تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پارلمان اردن رای به ابطال توافق گازی با رژیم صهیونیستی داد
   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

Image result for ‫پارلمان اردن رای به ابطال توافق گازی با رژیم صهیونیستی داد‬‎
پس از سه دور اعتراض مردمی، پارلمان اردن به اتفاق آرا طرح ممنوعیت خرید گاز از رژیم‌ صهیونیستی را تصویب کرد.
مردم اردن در سه هفته گذشته و طی سه تظاهرات خیابانی خواستار لغو قرارداد خرید گاز از رژیم صهیونیستی شده بودند. این توافقنامه گازی مشترک میان اردن و رژیم صهیونیستی از ابتدای ماه جاری اجرایی شده است. پس از این اعتراض ها، سرانجام پارلمان اردن نیز طرح ممنوعیت خرید گاز از رژیم‌ صهیونیستی را تصویب
کرد.
آنطور که باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرده، پارلمان اردن دیروز طرح ممنوعیت خرید گاز از رژیم صهیونیستی را به اتفاق آرا تصویب و آن را به دولت ارائه کرد. اردن ماه سپتامبر(شهریور) ۲۰۱۶ توافقنامه‌ای به ارزش ۱۰ میلیارد دلار به منظور واردات گاز از سرزمین های اشغالی را امضا کرد. این مسئله با خشم مردم اردن مواجه شد.از نشست «برلین» هم آبی گرم نشد نگرانی از تبدیل لیبی به سوریه‌ای دیگر

Image result for ‫نشست «برلین‬‎
با انتشار جزئیاتی از پیش‌نویس نشست «برلین» روشن بود که این نشست هم چیز چندان زیادی از نشست‌های بی‌حاصلِ گذشته ندارد و لیبی همچنان مسیر فاجعه‌باری را طی می‌کند که سوریه رفته است. هر دوی این کشورها با مداخلات خارجی به این وضع افتاده‌اند.
پس از گذشت حدود ده ماه از درگیری بین نیروهای شرق لیبی تحت امر ژنرال بازنشسته «خلیفه حفتر» با نیروهای غرب لیبی به ریاست دولت «فائز السراج» روز یکشنبه برلین میزبان کنفرانسی برای «حل بحران در لیبی و پایان دادن به جنگ» در این کشور بود. آن هم از سوی کشورهایی که بعضا به طور مستقیم در بروز این وضع در لیبی دخالت داشته‌اند. در این نشست طرفین درگیر در خاک لیبی همراه با 12 کشور و چند سازمان گرد هم آمده بودند تا در واقع هیچ کار اساسی را پیش نبرند!
پیش از برگزاری نشست برلین از این کنفرانس که میزبان آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلیس، چین، آلمان، ترکیه، ایتالیا، مصر، امارات، الجزائر، کنگو و «فائز السراج» و «خلیفه حفتر» و نیز چهار سازمان بین‌المللی اعم از سازمان ملل، اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا و اتحادیه عرب بود، رسانه‌ها پیش‌نویسی را منتشر کردند، پیش‌نویسی که طی پنج ماه گذشته ۱۰ کشور ملاحظات خود درباره آن را بیان کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، پیش‌نویس توافقنامه کنفرانس برلین تفاوت چندانی با توافقات قبلی همچون الصخیرات، پاریس، ابوظبی و پالرمو ندارد، مهم‌ترین بخش آن مربوط به دعوت از شورای امنیت برای اعمال تحریم علیه طرف‌هایی است که تهدیدی برای برقراری آتش‌بس در لیبی محسوب می‌شوند و با وجود اینکه این امر می‌تواند «حفتر» را از نقض آتش‌بس بازدارد و مانع پیشروی شبه‌نظامیان آن به سمت طرابلس پایتخت لیبی شود اما شورای امنیت فی نفسه شاهد دودستگی است و تاکنون در محکوم کردن حملات «حفتر» به طرابلس ناکام مانده است.
«حفتر» از حمایت‌های روسیه، فرانسه و تا حدودی آمریکا (و متحدان منطقه‌ای آمریکا مثل عربستان، مصر، امارات) برخوردار است که همین مسئله سؤالاتی را درباره میزان آمادگی این کشورها برای عمل به تعهدات خود درخصوص توقف حمایت‌های نظامی و دیپلماتیک از حفتر مطرح می‌سازد.
از سوی دیگر فعال‌ترین کشور خارجی که مستقیماً در جنگ لیبی شرکت دارد، ترکیه است که از دولت وفاق ملی حمایت می‌کند و دشمن سرسخت «حفتر» محسوب می‌شود که نقش کلیدی در این منطقه دارد. ترکیه هم منافع اقتصادی خود در لیبی را پیگیری می‌کند (به ویژه نفت و افزایش دامنه فعالیت‌هایش در مدیترانه) و هم به دنبال افزایش نفوذِ تا بیخ گوش رقیبش مصر است.
با در نظر داشتن این مناسبات که گوشه‌ای از آن در بالا آمد و همچنین در نظر گرفتن ساختار قبیله‌ای لیبی نمی‌توان امید داشت که مسئله لیبی به این راحتی و به این زودی حل شود. به ویژه مورد اول، دخالت‌های خارجی، که حل مسائل لیبی در داخل این کشور را عملاً ناممکن کرده است. بی‌خود نیست که حتی پیش از برگزاری نشست، به نوشته «رویترز»، یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفته بود، توقع کشورش از کنفرانس برلین برای حل بحران در لیبی «اندک» است و وضع این کشور در حال نزدیک شدن به وضعیت در سوریه است!


بازگشت آرامش به بیروت پس از یک شب به شدت نا آرام
Image result for ‫بازگشت آرامش به بیروت پس از یک شب به شدت نا آرام‬‎
ناآرامی در پایتخت لبنان، که صرفا برای به آشوب کشیدن شهر و ایجاد هرج و مرج صورت گرفت، با مداخله نیروهای امنیتی این کشور و بر جا گذاشتن شمار زیادی زخمی، پایان یافت.
شنبه شب تا بامداد یکشنبه پایتخت لبنان به شدت نا آرام بود و به گفته منابع خبری، افرادی که شعار مبارزه با فساد را سر می‌دادند، به بانک‌ها، مراکز عمومی و حتی به نیروهای امنیتی حمله کردند و تعدادی از مراکز و نهادها را به آتش کشیدند.
با گسترش یافتن این اعتراضات و آشوب‌های خیابانی نیروهای ارتش و پلیس لبنان به درخواست «میشل عون» رئیس‌جمهور این کشور، وارد عمل شدند و به مقابله با آشوبگران پرداختند.
خبرگزاری ایسنا به نقل از برخی منابع، شمار زخمی‌های این آشوب کم سابقه خیابانی را حدود 400 نفر اعلام کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، ۱۴۲ نفر از مجروحان، نیروی امنیتی، از جمله هفت افسر، هستند و سه مورد نیز شکستگی جمجمه گزارش شده است.
به گفته منابع لبنانی، شماری از معترضان با اتوبوس از شهر طرابلس وارد بیروت شده بودند.
در این میان، صدها نفر با تجمع مقابل پارلمان، تلاش کردند وارد محوطه آن شوند و به سمت خودروهای پلیس و نیروهای امنیتی حمله و به سوی آنها سنگ پرتاب کردند. رسانه‌های لبنانی گزارش دادند که نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان، اقدام به شلیک گاز‌اشک‌آور و استفاده از خودروهای آبپاش کردند.
لبنان از ۲۸ مهر تاکنون، صحنه اعتراضات مردمی است. خواسته معترضان در روزهای نخست، مبارزه با فساد و بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی بوده است.
«حسان دیاب» ۲۸ آذر ماه با ۶۹ رأی پارلمان، مأمور به تشکیل دولت شد و پیش‌بینی کرد ظرف شش هفته دولت را تشکیل می‌دهد، اما رایزنی‌های او طی هفته‌های گذشته پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نداشته است.
موضع‌گیری جبهه صهیونیستی علیه حزب‌الله
در بحبوحه نا آرامی‌های داخلی لبنان، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا طی اظهار نظری خصمانه در صفحه توئیتر خود، حزب‌الله لبنان را عامل بمب‌گذاری در مرکز یهودیان آرژانتین در سال ۱۹۹۴ معرفی کرد و از تمام کشورها خواست تا این جنبش را در لیست تحریم‌های خود قرار دهند.
«اسرائیل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، هم طی پیامی توئیتری، از اقدام دولت انگلیس در تحریم حزب‌الله لبنان، تشکر کرد.
کاتس نوشت: «از دولت انگلیس به دلیل اعمال تحریم علیه شاخه سیاسی حزب‌الله، که یک سازمان تروریستی اعلام شده، قدردانی می‌کنم.»
اخیرا خزانه‌داری انگلیس در چارچوب سیاست‌های خصمانه خود علیه محور مقاومت، جنبش حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار‌داده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 دی 1398
دوشنبه 30 دی 1398 12:32 ب.ظ
فرق اروپا با آمریکاچیست ؟
آمریکا از تمامی کشور های اروپائی و.... تشکیل شده است با این فرق که کسانی مه به آمریکا رفته اند همشان جنایت کار دزد شیاد آدم کش و ....هستند
ولی در اروپا شاید آدم خوب هم باشد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو