تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

آغاز چانه‌زنی‌های سیاسی بر سر ترکیب دولت در عراق و لبنان
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
در واکنش به اعتراضات خیابانی مردم عراق و لبنان و مطالبات آنها مبنی بر پاک‌سازی نهاد‌های حاکم از عناصر فاسد و کار آمد ‌سازی دولت، مقامات و گروه‌های سیاسی این دو کشور چانه زنی برسر ترکیب دولت‌های آتی را آغاز کردند.
شرایط دشوار خانه تکانی سیاسی در عراق و لبنان آغاز شده است؛ دشوار از این بابت که این دو کشور، زیرساخت‌های لازم را برای تبدیل مطالبات تظاهرکنندگان به سیاست‌های قابل اجرا ندارند؛ جریان‌های سیاسی هنوز بلوغ لازم را برای گفت وگو ندارند، کسی نمی‌داند که مردم دقیقا چه می‌خواهند، همه برای تحقق خواسته‌ها عجله دارند و مهم‌تر از همه اینکه، مداخلات و فشارهای خارجی و خطر شعله‌ور شدن مجدد آشوب‌های خیابانی‌، فشارها را برای تصمیم گیری‌های سیاسی دو چندان کرده است.
از عراق خبر می‌رسد که جریان‌های سیاسی اصلی این کشور، مثل «سائرون» و «فتح»‌، که بیشترین کرسی را در پارلمان دارند، از خواسته اولیه خود مبنی بر کناره‌گیری «عادل عبدالمهدی» از پست نخست‌وزیری، عقب نشستند و دلیلش هم این بود که آنها روی پنج گزینه جانشینی وی، وحدت نظر نداشته‌اند. در این میان، جریان سیاسی «حکمت ملی عراق» تحت رهبری «سید عمار حکیم»، به دو جریان مذکور پیوسته و از درخواست برکناری عبدالمهدی‌، کوتاه آمده است. اما، گزارش شده که «ائتلاف نصر» به ریاست «حیدر عبادی» نخست‌وزیر سابق، همچنان به دنبال برکناری عبدالمهدی است. عبادی مدعی است که تنها راه‌حل خروج عراق از بحران جاری، رفتن نخست‌وزیر است‌، که البته از نگاه کارشناسان، حرف گزافی است، چرا که عبدالمهدی اوایل آبان سال گذشته به نخست‌وزیری رسیده است و نمی‌توان حضور یکساله وی بر مسند قدرت را ملاک سنجش توان او قرار‌داد؛ آن هم در کشوری بحران زده‌، که زیرساخت‌های لازم را برای اقدامات اصلاحی و زیربنایی ندارد و هر روز نیز با توطئه‌های امنیتی جدیدی مواجه
می‌شود.
بی طرفی آیت‌الله سیستانی
اما، در بحبوحه این چانه زنی‌ها، گفته شده که آیت‌الله «سید علی سیستانی» مرجع عالی شیعیان عراق‌، بیانیه‌ای را در حمایت از دولت و پایان اعتراضات منتشر کرده، که البته


پس از تهدیدات «الحوثی» رخ داد
 وحشت تل‌آویو از اعلام جهاد انصارالله علیه رژیم صهیونیستی

Image result for ‫وحشت تل‌آویو از اعلام جهاد انصارالله علیه رژیم صهیونیستی‬‎
هشدارهای جمعه گذشته دبیرکل انصارالله یمن و اعلام جهاد علیه اسرائیل، صهیونیست‌ها را به وحشت‌انداخته است.
«عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن جمعه و در مراسم جشن میلاد حضرت رسول اکرم (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلم) اعلام کرد: «هر کس که برای جنگ و محاصره تلاش می‌کند تا بر ما حاکم شود و ما را به زانو در آورد، برای کاری غیرممکن و نشدنی تلاش می‌کند و عاقبت کارش نیز زیان و خسارت است...نیرو‌های متجاوز از آغاز تجاوز به یمن بیش از ۱۲۰ میلیون بشکه نفت از مناطق نفتی دزدیده‌اند...ما تأکید می‌کنیم که موضع دشمنی ما با اسرائیل به عنوان رژیمی غاصب، موضعی اصولی، انسانی و پایبندی دینی است. اگر دشمن اسرائیلی وارد هرگونه حماقتی ضد ملت یمن شود، ملت ما در اعلام جهاد ضد آن تردید نخواهد کرد.»
اندکی پس از این اظهارات، رسانه‌های صهیونیستی بر این سخنرانی متمرکز شده و خاطر نشان کردند نمی‌توان به این سخنان بی‌اعتنایی کرد. شبکه تلویزیونی دولتی رژیم صهیونیستی «کان» به این سخنرانی اهتمام ورزید و آن را به زبان عبری ترجمه و پخش کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، پایگاه «خبر‌های اسرائیل» نیز در پایگاه اینترنتی‌ خود نوشت: «نمی‌توان به این سخنان در این زمان بی‌اعتنایی کرد». این پایگاه همچنین عملیات بازدارندگی رزمندگان یمنی را در میدان‌های نفتی سعودی به خصوص عملیات اخیر علیه تأسیسات آرامکو در «خریص» و «بقیق» را یادآور شد. این پایگاه سخنان دبیرکل انصارالله یمن را، «علنی، جسورانه و علیه اسرائیل» خواند.
روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نیز به این سخنرانی پرداخت و در پایگاه اینترنتی‌اش نوشت: «عبدالملک تهدید کرد مردانش در اعلام جهاد علیه اسرائیل و ضربه زدن به آن در صورت ارتکاب هرگونه اقدام احمقانه علیه ملت یمن تردید نخواهد کرد».
انصارالله یمن پیش از این بارها اعلام کرده در کنار مردم فلسطین و علیه‌اشغالگران صیونیستی خواهد ایستاد. با توجه به پیروزی‌های اخیر انصارالله یمن‌، رژیم صهیونیستی که خود را در محاصره محور مقاومت می‌داند به شدت به هراس افتاده است.
زنگ خطر برای رژیم صهیونیستی
از سوی دیگر شبکه المیادین نیز در گزارشی مشابه نوشته، دستاورد‌های راهبردی اخیر محور مقاومت، زنگ خطر را برای رژیم صهیونیستی به صدا در آورده است تا این رژیم نگران از میان رفتن توازن راهبردی در منطقه باشد. این شبکه تلویزیونی در ادامه اعلام کرد «روزی نیست که عالی‌ترین مقامات سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی درباره امکان بروز ناهمگونی در موازنه راهبردی منطقه هشدار ندهند. از نگاه کارشناسان، رویکرد‌ها به راهبرد منطقه‌ای، به دو رویکرد معکوس تقسیم می‌شوند، در یک رویکرد روند حرکت به سود تهران و هم پیمانانش و در رویکرد دوم روند آن با شکست‌های پیاپی واشنگتن و هم پیمانانش همراه شده است». رونین برگمن، تحلیلگر امور امنیتی در روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز در میز گردی در شبکه 13 تلویزیون این رژیم گفت: «در شرایطی قرار گرفته‌ایم که شاهد حضور ایران در تمامی عرصه‌ها هستیم، یعنی این کشور در هر جایی که بتواند حاضر می‌شود، آنان می‌گویند ما نمی‌ترسیم و تسلیم فشار‌های حداکثری آمریکا نمی‌شویم».
«باراک راپید»، تحلیلگر سیاسی شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد: «از زمان خروج دونالد ترامپ از توافقنامه هسته‌ای مدت زمان قابل توجهی گذشته است، بر این اساس می‌توان مدعی شد این حرکت نتوانست بر اوضاع راهبردی اسرائیل تاثیر مثبت بگذارد، ایرانی‌ها امروز برای اولین بار در اقدامات بازدارنده علیه اسرائیل موفق نشان داده‌اند». المیادین تاکید کرده، بر اساس اظهار نظر کارشناسان، ناقوس خطری که اخیرا بیش از گذشته به صدا در آمده، بیانگر این مطلب است که اسرائیل دوران آرامش قبل از توفان را تجربه می‌کند، «گشرون هکوئین»، ژنرال بازنشسته و پژوهشگر‌اندیشکده بیگن سادات هم معتقد است توفانی که در پیش است می‌تواند توفان سهمگینی باشد.


 پیونگ یانگ: پنجره مذاکره با آمریکا در حال بسته شدن است

Image result for ‫پیونگ یانگ: پنجره مذاکره با آمریکا در حال بسته شدن است‬‎
تلویزیون دولتی چین روز شنبه ضمن انتشار گزارشی از قول یک مقام مسئول کره شمالی نوشت که پنجره مذاکرات با آمریکا در حال بسته شدن است.
به گزارش این شبکه تلویزیونی، «جو چول سو» رئیس‌بخش آمریکای شمالی وزارت امور خارجه کره شمالی در رابطه با شرایط مذاکرات کشورش با آمریکا گفت: «ما فرصت زیادی به آمریکا داده‌ایم و منتظریم تا پایان امسال پاسخی از آنها به دست بیاوریم. اما باید بگویم که پنجره فرصت‌ها هر روز بسته می‌شود». این مقام کره شمالی که در کنفرانس منع گسترش «تسلیحات هسته‌ای» در مسکو سخنرانی می‌کرد، تاکید کرد: «پیونگ یانگ در صورت وجود چشم‌انداز پیشرفت، آماده مذاکره با ایالات متحده است اما علاقه‌ای به گفت‌و‌گوی بی‌حاصل و بدون نتیجه ندارد». «جو» این را هم اضافه کرد که «اگر مذاکرات سازنده باشد، کره شمالی همیشه آماده است تا هر لحظه با آمریکایی‌ها ملاقات کند. اما اگر انتظار نتایج ملموسی از آن نداشته باشیم، علاقه مند به صحبت کردن با این کشور نیستیم».
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 20 آبان 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات