های خانگی است و خواهر خودش به دست شریک زندگی‌اش در مقابل چشمان دختر 7 ساله‌اش به آتش کشیده و کشته شده، به رویترز گفته بالا رفتن آمار قربانیان خشونت خانگی، غیرقابل قبول است.یکی دیگر از مشکلاتی که زنان فرانسوی به واسطه آن، مورد هجمه قرار دارند «آزار و اذیت‌های جنسی» است؛ براساس این گزارش «سازمان ملی بازرسی جرم و جنایت» و «موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی» فرانسه، تعداد کسانی که در سال 2017 میلادی قربانی خشونت جنسی غیر خانگی بوده‌اند، دست کم به میزان 53 درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است.دو نهاد مزبور در گزارش سالانه خود در سال 2018 هم اعلام کرده‌ بودند که تعداد قربانیان سوء‌استفاده جنسی در فرانسه از 173 هزار نفر در سال 2016 میلادی، به 265 هزار نفر در سال 2017 میلادی رسیده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 مهر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات