تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

نقش بعثی‌ها و شیعه انگلیسی
در حمله به کنسولگری ایران در کربلا
    ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
حامیان یک روحانی نمای شیعه،‌ که با داعش همکاری می‌کند، به همراه شماری از عناصر حزب منحله بعث، کنسولگری ایران در کربلای معلی را مورد تعرض قرار‌دادند. دولت عراق این اقدام آشوبگران را به شدت محکوم کرد.
شماری از اغتشاشگران شامگاه یکشنبه گذشته در شهر کربلای معلی، دست به تحرکاتی علیه کنسولگری ایران زدند. براساس تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، آشوبگران ضمن سنگ‌ پرانی به سمت ساختمان کنسولگری، اقدام به پایین کشیدن پرچم ایران کردند.
بر اساس خبرهای تکمیلی، حمله‌ کنندگان به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا، از پیروان فرقه «صرخی» (وابسته به سرویس‌های بیگانه) بودند. این افراد پیش از این، از استان‌های بابل و دیوانیه به کربلا منتقل شده بودند تا دست به چنین اقدامی بزنند.
سرکنسول ایران در کربلا اما نیمه شب گذشته تاکید کرد که اوضاع آرام شده و شرایط تحت کنترل است.
فرقه «صرخی» توسط فردی به نام «محمود الحسنی الصرخی» که نماد شیعه انگلیسی است و داعیه مرجعیت دارد، رهبری می‌شود. این روحانی نما، حمایت از داعش و مخالفت با فتوای مرجعیت در نبرد علیه این گروه تروریستی را در پرونده خود دارد.
با توجه به اینکه پای الصرخی در میان بوده، فتنه مذکور را سرویس‌های بیگانه طراحی کرده‌اند. طی این غائله در درگیری‌های به وجود آمده، حدود 30 نفر کشته و زخمی شده و بسیاری از هواداران هم دستگیر شدند.
الصرخی کیست؟
«سید محمد بن عبدالرضا بن محمد الصرخی» معروف به «آیت‌الله سید محمود حسنی الصرخی» متولد کاظمین و روحانی‌نمایی است که پس از سقوط رژیم منحله بعث عراق، برای اولین بار با لباس روحانیت در ملاعام ظاهر شد و ضمن اعلام مرجعیت و معرفی خود به عنوان مرجع اعلای شیعیان، مدعی ارتباط با امام زمان هم شد!
وی همچنین ادعا کرد که از شاگردان حضرت آیت‌الله «سید محمد باقر صدر» و «سید محمد صادق صدر» بوده، که البته این ادعا از سوی دیگر شاگردان این دو مرجع عالی قدر، مانند آیت‌الله «سید کاظم حائری» که چند سالی است در قم سکونت دارد‌، تکذیب شده است.
الصرخی پس از این ادعاها، به سرعت مورد توجه محافل اطلاعاتی و رسانه‌‌ای معاند‌، به ویژه رسانه‌های ضدایرانی و ضد شیعی قرار گرفته و در مدت زمان بسیار کوتاهی با نام «سید حسنی» شهرت یافته است.
الصرخی برای اینکه کسب محبوبیت بکند، طی سال‌های‌اشغال عراق، اظهارات شدید اللحنی را علیه نیروهای آمریکایی بر زبان آورد و آنان را‌اشغالگر خواند و خواستار خروج فوری‌اشغالگران از عراق شد.
دو روز پس از این اظهارات، که آن زمان در شهر کربلا مستقر شده بود، هوادارانش با حمله به تعدادی از نیروهای آمریکایی، موفق شدند سه نفر را بکشند. بلافاصله پس از آن، نیروهای آمریکایی به کمک ارتش عراق به دفتر او حمله کردند، اما وی پیش از آن، ناپدید شده بود.
از آن زمان تا سال گذشته از «الصرخی» خبری نبود. شایعات در مورد محل پنهان شدن وی گسترش یافت؛ برخی می‌گفتند الصرخی به لبنان فرار کرده و در آنجا دیده شده است. عده‌ای هم معتقد بودند او در مناطق جنوبی عراق پنهان شده است.
اما اقدامات، موضع‌گیری‌ها و اظهار نظرهای دو سال اخیر الصرخی(پس از ظهور مجدد وی)، حکایت از آن دارد که او از سوی یک سازمان‌ اطلاعاتی و امنیتی منطقه- که به احتمال زیاد عربستان سعودی است- به طور کامل پشتیبانی مالی می‌شود.
جالب توجه این است که اظهارات و موضع‌گیری‌های منطقه‌ای الصرخی نیز در «تمامی موارد»‌، علیه شیعیان و منافع آنان در منطقه است!
الصرخی حتی بارها انقلابیون بحرین را، که ظلم آل‌خلیفه علیه آنان، قلب هر شیعه‌ای را به درد می‌آورد، شورشی و فتنه‌گر نامیده است!
بغداد محکوم کرد
دولت بغداد حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد. در این رابطه، وزارت خارجه عراق اعلام کرد که حوادث رخ‌داده در کنسولگری ایران، موجب نخواهد شد که روابط دوستانه و حسن همجواری میان دو کشور همسایه آسیب ببیند.
به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت خارجه عراق همچنین، به آشوبگران هشدار داد که هیئت‌های دیپلماتیک، خط قرمز بغداد هستند.
کنسولگری ایران در کربلای معلی نیز از زائران خواست‌، سفر خود را به کربلا تا بازگشت امنیت، به تاخیر‌اندازند. نقش پررنگ توئیتر و ارتجاع عرب در فتنه‌انگیزی‌های لبنان

Image result for ‫نقش پررنگ توئیتر و ارتجاع عرب در فتنه‌انگیزی‌های لبنان‬‎
حساب‌های کاربری توئیتری در خارج از لبنان بیش از خود لبنانی‌ها هشتگ اعتراضات علیه این کشور را «داغ» می‌کنند که بین‌شان عربستان از همه فعال‌تر است.
بیش از ۵۰ درصد توئیت‌ها با هشتگ «لبنان_ینتفض» که در حمایت از شورش‌های خیابانی لبنان زده می‌شود، از خارج این کشور مدیریت می‌شود. نتیجه بررسی‌ داده‌ها توسط پلتفرم معتبر «تالک واکر» از هشتگ «لبنان_ینتفض»، که در لبنان داغ شده، نشان می‌دهد که این هشتگ با مدیریت کاربران خارجی در میان «ترندها»[پربازدیدترین هشتگ‌ها] قرارگرفته است.
بر اساس این داده‌کاوی‌ها، ذیل این هشتگ که توسط شورشیان‌و با حمایت گسترده «سعد الحریری» داغ شده ۵۱٫۲ درصد خارج از مرزهای لبنان توئیت و ریتوئیت شده است. جالب این‌که، به گزارش پایگاه دانا، عربستان در استفاده از این هشتگ نقش ۲۵٫۴ درصدی داشته و در امارات متحده عربی نیز ذیل این هشتگ ۱۴ هزار ۷۰۰ توئیت و ریتوئیت منتشرشده است.
روزنامه لبنانی «الاخبار» نیز در گزارشی به بیان شفاف و صریح مواضع مقامات ارشد لبنان در تظاهرات این کشور پرداخته و در ادامه به تحرکات ویژه سفارت آمریکا در بیروت برای تجمیع قوای «14 مارس» [مخالفان جبهه مقاومت] و تضعیف حزب‌الله‌اشاره کرده است.
این بررسی داده‌ها و گزارش‌ها سخنان رهبر مقاومت لبنان و «حزب‌الله» را تأیید می‌کند که پیشتر نسبت به نقش کشورهای بیگانه در شعله‌ور کردن و منحرف کردن اعتراضات هشدار داده و گفته بود آنها قصدشان به هرج و مرج کشاندن کل کشور لبنان است.   
این در حالی است که از آغاز این شورش‌ها بیش‌از 18 روز می‌گذرد. تظاهرات لبنان ابتدا در اعتراض به اوضاع اقتصادی و وضع مالیات از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) آغاز شد. این سرآغاز اعتراضات چنانچه «سید حسن نصرالله»‌اشاره داشته است، خودجوش و برای پیگیری حقوق مشروع لبنانی‌ها از امثال «حریری» بود که سال‌ها عنان این کشور را در دست داشتند و در بهبود وضع آن نکوشیده بودند و تنها به توسعه ثروت خود پرداخته بودند. اما پس از مدتی جریان‌های وابسته و سفارت‌خانه‌های خارجی نیز وارد ماجرا شدند، «حریری» که یکی از اهداف اعتراضات مردمی بود استعفا داد و خود طلبکار ماجرا شد و جریان رسانه‌ای نزدیکش می‌کوشد تا «حزب‌الله» را مقصر جلوه دهد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 14 آبان 1398
سه شنبه 14 آبان 1398 01:56 ب.ظ
مرگ بر جلادان امریکائی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic