تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


رئیس‌سابق موساد: ممکن است نتانیاهو کشته شود
۱۳۹۸/۰۹/۱۰

Image result for ‫رئیس‌سابق موساد: ممکن است نتانیاهو کشته شود‬‎
رئیس‌سابق موساد درباره هرج و مرج حاکم بر سرزمین‌های‌اشغالی و احتمال ترورمقام‌های ارشد رژیم صهیونیستی با انگیزه‌های سیاسی هشدار داد.
بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در یک برزخ سه گانه گرفتار شده. از یک طرف موفق به تشکیل کابینه نشده و احتمال انتخابات سوم پارلمانی و در نتیجه شکست چند باره وی وجود دارد، از سوی دیگر دادستان رژیم صهیونیستی رسما نتانیاهو را در سه پرونده به رشوه، تقلب و فساد متهم کرده است. اما مشکل سوم نتانیاهو، اعتراض اعضای حزب لیکود به رهبری نتانیاهو و تلاش برای کنار زدن وی از ریاست حزب است. در این شرایط نظرسنجی‌ها نیز نشان دهنده این است که وی نیمی از حمایت‌های مردمی را از دست داده و هزاران نفر در خیابان‌های تل‌آویو علیه وی تظاهرات کرده‌اند. کار به جایی رسیده که برخی مقامات مطلع صهیونیست می‌گویند ممکن است نتانیاهو از داخل همین سرزمین‌اشغال شده و از سوی رقبای سیاسی ترور شود.
رئیس‌پیشین موساد از جمله این افراد مطلع است که روز شنبه درباره احتمال ترور مقام‌های ارشد این رژیم با انگیزه‌های سیاسی هشدار داد. به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، «شبتای شاویت» رئیس‌پیشین موساد در خلال سال‌های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۶، در توئیتی نوشته: «به عنوان یک شخص با تجربه که شاهد قتل یک نخست‌وزیر بودم، وقتی روزنامه‌‌ها را مطالعه می‌کنم نمی‌توانم این احتمال را از ذهنم دور کنم که «یگال عمیر» دیگری در میان ما باشد. نگویید که هشدار داده نشده بود».
«عمیر» در سال ۱۹۹۵ میلادی «اسحاق رابین» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را با شلیک گلوله ترور کرد. وی از صهیونیست‌های افراطی و از منتقدان «پیمان اسلو» بود. پیمان اسلو یک سال پیش از آن با عنوان مقدمه‌ای برای «صلح» با فلسطینی‌ها، میان رابین و «یاسر عرفات» رئیس‌وقت تشکیلات خودگردان فلسطین، امضا شده بود.
در همین راستا، یائیر نتانیاهو پسر «بنیامین نتانیاهو» هم در واکنش به توئیت «شاویت»، پلیس را به بی‌توجهی به تهدیدات متهم کرد و نوشت: «من هر روزه با پیام‌ تهدید‌آمیز مواجه ‌می‌شوم و وقتی آنها را برای پلیس ارسال می‌کنم، پاسخی از سوی آنها دریافت نمی‌کنم. از همکاری شما متشکرم». پیش از این هم برخی از مقام‌های امنیتی رژیم صهیونیستی هشدار داده بودند که با تشدید شکاف‌های سیاسی در فلسطین‌اشغالی و با قطبی‌تر شدن عرصه سیاسی رژیم صهیونیستی، احتمال ترورهای سیاسی افزایش می‌یابد.
تداوم اعتراضات علیه نتانیاهو
اما در ادامه نارضایتی‌ها از نتانیاهو، هزاران تظاهرکننده شنبه در تل‌آویو استعفای «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را فریاد زدند. به نوشته «تایمز اسرائیل» معترضان در میدان «حبیمه» تل‌آویو تجمع کرده و شعارهایی از جمله «نتانیاهو استعفا، اسرائیل مهم‌تر است» و «اسرائیل قوی» سردادند. منابع خبری صهیونیستی از جمله شبکه «کان» و روزنامه «یدیعوت آحارانوت» گزارش داده‌اند که حدود 5 تا 6 هزار نفر در این راهپیمایی حضور داشتند. تظاهرات غروب شنبه به دنبال راهپیمایی موافقان نتانیاهو در سه شنبه گذشته در تل‌آویو برگزار شد. تظاهرکنندگان همچنین تصاویری را که بر روی آنها به زبان‌های انگلیسی و عبری علیه نتانیاهو شعار نوشته شده بود، حمل می‌کردند. بنی گانتس رهبر ائتلافی «آبی و سفید» نیز در ادامه تلاش‌های خود برای تضعیف یا حتی حذف بنیامین نتانیاهو در حزب «لیکود»، خواستار تشکیل ائتلاف بدون حضور وی شد. گانتز طی یک پیام فیسبوکی برای ترغیب اعضای حزب لیکود جهت عبور از نتانیاهو، گفت بهترین کاری که آنها اکنون باید برای برون‌رفت از بن‌بستی کنونی کابینه در اسرائیل انجام دهند، تشکیل دولت بدون حضور نتانیاهو است.


رژیم صهیونیستی اعلام کرد
 فلسطینی‌ها طی 2 سال گذشته 2600 موشک
به اسرائیل شلیک کرده‌اند

Image result for ‫فلسطینی‌ها طی 2 سال گذشته 2600 موشک به اسرائیل شلیک کرده‌اند‬‎
رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از شلیک ۲۶۰۰ فروند موشک از غزه به اراضی‌اشغالی طی دو سال اخیر خبر داده است.
رژیم صهیونیستی در 2 سال گذشته در چند عملیات سعی داشت تا مقاومت فلسطین در غزه را وادار به  عقب‌نشینی کند. اما دستیابی گروه‌های فلسطینی به موشک‌های پیشرفته، معادلات نبرد را به هم ریخت و اسرائیل در سه جنگ اخیر هربار توانست تنها 48 ساعت مقاومت کند و در نهایت پیشنهاد آتش بس داد. اکنون ارتش رژیم صهیونیستی نیز از حجم بالای شلیک موشک‌های فلسطینی به اسرائیل در دو سال اخیر خبر داده و ابراز نگرانی کرده است. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده، پس از گذشت تقریباً سه سال‌و نیم آرامش پس از عملیات «صخره سخت»(2014)، داده‌ها نشان می‌دهد که طی دو سال گذشته ۲۶۰۰ موشک از غزه به اراضی‌اشغالی شلیک شده است. طبق این گزارش، این آمار میانگین ۳.۵ موشک در روز را نشان می‌دهد و ۱۵۰۰ موشک فقط طی سال جاری میلادی به اراضی‌اشغالی شلیک شده است. این رسانه عبری زبان در ادامه گزارش داده که، اولین موشک در سال ۲۰۰۱ از غزه شلیک شد و پس از گذشت یک سال ۳۵ موشک دیگر نیز به سمت اراضی‌اشغالی شلیک شد، این تعداد در سال ۲۰۰۵ به ۱۰۰۰ فروند موشک افزایش یافت و نخستین موشکی که عسقلان را هدف گرفت در سال ۲۰۰۶ شلیک شد. گروه‌های مقاومت فلسطین این موشک‌ها را در پاسخ به تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی به ملت بی‌سلاح فلسطین به اراضی‌اشغالی و شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک می‌کند.
ادعای عجیبِ سازش با حماس
از سوی دیگر تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرده، در حالی که صحبت‌ها درباره سازش با حماس رو به افزایش است، نفتالی بنت، وزیر جنگ این رژیم، از ارتش اسرائیل خواسته بررسی‌های امنیتی جدی را در مورد امکان ایجاد یک جزیره مصنوعی مقابل سواحل نوار غزه انجام دهد! به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عربی ۲۱، دانه وایس، تحلیلگر سیاسی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی نوشته، پروژه ساخت جزیره مصنوعی سال‌ها قبل پیش از آنکه یسرائیل کاتس، وزیر خارجه فعلی و وزیر ارتباطات سابق مطرح کند، ارائه شده بود، پس از برقراری آرامش امنیتی در نوار غزه بار دیگر صحبت‌ها درباره این پروژه مطرح شدند و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم موافقت اولیه خود را با تشکیل کادری از وزارت‌خانه‌های مربوطه برای بررسی جزئیات پروژه اعلام کرد.
وایس مدعی شد: «یکی از مهم‌ترین دلایل برای ارائه دوباره این طرح، آرامش امنیتی است که به تازگی بر نوار غزه حاکم شده و اینکه دو طرف یعنی حماس و اسرائیل به شبه توافق‌هایی رسیدند و در چند هفته اخیر فرصت مهمی برای برقراری سازشی گسترده در نوار غزه ایجاد شد». این تحلیلگر سیاسی به نقل از کاتس نوشته، پروژه جزیره مصنوعی سال‌ها قبل به عنوان تنها راه‌حل تامین تمامی نیازهای ساکنان غزه از جهان خارج، ایجاد راهی برای جدایی قطعی اسرائیل از این منطقه و حفظ مرزهای امن با اسرائیل ارائه شد! وایس در ادامه اعلام کرده، بنت در روزهای اخیر با آویو کوخاوی، فرمانده ارتش اسرائیل دیدار و درباره پیشبرد این پروژه توافق کرده است. همچنین آن دو ایجاد فرودگاهی در غزه با بودجه بین‌المللی را بررسی کرده‌اند. کیهان برای بررسی این ادعای عجیب با دفتر حماس در تهران تماس گرفت اما موفق با گفت‌و‌گو با نماینده این جنبش در ایران نشد.حمل تصاویر «دونالد ترامپ» و پرچم آمریکا توسط شورشیان خشنِ هنگ کنگی

Image result for ‫حمل تصاویر «دونالد ترامپ» و پرچم آمریکا توسط شورشیان خشنِ هنگ کنگی‬‎
شورشیان خشنِ هنگ کنگی این بار با حمل تصاویر رئیس‌جمهور نه چندان محبوب آمریکا در تجمعات خود بار دیگر نشان دادند، آنچه دولت چین درباره مداخله آمریکا در این تحولات می‌گوید، بی‌ربط نیست.
در حالی که اوضاع هنگ کنگ این روزها تعریفی ندارد، مقامات چینی دخالت‌های مستمر آمریکا در امور داخلی کشورشان را عامل اصلی بی‌ثباتی در این منطقه اعلام کرده و تاکید کرده‌اند واشنگتن باید فورا اقدامات مداخله‌جویانه خود در هنگ کنگ را متوقف کند. چندی پیش کنگره آمریکا قانونی را به تصویب رساند که در پی آن دولت این کشور موظف شد تا از آنچه «وضعیت حقوق بشر در هنگ‌کنگ» نامیده مراقبت نماید. تصویب این قانون با واکنش تند پکن و خوشحالی شورشیان مواجه شده است. پکن مراتب اعتراض شدید خود را به مقامات دیپلماتیک آمریکایی ابلاغ کردند.
بر اساس گزارش‌هایی که از آخرین تجمعات هنگ‌کنگی‌ها منتشر شده تعدادی از معترضان با حمل پرچم آمریکا و تصاویر ترامپ شعارهایی را در حمایت از رئیس‌جمهور آمریکا سر می‌دهند! گفتنی است، پکن اعتقاد دارد که آمریکا با سازماندهی اغتشاشگران و آموزش آنها قصد دارد تا مقدمات جدایی کامل هنگ کنگ از چین را فراهم کنند. این کشور پیش از این نیز تصاویر چند دیپلمات آمریکایی در میان لیدرهای شورشیان را منتشر کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 11 آذر 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic