تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


ترامپ ممکن است با تعطیل کردن دولت فدرال به جنگ استیضاح کنندگان برود 
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۳

Image result for ‫ترامپ ممکن است با تعطیل کردن دولت فدرال به جنگ استیضاح کنندگان برود‬‎
رئیس‌جمهور آمریکا تعطیلی دولت فدرال را در صورت پیشبرد مسئله استیضاح از سوی دموکرات‌ها رد نکرد.
جنگ استیضاح بین دموکرات‌ها و ترامپ همچنان ادامه دارد. فعلا دموکرات‌ها جلوترند و هر روز اخبار زیادی در رسانه‌های آمریکا از احضار مقامات مرتبط با رسوایی «اوکراین گیت» به کنگره (که بلای جان ترامپ شده) به گوش می‌رسد. قرار است این هفته جلسات استماع بیشتری با حضور مقامات کنونی و سابق آمریکایی در کنگره در ارتباط با تحقیقات مربوط به برگزار شود. بر اساس گزارش« سی ان ان»  قانونگذاران آمریکایی قرار است با ۱۱ تن در ارتباط با مراودات ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین گفت‌وگو کنند، اما گفته شده چندین مقام که قرار بود در جلسات استماع کنگره حضور پیدا کنند، از شهادت دادن امتناع ورزیده‌اند.گفته می‌شود جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا نیز احتمالا برای همین منظور به کنگره خواهد آمد تا شهادت بدهد.
از سوی دیگر با جدی‌تر شدن موضوع استیضاح؛ ترامپ نیز رویکرد تهاجمی تری را اتخاذ و روز یک شنبه تهدید کرده در صورت پیشبرد استیضاح از سوی دموکرات‌ها ممکن است دولت فدرال را به تعطیلی بکشاند.
به گزارش فارس، ترامپ در مصاحبه با خبرنگاران در کاخ سفید از رد کردن تعطیلی دولت فدرال در صورت ادامه تلاشهای دموکرات‌ها برای پیشبرد طرح استیضاح طفره رفت. ترامپ در پاسخ به سؤالی درباره اینکه «آیا متعهد است که دولت را تعطیل نکند؟» ابتدا از پاسخ طفره رفت اما ترامپ در پاسخ به سؤالات مکرر خبرنگاران گفت: «بستگی به مذاکرات دارد؛ من به هیچ چیزی متعهد نخواهم بود»!
سی بی‌اس نیز در گزارشی اعلام کرده وکیل افشاگر ماجرای «اوکراین گیت» گفته که موکلش قصد دارد به سؤالات نمایندگان جمهوریخواه مجلس نمایندگان به صورت کتبی پاسخ دهد. براساس این گزارش، این پیشنهاد غیرمنتظره که به «دیوین نانز»، نماینده ارشد جمهوریخواه در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان ارائه شده است، به نمایندگان جمهوری‌خواه اجازه می‌دهد بدون اینکه از طریق «آدام شف» رئیس‌دموکرات کمیته اطلاعاتی اقدام کنند سؤالات خود را مستقیما از وی بپرسند. « سی بی‌اس» در ادامه نوشته: «این بخشی از تلاش‌ها برای مقابله با دونالد ترامپ و متحدان جمهوریخواهش برای فاش کردن هویت این افشاگر محسوب می‌شود.»
گفته می‌شود این افشاگر یکی از مأموران سیا بوده که طبق گزارش‌ رسانه‌های آمریکایی برای نظارت بر عملکرد اعضای ارشد دولت در کاخ سفید گماشته شده بود و افشاگری او روشن کرده که ترامپ با هدف بی‌اعتبار کردن «جو بایدن» رقیب بالقوه‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی، از اختیارات رئیس‌جمهور و روابط خارجی آمریکا سوءاستفاده کرده است. تمام دیپلمات‌های السالوادور از ونزوئلا اخراج شدند

Image result for ‫تمام دیپلمات‌های السالوادور از ونزوئلا اخراج شدند‬‎
دولت کاراکاس در پاسخ به تصمیم دولت السالوادور مبنی بر اخراج دیپلمات‌های ونزوئلایی اعلام کرد که همه دیپلمات‌های السالوادور را از خاک ونزوئلا اخراج کرده است.
وزارت خارجه دولت کاراکاس یکشنبه شب طی بیانیه‌ای، از اخراج دیپلمات‌های السالوادوری از ونزوئلا خبر داد و اعلام کرد این اقدام را در واکنش به تصمیم دولت السالوادور انجام داده است.
خبرگزاری رویترز  روز یکشنبه از تصمیم دولت السالوادور برای اخراج همه دیپلمات‌های دولت ونزوئلا از این کشور خبر داده بود. این تصمیم دولت السالوادور یک هفته پس از آن صورت گرفت که واشنگتن سیاست‌های حمایتی خود از مهاجران السالوادوری که در آمریکا زندگی می‌کنند را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد. دولت السالوادور تحت فشارهای آمریکا، دولت «نیکلاس مادورو» را به رسمیت نمی‌شناسد.ممنوعیت استفاده از «بُرقع» در جشنواره گردشگری عربستان
Image result for ‫/ممنوعیت استفاده از «بُرقع» در جشنواره گردشگری عربستان‬‎
در ادامه پیش‌برد طرح لیبرالیسم فرهنگی «بن‌سلمان» در عربستان، مسئولان برگزاری جشنواره گردشگری ریاض زنانی که حجاب روبنده (برقع) بر صورت داشتند را به مراسم راه ندادند و زنان شاغل را هم از پوشیدن چادر منع کردند!
چندان از آن سالی نگذشته است که پس از آتش‌سوزی مدرسه دخترانه‌ای در عربستان از «بن‌باز»، مفتی پیشین وهابیت، استفتاء کردند که نجات دختران کوچکی که می‌سوزند جایز است یا خیر؟! حالا «بن‌‎سلمان»، شازده نورسیده سعودی، سودای «اروپا» کردنِ «عربستانِ» قرون وسطایی تحت امر خود و پدرش را دارد، که خروجی‌اش شده: «برگزاری مسابقات کشتی کجِ زنان در منظر عموم، آزادی مشروبات، برگزاری جشن‌هالووین و اعمال محدودیت برای حجاب! طبیعی است که آن افراطِ وحشیانه به این تفریط نابخردانه سقوط کند».
شبکه خبری «الجزیره» در این باره این طور گزارش داده که، «سما الحارثی»، مدیرکل یکی از شرکت‌هایی که در جشنواره گردشگری ریاض شرکت دارد، اعلام کرده، مدیریت جشنواره ریاض در برابر دیدگان جهان به عربستان توهین کرده و نظارتی بر مدیریت آن وجود ندارد. «الحارثی» این را هم اضافه کرده که: «شرکت بانی جشنواره گردشگری ریاض از من خواست به زنان روبنده‌دار اجازه ورود ندهم و دختران برگزارکننده مراسم نیز باید لباس رسمی امروزی پوشیده و اجازه پوشیدن چادر عربی و عبا را ندارند».
یکی دیگر از شاهدان، «مریم الحازمی» است، که درباره مشاهداتش می‌گوید، زمانی که برای کار حاضر شد و او را دیدند، برخی مسؤولان از جمله مدیر بخش رستوران‌ها اجازه حضور به او نداد و با استخدامش به این دلیل که بُرقع دارد، مخالفت کرد و از او خواست روبنده خود را بردارد!
«ترکی آل‌الشیخ»، رئیس‌شورای مدیریت سازمان کل تفریح و سرگرمی سعودی، با انتشار ویدیویی در حساب توئیتری‌اش با‌اشاره به آن‌چه دستاوردهای این فعالیت گردشگری خوانده و ابراز تعجب از منتقدان گفته: «این فعالیت‌ها پنج میلیون مسافر و ۱۰۰ هزار گردشگر در طول دو هفته داشته‌اند و این را باید جشن گرفت». «آل‌الشیخ» همچنین تعهد داده درباره این موضوع تحقیق شود، اما تردیدهایی درباره وعده او وجود دارد به ویژه که برخی از فعالان پرسشنامه استخدام در این فعالیت را به‌اشتراک گذاشتند که یکی از سؤالات این بود که درخواست‌کننده نقاب یا چادر مشکی می‌پوشد یا نه!
با توجه به فضای فرهنگی عربستان و گرایش‌های مذهبی در آن، این -به اصطلاح- اصلاحات «بن‌سلمان» می‌تواند ارکان «آل‌سعود» را به لرزه‌اندازد، کما اینکه تاکنون نیز نشانه‌هایی از آن دیده می‌شود، از جمله اعتراضات جسته و‌گریخته برخی مفتی‌های وهابی و مردم که روزی از مشروعیت‌‌‎بخشان به «آل‌سعود» و توجیه کنندگان آن بوده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 14 آبان 1398
سه شنبه 14 آبان 1398 01:55 ب.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic