تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مخالفت بغداد با عملیات نظامی آمریکا در خاک عراق
  ۱۳۹۸/۱۰/۲۷

Image result for ‫عبدالکریم خلف» سخنگوی نظامی«عادل عبدالمهدی‬‎
دولت بغداد رسما با از سرگیری عملیات نظامی توسط نظامیان آمریکایی در خاک عراق مخالفت کرد.
دولت بغداد دیروز اعلام کرد که به ارتش آمریکا مجوز از سر گیری عملیات در خاک عراق را نداده است.
«عبدالکریم خلف» سخنگوی نظامی«عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، این خبر را اعلام کرد و افزود: آمریکا با تجاوز به خاک عراق، عزم مردم این کشور را برای اخراج نظامیان بیگانه از خاک عراق، از جمله منطقه خود مختار کردستان عراق، جزم‌تر کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، وی دیروز در‌باره ساز و کار خروج نیروهای بیگانه از خاک عراق گفت که این تصمیم به طور مستقل گرفته شده است.
سخنگوی نیروهای مسلح عراق افزود: «پس از پیروزی بر داعش، عراق طی یادداشتی که «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه سابق این کشور، به سازمان ملل ارائه داد، خواستار پایان کار ائتلاف(تحت رهبری آمریکا)
شد».
سرلشکر خلف با تاکید بر اینکه عراق شریک ائتلاف بین‌المللی است، گفت: «هر گونه تحرک نیروی هوایی ائتلاف در آسمان عراق فقط با موافقت عراق انجام می‌شود، اما در مقطع اخیر با حمله هوایی هواپیماهای آمریکایی به القائم غافلگیر شدیم. دراین حمله، ۹۰ نیروی حشد‌الشعبی شهید و زخمی شده‌اند.
خلف با اشاره به تجاوز بعدی آمریکا و حمله به فرودگاه بغداد گفت: «این حمله هوایی آمریکا در فاصله ‌کمتر از ۲۰۰ متری باند فرودگاه و در قلب بغداد انجام شد. این عملیات خودسرانه، نائب رئیس‌حشد‌الشعبی و فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران هدف قرار گرفتند. این دو رخداد، خواسته‌ها برای اخراج نظامیان آمریکایی را جلو‌انداخت. » وی شمار نیروهای خارجی در عراق را ‌کمتر از 6000 نفر اعلام کرد و گفت: «از این تعداد حدود 5000 نفر آمریکایی هستند.
واکنش‌ها بارزانی به اخراج آمریکا
«نیچروان بارزانی»، رئیس‌منطقه کردستان عراق، در مصاحبه با «المانیتور» در پاسخ به این سؤال که اگر آمریکا نظامیانش را از عراق خارج کند و خواستار استقرار در منطقه کردستان شود، چه خواهد شد، از حضور نظامی آمریکا دفاع کرده و گفته است: «نظر ما این است که تصمیم پارلمان عراق [برای اخراج نظامیان خارجی] تصمیم خوبی نبود و کُردها و سنّی‌ها در آن دخیل نبودند... این یک اقدام مهم بود که بدون اتفاق آراء انجام شد و در واقع روح قانون اساسی عراق را نقض کرد. این برای امروز یا آینده عراق خوب نیست.»
البته این حرف‌ها بی‌پاسخ نمانده است؛ سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز جمعه ساز و کار خروج نیروهای بیگانه از خاک عراق را توضیح داد و گفت که این تصمیم به طور مستقل گرفته شده است و شامل منطقه کردستان عراق هم می‌شود.
تداوم درخواست‌ها
برای اخراج آمریکا
«مضر خزعل» نماینده عضو «ائتلاف سائرون» در پارلمان عراق، گفت که تمامی گروه‌های سیاسی عراق عزم اخراج نیروهای آمریکایی را دارند. او افزود، عراق از زمانی که شاهد حضور نیروهای آمریکایی در خاک خود است، هیچ پیشرفت و توسعه‌ای را به خود ندیده است و آمریکایی‌ها کسانی بودند که تروریست‌ها را وارد کردند و به بهانه مبارزه با آنها،ا بار دیگر به عراق بازگشتند.
همچنین «کاظم الصیادی» از نمایندگان پارلمان عراق، تهدید «دونالد ترامپ» مبنی بر تحریم عراق را نوعی دزدی توصیف کرد. او به «السومریه نیوز» گفت: «تهدیدات ترامپ درخصوص اعمال تحریم‌ها علیه عراق، نوعی دزدی است که از جانب مافیای مسلط بر فضای سیاسی آمریکا نشأت می‌گیرد، مافیایی که مردم آمریکا از آن خشمگین هستند.»7 نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند
 فرمانده سعودی نیروهای تحت امر خود را در صعده به رگبار بستImage result for ‫فرمانده ائتلاف سعودی پس از مواجه شدن با اعتراض مزدوران خود در پایگاهی در شمال یمن‌، آنها را به رگبار مسلسل بست‬‎
فرمانده ائتلاف سعودی پس از مواجه شدن با اعتراض مزدوران خود در پایگاهی در شمال یمن‌، آنها را به رگبار مسلسل بست!
شکست‌های میدانی ائتلاف سعودی در برابر انقلابیون یمن، باعث تشدید اعتراض مزدوران سعودی به فرماندهان ارشد خود و سران عربستان شده است. منابع نظامی اعلام کردند، پس از آنکه نیروهای یک تیپ سعودی متشکل از مزدوران یمنی، در استان «صعده» (در شمال یمن) از فرماندهی سعودی اردوگاه خود تمرد کردند، با گلوله و تیراندازی رو‌به‌رو شدند و این تیراندازی منجر به کشته شدن هفت نفر و جراحت ده‌ها مزدور دیگر شد.
یک منبع نظامی به «القدس العربی» گفته:« دلیل این تمرد نظامیان(مزدوران) یمنی، فرماندهی غیرشایسته و غیرحرفه‌ای اردوگاه «لواء الفتح» وابسته به مقامات سعودی است؛ فرماندهی این اردوگاه را یک شیخ سلفی وابسته به سعودی به نام «رداد الهاشمی» اداره می‌کند و او تا کنون 3000 نظامی یمنی را یا به کشتن داده و یا باعث اسارت و مفقود شدن آنها شده است.»
این فرد آگاه تصریح کرده، مقامات سعودی به شکست‌های سخت الهاشمی و عدم تجربه نظامی وی اهمیتی نمی‌دهند و از نظر مالی و نظامی از او حمایت می‌کنند تا جوانان یمنی بیشتری را جذب این اردوگاه کند‌، جوانانی که نیاز و شرایط سخت معیشتی به دلیل ادامه جنگ آنها را ناچار به پیوستن به این اردوگاه در مقابل حقوق کم می‌کند. منابع یمنی اعلام کرده‌اند که حدود 300 نظامی که خواستار حقوق خود بوده‌اند و مخالفت خود با سیاست فرماندهی اردوگاه را اعلام کرده‌اند، بازداشت شده‌اند.
در ادامه این گزارش آمده، فرماندهی لواءالفتح دستور سرکوب نظامیان معترض را داده و صدها نفر از بازداشتی‌ها را به زندان‌های عربستان منتقل کرده است؛ همچنین به نظامیان معترض اتهاماتی مانند شورشی و خرابکار زده تا بازداشت آنها را توجیه کند.
از سوی دیگر، ارتش یمن تصاویر مربوط به یک فروند پهپاد ساقط شده ائتلاف متجاوز سعودی را منتشر کرد. این پهپاد که از نوع «سی‌اچ-۴» است، روز ۷ ژانویه (۱۷ دی) در استان الجوف از سوی پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن منهدم شد. پیش از این سرتیپ« یحیی سریع»، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن، گزارش داده بود ارتش یمن یک پهپاد جاسوسی متجاوزان را در استان «الجوف» سرنگون کرده است. وی گفت:« دفاع هوایی یمن به لطف الهی و یاری او توانست یک فروند هواپیمای جاسوسی از نوع سی
اچ -۴ را در استان الجوف یمن سرنگون کند. این هواپیمای جاسوسی جنگی با موشک زمین به هوا سرنگون شد که بعدا از این موشک رونمایی خواهد شد.» نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ماه‌های اخیر عملیات خود علیه ائتلاف عربستان را تشدید کرده و تنها در یک ماه گذشته چندین فروند پهپاد جاسوسی مزدوران سعودی از سوی پدافند هوایی ارتش یمن منهدم شده است. در سال ۲۰۱۹ پدافند هوایی ارتش یمن ۶۹ فروند پهپاد جاسوسی مزدوران سعودی را ساقط کرده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 28 دی 1398
شنبه 28 دی 1398 11:59 ق.ظ
مرگ بر ال سعود بی دین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic