تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


جشن دموکراسی در شیلی به صحنه درگیری میان معترضان و پلیس تبدیل شد
     ۱۳۹۸/۱۲/۲۳

Image result for جشن دموکراسی در شیلی به صحنه درگیری میان معترضان و پلیس تبدیل شد
دولت شیلی سی‌امین سالروز برقراری دموکراسی در این کشور را جشن گرفت، اما دانشجویان با برپایی اعتراضات گسترده، نابرابری درآمد‌ها در این کشور را به باد انتقاد گرفتند و با پلیس در گیر شدند.
همزمان با آیین گرامیداشت سومین دهه از برقراری دموکراسی در شیلی، دانشجویان در سراسر پایتخت تظاهرات کردند و علیه سیاست‌های «سباستین پینه‌را» رئیس‌جمهوری شیلی، شعار دادند. اعتراض اصلی دانشجویان به نابرابری درآمدها در شیلی بود. به گزارش «دویچه وله» آلمان، پینه‌را اما طی سخنانی در کاخ ریاست جمهوری گفت: «ما باید با خشونت مقابله کنیم و مراقب دموکراسی خودمان باشیم. دموکراسی هرگز تضمین نمی‌شود.»
شیلی از اکتبر ۲۰۱۹ (مهر-آبان گذشته) شاهد موجی از اعتراضات گسترده علیه نابرابری بوده است؛ زمانی که دولت برای افزایش هزینه مترو تلاش می‌کرد‌، این اعتراضات آغاز شده بود. پینه‌را بابت واکنش خشونت‌بار پلیس به این اعتراضات، با انتقادات شدید مواجه است.
دانشجویان شیلی که سهم زیادی در این اعتراضات دارند‌، استعفای رئیس‌جمهور این کشور را خواستار هستند. موارد متعددی از خشونت‌ پلیس علیه معترضان ثبت شده است. پینه‌را دو سال است قدرت را در اختیار دارد.
بسیاری از قانونگذاران مخالف دولت هم مراسم روز چهارشنبه را در واکنش به سرکوب معترضان، بایکوت کردند. پینه‌را در سخنانش خطاب به معترضان گفت، مشکلات بسیاری که درد و رنج فراوانی را به روح ملت متحمل کرده است، به طور حتم به تعهد و مشارکت همه شیلیایی‌ها نیازمند است.
گفتنی است، «آگوستو پینوشه»، دیکتار و کودتاگر شیلی، در ۱۱ مارس ۱۹۹۰ (۲۰ اسفند ۱۳۶۸) قدرت را به «پاتریسیو آیلوین» تحویل داد که از آن به عنوان بازگشت این کشور به دموکراسی، از زمان به قدرت رسیدن پینوشه در ۱۹۷۳ یاد می‌شود.وزیر جنگ پیشین این رژیم خبر داد

برکناری نتانیاهو اولین اقدام پارلمان آتی رژیم صهیونیستی

Image result for برکناری نتانیاهو اولین اقدام پارلمان آتی رژیم صهیونیستی
وزیر خارجه پیشین و عضو ارشد حزب «آبی‌وسفید» رژیم صهیونیستی اعلام کرد، هدف اصلی پارلمان جدید این رژیم، برکنار کردن «بنیامین نتانیاهو» از نخست‌وزیری است.
«موشه یعالون» اظهار داشت، هدف اصلی نمایندگان این حزب در کنست(پارلمان)، پایان دادن به دوران نخست‌وزیری نتانیاهو است. به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، یعالون در مصاحبه با شبکه رادیویی ارتش، ضمن ممکن دانستن تشکیل کابینه اقلیتی توسط «بنی گانتس» رئیس‌حزب آبی‌وسفید، توضیح داد که ایده تشکیل کابینه‌ای با حضور حزب «لیست مشترک اعراب» را نباید کنار گذاشت.
وی در این باره اظهار داشت: «ما از ایده کابینه اقلیت دست نکشیده‌ایم. توصیه می‌کنم کسی روی خارج شدن اعضا از حزب آبی‌وسفید حساب نکند. آبی‌وسفید یکپارچه متحد است. در وهله نیاز داریم حکم تشکیل کابینه را برای بنی گانتس بگیریم و امیدواریم که به او داده شود».
این سیاستمدار صهیونیست درباره تغییر نظر خود برای ائتلاف کردن با حزب لیست مشترک اعراب، تصریح کرد: «ما هر کابینه‌ای که بشود را تشکیل می‌دهیم تا نتانیاهو در منصب نخست‌وزیری باقی نماند. نتایج انتخابات ما را در موضعی قرار‌داده که می‌توانیم انتخاب کنیم کدام وعده انتخاباتی را بشکنیم».
یعالون درباره هدف حزب آبی‌وسفید برای تشکیل ائتلاف کابینه گفت: «در وضعیت کنونی، کنار زدن نتانیاهو هدف اصلی است. ما هیچ انتخاباتی جز اتکا به لیست مشترک نداریم. ما از ابتدا گفته‌ایم لیست مشترک بخشی از دولت نخواهد بود. آن حزب تاثیری بر تدابیر دولتی و امنیتی نخواهد داشت، به جز موارد مدنی».
به نوشته جروزالم‌پست، وی با ابراز امیدواری مجدد برای اعطای ماموریت تشکیل کابینه توسط «رووین ریولین» رئیس‌رژیم صهیونیستی به گانتس، افزود: «طی ۲۸ روز بعد از آن نیز گانتس هر گزینه‌ای را در نظر خواهد گرفت.»
سومین انتخابات سراسری پارلمانی در فلسطین‌اشغالی در کمتر از یک سال اخیر، روز دوازدهم اسفند برگزار شد و ۱۱ حزب برای کسب ۱۲۰ کرسی پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) به رقابت پرداختند. طبق اعلام کمیته مرکزی انتخابات رژیم صهیونیستی، حزب لیکود ۳۶ کرسی و حزب آبی‌وسفید ۳۳ کرسی به دست آوردند اما هیچکدام از ائتلاف‌های راست و چپ حائز اکثریت (۶۱ کرسی) کنست نشدند تا بدون نیاز به ائتلاف با دیگر احزاب بتوانند مستقلاً کابینه جدید را تشکیل بدهند.


 نیویورک تایمز:
کشتار مسلمانان در هند کار مشترک پلیس و هندوهای افراطی است
Image result for کشتار مسلمانان در هند کار مشترک پلیس و هندوهای افراطی است
یک روزنامه آمریکایی گزارش داد که شواهد بیشتری پدیدار شده که نشان می‌دهد پلیس هند در خشونت علیه مسلمانان دخیل بوده‌ و علاوه‌بر آن، در بسیاری موارد خود را کنار کشیده‌ است تا هندوهای افراطی، مسلمانان را قتل عام کنند.
«نیویورک‌تایمز» در گزارشی به خشونت‌های نیروهای امنیتی هند علیه مسلمانان‌اشاره کرد و نوشت، شواهد بیشتری نمایان شده است که نشان می‌دهد پلیس هند ماه گذشته میلادی (اواخر فوریه-اوایل اسفند) در خشونت علیه مسلمانان دخیل بوده است و یا این‌که در حین حملات هندوهای افراطی به مسلمانان هیچ‌گونه مداخله‌ای نکرده و شاهد قتل عام مسلمانان بوده است. درگیری‌ها در پایتخت هند بعد از آن آغاز شد که هندوها با تجمعات اعتراضی مسلمانان در اعتراض به قانون جنجالی اعطای شهروندی مخالفت کردند و هندوها نیز در اقدامی خشونت‌آمیز، به چندین مسجد و تجمعات مسلمانان در دهلی‌نو‌، پایتخت هند، حمله کردند.
این گزارش به روایت یک شاهد محلی نیز‌اشاره می‌کند که پنجم اسفندماه (24 فوریه) در حین بازگشت به خانه خود در بحبوحه درگیری‌ میان مسلمانان و هندوها در اعتراض به قانون جنجالی اعطای شهروندی هند به اقلیت غیرمسلمان بود. این نقاش مسلمان گفت زمانی که شاهد درگیری میان مسلمانان و هندوها در دهلی‌نو شد از افسران پلیس درخواست کمک کرد که به اعتقاد وی کار‌اشتباهی مرتکب شد. طبق این گزارش، افسران پلیس با شنیدن درخواست کمک این فرد، او را به زمین پرت کردند و سر وی دچار شکستگی شد و شروع به ضرب و شتم وی و چندین مسلمان دیگر کردند.
با قدرت گرفتن هندوها در دوران نخست‌وزیری «نارندرا مودی»، هند متحمل بدترین خونریزی‌های فرقه‌ای در طی سال‌های اخیر بوده است و رهبران حزب حاکم هندو-ملی‌گرای «بهاراتیا جاناتا» آشکارا علیه مسلمانان اتهام‌زنی می‌کنند. در ماه‌های اخیر، مودی یکسری سیاست‌هایی را در پیش گرفته که تا حد زیادی علیه مسلمانان است که یکی از آنها لغو خودمختاری «جامو و کشمیر»، تنها ایالت هند با اکثریت جمعیت مسلمان، بوده است.
این روزنامه آمریکایی در ادامه گزارش خود نوشته است که در حال حاضر شواهد زیادی موجود است که نشان می‌دهد پلیس دهلی‌نو که تحت فرماندهی مستقیم دولت مودی است و افسران مسلمان بسیار بسیار‌اندکی دارد، به طور هماهنگی اقداماتی را علیه مسلمانان انجام داده‌اند و بارها اواخر فوریه (اوایل اسفندماه) به طور فعال به اوباش هندو در حمله به مسلمانان و سوزاندن خانه‌های آنها و هدف گرفتن خانواده‌هایشان در دهلی‌نو کمک کرده‌اند.
وزارت کشور هند به دلیل عملکرد ضعیف نیروهای پلیس در قبال خشونت‌های دهلی‌نو مورد انتقاد قرار گرفته است. با این حال نیروهای پلیس هند هرگونه تأثیرپذیری از دولت مرکزی در انعطاف در مقابل مهاجمان هندو را رد می‌کنند. وزارت کشور هند نیز تاکنون به درخواست‌های متوالی خبرنگاران برای اظهارنظر درباره این رخدادها پاسخ نداده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 24 اسفند 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات