تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مقام صهیونیست تخریب خانه‌های فلسطینیان را «تحقق وعده الهی» خواند!  
    ۱۳۹۸/۰۸/۱۷

Image result for ‫مشاور نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی‬‎
مشاور نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانسی مطبوعاتی گفته، شهرک‌‌سازی‌ها در کرانه باختری همان تحقق وعده الهی است و باید با کسانی که این شهرک‌ها را غیرقانونی می‌دانند، مقابله کرد!
مقامات و خاخام‌های صهیونیست معمولا به بیان دیدگاه‌های عجیب و غریب معروفند. اکنون یکی از این افراد برای توجیه تخریب خانه‌های مردم فلسطین، دست به فلسفه بافی‌های به ظاهر دینی و به واقع صهیونیستی زده است. «رئووِن آزار» مشاور سیاست‌ خارجی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر بحران زده رژیم صهیونیستی و معاون مشاور امنیت داخلی در دفتر وی گفته‌، «شهرک‌‌سازی در کرانه باختری تحقق وعده الهی است»(!) به گزارش فارس، وی در کنفرانسی مطبوعاتی با حضور مسیحیان اوانجلیست(صهیونیست-مسیحی) در قدس‌اشغالی مدعی شد:«بازگشت یهود به شهرک‌ها در کرانه باختری بدبختی یا لعنت نیست بلکه نعمتی برای تمام ساکنان منطقه است؛ دعوت غیرقابل توجیه به تخلیه شهرک‌ها دعوت به آشوب و ویرانی است».روزنامه نگار آمریکایی پرده برداشت
  تلاش آمریکا برای تحریک معترضان لبنان علیه حزب‌الله

یک روزنامه‌نگار آمریکایی اعلام کرد که واشنگتن تلاش می‌کرد که اعتراضات ضد دولتی در لبنان را به تظاهرات علیه حزب‌الله تبدیل کند، ولی شکست خورده است.
  «مکس بلومنتال» اعلام کرد، واشنگتن سعی داشت بر تظاهرات در لبنان تأثیر بگذارد، اما شکست خورد. وی در گفت‌وگو با شبکه «المیادین» افزود، شکست آمریکا در اصل به «قدرت حزب‌الله و پشتیبانی مردمی از آن» بازمی‌گردد، با استعفای «سعد حریری» از پست نخست‌ وزیرِی، شاید بتوان گفت که دولت آمریکا حزب‌الله را در داخل دولت تضعیف کرده است، اما این به معنای تضعیف حزب‌الله به عنوان چهره مقاومت لبنان نیست.
وی ادامه داد: آمریکا و وزیر خارجه‌ این کشور (مایک پامپئو)، می‌خواهند تظاهرات در لبنان را به تظاهرات علیه حزب‌الله و تظاهرات در عراق را نیز به تظاهرات علیه ایران تبدیل کنند.
بلومنتال ضمن اعلام اینکه دولت آمریکا حزب «القوات اللبنانیه» به ریاست «سمیر جعجع» را وارد تظاهرات و از این طریق، تظاهرات مردمی را سیاسی کرد‌، گفت که جعجع (خودش) از بزرگترین مفسدان بوده و مشارکت وی در تظاهرات ضد فساد، مسخره است و همین، وجود دستورکارهای مشخص در این زمینه را بر ملا می‌کند.
وی درباره اوضاع عراق نیز گفت، تلاش برای تحریف تظاهرات، بخشی از برنامه آمریکا در عراق بود. دستورکارهای آمریکا در عراق فعلا مشخص نیست، (در هر حال) این کشور تلاش می‌کند بار دیگر به عراق بازگردد، اما نمی‌تواند به صورت مستقیم آن را انجام دهد.
اتهام فساد 11 میلیاردی به سنیوره
 پس از آنکه خبرگزاری رسمی لبنان«ان‌ان‌ای» از قصد دادستان کل این کشور برای شنیدن اظهارات «فواد سنیوره» نخست‌وزیر پیشین، در یک پرونده مالی خبر داد، سنیوره اعلام کرد که برای توضیح در دادستانی حاضر نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس،‌، طی سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸‌، ۱۱ میلیارد دلار در لبنان ناپدید شده و در این سال‌ها «فواد سنیوره» نخست‌وزیر این کشور بوده است. وی نزدیک به جریان 14 مارس و از مخالفان مقاومت بوده است.
خبرگزاری رسمی لبنان روز پنجشنبه اعلام کرده بود: علی ابراهیم دادستان کل مالی لبنان قصد دارد به اظهارات سنیوره درباره نحوه مصرف ۱۱ میلیارد دلار در دوره مذکور گوش دهد.
سنیوره نیز در واکنش، مدعی شد: ما مرد قانون و تابع آن هستیم. من به آنچه برای لبنان و لبنانی‌ها انجام داده‌ام، اطمینان دارم و اگر امروز نخست‌وزیر بودم باز هم همان کار را انجام می‌دادم!
روزنامه «الاخبار» هم در گزارشی در این باره نوشت، ملت لبنان در طول بیش از ۲۰ سال مورد سرقت قرار گرفته‌اند و میلیاردها دلار از خزانه عمومی دزدیده شده است. اما مهم‌ترین این پرونده‌ها، همان پرونده ۱۱ میلیارد دلار زمان نخست‌وزیری سنیوره است.
در ادامه این گزارش آمده، این پرونده فقط محدود به دوره زمانی یاد شده (۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸) نمی‌شود، بلکه شامل تمام حساب‌های دولت از سال ۱۹۹۳ به بعد است؛ دادستان کل مالی اظهارات بسیاری از کارمندان ارشد مانند مدیرکل وزارت دارایی، مدیر حسابداری، مدیر خزانه‌داری و مشاوران سنیوره را شنیده است، اما هیچ کدام از آنها بازداشت نشده‌اند.
اعتراضات در لبنان بیش از سه هفته ادامه داشته و اکنون آرام شده است. تظاهرکنندگان بیشتر به فساد در این کشور اعتراض دارند و به همین دلیل، خواستار برکناری سران فعلی کشور و تشکیل دولتی پاک‌دست هستند.
«میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان‌، اخیرا اعلام کرده بود، 17 پرونده فساد برای پیگیری، به دستگاه قضایی ارجاع شده است و در روند پی گیری قضایی، هیچ مقامی مستثنی نخواهد بود.


بحران در کاخ سفید به روایت کارکنان؛
 مقامات کاخ سفید برای نجات از شر «ترامپ»
به دنبال استعفای دسته جمعی بودند

Image result for ‫مقامات کاخ سفید برای نجات از شر «ترامپ» به دنبال استعفای دسته جمعی بودند‬‎
یک مقام کاخ سفید که نامش منتشر نشده با انتشار کتابی گوشه دیگری از بحران در دولت آمریکا و اختلاف گسترده کارکنان کاخ سفید را با «ترامپ» افشا کرده است. وی می‌گوید مقامات ارشد کاخ سفید از ترس گاف‌های آنچنانی ترامپ، صبح‌ها با وحشت و نگرانی از خواب بیدار می‌شوند و...!
سال گذشته روزنامه «نیویورک تایمز» با انتشار یادداشتی بی‌نام و نشان از یکی از مقامات ارشد دولت ترامپ با عنوان «من عضوی از مقاومت درون دولت ترامپ هستم»، تصویری از دولت ترامپ ترسیم کرد که در آن گروهی از مقام‌های دولت فعالانه، آگاهانه و هماهنگ برای مقابله با رئیس‌جمهور و دستورات او در تلاشند.
 این مقام ارشد کاخ سفید که ترامپ را فردی «بی‌اخلاق» توصیف کرده بود در این یادداشت نوشت که «از کاخ سفید گرفته تا شاخه‌های اجرایی وزارتخانه‌ها و آژانس‌های دولتی، مقام‌های ارشد در محافل خصوصی به بی‌اعتمادی خود به اظهارات و اقدامات فرمانده کل[ترامپ]اذعان می‌کنند. اغلب آنها در تلاشند تا فعالیت‌هایشان را از دمدمی‌مزاجی‌های او مصون نگه ‌دارند».  حالا همین فرد با انتشار کتابی به گوشه دیگری از «بحران کاخ سفید» و اختلاف مقامات آمریکا با رئیس‌جمهور این کشور پرداخته است. بر اساس گزارش روزنامه «واشنگتن پست»،‌ این مقام آمریکایی در کتاب خود که هفته جاری منتشر می‌شود، بیان داشته که «ترامپ فردی بی‌کفایت، بی‌ثبات و نامناسب برای فرماندهی نیروهای مسلح است». این کتاب اظهارات نژادپرستانه و زن‌ستیزانه رئیس‌جمهور آمریکا در مواقعی که سخنانش ضبط نمی‌شوند را توصیف می‌کند. وی همچنین بیان می‌کند که ترامپ هنگام حرف‌زدن به لکنت می‌افتد، کلمات را درهم ادا می‌کند، گیج می‌شود، به راحتی برانگیخته می‌شود و در استنتاج اطلاعات به مشکل برمی‌خورد.
 به گزارش فارس وی در این کتاب این را هم نوشته که، سال گذشته گروهی از کارکنان دولت قصد داشتند به‌صورت گروهی استعفا دهند ولی در نهایت به این نتیجه رسیدند که زیان چنین اقدامی بیش از سود آن خواهد بود...ترامپ اغلب نسبت به نشست‌های اطلاعاتی و امنیت ملی بی‌اعتناست و موجب می‌شود دولت‌های خارجی به او به چشم یک فرد «ساده‌انگار و تأثیرپذیر» نگاه کنند که به‌راحتی می‌توان او را بازی داد.این نویسنده در کتاب خود روزی را توصیف می‌کند که کارکنان ارشد دولت، به‌خاطر اظهارات ترامپ در حساب توئیترش نشر داده بود، صبح با وحشت از خواب بیدار شده‌  بودند. او می‌نویسد:‌ «در چنین لحظاتی به‌طور همزمان خشکتان می‌زند، متشنج و شرمسار می‌شوید».«استفانی‌گریشام» معاون مطبوعاتی کاخ سفید اواخر روز پنجشنبه طی بیانیه‌ای علیه نویسنده این کتاب گفت: «فرد ترسویی که این کتاب را نوشته، نامش را در کتاب ذکر نکرده زیرا [محتوای آن] چیزی جز دروغ نیست». در خبری دیگر از وضعیت ترامپ یک قاضی در نیویورک طی حکمی «دونالد ترامپ»، را به پرداخت ۲میلیون دلار جریمه بابت استفاده غیرقانونی از وجوه درنظر گرفته شده برای امور خیریه برای پیشبرد مقاصد سیاسی خود ملزم کرده است. دادستان کل نیویورک در بیانیه‌ای گفته ترامپ به استفاده نادرست از پول‌های یادشده اقرار کرده است؛ رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این مدعی شده بود که خطایی در این مورد مرتکب نشده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 18 آبان 1398
شنبه 18 آبان 1398 09:50 ق.ظ
مرگ به شیطان بزرگ آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic