تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مسکو اعلام کرد:
ادغام کامل نیروهای ترکیه با تروریست‌ها در ادلب سوریه 
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
Image result for ایگور کوناشینکوف
سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، در حال حاضر نیروهای ارتش ترکیه و تروریست‌های فعال در استان ادلب سوریه، عملا در هم ادغام شده‌اند.
«ایگور کوناشینکوف» اعلام کرد، نیروهای مسلح ترکیه در استان ادلب سوریه، عملا با گروه‌های تروریستی ادغام شده‌اند. این مقام نظامی روس یادآور شد: براساس توافقنامه سوچی مربوط به سپتامبر سال 2018‌، ترکیه متعهد شده بود که تروریست‌ها و توپخانه سنگین آنها را در مناطق کاهش تنش ادلب تا عمق 15 الی 20 کیلومتر خارج کند.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود، به دلیل عملی نشدن تعهدات آنکارا‌، حملات به پایگاه «حمیمیم» روسیه نیز همچنان ادامه دارد.
کوناشینکوف همچنین گفت، آنکارا یک گروه ضربت که از لحاظ تعداد، قابل مقایسه با یک هنگ مکانیزه است، را به منطقه کاهش تنش منتقل کرده و این اقدام، ناقض قوانین بین‌المللی است.
مخالفت‌های داخلی با ‌ اردوغان
«کمال قلیچدار اوغلو» رهبر «حزب جمهوری‌خواه خلق» ترکیه، دخالت نظامی رئیس‌جمهور این کشور در سوریه و حمایت از تروریست‌ها را ناشی از زیاده‌خواهی‌های او دانست و آن را برای ترکیه، خطرناک خواند. قلیچدار اوغلو گفت، «رجب طیب اردوغان» بازیچه دست امپریالیسم شده است. به گزارش خبرگزاری فارس، رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه درنشست فراکسیون پارلمانی حزب خود گفت: ادلب بخشی از خاک سوریه است و اردوغان بازیچه دست قدرت‌های امپریالیستی است. وقتی او دائما به ملت ترکیه دروغ می‌گوید، نمی‌تواند به وطن خود خدمت کند. این رهبر حزب مخالف دولت افزود: وقتی اردوغان در راستای زیاده خواهی‌های مخصوص خود، ارتش ترکیه را به سوریه فرستاده است، دیگر برایش تعداد کشته‌های سربازان ترکیه در خاک سوریه، اهمیتی ندارد. وی اردوغان را خطاب قرار‌داد و گفت: در آغاز بحران سوریه، چه کسی به تو گفت در سوریه دخالت کن؟ چرا گروه موسوم به ارتش آزاد را با همکاری آمریکا در سوریه تشکیل دادی؟ در حالی که آنها جمعی مزدور هستند و علیه وطن خود جنگیدند و می‌جنگند و تو می‌دانی که جنگ در سوریه، خطر مستقیم خیلی بزرگی برای ترکیه است.
رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه افزود: اردوغان طی سال‌های اخیر ثابت کرد که هیچ چیز از سیاست خارجی نمی‌داند و از واقعیت‌های سوریه، جهان عرب و خاورمیانه آگاه نیست. پیش از این نیز دو حزب «وطن» و «کار» ترکیه، به مداخلات اردوغان در سوریه اعتراض کرده بودند.  ارتش ترکیه از روز یکشنبه، تجاوز نظامی جدیدی را به خاک سوریه با اسم رمز «عملیات سپر بهار» برای حمایت از گروه‌های تروریستی، آغاز کرد. تاکنون بیش از 40 نظامی ترکیه در سوریه کشته شده‌اند.
تلاش برای حمله شیمیایی
تلاش تروریست‌ها برای انجام حمله شیمیایی در «السراقب» ناکام ماند. به گزارش خبرگزاری فارس،‌ مرکز آشتی روسیه در سوریه توضیح داد، تروریست‌ها در «السراقب» (و اقع در استان ادلب) سعی کردند چند کانتینر حاوی مواد سمی را منفجر کنند، ولی به خاطر بی‌تجربگی، خودشان شیمیایی شدند. مرکز آشتی روسیه در بیانیه خود افزود: اعضای یک گروه تروریستی 15 نفره قصد داشتند چند کانتینر حاوی مواد شیمیایی را با بمب منفجر کنند و با این اقدام خود، قصد داشتند جلوی پیشروی نیروهای دولتی سوریه در غرب السراقب را بگیرند.
به گفته مرکز آشتی روسیه، تروریست‌ها به علت نداشتن تجربه کافی در استفاده از مواد سمی، نتوانستند در یکی از کانتینرها را محکم ببندند و این قصور باعث شد مواد سمی نشت کند و تروریست‌ها خود شیمیایی شوند، بی‌آنکه بتوانند بمب‌ها را منفجر کنند.
مرکز آشتی روسیه خاطر نشان کرد که اسناد محکمی برای اثبات این اقدام تروریست‌ها، در اختیار دارد و آنها را به زودی منتشر خواهد کرد. خبر دیگر اینکه‌، «محمد جواد ظریف» و «سرگئی لاوروف» وزرای خارجه ایران و روسیه، تلفنی در‌باره آخرین تحولات مربوط به شرایط جاری در ادلب و روند آستانه، رایزنی کردند.


اسماعیل هنیه:
«معامله قرن» نتیجه 25 سال همکاری با اسرائیل است
رئیس‌دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «معامله قرن» را پیامد همکاری با صهیونیست‌ها خواند و ضمن تأکید بر اتخاذ مواضع واحد دربرابر توطئه‌های آمریکایی-صهیونیستی، گفت‌وگو و ارتباط با آمریکا را نیز «بی‌فایده» دانست.
«اسماعیل هنیه»، رئیس‌دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، می‌گوید گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و جنبش جهاد اسلامی باید در صحنه وحدت ملی، دست به تغییراتی بزنند. «هنیه» که سه‌شنبه با شبکه «المیادین» گفت‌وگو می‌کرد، به تشریح سفر اخیر خود به مسکو، پایتخت روسیه و دیدارش با مقامات این کشور نیز پرداخت: «این سفر در شرایط و زمان استثنایی به ویژه بعد از اعلام معامله قرن آمریکا صورت گرفت.» او سپس گفت که در این دیدار با مقامات روس از جمله «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه و «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه در همه پرونده‌ها مورد اهتمام طرفین گفت‌وگو کرده است.
«هنیه» با بیان اینکه طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به معامله قرن نشان‌دهنده جانبداری این کشور از رژیم صهیونیستی است، خاطر نشان کرد که یکی از موضوعاتی که در سفر اخیر خود به مسکو با مقامات روسیه در مورد آن به بحث و بررسی نشسته، همین طرح است. رئیس‌دفتر سیاسی حماس معامله قرن آمریکا را طرحی دانست که همه ارکان آرمان فلسطین را هدف قرار‌داده است و از این رو، گروه‌های مقاومت در فلسطین باید در راستای رد و محکومیت آن و ارائه راهبرد ملی، موضع واحدی اتخاذ کنند. او صریحاً گفت: «ما دعوت رئیس‌جمهور آمریکا برای برگزاری دیدارهای محرمانه را رد کردیم.»
«هنیه» همچنین گفته، ایران کشوری محوری در حمایت از فلسطین است و روابط مقاومت فلسطین با ایران قوی و محکم است. او افزوده، شهید «قاسم سلیمانی» نقشی محوری در حمایت از مقاومت فلسطین داشت. او همچنین گفته که آمریکا و صهیونیست‌ها فکر می‌کنند ترور می‌تواند جلوی مقاومت را بگیرد اما برعکس بر صلابت مقاومت افزوده می‌شود.
بازداشت چند عضو حماس
در این میان طبق گزارش خبرگزاری «شهاب»، دفتر اطلاع‌رسانی اسرای فلسطینی اعلام کرده، نظامیان صهیونیستی به اردوگاه «الجلزون» یورش بردند و «باجس‌نخله» (۵۲ ساله) اسیر آزاد شده و از سران حماس را ربودند؛ وی پس از ۱۹ ماه زندان در ژوئیه گذشته آزاد شد. دیگر عضو ارشد حماس که ربوده شده «احمد مصطفی زید» (۵۲ ساله) است که ۱۱ سال در زندان‌های رژیم صهیونیستی بوده و چند ماه قبل پس از یک سال و نیم بازداشت اداری، آزاد شده بود. «سائد ابوالبهاء» (۴۳ ساله) سومین عضو ارشد ربوده شده حماس است که در منزلش در شهر «بیتونیا» در غرب رام‌الله بازداشت شد. وی در سال ۲۰۱۸ پس از ۲۰ ماه زندان آزاد شده بود و در سال ۲۰۱۹ بار دیگر بازداشت شده و ۱۰ ماه را در زندان گذراند.


 ترکیه بی‌اعتنا به اعتراض‌های اروپا 135 هزار پناهجو را
به سمت یونان گسیل داشت!
Image result for ترکیه بی‌اعتنا به اعتراض‌های اروپا 135 هزار پناهجو را به سمت یونان گسیل داشت
وزارت کشور ترکیه بی‌توجه به اعتراضات اتحادیه اروپا و در پی وضعیت آشفته‌اش در ادلب سوریه و در ادامه سیاست‌های خود که اساسش در استفاده ابزاری از پناهجویان است، اعلام کرد، بیش از 135 هزار مهاجر از مرزهای این کشور به سوی یونان رفتند.
خبرگزاری «آناتولی» ترکیه نوشته، «سلیمان صویلو»، وزیر کشور ترکیه روز چهارشنبه اعلام کرده که ۱۳۵ هزار و ۸۴۴ مهاجر تا صبح امروز از مرزهای ترکیه به یونان رفته‌اند. ترکیه اواسط هفته گذشته پس از آنکه شمار زیادی از نیروهای نظامیان این کشور در درگیری با ارتش سوریه و حملات هوایی این کشور و روسیه کشته شدند، اتحادیه اروپا و ناتو را تهدید کرد که اگر در قضیه ادلب از آنکارا حمایت نکنند، مجبور خواهد شد مرزهای غربی خود را به روی ده‌ها هزار مهاجر
بگشاید. ترکیه پیش از این نیز با اهرم مهاجران و بازگشایی مرزهای خود بر روی آنها طی چند سال گذشته، اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار‌داده بود طوری ‌که بعد از ورود سیل عظیمی از آنها به کشورهای اروپایی، اتحادیه اروپا مجبور شد مبالغی را به ترکیه جهت ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی پرداخت کند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 15 اسفند 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات