تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

سید حسن نصرالله:
 جنایت اخیر آمریکا در عراق بی‌پاسخ نمی‌ماند
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴
دبیرکل حزب‌الله لبنان با‌اشاره به بمباران مراکز نظامی و حشد‌الشعبی عراق توسط جنگنده‌های آمریکایی، تاکید کرد که این حملات بدون پاسخ نخواهد ماند.
«سید حسن نصرالله» شامگاه جمعه طی سخنانی در‌باره تحولات منطقه، حملات تروریستی نظامیان آمریکایی به مراکز نیروهای مقاومت در عراق را محکوم و تاکید کرد: «جنایتی که نظامیان آمریکایی در عراق مرتکب شده‌اند، پاسخ عراقی‌ها را به دنبال خواهد داشت. ملت عراق زیستن در سایه خفت و خواری‌اشغالگران را بر نمی‌تابد».
در پی حمله موشکی به پایگاه آمریکایی «التاجی» در شمال استان بغداد، جنگنده‌های آمریکایی تعدادی از مراکز حشد‌الشعبی و نظامی عراق را بمباران کردند. این حملات‌، شهادت و جراحت شماری از عراقی‌ها را به دنبال داشته است.
دبیرکل حزب‌الله لبنان به قضیه شیوع کرونا نیز‌اشاره کرد و گفت: «ویروس کرونا به دغدغه اول در همه جهان تبدیل شده و منحصر در منطقه غرب آسیا و لبنان نیست... ما باید خود را در وسط میدان نبرد با کرونا بدانیم. این نبرد، نبرد یک شهر یا روستا نیست، نبرد جهانی است و کشورها و ملت‌های جهان با آن درگیرند و در آن مشارکت دارند و اولویت‌ها در این شرایط برعهده دولت‌ها و ملت‌هاست.»
به گزارش فارس، وی افزود،آنچه که در مورد کرونا همچنان مجهول باقی مانده این است که هنوز بیشتر جوانب این ویروس مشخص نیست و نیاز به آزمایش و بررسی دارد.
او با بیان اینکه نباید در برابر این ویروس تسلیم شد، اظهار داشت: گزینه ما در این نبرد، مقاومت در برابر دشمنی است که به وبائی جهانی تبدیل شده و نباید در برابر آن از خود تسلیم، نامیدی و یا سهل‌انگاری نشان دهیم.
دبیرکل حزب‌الله گفت که همه در لبنان، از دولت گرفته تا شهروندان لبنانی و پناهنده‌های سوری باید به وظایف خود و مسئولیت‌های خود عمل کنند و در این بین، بخش بهداشت، وظیفه خطیری دارد چرا که در خط مقدم نبرد با کرونا است.
نصرالله با بیان اینکه پیشگیری، گزینه خوبی برای شرایط موجود است، از شهروندان لبنانی خواست تا جایی که می‌توانند به دستورالعمل‌های اعلام شده عمل کنند.
او گفت که عمل به تدابیر و دستورالعمل‌های مربوط به ویروس کرونا، نه مستحب بلکه که واجب شرعی است و نمی‌توان به آنها عمل نکرد... این دستورات باید موبه‌مو اجرا شود تا بتوان این ویروس را شکست داد.
دبیرکل حزب‌الله در ادامه توصیه‌های خود در‌باره کرونا گفت: «وظیفه شرعی هر شخص این است که جان خود و خانواده‌اش را حفظ کند و هر کسی که از این وظیفه و عمل بدان عدول کند، مرتکب یکی از گناهان کبیره شده است».
او گفت که در نبرد با کرونا نیاز به شفافیت و صداقت است و هرکسی که احساس می‌کند کرونا گرفته یا علایمش را دارد، باید حقیقت را بگوید یا به بیمارستان برود و درمان را شروع کند و قرنطینه را شروع کند.
سید حسن نصرالله به فتوای یکی از مراجع در قم‌اشاره کرد که گفته بود هرکسی کرونا را به دیگری منتقل کند و فرد مبتلا فوت کند، باید دیه فرد را بپردازد. از این رو به هیچ وجه نباید در این قضیه‌، دروغ گفت و واقعیت را کتمان کرد.
او گفت که وزارت بهداشت لبنان در تعامل با کرونا، شفاف و صادقانه عمل کرده است.
ترامپ و قضیه کرونا
دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: «در نبرد کرونا، بزرگترین دروغ‌گو بر روی کره خاکی ترامپ و تیم او است». سید حسن به اظهارات مقامات آمریکایی درخصوص پیشنهاد کمک به ایران نیز‌اشاره کرد و گفت که ایران نیازی به کمک آمریکا برای مقابله با کرونا ندارد بلکه آنچه این کشور باید بدان عمل کند، لغو تحریم‌هاست.
سید حسن نصرالله به شماتت رسانه‌های عربی در خلیج‌فارس علیه ایران و مقامات این کشور در مقابله با کرونا نیز‌اشاره کرد و گفت که این کار زشت است.
بانک‌ها به وظایف خود عمل کنند
دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه، از بانک‌های لبنان خواست به وظایف خود عمل کنند. او کارمندان و رؤسای بانک را خطاب قرار‌داد و گفت: «شما پول زیادی دارید و سود زیادی به دست آورده‌اید. وقت آن رسیده است که به مسئولیت خود عمل کنید. شما باید اولین کسی باشید که دست یاری را به سوی حکومت و بخش بهداشت دراز کنید تا مردم مقاومت کنند و کشور در این نبرد، پیروز شود.»
او گفت که ایجاد ترس و اضطراب در بین مردم و‌اشاعه اخبار کذب و یأس در بین‌ آنها جرم است و همه باید در برابر آن قوی باشند و نباید دچار تزلزل و سستی اراده شوند. او به موضوع قرض گرفتن دولت از منابع مالی خارجی نیز‌اشاره کرد و گفت که اگر شرایط با حاکمیت و منافع و مصالح ملی در تضاد نباشد، مانعی برای قرض گرفتن، حتی از صندوق بین‌المللی پول، وجود ندارد.مقاومت: ضربات جدید در راه است
 حمله دوباره به پایگاه آمریکایی‌ التاجی در عراق با شلیک 33 راکت

Image result for حمله دوباره به پایگاه آمریکایی‌ التاجی در عراق با شلیک 33 راکت
پایگاه آمریکایی «التاجی» درشمال عراق بار دیگر طی یک هفته اخیر، با 33 موشک کاتیوشا هدف قرار گرفت و به اعتراف ‌اشغالگران، تعدادی نظامی آمریکایی در این حمله، مجروح شدند.
هنوز چند روزی از حمله موشکی به پایگاه مدرن التاجی در شمال عراق نمی‌گذرد که دیروز نیز این پایگاه هدف 33 موشک کاتیوشا قرار گرفت. به ادعای آمریکایی‌ها، این حمله تنها شماری مجروح بر جای گذاشت. در حمله قبلی، سه نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی به هلاکت رسیده بودند. حتی برخی منابع، مثل واشنگتن پست، شمار تلفات آمریکایی‌ها را تا 10 تن نیز ذکر کرده‌اند.
واکنش آمریکایی‌ها به حمله قبلی، بمباران چهار مقر حشدالشعبی و ارتش و یک فرودگاه غیر نظامی در کربلا بوده که شماری شهید و مجروح برجای گذاشته است. اما، واکنش آمریکا به حمله دیروز بسیار محدود بوده است. در این میان، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، گفت که حمله مذکور کار ایران نبوده است. علت این موضع‌گیری نیز روشن است؛ اگر او می‌گفت کار ایران بوده، خود را مجبور به پاسخگویی می‌دید، اما مشخص است که نمی‌تواند علیه ایران دست به هیچ اقدامی بزند، چون از پیامدهای این اقدام خود، به شدت واهمه دارد.
به گزارش فارس، ائتلاف بین‌المللی به فرماندهی آمریکا ادعا کرد، در حمله دوم به پایگاه التاجی عراق، تنها سه نظامی زخمی شده‌اند. پایگاه التاجی در ۸۵ کیلومتری شمال بغداد قرار‌داد.
ضربات تازه در انتظار آمریکا
«کاظم الفرطوسی» سخنگوی گردان‌های سید الشهداء عراق، با تاکید بر اینکه همه طرف‌های عراقی خواستارگرفته شدن انتقام تجاوزهای آمریکا هستند، گفت که گروه‌های مقاومت هم اکنون سرگرم بررسی نحوه پاسخگویی به‌اشغالگران هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس، الفرطوسی تاکید کرد که همه طرف‌های عراقی چه رسمی و چه غیررسمی دغدغه پاسخ به حمله آمریکا را دارند و گروه‌های مقاومت در راس آنها هستند. وی تاکید کرد: «پاسخ به این جنایت و تجاوز آشکار در وهله نخست وظیفه دولت عراق است، زیرا این تجاوز علیه نهادهای نظامی رسمی در عراق انجام گرفته است».
وی افزود: «گروه‌های مقاومت در تکاپو و مشغول گفت‌وگوهای فشرده هستند تا درباره نحوه پاسخ به آمریکا و وارد کردن ضرباتی که زیان سنگینی را به آمریکا وارد سازد به توافق برسند». سخنگوی کتائب سید الشهدا گفت: «عراقی‌ها از کنار این تجاوز آمریکا به سادگی نخواهند گذشت و با قدرت به آن پاسخ خواهند داد». الفرطوسی افزود: «گروه‌های مقاومت عراق دستور کاری برای پاسخ به حملات پیشین آمریکا تعیین کرده بودند که مورد توافق همه گروه‌ها از جمله جریان صدر قرار داشت، اما تجاوز اخیر احتمالا این دستور کار را تغییر خواهد داد. اکنون فرصت برای گروه‌های مقاومت فراهم است و جنگ ادامه خواهد داشت».
تجمع ضدآمریکایی عشایر
عشایر استان کربلا دیروز طی تجمعی، حملات هوایی آمریکا به مواضع حشد‌الشعبی و فرودگاه استان کربلا را محکوم و برای پاسخ به این حملات اعلام آمادگی کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، عشایر استان کربلا اعلام کردند، حملات آمریکا به مواضع حشدالشعبی و فرودگاه در دست ساخت کربلا، اعلام دشمنی آمریکا علیه مردم عراق است.
بزرگان عشایر همچنین اعلام کردند که به محض‌اشاره مرجعیت دینی برای مقابله با آمریکا، برخواهند خاست و از تمامی مردم عراق خواستند تا تمامی تلاش خود را برای اخراج «اشغالگران ستمگر» از عراق به کار گیرند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 25 اسفند 1398

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic