تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


حکم اعدام پرویز مشرف لغو شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۳

Image result for ‫حکم اعدام پرویز مشرف لغو شد‬‎
دادگاه پاکستان از ابطال حکم اعدام صادر شده علیه رئیس‌جمهوری پیشین این کشور به اتهام «خیانت بزرگ» خبر داد.
دیوان عالی پاکستان دیروزحکم اعدام صادر شده علیه «پرویز مشرف» توسط دادگاه ویژه را لغو کرد. به اعتقاد قضات دیوان عالی، تشکیل جلسه دادگاه ویژه برای محاکمه مشرف، غیر‌قانونی بوده است. پیش از این، دادگاه ویژه مشرف را به خیانت بزرگ متهم و او را به خاطر همین اتهام، به اعدام محکوم کرده بود. وی به دلیل تعلیق قانون اساسی و اعمال وضعیت اضطراری در سال ۲۰۰۷ میلادی، به خیانت بزرگ متهم شده بود.
مشرف در سال ۱۹۹۹ با برکناری دولت غیرنظامی به نخست‌وزیری «محمد نواز شریف»، در سمت رئیس‌دولت، سپس در مقام رئیس‌جمهوری پاکستان، قدرت را به دست گرفت. دوره ریاست جمهوری وی در سال ٢٠٠٨ و در پی برگزاری انتخابات و تعیین رئیس‌جمهور جدید، به پایان رسیده و او به خارج از پاکستان رفته است. 


پذیرایی بن سلمان از «آبه» در بیابان
Image result for ‫پذیرایی بن سلمان از «آبه» در بیابان‬‎
ولیعهد سعودی در اقدامی عجیب، دیدار خود با نخست‌وزیر ژاپن را در یک چادر بیابانی ترتیب داد و نخست‌وزیر ژاپن نیز عبای عربستانی بر تن کرد. نحوه پوشش نخست‌وزیر ژاپن و برگزاری این دیدار، توجه رسانه‌ها را جلب کرده است.
سفر «شینزوآبه» نخست‌وزیر ژاپن به عربستان به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است. اما علت این مسئله نه به محتوای این دیدار بلکه به دلیل نوع خاص پذیرایی عربستان از نخست‌وزیر ژاپن برمی گردد. «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی در یک چادر سنتی که در استان العلا واقع در شمال غرب عربستان برپا شده بود، میزبان نخست‌وزیر ژاپن بود، به شکلی که به دلیل برودت هوا و بارش برف، نخست‌وزیر ژاپن یک عبای پشمی عربی را بر تن کرد.
بر اساس تصاویر و فیلم‌های منتشر شده، «آبه» و «بن سلمان» به همراه تعدادی از مسئولان دو کشور دیدار خود را در این چادر انجام دادند و
بن‌سلمان در این دیدار از اقدامات دیپلماتیک ژاپن در منطقه تقدیر و رویکرد و ارزیابی‌های آبه از مسایل مختلف را تایید کرد. گفته می‌شود سفر «آبه» در راستای انجام یک سفر دوره‌ای به خاورمیانه که شامل عمان و امارات نیز است صورت می‌گیرد.
وزارت خارجه ژاپن اعلام کرده، دیدار نخست‌وزیر این کشور با ولیعهد سعودی بر سه محور اصلی یعنی تنش‌های به وجود آمده در منطقه، روابط دوجانبه ژاپن و عربستان و نیز میزبانی عربستان از نشست گروه ۲۰ استوار بود. «آبه» هم درباره همکاری‌ها میان توکیو و ریاض اعلام کرده، میزان سرمایه‌گذاری‌های مشترک دو کشور به بیش از ۳۰ میلیارد دلار می‌رسد.
خبرگزاری رسمی عربستان نیز اعلام کرده سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان نیز یک جلسه مذاکرات رسمی با آبه داشته و دو طرف به بررسی روابط دو جانبه توکیو-ریاض، همکاری‌ها در حوزه‌های گردشگری، امنیتی، انرژی تجدیدپذیر و... پرداختند.


طعنه سنگین نانسی پلوسی به رئیس‌جمهور آمریکا
ترامپ برای همیشه استیضاح شده است
Image result for ‫طعنه سنگین نانسی پلوسی به رئیس‌جمهور آمریکا ترامپ برای همیشه استیضاح شده است‬‎
رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا در طعنه‌ای سنگین به «دونالد ترامپ» اعلام کرد، صرف نظر از نتیجه جلسه محاکمه در سنا، رئیس‌جمهور استیضاح شده همیشگی است.
از زمان تصویب استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا، چهار هفته می‌گذرد و ترامپ اکنون در انتظار برگزاری جلسه محاکمه خود در سنا است. «نانسی پلوسی»، رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا، روز جمعه رسما اعلام کرد بندهای استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هفته آینده (هفته جاری) به سنا تحویل شده و بندهای استیضاح به مجلس سنا می‌رود. بر اساس گزارش رسانه‌ها، ترامپ از اینکه اسمش به عنوان سومین رئیس‌جمهور استیضاحی تاریخ آمریکا ثبت می‌شود، عصبانی است. وی روز یکشنبه بار دیگر از اینکه در مجلس نمایندگان این کشور استیضاح شده و به جمع معدود رؤسای‌جمهور استیضاح‌شده آمریکا پیوسته، گلایه کرد و آن را یک لکه ننگ خواند. ترامپ در توئیتر نوشت: «چرا ننگ استیضاح باید کنار نام من باشد، آن هم در حالی که من هیچ خطایی نکرده‌ام. متن [گفت‌وگو با رئیس‌جمهور اوکراین] را بخوانید. یک فریب کاملا حزبی، که تا به حال سابقه نداشته است.». ترامپ با اشاره به اینکه هیچ‌یک از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان به استیضاح وی رأی مثبت نداده‌اند و در مقابل سه نفر از دموکرات‌ها به این طرح رأی منفی داده‌اند، نوشته است: «این بی‌انصافی در حق ده‌ها میلیون رأی‌دهنده است.»
اما این توئیت‌ها خیلی زمان نبرد که با پاسخ طعنه‌آمیز نانسی پلوسی رو به رو شد.رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «بدون توجه به اینکه میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا جلسه محاکمه استیضاح ترامپ را چگونه پیش خواهد برد، رئیس‌جمهور برای همیشه استیضاح خواهد شد». پلوسی با اشاره به تاخیر در ارائه مصوبه استیضاح رئیس‌جمهور که از سوی ترامپ و برخی جمهوری خواهان مورد انتقاد قرار گرفت، اعلام کرد این تاخیر در تلاش برای اعمال فشار بر سنا برای انجام یک محاکمه عادلانه صورت گرفت و ترامپ باید در برابر مردم آمریکا پاسخگو باشد. پلوسی تاکید کرد: تاخیر در ارائه مصوبه مذکور به سنا این واقعیت را نشان می‌دهد که ما به شاهدان و مستنداتی برای محاکمه نیاز داریم. ما به استیضاح اطمینان داریم. فکر می‌کنیم شاهد کافی برای حذف او از قدرت وجود دارد. با این حال ما می‌خواهیم مردم آمریکا حقیقت را ببینند و چرا جمهوری خواهان از حقیقت واهمه دارند؟ رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا همچنین گفت: خیلی تمایل ندارم وقتم را صرف توئیت‌های احمقانه او کنم. کمتر از ۲۴ ساعت پس از ارائه مصوبه استیضاح، جلسه محاکمه رئیس‌جمهور آمریکا در مجلس سنا آغاز می‌شود.‌اندکی پس از اظهارات پلوسی، «استیضاح برای همیشه» در شبکه اجتماعی توئیتر ترند شد.
مجلس نمایندگان آمریکا بامداد ۲۸ آذرماه با اکثریت آرا هر دو بند قطعنامه استیضاح «دونالد ترامپ» را به تصویب رساند تا او سومین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا لقب بگیرد که استیضاح می‌شود.  نقش اصلی مجلس نمایندگان تصویب همین طرح استیضاح خواهد بود و در صورت تصویب، باقی امور استیضاح در مجلس سنا صورت خواهد گرفت؛ جایی که برعکس مجلس نمایندگان، جمهوری‌خواهان در اکثریت هستند. در مجلس سنا چیزی شبیه یک دادگاه شکل خواهد گرفت که ریاست آن با رئیس‌دیوان عالی است و سناتورها در آن نقش اعضای هیئت منصفه را دارند. برای خلع ترامپ از قدرت، دوسوم سناتورها (۶۷ نفر) باید به عزل او رای دهند؛ امری که با توجه به اکثریت جمهوری‌خواهان در مجلس سنا در شرایط عادی غیرممکن به‌نظر می‌رسد. با این حال در جریان استیضاح، دموکرات‌ها فرصت آن را خواهند داشت تا با نقد جدی عملکرد ترامپ، رای او را در انتخابات ۲۰۲۰ بشکنند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 24 دی 1398
سه شنبه 24 دی 1398 12:07 ب.ظ
مرگ بر جلادان آمریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic