تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا:
 آمریکا دیگر تحمل ترامپ را ندارد باید از او عبور کرد
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را «خطرناک‌ترین فرد در تاریخ آمریکا» نامید و از هم حزبی‌های خود خواست برای شکست این فرد در انتخابات پیش رو، با تمام توان وارد معرکه شوند چرا که «آمریکا تحمل 4 سال دیگر ریاست جمهوری ترامپ را ندارد.»
جنگ «نانسی پلوسی» رئیس‌دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تمامی ندارد و آنها هر چند روز یکبار در مصاحبه یا درتوئیتی از خجالت یکدیگر درمی آیند. این بار نوبت پلوسی بود که در مصاحبه با روزنامه «ایندیپندنت» ترامپ را آماج حملات شدید خود قرار دهد.
«پلوسی» در مصاحبه با این روزنامه چاپ انگلیس گفت: «من مشکلاتی جدی با این رئیس‌جمهور دارم زیرا حقیقت را نمی‌گوید، به قانون اساسی احترام نمی‌گذارد و به کودکان آسیب می‌زند... بزرگی آمریکا به گونه‌ای است که در کنار هم می‌توانیم در برابر اقدامات او ایستادگی کرده و از آن عبور کنیم. از توانایی‌مان در انجام این کار اطمینان دارم». وی در ادامه از دموکرات‌ها خواست کاندیدهای خود را غربال کنند تا بتوانند بر مبارزه علیه ترامپ تمرکز کنند زیرا آمریکا «تحمل چهار سال دیگر با ترامپ را ندارد».
به گزارش فارس پلوسی در ادامه افزود: «خطرناک‌ترین فرد در تاریخ کشورمان اکنون در کاخ سفید نشسته است. این‌بار با ۲۰۱۶ تفاوت دارد. در آن سال مردم فکر می‌کردند هیلاری برنده است و تمام تلاش خود را به کار نگرفتند. هیچ‌کس گمان نمی‌کرد شخصی مانند دونالد ترامپ بتواند به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شود. اما اگر شما [در انتخابات] مشارکت نکنید، آن‌هایی که شرکت می‌کنند نتیجه را رقم می‌زنند».
پلوسی که یکی از منتقدان اصلی سیاست‌های ترامپ است هفته گذشته نیز اقدامات دولت او در قبال کنترل کرونا را به باد انتقاد گرفته و گفته بود: «او کار را بسیار دیر و کم‌رمق شروع کرده است. جای امیدواری است که می‌توانیم این فوت وقت را جبران کنیم ولی لازم است آدم‌های حرفه‌ای و منابع کافی داشته باشیم و برای مردمی که به کشورمان برمی‌گردند از تاکتیک‌های هراس استفاده نکنیم».  اشاره پلوسی به اظهارات اخیر ترامپ است که در واکنش به شیوع ویروس کرونا، تلاش کرد آن را بی‌اهمیت جلوه دهد.هشدار چند باره حزب‌الله به دولت لبنان در دام صند وق بین‌المللی پول نیفتید!
Image result for هشدار چند باره حزب‌الله به دولت لبنان در دام صند وق بین‌المللی پول نیفتید
عضو فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان، بر مخالفت مجدد این جنبش با شرط‌های «صندوق بین‌المللی پول» به بهانه حل بحران مالی لبنان تأکید کرد.
لبنان که از مهر گذشته به خاطر آشوب‌های خیابانی، دچار بحران داخلی شده است، اکنون از بحران مالی شدید رنج می‌برد. بر اساس گزارش رسانه‌های لبنانی، بحران مالی در لبنان حاصل دخالت‌های آمریکا و عربستان بوده و بانک مرکزی و بانک‌های داخلی لبنان نیز در دامن زدن به این بحران، نقش بازی می‌کنند. از جمله اینکه از «حساب دیاب» نخست‌وزیر جدید این کشور‌، می‌خواهند از نهادهای مالی غربی‌، از جمله صندوق بین‌المللی پول، وام بگیرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، «حسن فضل‌الله» عضو فراکسیون «وفاداری به مقاومت» وابسته به جنبش حزب‌الله در پارلمان لبنان، بار دیگر با شرط‌های صندوق بین‌المللی پول برای کمک به لبنان مخالفت کرد و گفت: موضع ما رد شرط‌هایی است که صندوق بین‌المللی پول مطرح می‌کند.  وی افزود: این شرط‌ها منجر به انقلاب مردمی می‌شود؛ چه کسی می‌تواند مسئولیت افزایش مالیات بر عموم ملت لبنان یا فروش املاک دولتی به بخش خصوصی، خصوصی‌‌سازی همه چیز و اخراج بخش زیادی از کارمندان دولت را بپذیرد.
فضل‌الله گفت: پیشنهادهای عملی، موجود است و (برای اجرا) نیاز تصمیم‌های جسورانه و تفاهم ملی دارد، زیرا موضوع به سرنوشت اقتصادی و مالی کشور‌، مربوط می‌شود. این گونه راه‌حل‌ها نیازمندان است که تمام قوای سیاسی به مسئولیت‌های خود عمل کنند، اختلافات و بحث‌ها متوقف شوند، دست دستگاه قضایی باز و فشارهای سیاسی علیه آن متوقف شود، تا بتوان قوانین مقابله با فساد برای بازگرداندن میلیاردها دلار دزدیده شده طی طول 30سال گذشته به اجرا در آید.
هفته گذشته نیز «نعیم قاسم» معاون حزب‌الله، اعلام کرد ه بود که صندوق بین‌المللی پول «ابزار استکبار» است.
بازی با سرنوشت لبنان
روزنامه لبنانی « الاخبار» طی تحلیلی، به طرح‌های بانک مرکزی، وزارت دارایی و صندوق بین‌المللی پول برای نجات اقتصاد این کشور، اعتراض کرد و راهکارهای آنان را بازی با سرنوشت لبنان و باعث افزایش بدهی‌های این کشور و افزوده شدن مشکلات، دانست. روزنامه الأخبار نوشت که در واقع صندوق بین‌المللی پول مسئولان لبنانی را به بازی گرفته است. از سوی دیگر،« ریاض سلامه» رئیس‌بانک مرکزی لبنان، اطلاعات دقیق و شفافی درباره اینکه چه میزان از اعتبارات به اوراق قرضه خارجی اختصاص خواهد یافت‌، نمی‌دهد. همچنین بانک‌ها‌، بازارها را‌، ملعبه دست خود قرار‌داده و باعث شده‌اند تا سهم طرف‌های خارجی‌ها از اوراق قرضه سال ۲۰۲۰‌، از ۲۹درصد به ۷۶ درصد افزایش یابد.
‎ مقاومت مانع پیشروی اسرائیل شد
«علی عبدالکریم» سفیر سوریه در لبنان، درخصوص روابط میان بیروت و دمشق اظهار داشت: روابط میان سوریه و لبنان، علیرغم برخی اختلاف نظرها، همچنان پابرجا است. عبدالکریم همچنین تصریح کرد: تروریسم به ضرر هر دو کشور است و مصلحت سوریه و لبنان در هماهنگی‌های امنیتی است که اکنون وجود دارد. سفیر سوریه در لبنان همچنین ادامه داد: اگر مقاومت نبود اکنون اسرائیل به بیروت رسیده بود.


 فرانسه از ترس اعتراض‌های مردمی ولیعهد سعودی
را به خانه خودش در پاریس راه نداد
Image result for فرانسه از ترس اعتراض‌های مردمی ولیعهد سعودی را به خانه خودش در پاریس راه نداد
دولت فرانسه درخواست ولیعهد سعودی برای گذراندن چند روز در کاخ تاریخی«لویی چهاردهم» از پادشاهان قدیم فرانسه که به مبلغ 350 میلیون دلار از سوی وی خریداری شده است را رد کرد.
به نوشته پایگاه «میدل ایست مانیتور»، در حال حاضر رئیس‌جمهور فرانسه به قدر کافی به‌خاطر تلاش برای تصویب اصلاحیه قانون بازنشستگی در این کشور با مشکلات متعدد مواجه است و ورود بن‌سلمان به فرانسه و حضورش در این ملک می‌تواند اوضاع را بدتر کند. این منابع گفتند مقامات فرانسوی این نگرانی را دارند که بازدید بن‌سلمان از این کاخ ماجرای قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار سعودی را که به دستور وی انجام شد، بار دیگر زنده کند و حضور بن‌سلمان در فرانسه مایه خجالت ماکرون خواهد شد. سال گذشته نیز سالن اپرای «لا اسکالا» ایتالیا، بعد از مواجه شدن با انتقادهای گسترده تصمیم گرفت بیش از سه میلیون یورو (۳/۴ میلیون دلار) پولی که از ریاض دریافت کرده بود را برگرداند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 15 اسفند 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic