تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مقاومت عراق:
همه ابزارها را علیه نظامیان آمریکایی به کار می‌گیریم
  ۱۳۹۸/۱۲/۲۳

Image result for مقاومت عراق: همه ابزارها را علیه نظامیان آمریکایی به کار می‌گیریم
گروه‌های وابسته به مقاومت عراق در واکنش به حملات اخیر آمریکا اعلام کردند، همه ابزارها را علیه پایگاه‌ها و نیروهای آمریکایی به کار می‌گیرند.
جنبش‌های وابسته به «حشد‌الشعبی» عراق، از جمله «حزب‌الله»، «نجبا» و «عصائب اهل حق»، اعلام کردند که به تجاوزات و بمباران‌های اخیر جنگنده‌های آمریکایی‌، پاسخ خواهند داد.
«محمد محیی» سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق، در گفت‌و‌گو با« المیادین» اعلام کرد: محکومیت‌های شدیدی که از طرف برخی طرف‌های عراقی در ماجرای حمله به پایگاه «التاجی» صورت گرفته، عجیب است.
این پایگاه مدرن آمریکایی که در شمال استان بغداد قرار دارد، هفته گذشته هدف چند فروند راکت کاتیو شا قرار گرفته و باعث هلاکت سه نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی شده و شماری مجروح نیز بر جا گذاشته است.
محمد محیی افزود: طرف‌هایی که حمله به پایگاه التاجی را محکوم می‌کنند حمله آمریکایی‌ها به فرماندهان عراقی مانند« ابومهدی المهندس» را محکوم نکرده‌اند. مسئولان سیاسی و دولت باید به تصمیمات مجلس و اراده مردم عراق و خون‌های آنها احترام بگذارند. پارلمان عراق 15 دی ماه طرح خروج آمریکایی‌ها از عراق را تصویب کرده است.
محمد محیی گفت: آمریکا به محض اینکه التاجی مورد هدف قرار گرفت، به بمباران مواضعی در مرز اقدام کرد، حتی پیش از آنکه عاملان این حمله مشخص شود و درباره آن تحقیق کند. حضور آمریکا در عراق عامل وضعیتی است که امروز در کشور وجود دارد و آنها باید بهای آن را بپردازند و از عراق خارج شوند.
سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق افزود: پارلمان عراق به دولت فرصت زیادی داد تا برای اخراج نیرو‌های آمریکایی، اقدام دیپلماتیک انجام دهد، اما دولت هیچ اقدامی نکرد. حضور آمریکا در عراق، مقاومت را ضروری می‌کند. آمریکا بار‌ها با هواپیما‌هایی که واشنگتن ادعا می‌کند ناشناس هستند، نیرو‌های حشد‌الشعبی را که با داعش مقابله می‌کنند، هدف قرار‌داده‌اند.
وی اضافه کرد: دعوت به مقابله با‌اشغالگران و مبارزه با حضور آنها، واجب شرعی است، به ویژه اینکه آنها کشور را به طرف جنگ داخلی سوق داده‌اند. ما از ثبات و امنیت مردم عراق حمایت می‌کنیم تا دولتی باثبات داشته باشیم که بتواند فعالیت و خدمات ارائه کند. تلاش‌های‌اشغالگران آمریکایی برای جدایی مردم عراق از مقاومت، موفق نبوده و نخواهد بود. محیی گفت: آمریکا تلاش می‌کند حضور خود را در عراق تثبیت کند و اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد آنها در «عین الاسد» فرودگاه ساخته‌اند و موشک‌های پاتریوت مستقر کرده‌اند. مقاومت عراق درباره تثبیت حضور آمریکا هشدار می‌دهد و با همه ابزار‌ها با آن مقابله خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در حمله شب جمعه جنگنده‌های آمریکای به پایگاه‌های حشد‌الشعبی، 30 نفر از نیروهای حشد کشته و 90 نفر نیز زخمی شدند.
احضار سفیران آمریکا و انگلیس
سخنگوی وزارت خارجه عراق خبر داد که وزارت خارجه این کشور، در واکنش به تجاوز مذکور‌، سفرای آمریکا و انگلیس در بغداد را احضار کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس، این تجاوز واکنش گسترده‌ای را در میان سیاستمداران و احزاب عراقی به همراه داشت و با موجی از محکومیت رو‌به‌رو شد.
دفتر اطلاع‌رسانی «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق،طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «ریاست‌جمهوری، بمباران چندین موضع در خاک عراق از جمله فرودگاه در دست ساخت کربلا از سوی طرف‌های خارجی را محکوم می‌کند. حملاتی که موجب شهادت و مجروحیت تعدادی از نیروهای امنیتی و غیرنظامیان شد».
واکنش دیگر گروه‌های عراقی
«ائتلاف فتح» عراق تحت رهبری «هادی عامری»، حمله جنگنده‌های آمریکایی به مواضع نیروهای حشد‌الشعبی را به شدت محکوم و تأکید کرد، حملات آمریکا باعث شد آسیب زیادی به مؤسسات غیر نظامی و نظامی عراق وارد شود. این ائتلاف افزود، حملات اخیر آمریکا، بیانگر تجاوز فاحش، آشکار و چندباره به ملت و نیروهای مسلح عراق است.
فرماندهی عملیات مشترک عراق هم اعلام کرد، بهانه‌های آمریکا برای حمله به چند مقر نیروهای مسلح عراق، دروغ بوده و این حمله‌، پیامدهای بدی خواهد داشت.
به گزارش خبرگزاری فارس، « عمار الحکیم» رهبر «جریان حکمت ملی» عراق دیروز تجاوز شب گذشته جنگنده‌های آمریکایی را محکوم کرد.
الحکیم با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود تأکید کرد: «نقض حاکمیت عراق توسط جنگنده‌های خارجی و بمباران مقرهای حشد‌الشعبی و نیروهای امنیتی در کربلای معلی، بابل، واسط و صلاح الدین و برخی از مراکز غیرنظامی را محکوم می‌کنیم».
این سیاستمدار عراقی از دولت عراق خواست که برای دفاع از حاکمیت عراق در برابر هر گونه تجاوز، نقش درست و مناسب خود را ایفا کند.
تولیت حرم مقدس امام حسین(ع) در واکنش به حمله جنگنده‌های آمریکایی به فرودگاه کربلا، از رسانه‌های جهانی خواست از این فرودگاه دیدن کرده و غیرنظامی بودن آن را ثبت کنند. به گزارش خبرگزاری فارس، پس از بمباران بامداد جمعه فرودگاه در حال ساخت کربلا از سوی جنگنده‌های آمریکایی، تولیت آستان مبارک امام حسین(ع) در بیانیه‌ای اعلام کرد که بمباران بامداد دیروز موجب کشته شدن یکی از غیرنظامیان و مجروحیت دو کارگر شده و علاوه‌بر آن، خسارت‌های زیادی به تأسیسات اداری و خدماتی وارد آمده است.
در این بیانیه تأکید شد: «این فرودگاه کاملا غیر نظامی است و تولیت مقدس حسینی‌(ع) به همراه چند شرکت عراقی بر روند ساخت آن نظارت دارند. کادر مشغول به کار نیز غیرنظامیان عراقی هستند.»
جنبش نجباء عراق هم با انتشار بیانیه‌ شدیداللحنی به این تجاوز آمریکایی واکنش نشان داد و تأکید کرد: «تداوم حماقت و تکبر آمریکایی‌ها، باعث درگیری در منطقه خواهد شد که در آن، قواعد درگیری تغییر خواهد کرد... و باعث خواهد شد که اکثریت ملت عراق از مرحله مقاومت مشروع (قانونی) وارد مرحله‌ای از مقاومت شوند که بر تمامی مجاهدانی واجب خواهد بود که آمریکا قبلا، آنان را آزموده و برایش بسیار دشوار است که با این سرعت، آنان را فراموش کند».
گروه «عصائب اهل الحق» نیز اعلام کرد: آمریکا در عراق جز ننگ و عار دستاوردی نخواهد داشت.
«نعیم العبودی» عضو فراکسیون« الصادقون» در پارلمان عراق در صفحه توئیتر خود نوشت: آمریکا توانست بی‌گناهان را کشته و زیرساخت‌های کشورمان را تخریب می‌کند، اما به مدت طولانی نخواهد توانست در این سرزمین باقی بماند و جز ننگ و عار دستاورد دیگری نخواهد داشت.»
«عدنان الاسدی» نماینده پارلمان و عضو« ائتلاف دولت قانون» به رهبری «نوری مالکی» نیز گفت که تجاوزات آمریکا به مقر حشد‌الشعبی، ارتش، پلیس و فرودگاه کربلا یک تجاوزگری آشکار علیه خاک و مردم عراق و نقض صریح حاکمیت است. حزب‌الله عراق نیز مواضع مشابهی گرفت.
«مقتدا صدر» رهبر جریان «صدر» در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «همه را به خویشتن داری و تلاش برای برقراری و گسترش صلح در همه نقاط عراق و دوری از خشونت دعوت می‌کنم تا آن زمان که خداوند اجازه دهد. ما به سازش با‌اشغالگران دعوت نمی‌کنیم، اما با این حال شرایط حاکم بر ملت عراق را مراعات می‌کنیم و از خدا می‌خواهیم این مردم را از شر‌اشغالگران و فاسدان نجات دهد».
 «حسن الکعبی» نائب رئیس‌اول مجلس عراق گفت: حضور نیروهای بیگانه در کشور ما پس از مصوبه اخیر پارلمان، هیچ مشروعیتی ندارد.
الکعبی از دولت و وزارت خارجه عراق خواست برای محکومیت حملات هوایی آمریکا در صحنه بین‌المللی اقدام فوری انجام دهند و پایان حضور‌اشغالگران را آغاز کنند.
 «گردان‌های سید الشهداء» عراق هم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، مردم عراق همراه با ما، این عملیات کور آمریکا و نقض حاکمیت ملی عراق را محکوم می‌کنند.
در این بیانیه آمده است: آیا‌اشغالگران نیاز دارند تا حملات خود را به آنها یادآوری کنیم، یا اینکه می‌دانند پاسخ ما ویرانگر و فراگیر خواهد بود؟‌اشغالگران از خشم ما در حذر باشند.
بیانیه پنتاگون
وزارت دفاع آمریکا بعد از حمله جنگنده‌های آمریکایی به پایگاه‌های حشد‌الشعبی در چهار منطقه عراق و شهادت و مجروح کردن تعدادی از شهروندان عراقی با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله جنایتکارانه را پذیرفت. در پی حملات آمریکا به عراق، ایران به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داد و این حملات را «خطرناک» خواند.اخبار ضد و نقیض در‌باره چگونگی ورود کرونا به چین
 گاردین: کرونا یک ویروس آمریکایی است

Image result for / گاردین: کرونا یک ویروس آمریکایی است
همزمان با انتشار گزارش‌های ضد و نقیض درباره منشاء آمریکایی ویروس کرونا، یک روزنامه انگلیسی نیز اعلام کرد، کرونا یک ویروس آمریکایی است.
آخرین گزارش‌ها از شیوع ویروس کرونا در جهان حاکی است شمار مبتلایان به این ویروس در 118 کشور جهان به ۱۳۵ هزار نفر نزدیک می‌شود. تاکنون حدود ۵ هزار نفر در کشور‌های مختلف جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست داده‌اند و شمار بهبودیافتگان نیز مرز ۷۰ هزار نفر را رد کرده است. همزمان با روند افزایشی تعداد موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در کشورهای اروپایی و آمریکا، مسئولان چین و کره جنوبی از کاهش بسیار امیدبخش تعداد مبتلایان جدید خبر می‌دهند. روز پنج شنبه همچنین مدیرکل سازمان جهانی بهداشت یک روز بعد از اعلام رسیدن شیوع ویروس کرونا به سطح «همه‌گیری جهانی»، گفت می‌توان این ویروس را کنترل و با آن مقابله کرد.
اما هر چه زمان می‌گذرد تردیدها در‌باره منشاء اولیه انتشار کرونا که گفته می‌شود از ووهان چین است بیشتر می‌شود. روز پنج شنبه  «ژائو لیجیان» یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین در این مورد در توئیتر نوشت: «شروع بیمار صفر (اولین مورد ابتلا) در ایالات متحده چه زمان بوده است؟ چه تعداد مبتلا شده‌اند؟ نام بیمارستان‌ها چیست؟شاید این ارتش آمریکا بوده که این همه‌گیری را به «ووهان» برده است. شفاف باشید! داده‌های خود را علنی کنید! آمریکا به ما یک توضیح بدهکار است.».«لیجیان» این توئیت را در پی انتشار اظهارات «رابرت ردفیلد»، رئیس‌مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های واگیر آمریکا که گفته بود «در آمریکا موارد زیادی از ویروس کرونا در جسد افرادی که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا کشته شده بودند، پیدا شده است»
 «ژائو لیجیان» در مورد احتمال انتقال ویروس توسط ارتش آمریکا به ووهان که فعلا نقطه اولیه انتشار ویروس کرونا شناخته می‌شود، توضیحی نداد، اما در روزهای گذشته مقام‌های چینی در مورد اینکه این شهر واقعا کانون اولیه شیوع ویروس بوده، ابراز تردید کرده‌اند. با وجود این «هنگ شوآنگ»، سخنگوی وزارت امور خارجه چین دیروز طی اظهاراتی این ادعا را که پکن معتقد است ارتش آمریکا ممکن است نوع جدیدی از ویروس کرونا را به ووهان وارد کرده باشد، تایید نکرد.
روزنامه گاردین نیز در گزارش همزمان با افشاگری برخی مقامات چینی درباره دست داشتن مقامات آمریکایی در انتقال ویروس کرونا به چین نوشت: برخی مقامات آمریکایی تلویحا این مسئله را تائید کرده‌اند که منشاء اولیه کرونا آمریکا بوده است. بر اساس این گزارش یک تحلیلگر  ارشد اخیرا به روزنامه گاردین گفته، آمریکا در نهایت این را پذیرفته است که در میان افرادی که پیشتر جان باخته بودند، مواردی از کروناویروس نیز وجود داشت. منشاء اصلی کروناویروس آمریکا بود. آمریکا به جهانیان و بخصوص به چین یک عذرخواهی بدهکار است.
 «یوری تاوروسکی» رئیس‌مرکز همگرایی روسیه و چین نیز روز جمعه اعلام کرد،  بیانیه وزارت امور خارجه چین درباره احتمال انتقال ویروس کرونا توسط نظامیان آمریکا به شهر ووهان چین مقدمه‌ای برای آغاز جنگ جهانی سوم است.یوری تاوروسکی، با‌اشاره به اینکه اقدام آمریکا آغاز مرحله جدیدی از جنگ سرد میان پکن و واشنگتن است، گفت: این رویداد پیامد‌های غیرقابل پیش‌بینی بدنبال دارد.رئیس‌مرکز همگرایی روسیه و چین تاکید کرد: اگر آمریکا واقعا توانسته باشد کرونا ویروس را به ووهان منتقل کند، یک جنگ میکروبی تمام عیار علیه چین به شمار می‌رود.
آمار ضد و نقیض کرونایی‌ها در آمریکا
در آمریکا شیوع گسترده ویروس کرونا به مجادلات گسترده‌ای در این کشور منجر شده است دست‌کم 40 ایالت این کشور درگیر این ویروس ناشناخته شده‌ است. آمارهای رسمی از ابتلای هزار و 762 آمریکایی به ویروس و مرگ 41 نفر حکایت دارد اما مقامات ایالتی تعداد مبتلایان را بسیار بیشتر اعلام می‌کنند. رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که «ایمی اکتون» رئیس‌مرکز بهداشت و درمان ایالت اوهایوی آمریکا اعلام کرده که میزان ابتلا به ویروس کرونا در این ایالت در حال حاضر از 100 هزار نفر فراتر رفته است که این میزان یک در صد از کل ساکنین این ایالت را تشکیل می‌دهد. دکتر برایان موناهان پزشک آمریکایی وابسته به کنگره هشدار داد که پیش‌بینی می‌کند ویروس کرونا جدید در آینده نزدیک ۷۰ تا ۱۵۰ میلیون نفر را در آمریکا مبتلا کند. مدیر موسسه بهداشت جهانی دانشگاه‌ هاروارد نیز واکنش آمریکا به شیوع کرونا را بسیار مفتضحانه و شوکه‌کننده خواند. رئیس‌مرکز مبارزه و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا نیز روز پنجشنبه اعلام کرد که باید به ناکارآمدی شکل نظام بازرسی سلامتی خود اعتراف کنیم. وی افزود: نظام بازرسی سلامتی ما آماده نیازمندی‌های ما نیست.
پنهانکاری دولت ترامپ
همزمان با انتشار اخبار ضد و نقیض از میزان انتشار ویروس در آمریکا ابعاد تازه‌ای از پنهان‌کاری آمریکا درباره کرونا برملا شد. بر اساس گزارش رویترز کاخ سفید در اقدامی بی‌سابقه در دنیا به مقام‌های وزارت بهداشت آمریکا دستور داده جلساتی که درباره ویروس «کرونا» برگزار می‌شود را محرمانه تلقی کنند. خبرگزاری رویترز با گزارش این خبر به نقل از چهار مقام دولت «دونالد ترامپ»، آن را اقدامی غیرمعمول خوانده که اطلاع‌رسانی درباره این ویروس را محدود کرده و در اقدام دولت برای جلوگیری از شیوع آن اخلال ایجاد کرده است. شورای امنیت ملی آمریکا که به رئیس‌جمهور در زمینه مسائل امنیتی مشورت می‌دهد دستور محرمانه شدن این جلسات را داده است. یک مقام گفت: «این دستور مستقیماً از طرف کاخ سفید آمده است.».رویترز نوشته اصرار کاخ سفید برای پنهان‌کاری وزارت بهداشت باعث جلوگیری از انتشار پاره‌ای اطلاعات درباره این بیماری شده و علاوه‌بر آن، پاسخدهی به این بحران را هم با تأخیر مواجه کرده است.
طبق اطلاعاتی که پایگاه بیزینس اینسایدر منتشر کرد دست‌کم از 26 فوریه(7 اسفند) دکتر جیمز لاور استاد دانشگاه پزشکی نبراسکا با ارائه آمار و ارقام نسبت به تسریع شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا و لزوم افزایش آمادگی‌های لازم در بیمارستان‌ها و کادر درمان هشدار داد اما این گزارش توسط مقامات رسمی ‌نادیده گرفته شد. ‌اندکی بعد تد لیو نماینده کنگره در 2 مارس(12 اسفند) اعلام کرد: «برای هفته‌ها ویروس کرونا به‌صورت ناشناخته در جامعه آمریکا در حال گسترش بود اما دولت در برابر درخواست‌ها برای غربالگری و آزمایش آن مقاومت می‌کرد.» گلوبال تایمز به نقل از شبکه تلویزیونی آساهی ژاپن مرکز شیوع ویروس کرونا را ایالات متحده عنوان کرد و مدعی شد برخی از 14000 نفری که آمریکا اعلام می‌کند به دلیل آنفلوآنزا در این کشور کشته شده‌اند، ممکن است به علت ابتلا به کرونا جان باخته و اساساً این ویروس از آمریکا به چین شیوع پیدا کرده باشد.
سقوط کم سابقه سهام بورس نیویورک
 روز پنج شنبه در پی افزایش نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا در آمریکا، ترامپ طی سخنانی در کاخ سفید اعلام کرد که به منظور مقابله با این ویروس، تمامی سفرها از اروپا به آمریکا را از نیمه‌شب جمعه به مدت یک ماه متوقف می‌کند که البته این ممنوعیت شامل انگلیس نمی‌شود.بنا به گزارش شبکه «بی بی‌سی»، ترامپ در حالی انگلیس را از این قوانین محدودکننده مستثنی کرده است که تاکنون دست‌کم ۴۶۰ مورد ابتلا به کرونا در انگلیس شناسایی شده است. بر اساس گزارش‌ها یک روز پس از تصمیم ترامپ برای ممنوعیت مسافرت از آمریکا و اروپا، ارزش سهام در بازار بورس نیویورک برای دومین روز در یک هفته اخیر سقوط کرد. بر اساس گزارش یورونیوز، بازار بورس نیویورک که از آن به عنوان بزرگترین بازار داد و ستد بورس و اوراق بهادار نام برده می‌شود روز پنجشنبه در آغاز روز کاری خود با کاهش کم سابقه ارزش شاخص‌های مهم همراه بود.ارزش شاخص «داو جونز» در بازار سهام نیویورک روز پنجشنبه همزمان با افزایش نگرانی‌ها از تبعات شیوع ویروس جدید کرونا ۹.۹۹ درصد سقوط کرد، رویدادی که از ماه اکتبر سال ۱۹۸۷ بی‌سابقه محسوب می‌شود، به طوری که حتی پس از حملات یازده سپتامبر نیز چنین اتفاقی نیفتاده بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 25 اسفند 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات