تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


حذف آرام از معادله قدرت خشم حریری را بر انگیخت 
  ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
رئیس‌جریان مستقبل پس از مشاهده رای اعتماد پارلمان لبنان به «حسان دیاب» به عنوان نخست‌وزیر جدید و با مشاهده بازگشت اوضاع این کشور به روال عادی و همیشگی، به شدت خشمگین شد و اعلام کرد که از ائتلاف با رئیس‌جمهور خارج شده است.
«سعد حریری» که تا کنون فکر می‌کرده کلید امنیت و ثبات لبنان در دستان او است و هیچ ائتلافی در غیاب وی نمی‌تواند شکل بگیرد، وقتی که دید اوضاع بر خلاف تصورش رقم می‌خورد، از کوره در رفت و طی یک موضع‌گیری مضحک، خروجش از ائتلاف با «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان، را اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، نخست‌وزیر سابق لبنان، طی سخنانی در جریان مراسم بزرگداشت پانزدهمین سالگرد ترور پدرش(رفیق حریری)، اظهار داشت: همه کسانی که در این مراسم حضور دارند و نیز سایر مردم لبنان با یک بحران دست و پنجه نرم می‌کنند. حریری در حالی این سخنان را بر زبان می‌آورد که لبنان به خاطر به کرسی نشستن نخست‌وزیر جدید، به سمت آرامش می‌رود.
سعد حریری افزود: میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان، از احترام من به خود مطلع است...اما متأسفانه به جایی رسیده ایم که باید بگویم من با دو رئیس‌جمهور تعامل داشته‌ام و همیشه از من خواسته می‌شد تا با رئیس‌جمهور سایه (هم) رابطه برقرار کنم، تا روابط من با رئیس‌جمهور اصلی حفظ شود. منظور حریری از رئیس‌جمهور سایه، «جبران باسیل» رئیس‌«جریان آزاد ملی» و وزیر خارجه دولت قبلی است. علت کینه شدید حریری و جریان المستقبل نسبت به جبران باسیل، حمایت قاطع باسیل از جنبش حزب‌الله لبنان است.
 در ارتباط با جبران باسیل، همه چیز به اول مهر ماه گذشته بر می‌گردد، در این زمان که او به عنوان وزیر خارجه لبنان، برای شرکت در جلسات مجمع عمومی سازمان ملل‌، در نیویورک به سر می‌برد، در پاسخ به سؤال خبرنگاری گفت: ما حزب‌‌الله را تشکیلاتی تروریستی نمی‌دانیم.
برخی کارشناسان می‌گویند، وقتی که مقامات آمریکایی این اظهارات را از زبان باسیل شنیده‌اند، تصمیم گرفته‌اند که لبنان را وارد فاز آشوب‌های خیابانی بکنند و همین کار را نیز کرده‌اند. اتفاقی که هر چند برای لبنانی‌ها هزینه‌های زیادی داشته، ولی پیامدهای مثبتی نیز داشته است، از جمله اینکه به نظر می‌رسد سعد حریری را از معادلات قدرت در لبنان، تقریبا حذف کرده است.
طی هفته‌های اخیر سعد حریری و طرفدارانش در‌باره جایگاه خود و جریان غربگرای مستقبل در حفظ ثبات در لبنان، غلو می‌کرده‌اند. ولی به نظر می‌رسد که تحولات به سمت دیگری می‌رود.
در هر حال، علت فوری اظهارات حریری در‌باره بر هم خوردن ائتلافش با میشل عون، بازگشت مجدد نا آرامی به خیابان‌های لبنان است. به خاطر همین مسئله، هواداران حریری به خیابان‌ها آمدند تا پازل مورد نظر نخست‌وزیر سابق را عملی بکنند.
به گزارش ایسنا‌، دیروز میان طرفداران جریان المستقبل و شماری از معترضان در مرکز بیروت و نزدیکی قبر «رفیق حریری»، علیه یکدیگر شعار دادند و به طرف یکدیگر سنگ و بطری‌های آب پرتاب کردند. نیروهای امنیتی و ارتش لبنان نیز به منظور متفرق کردن آنها، وارد عمل شدند.
رفیق حریری ۱۴ فوریه ۲۰۰۵  (24 بهمن 1383) در بیروت بر اثر انفجار بمب، ترور شده است. هر چند هنوز مشخص نیست چه فرد یا گروهی عامل این قتل بوده، ولی رژیم صهیونیستی معمولا در لبنان چنین اقداماتی می‌کرده است. تظاهرات گسترده علیه معامله قرن در کرانه باختری و نوار غزه
Image result for تظاهرات گسترده علیه معامله قرن در کرانه باختری و نوار غزه

فلسطینی‌ها در کرانه باختری و نوار غزه با برپایی تظاهراتی گسترده علیه معامله قرن پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.
رئیس‌جمهور آمریکا روز سه شنبه (۸ بهمن) طی کنفرانس مشترک خبری با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید از طرح شوم به اصطلاح «صلح خاورمیانه» موسوم به معامله قرن رونمایی کرد. بر اساس معامله قرن، ترامپ قصد دارد تا بخش‌های بیشتری از کرانه باختری را به‌اشغال صهیونیست‌ها درآورد. همچنین بر اساس این طرح، قدس پایتخت فلسطین‌اشغالی شناخته می‌شود. سرزمین در نظر گرفته شده برای فلسطین نیز به صورت مجمع الجزایری است که از طریق تونل‌ها و پل‌ها به هم متصل می‌شوند! فلسطینی‌ها ارتش و نیروی مسلح ندارند و آوارگان فلسطینی نیز حق بازگشت به کشورشان را ندارند و...
 این مسئله با واکنش شدید مردم فلسطین و کشورهای دیگر مواجه شده است. در جدیدترین اقدام، مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه با برپایی راهپیمایی گسترده اقدام به محکوم کردن این طرح کردند.
روز جمعه هزاران نفر از مردم نوار غزه فلسطین در اعتراض به معامله ننگین قرن که به همت جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) برگزار شد، راهپیمایی و تظاهرات کردند. در این تظاهرات رهبران ارشد این جنبش نیز شرکت داشتند. تظاهرکنندگان تصاویر دونالد ترامپ و نتانیاهو و همچنین پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.
در کرانه باختری نیز راهپیمایی مردم فلسطین به برخورد نظامی با نظامیان صهیونیست منجر شد. ده‌ها فلسطینی در حمله نظامیان رژیم‌اشغالگر در کرانه باختری به ضرب گلوله‌های مشقی و گاز‌اشک آور مجروح شدند. پایگاه خبری «فلسطین الیوم» به نقل از منابع پزشکی گزارش داده، ده‌ها جوان فلسطینی با پرتاب گاز‌اشک‌آور نظامیان صهیونیست به سمت تظاهرات‌کنندگان در ورودی دو شهر رام الله و البیره در مرکز کرانه باختری مجروح شدند.
 شهرهای «النبی صالح»، «عابود»، «بلعین» و «بدرس» در غرب رام‌الله و «کفر قدوم» و «قلقیلیه» در جنوب و ورودی ارودگاه آوارگان در استان«الخلیل» هم شاهد درگیری‌های مشابه بود.
شهرهای مختلف فلسطین از هشتم بهمن ماه در پی رونمایی از طرح معامله قرن از سوی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، شاهد اعتراض‌های گسترده و درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینی‌هاست.پنتاگون در اولین عقب‌نشینی از منطقه: بخشی از خاک عراق را ترک می‌کنیم
Image result for پنتاگون در اولین عقب‌نشینی از منطقه: بخشی از خاک عراق را ترک می‌کنیم
مقامات کاخ سفید در واکنش به فشارهای مضاعف دولت و مردم عراق و شمارش معکوسی که گروه «حشدالشعبی» برای خروج تفنگداران آمریکایی تعیین کرده است، اعلام کردند که حاضرند بخشی از خاک عراق را ترک کنند.
«مایک پمپئو» وزیر خارجه و « مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا، که طی روزهای گذشته نسخه‌های جور واجوری را در‌باره ماندن خود در عراق می‌پیچیده‌اند، وقتی دیدند که تهدید جدی است، سر خم کردند و ننگ پذیرش شکست را به جان خریدند. آمریکا اعلام کرد که حاضر است بخشی از نیروهای خود را از عراق خارج کند.
در این باره، پایگاه اینترنتی «میدل ایست آی» گزارش داد، در نشستی که طی روزهای گذشته میان طرف‌های آمریکایی و عراقی به طور کاملا محرمانه برگزار شد، واشنگتن اعلام کرد«اصولا» برای گفت‌وگو درباره خروج آمادگی دارد.
یک نماینده ارتش آمریکا به عراقی‌های حاضر در جلسه گفت، آمریکا برای خارج شدن از برخی پایگاه‌ها در عراق، از جمله پایگاه هوایی «بلد»، که ۸۰ کیلومتری شمال بغداد واقع است و مربیان و پیمانکاران آمریکایی در آنجا حضور دارند، آمادگی دارد.
نماینده ارتش آمریکا به همتایان عراقی خود گفت: «ما آماده خروج از برخی مناطق با جمعیت اکثرا شیعه،‌ مثل پایگاه بلد، هستیم. شاید ما بتوانیم حضورمان را در بغداد کاهش
بدهیم.»
با این حال، طرف آمریکایی به طور قاطع خروج از پایگاه «عین الاسد» بزرگترین پایگاه هوایی آمریکا در عراق و خاورمیانه را رد کرد و گفت که برای آمریکا، پایگاه عین الاسد «خط قرمز» است. نماینده ارتش آمریکا به عراقی‌ها گفت:« نمی‌توانیم صحبت از خروج از این پایگاه را آغاز کنیم، خروج امکان ندارد.»
این پایگاه که در استان الانبار واقع شده، ماه گذشته توسط ایران هدف حملات موشکی قرار گرفته است.
میدل ایست آی همچنین اعلام کرد، محل این نشست به دلیل حساسیت بالا‌، در شهر «امان» و در سکونتگاه شخصی سفیر کانادا در اردن برگزار شد. از جمله افراد حاضر در این جلسه، یک نماینده ارتش آمریکا، یک مقام ناتو و یک مشاور امنیتی ارشد عراق بوده
است.
مصوبه پارلمان در درجه نخست، متوجه ۵۰۰۰ سرباز آمریکایی مستقر در عراق است. طبق این مصوبه، ماموریت ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا باید پایان‌پذیرد. پارلمان عراق طرح خروج همه نظامیان خارجی از این کشور را یکشنبه 15 دی تصویب کرده
است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 27 بهمن 1398
یکشنبه 27 بهمن 1398 08:55 ب.ظ
مر گ بر امر یکا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو