تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


خشم سفارت آمریکا و انگلیس
از عادی شدن اوضاع در عراق و لبنان  
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵

Image result for ‫آمریکا و انگلیس‬‎
سفارت آمریکا و انگلیس در بغداد و بیروت به آرام شدن اوضاع در عراق و لبنان، واکنش نشان دادند و با هدف گرم نگه داشتن تنور اغتشاشات، از دولت‌های این دو کشور خواستند مطالبات معترضان را برآورده کنند.
سفارت آمریکا در بغداد یک روز پس از سفارت انگلیس، در بیانیه‌ای مشابه، کشته و زخمی شدن معترضان را محکوم کرد و خواستار اقدام فوری دولت «عادل عبدالمهدی» برای پاسخگویی به مطالبات معترضان در این کشور شد.
به گزارش فارس، در این بیانیه آمده است: در حالی که جهانیان تحولات عراق را دنبال می‌کنند، کاملا روشن است که دولت و رهبران سیاسی عراق باید فورا و با جدیت، با شهروندان خواستار اصلاحات تعامل کنند، با سرکوب خواست مردم، هیچ آینده‌ای برای عراق تصور نمی‌شود.
این ادعا در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای امنیتی عراق نهایت خویشتنداری را نسبت به معترضان، به خرج می‌دهند و در عوض، عوامل نفوذی که سفارت آمریکا آنها را اصلاح‌طلب می‌خواند، دست به آتش سوزی و غارت اموال دولتی و مردم می‌زنند.
سفارت آمریکا در ادامه، کشتار و ربوده شدن معترضان عراقی را محکوم کرد و آن را تهدیدی برای آزادی بیان و تداوم چرخه خشونت در این کشور دانست!
سه شنبه گذشته نیز سفارت انگلیس در عراق طی بیانیه‌ای مشابه، مدعی شد: تظاهرات مسالمت‌آمیز حق مردم عراق است و خشونت علیه تظاهرات‌کنندگان غیرقابل قبول است. دولت عراق نیز باید از تمامی نیروهای امنیتی بخواهد که از معترضان حمایت کنند و رفتار مناسبی با آنها داشته باشند.  از لبنان نیز خبر رسید، یک مقام وزارت خارجه آمریکا از بازشدن مسیرهای ارتباطی شهرهای لبنان، که به دلیل تحصن معترضان بسته شده، ابراز نارضایتی کرد!
به گزارش خبرگزاری فارس، این مقام آمریکایی از ارتش لبنان خواست به حمایت خود از معترضان در این کشور ادامه بدهد. روزنامه «الاخبار» لبنان در واکنش به موضع این مقام آمریکایی‌، که نام وی ذکر نشد، نوشت: سعد حریری در گفت‌وگو با سران حزب‌الله، بعد از آنکه یقین حاصل کرد کسانی که مسیرهای ارتباطی شهرهای لبنان را مسدود کرده‌اند، از هواداران سیاسی او هستند، تصمیم گرفت که دستور دهد ارتش مسیرهای ارتباطی را باز کند. همزمان با باز شدن مسیر جنوب [لبنان] به شمال، موضع وزارت خارجه آمریکا خیلی جالب توجه است.
الاخبار افزود: وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: ما از ارتش لبنان انتظار داریم همچنان به حمایتش از تظاهر‌کنندگان ادامه دهد و از دولت هم خواسته که به حقوق و امنیت تظاهرات‌کنندگان احترام بگذارد.  به گفته کارشناسان، آمریکا و انگلیس نسبت به آرام شدن اوضاع در عراق ولبنان نگران هستند. اعتراضات در لبنان در بیست و پنجم مهرماه و پس از آن آغاز شد که دولت برای افزایش درآمد خود، بر تماس‌های صوتی «واتس اپ» مالیات وضع کرد. اعتراضات خیابانی از آن روز تا روزهای اخیر ادامه یافته و مسدود کردن راه‌های شریانی پایتخت و ارتباط آن با شهرهای دیگر، از تاکتیک‌های معترضان بوده است. با ادامه بافتن تظاهرات‌، سعد حریری هفتم آبان از پست نخست‌وزیری استعفا کرد.
اوضاع در لبنان کاملا طبیعی است
اتاق کنترل ترافیک در لبنان اعلام کرد، همه جاده‌های اصلی در این کشور، از جمله جاده بیروت به جنوب و نیز جاده بیروت به «بقاع» باز بوده و اوضاع کاملا عادی است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «حسین عواد» خبرنگار المنار گفت: همه جاده‌ها امروز(دیروز) باز شده است...تظاهرکنندگان نمی‌گذاشتند کارگران از جنوب بیایند یا از بیروت خارج شوند، اما امروز همه جاده‌ها باز است... ارتش لبنان تصمیم قاطعانه‌ای گرفت و همه جاده‌ها را باز کرد.
هشدار جدی نیروهای مسلح عراق به معترضان
«عبدالکریم خلف»سخنگوی نیروهای مسلح عراق ضمن اعلام حمایت از تظاهرات مسالمت‌آمیز در این کشور، گفت که به نیروهای امنیتی دستوراتی داده شده که از توسل به خشونت و استفاده از گلوله‌های جنگی خودداری کنند.
خلف گفت که دولت عراق تلاش می‌کند در شرایط فعلی از تأسیاسات و میادین نفتی خود حمایت کند و اجازه اخلال در صادرات نفت را ندهد.
او گفت‌، عراق ملزم به حفاظت از بنادر نفتی است و اقدام برخی از معترضان در مسدود کردن راه‌ها، مانع از حرکت محموله‌های نفتی و سوختی شده است.


 روحانی نمای فتنه گر و عامل حمله
به کنسولگری ایران در کربلا دستگیر شد

Image result for ‫محمودالصرخی‬‎
منابع عراقی روز سه شنبه از دستگیری «محمودالصرخی» روحانی نمای فتنه گر عراقی و عامل حمله به کنسولگری ایران در کربلا خبر دادند.
پایگاه خبری«المسله» با انتشار این خبر نوشت: نیروهای عراقی توانستند روز سه شنبه محمود الصرخی تروریست را هنگام تلاش برای فرار از دفترش با یک پوشش ناشناس در منطقه «سیف سعد» استان کربلا دستگیر کنند. بر اساس این گزارش، اطلاعات امنیتی دقیقی که به نیروهای امنیتی عراق رسیده بود نشان می‌داد که گروه منحرف الصرخی تلاش داشتند از طریق اقدامات تروریستی، وارد منطقه قدیمی کربلا شوند که نیروهای امنیتی سریعا وارد عمل شده و دفتری را که الصرخی در محله سیف سعد ایجاد کرده، محاصره کردند. پس از آن نیز درگیری‌های شدیدی رخ داد و از خمپاره و سلاح متوسط هم استفاده شد.بر اساس این گزارش، الصرخی در اداره بهداشت در سیف سعید بازداشت شده است و نیروهای امنیتی هم بیش از ۳۰ نفر از اعضای گروه منحرف وابسته به وی را بازداشت کرده‌اند.
اغتشاشگران طرفدار الصرخی شامگاه یکشنبه گذشته در شهر کربلای معلی، دست به تحرکاتی علیه کنسولگری ایران زدند. براساس تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، آشوبگران ضمن سنگ‌ پرانی به سمت ساختمان کنسولگری، اقدام به پایین کشیدن پرچم ایران کردند.
 گفتنی است‌، «محمود الحسنی الصرخی» که نماد شیعه انگلیسی است و داعیه مرجعیت دارد، فرقه «الصرخی» را رهبری می‌کرد. این روحانی نما، حمایت از داعش و مخالفت با فتوای مرجعیت در نبرد علیه این گروه تروریستی را در پرونده خود دارد. «سید محمود الصرخی» متولد کاظمین و روحانی‌نمایی است که پس از سقوط رژیم منحله بعث عراق، برای اولین بار با لباس روحانیت در ملاعام ظاهر شد و ضمن اعلام مرجعیت و معرفی خود به عنوان مرجع اعلای شیعیان، مدعی ارتباط با امام زمان هم شد! الصرخی پس از این ادعا، به سرعت مورد توجه محافل اطلاعاتی و رسانه‌‌ای معاند‌، به ویژه رسانه‌های ضدایرانی و ضد شیعی قرار گرفته و در مدت زمان بسیار کوتاهی با نام «سید حسنی» شهرت یافت.الصرخی مخالف مرجعیت دینی عراق نیز هست. وی سال‌های گذشته گروهی را به نام گروه «اعدام‌های امام مهدی(عج)» تأسیس کرده و مأموریت این گروه نیز ترور مراجع دینی عراق بوده است. آنان مدعی بودند که امام زمان(عج) از مراجع راضی نیستند و به همین دلیل باید کشته شوند.وی از جمله کسانی است که فتوای آیت‌الله سیستانی در سال 2014 برای بسیج مردمی و مبارزه با عناصر داعش در شمال و غرب عراق را رد کرد. الصرخی در آن زمان ادعا کرد که عناصر داعش از اهل تسنن هستند و حمل سلاح علیه داعش حرام بوده و فتوای آیت‌الله سیستانی نیز باطل است.نکته جالب توجه اینکه عناصر وابسته به الصرخی در سال 2006 نیز به کنسولگری ایران در بصره حمله کرده بودند. به همین دلیل، برخی از علمای شیعه، به وی القابی مانند «منحرف» و «گمراهِ گمراه‌کننده» داده‌اند. سیاستمدار و عضو حزب حاکم هند آلودگی هوای دهلی‌نو را کار پاکستان دانست!

Image result for ‫سیاستمدار و عضو حزب حاکم هند آلودگی هوای دهلی‌نو را کار پاکستان دانست‬‎
یک سیاستمدار شناخته‌شده و عضو حزب حاکم هند ادعا کرده است که آلودگی شدید هوا در «دهلی‌نو» ممکن است نتیجه یک حمله شیمیایی مخفیانه توسط پاکستان باشد!
تاریخ بدبینی و دشمنی بین هند و پاکستان به زمان جدایی این دو کشور از یکدیگر‌، بر می‌گردد و از همان حدود 72 سال پیش تا کنون این دو کشور یا با هم درگیر جنگ بوده‌‎اند و یا در شرایط غیرجنگی، دائم در حال اتهام زنی به یکدیگر‌ بوده و هستند.
در آخرین مود، «وینیت آگاروال شاردا» سیاستمدار و عضو حزب «بی.جی.پی» به پایگاه خبری «اِی‌ان‌آی» گفته است: «این احتمال وجود دارد که این گازهای سمی را یک کشور همسایه که از ما می‌ترسد آزاد کرده باشد». او سپس از پاکستان و چین به عنوان کشورهایی که
«ازهند می‌ترسند» یاد کرده و گفته است: «ما باید به صورت جدی بررسی کنیم که آیا پاکستان گازهای سمی را رها کرده است؟»
گفتنی است، طی روزهای گذشته آلودگی هوای دهلی‌نو به حدی افزایش یافته که در این منطقه وضعیت اضطراری اعلام شده و بسیاری از مدارس و مراکز عمومی تعطیل شده است. نکته دیگر اینکه دولت دهلی‌نو پیش از این هم، در اتهامی مشابه، سرویس اطلاعاتی پاکستان را به برنامه‌ریزی برای بی‌ثبات کردن هند متهم کرده بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 16 آبان 1398
پنجشنبه 16 آبان 1398 09:57 ق.ظ
مرگ بر امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic