تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


گاردین: شاهزاده‌های دستگیر شده به دنبال برکناری بن سلمان بودند 
  ۱۳۹۸/۱۲/۲۰

Image result for گاردین: شاهزاده‌های دستگیر شده به دنبال برکناری بن سلمان بودند
روزنامه گاردین در ارتباط با دستگیری شاهزاده‌ها در عربستان، اعلام کرد که این افراد به دنبال برکناری «محمد بن سلمان» از قدرت بودند.
به دنبال دستگیری‌های اخیر در عربستان به ویژه دستگیری شاهزاده احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف دو مدعی تاج و تخت، روایت‌های زیادی در مورد اهداف بن سلمان از بازداشت‌های اخیر مطرح شده است. روزنامه گاردین معتقد است که شاهزاده‌های بازداشتی سعودی، طرح ممانعت از پادشاهی بن سلمان داشتند. گاردین نوشته:« ظاهرا دستگیری دو عضو سرشناس خاندان سلطنتی عربستان به دنبال افشای تصمیم اتخاذ شده این دو برای انجام اقداماتی در صورت مرگ یا ناتوان شدن پادشاه و ممانعت از دستیابی محمد بن سلمان به تاج و تخت پادشاهی بوده است.»
به گزارش ایسنا، سه منبع آگاه به روزنامه گاردین تأیید کرده‌اند که دستگیری شاهزاده احمد بن عبدالعزیز، تنها برادر تنی باقیمانده ملک سلمان و محمد بن نایف، ولیعهد پیشین روز جمعه پس از آن انجام شد که جزئیات گفت‌وگوهای ادعایی آنها به گوش سلطنت سعودی رسید.
بازداشت این دو فرد به دست محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی انجام شد که آنها را به تلاش برای کنار گذاشتن شورای بیعت متهم کرد؛ ارگانی که در سال ۲۰۰۷ برای اطمینان از انتقال نرم قدرت در صورت مرگ پادشاه یا ولیعهد تشکیل شد. دو منبع مطلع به گاردین گفتند، این شاهزاده‌های ارشد به تلاش برای انتصاب شاهزاده احمد به عنوان رئیس‌شورای بیعت متهم هستند، جایگاهی که اکنون خالی است. با این اقدام، او به طور بالقوه می‌توانست بر گفت‌وگوهای قبیله‌ای، خانوادگی و وابسته به روحانیون که به نامزدی رهبران سعودی جدید منتهی می‌شود، تسلط یابد.
از سوی دیگر مجتهد، افشاگر اسرار پشت پرده خاندان آل‌سعود، اعلام کرده، بی‌پروایی‌های اخیر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، در بازداشت شاهزادگان و افزایش تولید نفت، آمریکایی‌ها را خشمگین کرده و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، را به این باور رسانده است که حساب باز کردن روی وی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ضررش تمام خواهد شد. او در سلسله توئیت‌هایی نوشت:« افراد نزدیک به بن سلمان پیش‌بینی می‌کنند وی در پاسخ به فشار‌های آمریکا بازداشت‌شدگان را آزاد کند، اما احتمال مقاومت در برابر این فشار بسیار زیاد است به ویژه اینکه این نبردی حیثیتی برای بن سلمان شده است. بن سلمان همچنان معتقد است می‌تواند از ترامپ با تهدید وی به فاش کردن ماجرای میلیارد‌ها دلار پولی که به وی داده است، از او باج‌خواهی کند.»
مجتهد در ادامه توئیت‌های خود اضافه کرد:« بن سلمان نتوانست مانع دیدار آمریکایی‌ها با احمد بن عبدالعزیز شود، اما تا به این لحظه با آزاد کردن وی مخالفت کرده است، زیرا می‌داند خارج شدن احمد از بازداشتگاه با حمایت آمریکا به معنای پایان فرصت به قدرت رسیدن او است، زیرا احمد در موضعی قوی‌تر خواهد بود و تمایل خواهد داشت از بن سلمان که با این بازداشت به او اهانت کرد، انتقام بگیرد. اما پس از بی‌پروایی بن سلمان در به چالش کشیدن پوتین و افزایش تولید نفت، ترامپ عصبانی شد، زیرا سبب سقوط بورس نیویورک شد که ترامپ همچنان این آوازه را سر می‌دهد که صعود آن از دستاوردهایش بوده است به همین علت لحن فشار علیه بن سلمان تشدید شد و سفیر آمریکا بر دیدار با شاهزاده احمد و اطمینان از سلامتی وی پافشاری کرد.»خطر قتل در زندان فرزند دیگر محمد مرسی را تهدید می‌کند

Image result for خطر قتل در زندان فرزند دیگر محمد مرسی را تهدید می‌کند
شبکه الجزیره در گزارشی اعلام کرد، قتل خاموش در انتظار یکی دیگر از پسران «محمد مرسی» در زندان مصر است.
تیم حقوقی خانواده «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق و فقید مصر، درباره خطراتی که زندگی «اسامه مرسی» پسر او را تهدید می‌کند، هشدار داد. به نوشته پایگاه خبری «الجزیره»، این تیم حقوقی طی بیانیه‌ای از دولت مصرخواست تا به قوانین بین‌المللی در تعامل با اسامه مرسی پایبند باشند. در این بیانیه درباره وجود خطرات حقیقی برای مسموم کردن اسامه در زندان و تهدیدهایی مشابه تهدیدهای موجود علیه محمد مرسی در زمانی که در زندان به سر می‌برد که در نهایت به مرگ اودر جلسه محاکمه منجرشد، هشدار داد. در این بیانیه آمده است که اسامه مرسی، به منظور جلب نظر مقامات مصری درباره این خطرات و تهدیدهای جانی، دست به اعتصاب غذا زده است.
تیم حقوقی مدافع خانواده مرسی در ادامه توضیح داده که معتقد است محمد مرسی و «عبدالله» پسر کوچک او، به دست رژیم نظامی مصر به قتل رسیده‌اند و از سازمان ملل می‌خواهد که درباره این مسئله تحقیق کند. اسامه مرسی، در سال ۲۰۱۶، به اتهام حمل سلاح سرد، دستگیر شد و سپس اتهام تحریک به خشونت در مصر، به او وارد شد.
محمد مرسی پنجمین رئیس‌جمهور مصر و اولین رئیس‌جمهور این کشور پس از انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ بود که در سال ۲۰۱۲، به نمایندگی از حزب اخوان المسلمین در انتخابات ریاست جمهوری مصر پیروز شد اما یکسال بعد با کودتای نظامی ارتش از قدرت برکنار و زندانی شد. اتهاماتی نظیر تحریک به قتل و اقدامات خشونت‌آمیز در جریان تظاهرات‌هایی که اواخر سال ۲۰۱۲ مقابل کاخ ریاست جمهوری برگزار شد، همکاری با سازمانهای خارجی و افشای اطلاعات مربوط به امنیت ملی مصر و هماهنگی با سازمانهای جهادی در مصر و خارج از آن و ارائه اسناد محرمانه به قطر به وی وارد شد. مرسی در جریان یکی از جلسه‌های محاکمه خود بر اثر یک حمله قلبی درگذشت. عبدالله کوچک‌ترین فرزند او نیز که در سپتامبر گذشته به ادعای دولت حاکم بر مصر به اتهام حمل مواد مخدر دستگیر شده بود، در زندان به دلیل حمله قلبی جان خود را از دست داد.
شبکه الجزیره یک ماه پیش طی یک پژوهش تایید کرد که محمد مرسی به دلیل قتل خاموش و به دستور «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر کشته شده است. در این پژوهش به کشته شدن شمار زیادی از مخالفان السیسی در زندان‌های مصر با مرگ خاموش‌اشاره شده و دلیل مرگ آنها، عدم دسترسی به پزشک، خودکشی و کم توجهی در زندان اعلام شد. براساس آمار ارائه شده در این تحقیق، تعداد افرادی که در این زندان‌ها جان خود را از دست داده‌ند، به ۹۵۸ نفر می‌رسد که ۶۷۷ تن از آنها به دلیل اهمال پزشکی و ۱۳۶ تن زیر شکنجه جان باخته‌اند و ۶۵ نفر نیز خودکشی کرده‌اند. همچنین تعداد زندانیانی که از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در معرض اهمالهای پزشکی بودند، ۲۱۰ نفر است که ۵۵ نفر از آنها جان خود را از دست دادند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 21 اسفند 1398
چهارشنبه 21 اسفند 1398 06:23 ب.ظ
مرگ بر ال سعود بی دین

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic