تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مداخله گستاخانه آمریکا در امور داخلی لبنان و اعتراض شدید حزب‌الله
    ۱۳۹۹/۰۱/۱۹

شهید صدر خواستار ذوب شدن ولایت ایران بود - خبرگزاری صدا و سیما ...
دخالت آمریکا در مورد تعین رئیس‌بانک مرکزی لبنان، با واکنش تند جنبش حزب‌الله لبنان مواجه شد و این جنبش از دولت بیروت خواست بی‌توجه به مداخلات آمریکا عمل کرده و فقط اصل حاکمیت لبنان را در نظر بگیرد.
براساس قوانین لبنان، نخست‌وزیر و دولت این کشور می‌بایست تا 11 فروردین گذشته رئیس‌بانک مرکزی و سه معاون وی را عوض می‌کرد.
به گزارش ایسنا، اما مداخلات آمریکا، اجرای این قانون را مسکوت گذاشت و افراد سابق همچنان و تا اطلاع ثانوی، در مناصب خود باقی خواهند ماند. بنا به اعلام منابع رسمی لبنان، آمریکا به دولت بیروت اخطار داده است که هیچ فردی را جایگزین «محمد بعاصیری» یکی از سه معاون «ریاض سلامه» رئیس‌کل بانک مرکزی، نکند.
اعتراض حزب‌الله
«حسن فضل‌الله» نماینده پارلمان لبنان از فراکسیون حزب‌الله، اظهار داشت: سفیر آمریکا در لبنان با برخی از مقامات رسمی لبنان در بیروت دیدار می‌کند و به صراحت از کاندیدای آمریکا برای پست‌های بانک مرکزی کشورمان حرف می‌زند و از دولت می‌خواهد که کاندیدای کاخ سفید را به عنوان بخشی از سهم آمریکا در اداره مالی لبنان بپذیرد. این جز دخالت آشکار و تجاوز به حاکمیت لبنان نیست. وی ضمن محکوم کردن این اقدام آمریکا، از دولت بیروت خواست مقابل این مداخلات ایستادگی کند و تنها شرط این انتصاب‌ها را تخصص، تعهد، پاکدستی و مبارزه واقعی و جدی با فساد در نظر بگیرد.کنایه سنگین نخست وزیر پیشین قطر به سعودی ها؛
عربستان را به دلیل نداشتن آب و غذای کافی نباید سرزنش کرد!

حمد بن جاسم: کشورهای شورای همکاری فرصت همکاری با ایران را از دست ...
نخست‌وزیر پیشین قطر با‌اشاره به کمبود مواد غذایی در عربستان به دنبال شیوع ویروس کرونا با حالتی کنایه‌آمیز اعلام کرده نباید این کشور را سرزنش کرد. این موضع، واکنش تند برخی شاهزادگان سعودی را به همراه داشته است.
«حمد بن جاسم»، نخست‌وزیر پیشین قطر با انتشار پیامی در توئیتر، از کمبود مواد غذایی در عربستان در این شرایط کرونایی پرده برداشت. وی خواستار «عدم سرزنش» عربستان به دلیل کمبود مواد غذایی شد و نوشت: «اگر آنچه درباره کمبود مواد غذایی در عربستان گفته می‌شود صحت داشته باشد، نباید موجب سرزنش کردن این کشور شود.» حمد بن جاسم در ادامه تصریح کرد: «علیرغم اینکه ما همچنان سخنان وزیر خارجه وقت عربستان در همان روزهای ابتدایی محاصره قطر را به خاطر داریم اما همه باید به آن کمک کنند و جواب بدی را با خوبی داد؛ چراکه ملت عربستان از ما بوده و ما هم از آنها هستیم.» این اظهارات پس از آن مطرح شد که برخی فعالان از کمبود مواد غذایی و به ویژه تخم مرغ درپی شیوع کرونا در عربستان پرده برداشتند.
اظهارات کنایه‌آمیز نخست‌وزیر پیشین قطر واکنش تند «عبدالرحمان بن مساعد»، شاهزاده سعودی را به همراه داشت. وی درباره اظهارات حمد بن جاسم در توئیتر نوشت: «به لطف خدا ما با کمبود هیچ مواد غذایی مواجه نیستیم.» بن مساعد خطاب به بن جاسم گفت: «اما درباره سرزنش باید آنچه در فایل صوتی گفت‌وگو با قذافی درباره طرح‌تان مطرح کرده بودی را یادآوری ‌کنم؛ شما در این فایل گفته بودی اگر عربستان تجزیه شود، مردم نجد از گرسنگی خواهند مرد...‌ای حمد بن جاسم تعداد مبتلایان به کرونا در قطر نسبت به تعداد ساکنان آن بیشترین میزان ابتلا در جهان است، پس در خانه سرت به کار خودت باشد.» وزارت بهداشت سعودی دوشنبه اعلام کرده بود که تاکنون ۲۵۲۳ فرد در این کشور به کرونا مبتلا شده‌ و در این میان ۳۸ تن جانشان را از دست داده‌اند. این درحالی است که وزارت بهداشت قطر در آخرین آمار تعداد مبتلایان در این کشور را ۱۸۳۲ فرد و تعداد جان باختگان را چهار تن اعلام کرد. بسیاری از کارشناسان معتقدند، این کشور مثل خیلی از کشورهای دیگر، آمار واقعی را اعلام نمی‌کنند. چند روز پیش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نیز نوشته بود، دولت آمریکا آمار واقعی تلفات کرونا در این کشور را پنهان کرده است.


شکاف عمیق در ائتلاف سعودی
امارات از این پس جنگنده‌های عربستان را در آسمان عدن هدف قرار می‌دهد

سرنگونی جنگنده تورنادو تحولی مهم در جنگ یمن
در ادامه تنش‌ها در عدن و تشدید شکاف در ائتلاف چند پاره شده سعودی، نیروهای وابسته به امارات هشدار داده‌اند، هر هواپیمایی از جمله جنگنده‌های سعودی را که تابع مقررات بسته بودن حریم هوایی عدن نباشند، سرنگون خواهند کرد.
شکاف بین امارات و آل‌سعود در یمن به دنبال شکست‌های میدانی ائتلاف سعودی به شدت افزایش یافته است. در آخرین نمونه، نیروهای وابسته به امارات تهدید کرده‌اند که جنگنده‌های وابسته به عربستان را سرنگون خواهند کرد. پس از آنکه عربستان ده‌ها نظامی آموزش‌دیده در کشورش را از طریق هوایی به عدن واقع در جنوب یمن منتقل کرد، شورای انتقالی جنوب وابسته به امارات حریم هوایی و ورودی‌های دریایی این شهر را بسته اعلام کرد. بر اساس گزارش پایگاه «البوابه الاخباریه الیمنیه»، «عبدالناصر البعوه» که از فرماندهان شورای انتقالی است، تهدید کرده هر هواپیمایی که به مقررات بسته بودن حریم هوایی پایبند نباشد، سرنگون خواهد شد و هرگونه فاجعه بهداشتی و انتقال کرونا در یمن بر عهده عربستان خواهد بود.
هواپیماهای باری نظامی سعودی به صورت روزانه پروازهایی به دو فرودگاه عدن و «الغیضه» در المهره در شرق یمن دارند. منابعی وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن که مورد حمایت امارات هستند، هفته جاری به «الخبر الیمنی» گفته بودند که عربستان در حال استقرار دوباره آن دسته از نظامیانی است که معروف به حمایت از دولت منصور‌هادی هستند و آنها را در پادگان‌های تازه‌ احداث، عدن و لحج به نام‌های الخساف، الکسارات، الفیوش و پادگان صحرایی الصبیحه در لحج توزیع می‌کند. منابع مذکور حتی اعلام کردند،۹۳۰ شبه نظامی به وسیله هواپیماهای باری سعودی به همراه تعداد زیادی تجهیزات و خودروهای نظامی در این چهار پادگان مستقر شده‌اند که از مناطق مرزی به جنوب غربی یمن منتقل شده‌اند.
انصارالله چگونه بر الجوف مسلط شد؟
اخیرا اما انصارالله یمن موفق به آزاد‌سازی استان مهم الجوف در شمال یمن شد. اکنون ائتلاف سعودی در گزارشی محرمانه به ۳۰ دلیل سقوط «الجوف» در شمال یمن و تسلط ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر این استان پرداخته است که دانستن آن خالی از لطف نیست! از جمله دلایل ذکر شده در این گزارش، عدم وجود فرماندهی برای منطقه ششم نظامی و تبانی رئیس‌ستاد منطقه با ارتش یمن (صنعا) بوده است. در ادامه این گزارش آمده: «از دیگر دلایل، کشته شدن و از کار افتادگی (معلولیت) تعداد زیادی از نیروهای میدانی طی پنج سال گذشته و عدم جایگزینی نیروهای جدید به جای آنها، عدم وجود نیروهای ذخیره و ضعف آموزش نظامی بوده است...خستگی شدید نیروهای ائتلاف به دلیل فشار شدید ناشی از ۴۳ روز علمیات ارتش و کمیته‌های مردمی و حملات بی‌امان ارتش یمن نیز مزید بر علت بوده است.» در بخش دیگری از این گزارش آمده: «عدم وجود فرماندهی واحد و نفوذ ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به صفوف نیروهای نظامی و امنیتی و محیط اطراف آن نیز از جمله دلایل بوده است.» گفتنی است، تسلط انقلابیون یمن بر این استان بسیاری از کارشناسان نظامی را به تحسین واداشت.
افشاگری علیه سازمان جهانی غذا
از سوی دیگر، «محمد علی الحوثی»، رئیس‌کمیته عالی انقلاب یمن از سازمان جهانی غذا خواست اعطای کمک نقدی به مردم یمن را آغاز کند که در غیر این صورت ویدئو‌های ویژه جلسات طرفین را منتشر خواهد کرد. وی در توئیتر نوشت: «اگر برنامه جهانی غذا مرحله آزمایشی اعطای کمک‌های نقدی را عمدا و با بهانه‌های واهی آغاز نکند، ویدئو‌های ویژه مربوط به عذرخواهی و موافقت آنها با حقیقت به وجود آوردن مشکلات در مسیر این کار را منتشر خواهیم کرد.» عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله تاکید کرد مسئولان برنامه جهانی غذا در یمن از محتوا و وجود این ویدئو‌ها اطلاع دارند. عبدالمحسن الطاووس، مسئول امور انسانی انقلاب یمن نیز تاکید کرد که سازمان جهانی غذا می‌داند پیش از این در مسیر اعطای کمک‌های غذایی چه مشکلاتی وجود داشت و بعضا مواد غذایی فاسد به یمن می‌رساند!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 20 فروردین 1399
چهارشنبه 20 فروردین 1399 08:58 ق.ظ
درود بر حزب ا لله
مرگ ب امریکا

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic