تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


پس از مردم بغداد
مردم قدرشناس «آمرلی» عراق هم برای سردار دل‌ها مراسم اربعین گرفتند
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
مراسم چهلم شهدای مقاومت، حاج «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» و یارانشان، در «آمرلی» عراق و توسط مردم قدرشناس این شهر برگزار شد. مردم این شهر که زمانی تحت محاصره داعش بودند، زندگی خود را مدیون این شهدا می‌دانند.
خرداد سال 1393 بود که گروه تروریستی داعش به شهر «آمرلی» عراق حمله کرد. اهالی این شهر 18 هزار نفری که از شیعیان ترکمن عراق هستند، بیش از 80 روز در محاصره سخت مقاومت کردند، در حالی که مجامع بین‌المللی در سکوت و انفعال کامل بودند. اما آن‌که شیعیان آمرلی را، که به استالینگرادِ عراق مشهور است، حمایت کرد، سردار شهید حاج «قاسم سلیمانی» و یارانش بود که به عنوان یکی از ارکان اصلی آزاد‌سازی آمرلی از دست تروریست‌های تکفیری شناخته
می‌شود.
به گزارش فارس، شهر آمرلی در استان «صلاح‌الدین» عراق، روز جمعه شاهد مراسم باشکوه بزرگداشت اربعین فرماندهان شهید و همرزمانشان بود. مراسمی که پس از مراسم چهلمی برگزار شد که مردم بغداد در بزرگداشت این شهیدان برپا کردند؛ شهیدانی که ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در فرودگاه بغداد توسط ارتش تروریستی آمریکا ناجوانمردانه ترور شدند. نحوه ورود سردار سلیمانی به این شهر محاصره شده و شکستن حصر نیز، داستان خود را دارد!


شکاف در بلوک غرب /
برلین: دورانی که آمریکا پلیس جهان بود گذشت

Image result for وزیر خارجه آلمان
وزیر خارجه آلمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با انتقاد شدید از یک جانبه گرایی آمریکا گفته «دورانی که آمریکا پلیس جهان بود گذشت.» رئیس‌جمهور فرانسه نیز در رد اظهارات مقامات آمریکایی گفته، بلوک غرب ضعیف شده است و...
شکاف بین اروپا و آمریکا مسئله‌ای نیست که بتوان آن را مخفی کرد. این شکاف طی سه سال اخیر و به خصوص بعداز روی کار آمدن دونالد ترامپ از پستوی جلسات محرمانه مقامات غربی به صحن علنی جلسات و رسانه‌ها کشیده شده و هر چند وقت یک بار دو سوی آتلانتیک در کنفرانس‌های بین‌المللی رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند. موارد اختلاف بین اروپا و آمریکا از آینده ناتو گرفته تا تجارت آزاد و تهدیدات امنیتی روسیه و چین را شامل می‌شود. در همین راستا پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان نیز بار دیگر به صحنه کشمکش علنی مقامات اروپا و آمریکا بدل شد.
وزیر خارجه آلمان طی سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ از کشورش و تمامی کشورهای اروپایی خواست تا نقش امنیتی بین‌المللی بیشتری را در راستای بروز برخی از تحولات در روابط با آمریکا ایفا کنند.‌هایکو ماس، خواستار ایجاد یک اتحاد امنیتی و دفاعی اروپایی به عنوان ستون قوی و اروپایی ناتو شد و در پاسخ به اظهارات اخیر امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه گفت: «آلمان آماده گفت‌وگو درباره یک استراتژی اروپایی مرتبط با زرادخانه تسلیحات اتمی فرانسه است».‌هایکو ماس، همچنین در حاشیه این نشست در گفت‌وگویی رادیویی تاکید کرد: «زمانی که آمریکا در آن همانند پلیس جهان رفتار می‌کرد، به پایان رسیده و مراکز تصمیم‌گیری درباره بسیاری از اختلاف‌نظرها تغییر کرده و برخی از آنها به عنوان مثال سوریه و افغانستان، به روسیه منتقل شده‌اند اما آینده خاورمیانه در آستانه یا سوچی و نه ژنو یا نیویورک تعیین می‌شود.»
در همین حال، «فرانک والتر‌اشتاینمایر»، رئیس‌جمهوری آلمان نیز در جریان آغاز به کار کنفرانس مذکور «بی‌اعتنایی آمریکا به وظایف بین‌المللی»‌اش را مورد انتقاد قرار‌داد و نسبت به افزایش یک روند مخرب در سیاست‌های جهانی هشدار داد:‌ «هر سال، ما از هدف همکاری بین‌المللی برای ایجاد جهانی صلح‌آمیزتر دور می‌شویم».
رئیس‌جمهوری آلمان همچنین قدرت‌های جهانی روسیه و چین را مورد انتقاد قرار‌داد و افزود: «نزدیکترین متحد ما آمریکا با ریاست جمهوری ترامپ ایده جامعه بین‌المللی را رد می‌کند.»
وولفگانگ ایشینگر، رئیس‌کنفرانس نیز حرف بهتر از هریک از این شخصیت‌های سیاسی اوضاع حاکم بر بلوک غرب را به تصویر کشید: «ما بیش از آنچه بتوانیم تصورش را کنیم با بحران‌های جدی و رویدادهای وحشتناک رو‌به‌رو هستیم.»
حمله به آلمان و فرانسه
بعد از آن نوبت دبیرکل ناتو بود که طی سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ از طرح‌های آلمان و فرانسه در زمینه تاسیس یک تشکیلات نظامی اروپایی (موازی با ناتو) انتقاد کرده و آن را باعث تضعیف روابط فراآتلانتیک بخواند. ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه پیش از این گفته بود ناتو دچار مرگ مغزی شده است. این جمله ماکرون بازتاب گسترده‌ای در دنیای غرب داشت و آمریکا و ناتو را خشمگین ساخت.
 «ینس استولتنبرگ» با هشدار به فرانسه و آلمان گفت: «هر تلاشی برای فاصله بین اروپا و آمریکای شمالی نه تنها استحکامات فراآتلانتیک و توانایی ما برای رقابت در سطح جهانی را تضعیف می‌کند بلکه این مسئله خطر تقسیم اروپا را هم به دنبال خواهد داشت.»
اظهارات دبیرکل ناتو پس از آن مطرح می‌شود که به دنبال شروع بحث‌ها درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و سیاست‌های یکجانبه آمریکا به ویژه پس از روی کار آمدن «دونالد ترامپ»، آلمان و فرانسه قدم‌هایی را برای ایجاد یک ارتش اروپایی طی سال‌های اخیر برداشتند و این یعنی پایان ناتو!
تقابل پمپئو و ماکرون
تقابل «مایک پمپئو» و «امانوئل ماکرون»، به ترتیب وزیر خارجه آمریکا و رئیس‌جمهور فرانسه نیز از دیگر مواردی بود که شکاف در بلوک غرب را در کنفرانس امنیتی مونیخ به وضوح نشان داد. ماکرون بر خلاف پمپئو، که در کنفرانس امنیتی مونیخ گفته بود غرب قوی‌تر از گذشته است، تاکید کرد که بلوک غرب تضعیف شده است. وی که دیروز در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ سخن می‌گفت تاکید کرد امنیت اروپا نیازمند ناتو است. وی قبلا ناتو را دچار مرگ مغزی توصیف کرده بود. رئیس‌جمهور فرانسه این را هم گفت که او نه ضدروسی است نه طرفدار روسیه، بلکه طرفدار اروپاست و از همین رو به دنبال گفت‌وگوهای راهبردی با مسکو است. وی از اتحادیه اروپا نیز انتقاد کرد و خواستار افزایش بودجه آن شد تا در حوزه فناوری‌های نو از چین و آمریکا عقب نماند. به گفته ماکرون، «ما در حال تبدیل شدن به قاره‌ای هستیم که به آینده خود باور
ندارد.»
جان کری: ناتو از هم گسیخته است
«جان کری»، وزیر امور خارجه سابق آمریکا نیز روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با «دویچه‌وله» که مصاحبه کرده از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا انتقاد کرد و وی را به انفعال در رسیدگی به مسائل جهانی متهم کرد.کری با انتقاد از رفتارهای ترامپ گفت: «ترامپ، باعث از هم‌گسیختگی ناتو شده، آدم‌ها را از هم دور کرده، به آنگلا مرکل (صدراعظم آلمان) و سران کشورهای اروپایی توهین کرده و در مقابل از افرادی مانند پوتین تمجید کرده است... این قابل قبول نیست».
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 27 بهمن 1398
یکشنبه 27 بهمن 1398 08:57 ب.ظ
مرگ بر د شمنان اسلام
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو