تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

به مناسبت صدمین روز شهادت رهبران مقاومت برگزار شد
مراسم بزرگداشت حاج قاسم و شهدای مقاومت در بین الحرمین
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
به مناسبت صدمین روز شهادت سپهبد حاج«قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس و «ابومهدی المهندس» معاون «حشدالشعبی» و سایر همرزمان آنها، مراسمی در بین الحرمین کربلای معلا برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری فارس،در این مراسم، که دوشنبه شب و بدون حضور مردم (به دلیل خطر شیوع کرونا) برگزار شد، تصاویر شمار زیادی از شهدای مقاومت روی صندلی‌های خالی قرار گرفت.
جنگنده‌های آمریکایی بامداد 13 دی ماه خودروهای حامل این سرداران مقاومت را در فرودگاه بغداد هدف قرار‌داده و آنها را به شهادت رسانده‌اند.
همچنین، به مناسبت صدمین روز شهادت سرداران مقاومت، «مهند العقابی» مسئول بخش اطلاع‌رسانی سازمان حشد‌الشعبی عراق، اخراج نظامیان آمریکایی را ثمره خون فرماندهان شهید مقاومت خواند و در عین حال، درباره احتمال سفارش آمریکا به داعش برای تشدید حملات، هشدار داد.
العقابی افزود: آمریکایی‌ها پس از ترور سلیمانی و المهندس، احساس کردند که دارند خسارات زیادی را متحمل می‌شوند. به گفته این مقام حشد‌الشعبی، نیروهای آمریکایی با اکراه شروع به عقب‌نشینی از چند پایگاه نظامی در عراق کرده‌اند.


حزب‌الله لبنان:
تبانی جهان علیه مقاومت نتیجه عکس داد
نفر دوم حزب‌الله در سالروز حمله سال 1996 رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان اظهار داشت، تمام جهان علیه مقاومت تبانی کرد، اما مقاومت سه‌گانه ارتش، ملت و مقاومت منجر به خروج ذلت‌بار رژیم اسرائیل از جنوب لبنان شد.
رژیم صهیونیستی در دهم آوریل ۱۹۹۶ به جنوب لبنان حمله کرد. زنان و کودکان برای در امان ماندن از حملات به روستای «قانا» که مقر سازمان ملل در آن قرار داشت، فرار کردند. اما ارتش صهیونیستی این مقر را هدف آتش توپخانه قرار‌داد و به طور همزمان، آن را بمباران کرد و زنان و کودکان را به خاک خون کشید.
شیخ «نعیم قاسم» معاون حزب‌الله، به همین مناسبت به شبکه «المنار» گفت: 11 آوریل ۱۹۹۶ (21‌فروردین 1375) اسرائیل با به راه‌انداختن کشتار، دنبال ایجاد اختلاف میان مقاومت و مردم بود و جهان نیز پس از نشست «شرم ‌الشیخ» (در مصر)، برای پایان دادن به مقاومت تبانی کرده بود.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی ادامه داد، ایستادگی سه‌گانه ارتش، ملت و مقاومت، باعث شد که رژیم اسرائیل ناچار به خروج ذلت‌بار از جنوب لبنان شود و به صورت کتبی حق مقاومت در شلیک موشک در صورت حمله به غیرنظامیان، را به رسمیت بشناسد.
شیخ قاسم تصریح کرد، تجاوز رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۹۶‌، آغاز گردن نهادن این رژیم به قدرت بازدارندگی بود. (اکنون) مقاومت برای مقابله با هر حمله‌ای آماده است، حتی اگر جنگ همین فردا رخ دهد، هرچند این (احتمال)، فعلا مطرح
نیست.
معاون حزب‌‌الله در ادامه به شیوع ویروس کرونا پرداخت و ضمن اعلام اینکه کرونا برای تمام جهان است، افزود: دولت آمریکا عامل کمکی در انتشار ویروس است، زیرا به شیوه‌ای غیرانسانی در سطح داخلی و خارجی عمل می‌کند، خواه با تحریم‌هایی که مانع از اقدامات کشورها برای فایق آمدن بر کرونا می‌شود، یا اینکه سعی می‌کند برخی مؤسسات و پژوهشگران را بخرد تا نتیجه برای خودش باشد، یا زمانی که مواد بهداشتی و پزشکی متعلق به کشورهای اروپایی را می‌دزدد.
وی ادامه داد: پس از کرونا در برابر جامعه بین‌المللی متفاوت خواهیم بود، جامعه‌ای که از نظر اقتصادی و سیاسی تضعیف شده و اختلافات و محورهای جدیدی شکل گرفته است؛ همچنین تفکری که می‌گوید آمریکا جهان را رهبری می‌کند، ساقط شده است.
شیخ قاسم ضمن قدردانی از وزارت بهداشت لبنان و رئیس‌آن «حمد حسن»، و تمامی طرف‌هایی که در مقابله با کرونا در این کشور تلاش می‌کنند، تصریح کرد، اقدامات حزب‌الله در این راستا برای اطمینان‌بخشی به شهروندان بوده و حزب‌الله تابع تصمیم‌های دولت لبنان است.
وی ضمن اعلام اینکه اقدامات حزب‌الله در جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا مفید بوده، افزود که این جنبش حاضر به کمک به هر منطقه‌ای بر اساس امکانات موجود است.


ائتلاف فتح:
مصطفی کاظمی قول داد آمریکایی‌ها را از عراق اخراج کند
یک عضور ارشد« ائتلاف فتح» تحت رهبری «هادی عامری» اعلام کرد، نخست‌وزیر مکلف عراق قول داد، نظامیان آمریکایی را از عراق اخراج کند.
  «سعد السعدی» ‌ دیروز خبر داد که احزاب سیاسی عراق برای تأیید اعضای کابینه «مصطفی کاظمی» (مأمور تشکیل کابینه) شرط گذاشته‌اند و گفتند در صورتی به کابینه او در پارلمان رای اعتماد می‌دهند که او مصوبه پارلمان برای اخراج نظامیان آمریکا را اجرا کند. به گفته وی، کاظمی نیز این شرط را پذیرفته است. به گزارش خبرگزاری فارس، این عضو ائتلاف فتح گفت: از مهم‌ترین وظایف کاظمی، پس از کسب رأی اعتماد از پارلمان، اجرا کردن مصوبه پارلمان است که بر اساس آن، تمام نیروهای خارجی باید از عراق خارج شوند.
عضو ارشد فتح تأکید کرد‌، تصمیم پارلمان، الزام آور است و هیچ نخست‌وزیری چه کاظمی یا غیر او، نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد... به ویژه آنکه جمع کثیری از مردم هم (با راهپیمایی خود) آن را تأیید کرده‌اند. سال گذشته و در پی شهادت سپهبد حاج « قاسم سلیمانی»‌،« ابومهدی المهندس» و همراهان آنها در فرودگاه بغداد، پارلمان عراق (15 دی ماه) طرح اخراج نظامیان بیگانه از این کشور را تصویب کرده است. در پی موافقت کاظمی با شرط مذکور، گروه‌های شیعی اعلام کرده‌اند که به کابینه او در پارلمان، رای اعتماد می‌دهند.
مذاکره با آمریکا احمقانه است
حشدالشعبی عراق در واکنش به درخواست واشنگتن برای انجام مذاکره راهبردی با بغداد، آمریکا را غیر قابل اعتماد دانست و گفت‌و‌گو با این کشور را احمقانه خواند. « کاظم الفرطوسی» سخنگوی «گردان‌های سید الشهدا» از زیر شاخه‌های حشدالشعبی عراق، به اظهارات وزیر خارجه آمریکا، که خواستار مذاکره راهبردی با دولت بغداد شده بود، واکنش نشان داد و گفت، آمریکا غیر قابل اعتماد است و مذاکره با مقامات این کشور، اقدامی احمقانه است.  وی افزود: اکنون و پس از تصمیم پارلمان مبنی بر خروج نیروهای خارجی از کشور،... هیچ گزینه‌ای جز خروج از عراق در مقابل واشنگتن وجود ندارد. الفرطوسی تصریح کرد: گفت‌وگوی راهبردی که واشنگتن در صدد است با عراق انجام دهد، «احمقانه» و بی‌معنا است؛ با چه کسی و برای چه گفت‌وگو می‌کنیم؟
«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، اخیرا طی یک نشست مطبوعاتی، ادعا کرده بود که آمریکا قصد دارد گفت‌وگوی راهبردی با عراق را از اواسط ماه ژوئن آغاز کند و در آن، همه موضوع‌های مهم از جمله حضور نیروهای آمریکایی، در دستور کار و تبادل نظر دو طرف قرار خواهد گرفت.
تحرکات آمریکا در مناطق مرزی
« قصی الانباری» مسئول دفتر سازمان «بدر» عراق در استان الانبار، اعلام کرد که خودروهای گشت‌زنی‌ آمریکا چند روزی است که در حال تردد در نوار مرزی عراق و سوریه هستند.  به گزارش ایسنا، الانباری در ادامه افزود، تحرکات نیروهای آمریکایی تلاشی برای ایجاد ناامنی در مناطق مرزی است و زمینه را برای تحرکات و فعالیت‌های گروه تروریستی داعش در استان الانبار مهیا می‌کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 فروردین 1399
چهارشنبه 27 فروردین 1399 09:44 ق.ظ
درود بر مسلمین
مرگ بر دشمنان اسلام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic