تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

با اشاره به ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی
سید حسن نصرالله: دوران جدیدی آغاز شده
آمریکا تاوان سنگینی پرداخت می کند
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
دبیرکل حزب‌الله طی سخنانی به مناسبت مراسم هفت سپهبد شهید «قاسم سلیمانی» و همرزمانش، اظهار داشت که با این اتفاق، دوران جدیدی آغاز شده است و آمریکا تاوان سنگینی را پرداخت می‌کند.
سید حسن نصرالله در سخنرانی دیروز خود، اظهار داشت: الحمد لله تا امروز شنیدیم که در کشورهای مختلفی مثل سوریه، فلسطین، در عراق، یمن، افغانستان و بسیاری از کشورهای دیگر در بحرین، پاکستان، آفریقا نیجریه و هند، مراسم بزرگداشت برگزار شده است. اما من آنهایی را بیشتر مد نظر دارم که سردار سلیمانی مستقیم با آن مرتبط بود. حاج قاسم صرفا نماینده خودش، خانواده‌اش و یا حتی جمهوری اسلامی نبود، او بهترین پرچمدار  ما در منطقه بود.
به گزارش خبرگزاری فارس، دبیر کل حزب الله ادامه داد: ما در لبنان و در حزب الله، شناخت‌مان نسبت به حاج قاسم، از سال ۱۹۹۹ شروع شد، زمانی که ایشان فرمانده نیروی قدس شد.
دبیرکل حزب‌الله گفت: او منتظر نشد که ما به ایران برویم و به او تبرک بگوییم و مکانیزم کار را هماهنگی کنیم. او با فرماندهان جهادی و بسیاری از عناصر مقاومت ارتباط گرفت و روابط محکمی را تا مرحله شهادتش ایجاد کرد. حضور او در میان ما و حتی در خاکریزها و خطوط مقدم پررنگ بود، شاید در عراق این حضور  اکنون پررنگ‌تر و بیشتر دیده شود.
نصرالله تصریح کرد: همه مجاهدان مشتاق وی بودند و او نیز مشتاق آنان بود. همه او را دوست داشتند و او نیز همه مجاهدان را دوست می‌داشت. او مکرر نزد ما می‌آمد. وقتی ایشان فرمانده نیروی قدس شد، دیگر نیازی به ارسال پیام و درخواست کمک و این جور مسائل نبود، بلکه او همیشه در کنار ما بود و نیازهای ما را دنبال و فراهم می‌کرد، حتی گاهی بیشتر از آنچه نیاز یا توقع داشتیم. همیشه کمک ما بود و کمک هایی که می‌داد مادی، معنوی و فکری بود، سابقا کسی چنین چیزی را حس نکرده بود و سراغ نداشت.
شهادت حاج قاسم و ابومهدی تصادفی نبود
دبیرکل درباره «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده «حشد الشعبی» عراق گفت: صفات شخصی‌ ابومهدی خیلی شبیه حاج قاسم بود. روابطش با حاج قاسم روابط دوستانه بود و او خودش را سرباز حاج قاسم می‌دانست. او خودش صدها نیرو زیر دست خودش داشت اما در مصاحبه‌ای گفت که او خودش سرباز حاج قاسم است. به او گفتند که حاج قاسم ایرانی است و تو عراقی هستی، اما او گفت: این احساسات صادقانه من است.
نصرالله ادمه داد: در مرحله مبارزه با داعش، این دو با هم بودند، اصلا دوست داشتند با هم شهید شوند. آیا این تصادفی است که با هم شهید شدند؟ زمانیکه حاج قاسم قرار بود به بغداد بیاید تماس گرفت و به استقبال او رفت با آنکه می‌دانست خطر وجود دارد. این شهادت ابعادی دارد چه در ایران چه در عراق. مردم عراق می‌بینند که فرماندهانشان با فرماندهان ایرانی شهید می‌شوند...
وی تصریح کرد: داعش بعد از سیطره داعش بر شرق سوریه، بر خیلی از استان‌های غربی عراق هم مسلط شد و به نزدیکی بغداد و استان کربلا شد. تا اینکه مرجعیت شریف در نجف، آن فتوای جهاد [کفایی] را صادر کرد. حاج قاسم می‌توانست در تهران بماند و امکانات و سلاح و نیروهایش را بفرستد اما خودش به عراق رفت...و المهندس در کنار او بود . این دو از فرماندهان اساسی نبرد بودند و تا لحظه آخر این طور بود .
نصرالله گفت: بنابراین این افراد عامل اصلی شکست داعش در عراق بودند. اگر در عراق شکست نمی‌خورد سبب شکست در سوریه می شد. اگر شکست داعش در عراق نبود، کویت، اردن و کشورهای خلیج (فارس) که از داعش با ارسال پول و تسلیحات و تکفیری حمایت می‌کردند، سقوط می‌کردند و چاه‌کن‌ها خودشان ته چاه می‌افتادند. اما بسیاری از فرماندهان ایرانی، عراقی ، لبنانی و از بقیه مناطق، با این داعش جنگیدند و شکستش دادند. همه مردم منطقه و نه فقط مردم عراق، باید از حشد الشعبی و حاج قاسم و ابومهدی المهندس و دیگر برادران شهید و کسانی که زنده هستند و در حال مبارزه هستند، تشکر و تقدیر کنند که ثبات و امنیت منطقه را حفظ کرده‌اند.
تشییع در اهواز پیام داشت
نصرالله گفت: در شهر اهواز هم همین طور بود. برادران در اهواز می‌گویند که چنین جمعیتی را ندیده‌اند؛ این صحنه برای برخی کشورهای خلیج (فارس) پیام دارد که تلاش می‌کنند از موضوعات طائفه‌ای و مذهبی و قومیتی را سوءاستفاده کنند. کسانی که از شرایط سخت کنونی منطقه و امیدهای برآورده نشده خود و سرانشان بهره‌برداری می‌کنند. من تشییع پیکر حاج قاسم در اهواز را دیدم و به عربستان سعودی و اربابانش می گویم که « اَلیَومَ یَئِسَ الَّذینَ کَفَروا مِن دینِکُ»  این صحنه‌ها آمریکا را دچار یأس کشنده‌ای می‌کند. این پیام بلند خوزستان به شماست. ما به برکت خون پاک شهدا در برابر تولد انقلاب اسلامی در ایران هستیم و این فقط مختص به خوزستان نیست بلکه مربوط به تمام ایران است.
آشکار شدن چهره واقعی آمریکا
وی گفت: از مهم‌ترین معانی شهادت حاج قاسم، این است که چهره واقعی آمریکا را دوباره به مردم و دولت‌های ما نشان داد. بر خلاف همه آنچه که آمریکا در طول سالیان گذشته انجام داده بود که خود را ضمانت ثبات نشان می‌داد و خود را دوست همه وانمود کند، شهادت وی، حقیقت آمریکا را نشان داد. وقتی که آمریکا بزرگترین فرماندهان و برادران ما را به این شکل جنایت‌آمیز می‌کشد، نشان می‌دهد که شیطان بزرگ، راس طغیان و سلطه‌جویی و استکبار است. جنایات آمریکا در قرن گذشته و قرن کنونی شامل جنگ‌های متعدد و میلیون‌ها کشته می‌شود.
نصرالله ادامه داد: تعداد جنگ‌ها و میلیون‌ها انسانی که کشته و آواره کرده نشان می‌دهد که جنایت‌کار درجه یک، آمریکا و دولت‌های متوالی آن است. در منطقه ما هم اسرائیل است که قبل از ۱۹۴۸ و بعد از آن مرتکب جنایات بزرگی شده است و دولت‌های متوالی آمریکا حامی آن بوده‌اند. داعشی که آمریکا ساخت و از آن حمایت کرد تا کشور و دولت و سرزمین و تمدن و تاریخ و حال و گذشته ما را نابود کند، با حمایت آمریکا بود.
پاسخ به شهادت سردار
دبیرکل حزب‌الله گفت: در یک جمله مشخص، پاسخ به جنایت آمریکا که منجر به شهادت فرماندهان مقاومت شد یک عملیات واحد نیست. بلکه یک روند طولانی است که باید به اخراج حضور نظامی آمریکا از منطقه بینجامد؛ آنها باید از منطقه خاورمیانه یا همان طور که رهبری گفتند منطقه غرب آسیا بروند. آنچه در عین الاسد رخ داد یک سیلی بود نه پاسخ به ترور حاج قاسم؛ هر کس گمان می‌کند که حمله به عین الاسد پاسخ ترور بود، اشتباه می‌کند،‌ آنچه رخ داد سیلی بود آن طور که رهبر گفتند. این ابتدای روندی طولانی است و این گام اول  پاسخی زلزله‌وار خواهد بودکه باید به اخراج حضور نظامی آمریکا از منطقه ما منجر شود.
وی در ادامه سخنرانی خود افزود: می‌خواهم کمی درباره این سیلی صحبت کنم؛ اولا وقتی سپاه به عین الاسد حمله کرد - البته یکی دو موشک به اربیل، پیامی معنوی بود- به اعتراف امریکا موشک ها به آنجا اصابت کرده است، منطقه در لبه جنگ بود، می‌خواهم معنای این ضربه و سیلی را بگویم. از ابتدا رسانه‌ها مثل رسانه‌های خلیج (فارس) که از رسانه‌های آمریکا آمریکایی‌تر هستند، گفتند که کشته و زخمی بر جا نگذاشته است.
پیام‌های سیلی اول ایران به آمریکا
نصرالله گفت: اولا: این سیلی بزرگ نشانه شجاعت بی‌نظیر سران ایران است که مردم از آن حمایت می‌کنند. همه کارشناسان اذعان کردند که هدف گرفتن پایگاه آمریکایی از جنگ جهانی دوم اتفاق نیفتاده است. بحث گروه نیست، بلکه صحبت از یک کشور است . این اقدام نشانه جرأت و شهامت بی‌نظیر بود . چه کسی جرأت این کار را در دنیا دارد. از جنگ جهانی دوم چه کسی توانسته مقابل آمریکا بایستد و پایگاه آن را با موشک بزند. ترامپ تهدید کرده بود که اگر ایران بزند من سریع و قدرتمند پاسخ می دهم و ۵۲ هدف تعیین کرده‌ام. زمانی که سران ایران تصمیم گرفتند این کار را انجام بدهند، آمریکا و متحدانش بدانند که مقابل این فرماندهان و این چنین مردمی هستید که اصلا و ابدا احساس شکست و عقب‌نشینی به خود راه نخواهند داد؛ در حقیقت وقتی آدم به این تصمیم (سران ایران) نگاه می‌کند نهایت شجاعت را می بیند.
وی ادامه داد: امر دوم این است که این سیلی از توان نظامی ایران پرده برداشت. موشک‌ها صددرصد ساخت ایران است نه ساخت مشترک با آمریکا ، یا با پول دیگر کشورها. کارشناسان ایرانی بدون نیاز به کارشناسان خارجی. تعیین اهداف را نیروهای ایرانی انجام داده‌اند نه نیروهای اجاره‌ای از آمریکا یا دیگر کشورها، آن‌طور که برخی کشورها انجام می‌دهند. موشک‌ها از صدها کیلومتر آن سوتر دقیق روی هدف فرود آمده‌اند. سیزده موشک که البته وزیر دفاع آمریکا می‌گوید 11 موشک. البته جمهوری اسلامی موشک‌هایی دقیق تر از این در اختیار دارد؛ آمریکایی‌ها در حال آماده باش کامل بودند اما آنها نتوانستند مانع حتی یکی از این موشک‌ها شوند؛ این مسئله پیامی برای کسانی است که با آمریکا متحد می‌شوند و پیامی برای اسرائیل است که تهدید می‌کند  برخی تأسیسات ایران را می‌زند.
دبیرکل حزب‌الله سپس گفت: پیام این ضربه، پیامی قوی برای صهیونیست‌ها بود. وقتی تهدیدهای رهبر ایران و سران آن را می‌شنوند باید آن را جدی بگیرند، موشک‌های ایران در عین الاسد عراق فرود آمد اما مصیبت و عزا در اسرائیل بود که ایران چنین توان و قدرتی دارد. این ضربه بزرگ و مهم بود . حالا اینکه کشته و زخمی داشته یا خیر... گذر زمان آن را نشان خواهد داد . خرابی که به بار آورده زیاد بوده آیا آنجا نیرویی نداشته؛ این حمله به این شکل که رخ داد، هیبت آمریکا در چشم دوست و دشمن شکست و فرو ریخت و در پناهگاه‌ها پناه گرفتند. این کاری است که ایران در چند روز پیش کرد، برای همین یکی در اسرائیل گفته شد که ترامپ سرانجام از عراق بیرون می‌رود از منطقه هم بیرون می‌رود و ما را تنها می‌گذارد.
وی افزود: آمریکا می‌گوید که کشته نداده، پس جواب نمی‌دهد. تو که هستی؟ تو آمریکایی‌؟ موشک‌هایی به پایگاه‌های تو اصابت می‌کند و رادارها و تجهیزاتت را نابود می‌کند و تو آن را نادیده می‌گیری. صبح آن روز دیدید که ترامپ آمد و مسئولانش کنارش ایستادند. آیا چهره‌شان را دیدید؟ آیا چهره آنان این را نشان داد که پیروز شده‌اند؟ یا آنکه صحنه، صحنه عزا بود و چهره‌هایشان این طور بود؟ او ابتدا گفت که اجازه نمی‌دهیم که ایران سلاح اتمی بسازد، این چه حرف سخیفی است. ایران اصلا دنبال سلاح اتمی نیست، به بیان ساده باید گفت که این واکنش را نشان دادند چون ایران قدرتمند است.ایرانی‌ها با واسطه به آمریکایی‌ها گفتند که اگر پاسخ بدهید، کل پایگاه‌هایتان را به همراه اسرائیل در منطقه می‌زنیم.
نصرالله سپس تصریح کرد: ترامپ گفت که می‌خواهد با داعش مبارزه کند. منافق تو می‌خواهی با داعش مبارزه کنی؟ تو دو فرمانده بزرگی را که با داعش مبارزه کردند،‌ترور کردی. بعد ترامپ در جایی دیگر دروغ‌هایش را برای آمریکایی‌ها تکرار کرد چون آمریکایی‌ها می‌گویند تو ما را الان به کجا و به چه وضعیتی رسانده‌ای؟ او بهانه می‌آورد که سلیمانی داشت برای حمله به منافع آمریکا آماده می‌شد. معروف است که او دروغگوترین رئیس جمهور آمریکاست. البته که همه رئیس جمهوری‌های شان دروغگو هستند اما ترامپ را دروغگوترین می‌دانند. او دروغ می‌گوید که حاج قاسم قصد حمله به منافع آمریکا را داشت. این سیلی ایران درسی برای همه بود که شجاع باشند و به امکانات و قدرت و ایمان خود تکیه کنند و آمریکا با هر قدرتی که باشد بالاخره حد و حدودی وجود دارد.
نوبت عراق است
دبیرکل حزب‌الله در بخش پایانی سخنرانی خود گفت: چون عراق جایی است که این جنایت انجام شده است، بعد از ایران، اولاترین میدانی که شایسته پاسخ دادن است، عراق است چرا که حاکمیت عراق نقض شده و در فرودگاه بغداد انجام شده است. دوم اینکه یکی از مقامات عالی رتبه نیروهای مسلح و رسمی عراق را هدف قرار داده است. و سوم اینکه حاج قاسم و دیگر فرماندهانی را شهید کرد که در حال دفاع از عراق بودند. عراق بعد از ایران، شایسته‌ترین است که پاسخ این جنایت را بدهد.
وی افزود: اینجا امیدواریم که مسعود بارزانی باید ممنون حاج قاسم باشد. او امروز باید از حاج قاسم متشکر باشد که زمانی که از دوستانت [آمریکاییها] کمک خواستی کمکت نکردند و حاج قاسم اولین کسی بود که به کمکت آمد و نشان به آن نشان که یکی از برادران حزب الله هم همراهش بود و گفتند وقتی نزد تو آمدند، مسعود بارزانی از ترس به خود می‌لرزید. امیدوارم که شما و دیگران و مسئولان عراقی در کنار مردم عراق بخشی از پاسخ باشید و از اخراج آمریکایی‌ها حمایت کنید.
نصرالله سپس تصریح کرد: نخست وزیر عراق «عادل عبدالمهدی» با شجاعت اجرای تصمیم پارلمان را دنبال می‌کند و از «پامپئو» خواست که مکانیزم خروج نظامیان آمریکایی را مشخص کند، امیدواریم که روزی بیاید که عراق از وجود اشغالگران پاک شود و حاج قاسم و ابومهدی چنین آرزویی داشتند که عراق از اشغالگران و بالگردهایشان که سران داعش را از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر می‌بردند، پاک شود.
وی در ادامه به لزوم ادامه پاسخ در محور مقاومت بعد از عین الاسد پرداخت و گفت: من معتقدم که محور مقاومت کار را آغاز کند. آنچه چند روز پیش گفته شد، برای مصرف داخلی نبود. نیروهای مقاومت در هدف بزرگی که اعلام کرده‌اند، جدی و صادق و هدفمند هستند. آمریکایی‌ها باید نیروها و پایگاه‌هایشان را ببرند. تنها راه جلوی پای آمریکایی‌ها برای اینکه عمودی بازنگردند، این است که افقی بازگردند.
نصرالله ادامه داد: ما از مرحله و عصر جدید در منطقه صحبت می‌کنیم و روزهای آتی اخبار آن را به گوش شما خواهد رساند. این مسئولیت کل امت است، معتقدم که روحیه و بلندهمتی و شجاعت و جرأتی که در دنیای عربی و اسلامی و آمادگی و درکی که از حجم خطرات وجود دارد، بالاست. دولت آمریکا و قاتلانی که این جنایات را انجام داده‌اند، تاوان سنگینی خواهند داد و متوجه خواهند شد که محاسبه‌شان اشتباه بوده است. بعد از ترور ، من رئیس جمهور آمریکا، وزیر دفاع و دیگر مسئولانشان را دیدم که گفتند بعد از قتل سلیمانی دنیا امن شده‌است اما شما اشتباه می‌کنید و با خون متوجه اشتباهتان خواهید شد. کدام دنیا امن‌تر شده است؟ دنیای مردم سوریه،‌یمن، لبنان،‌عراق و بحرین‌؟ گذر ایام بعد از شهادت سردار سلیمانی نشان خواهد داد که دنیا، دنیای دیگری است. این،‌ آغاز تاریخی جدید خواهد بود و در آینده در این خصوص بیشتر سخن خواهیم گفت. از رهبر ایران، دولت و مردم تشکر می‌کنیم، برای خاطر وجود حاج قاسم که در هر زمانی کنار ما بود. عهد می‌بندیم که در این راه پیش خواهیم رفت تا اهداف محقق شود و پیام به کل دنیا برسد.


پافشاری نخست‌وزیر عراق بر اخراج آمریکا و تهدیدهای گستاخانه کاخ سفید

Image result for ‫نخست‌وزیر عراق‬‎
نخست‌‌وزیر دولت پیشبرد امورعراق پس از دیدار و گفت و گو با مقامات اربیل در ارتباط با اخراج تروریست‌های اشغالگر آمریکایی از کشورش، اعلام کرد که دولتش با قدرت تمام از حاکمیت عراق، حراست خواهد کرد. این در حالی است که تهدیدهای توخالی واشنگتن علیه بغداد همچنان ادامه دارد.
آمریکا که این روزها به خاطر ضربه ای که از ایران در «عین الاسد» متحمل شده، شرایط تحقیر‌آمیزی را تحمل می کند، از جانب مقامات و گروه‌های عراقی به شدت تحت فشار است همه خواستار اخراج اشغالگران آمریکایی از این کشورهستند. در این میان، موضع قاطع «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق بیش از دیگران، آمریکا را در منگنه قرار داده است.  
به گزارش خبرگزاری فارس، «حسن المسعودی» عضو «جریان حکمت» در پارلمان عراق، یکی از اهداف سفر جمعه گذشته نخست وزیر این کشور به اربیل را متقاعد کردن کُردها برای پایان دادن به حضور آمریکا در عراق اعلام کرد.
المسعودی به تلویزیون عراق گفت: «عبدالمهدی تلاش کرد شرکای کُرد را به ضرورت برخورد با حضور بیگانگان در خاک عراق متقاعد کند.»
وی افزود: «کُردها اصلا موافق نیستند درباره موضوع اخراج نیروهای بیگانه از خاک عراق بحث کنند و (به همین خاطر) مصلحت عراق را در به تعویق افتادن این قضیه تا اطلاع ثانوی می‌بینند.»
المسعودی گفت: «خیلی طبیعی است که عراق خواستار اخراج نیروهای بیگانه از خاک خود باشد، زیرا تمامیت ارضی و آسمان این کشور مورد تعرض قرار گرفته است.» با این حال، «نیچروان بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق، روز شنبه در دیدار با عبدالمهدی، بر حفظ حاکمیت ملی عراق تاکید کرد و گفت: هر تصمیمی که دولت مرکزی بغداد اتخاذ کند، تصمیم ماست.
پهپاد‌های آمریکایی بامداد جمعه در اقدامی تروریستی، سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس ، «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سازمان حشدالشعبی عراق و هشت تن از یاران آنها را در فرودگاه بغداد، هدف قرار داده و به شهادت رسانده‌اند. دو روز پس از این اتفاق، پارلمان عراق خروج همه نیروهای خارجی مستقر در عراق را تصویب کرد.
در پی تصویب پارلمان، برخی از کشورهای عضو ائتلاف به اصطلاح ضد داعش، اعلام کرده اند که نیروهای خود را از عراق خارج می کنند. اما آمریکا به این تصمیم پارلمان عراق، نه تنها بی توجهی کرده است، بلکه بغداد را به بلوکه کردن 35 میلیارد دلار از دارایی‌های عراق تهدید کرده و از سایر کشورهای عضو ناتو نیز خواست در عراق حضور یابند!
تاکید  مجدد بر اخراج آمریکایی‌ها
رئیس دولت پیشبرد امور عراق پس از پایان سفرش به اربیل گفت، در جریان این سفر با مسئولان کُرد منطقه کردستان در خصوص مسایل امنیتی و جلوگیری از خطر بازگشت داعش و همچنین حفظ حاکمیت عراق گفت‌وگو کرد.
دفتر نخست ‌وزیرعراق طی بیانیه‌ای، خبر داد که عبدالمهدی عصر شنبه با «کوسرت رسول علی» رئیس شورای سیاسی «اتحادیه میهنی کردستان عراق» و تعدادی از اعضای این اتحادیه در سلیمانیه، دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این بیانیه آمده است: عبدالمهدی دراین دیدار، بر حفظ امنیت و حاکمیت کشور،  ضرورت دوری از درگیری‌ و تنش، منع دخالت خارجی و خروج نیروهای بیگانه از عراق تأکید کرد.
واکنش آمریکا
کاخ سفید که برای خروج از عراق، تحت فشار قرار دارد و خصوصا، از حملات انتقامی «حشدالشعبی» به شدت می‌هراسد، برای عادی‌سازی شرایط در عراق، تمام تلاش خود را به کار گرفته است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آمریکایی « وال‌استریت ژورنال» گزارش داد، آمریکایی‌ها همچنان در حال اعمال فشار بر مسئولان عراقی هستند تا به نحوی بتوانند نظر آنها را در رابطه با خروج نظامیان آمریکایی از عراق، عوض کنند.
کاخ سفید همچنین تهدید کرد، در صورتی که بغداد از تصمیم خود عقب‌نشینی نکند، آمریکا مانع دسترسی عراق به پول‌های ناشی از فروش نفت خواهد شد. گفتنی است، پول فروش نفت عراق به حسابی نزد بانک فدرال آمریکا واریز می‌شود.
این نوع موضع گیری آمریکا نشان می دهد که  سیاست واشنگتن، وابسته کردن سایر کشورها از لحاظ سیاسی و اقتصادی به خود است، تا این کشورها هرگز نتوانند مستقل بمانند. اما خوشبختانه، سیاست تروریسم افتصادی آمریکا، هیچ مانعی را نمی‌تواند برای گروه‌های مقاومت ایجاد کند. این گروه ها هشدار داده‌اند که اگر آمریکا با پای خود، از عراق و منطقه خارج نشود، مقاومت جنازه‌های آنها را به عراق پس خواهد فرستاد.
در هر حال، تهدیدات آمریکا در شرایط جاری، به قدری توخالی است که حتی متحدان راهبردی این کشور هم آن را جدی نمی‌گیرند. در حال حاضر5200 نظامی آمریکایی در عراق مستقر هستند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 23 دی 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات