تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
از سوی دادگاه نظامی صنعا صورت گرفت
صدور دومین حکم اعدام برای منصورهادی به جرم خیانت
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
انصارالله یمن برای دومین بار حکم اعدام رئیس‌جمهور فراری یمن و هفت فرمانده دیگر او را به اتهام خیات صادر کرد.
«منصورهادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن در سال 2014 به خیانت متهم شد و به سوی جنوب یمن فرار کرد. در ادامه او درکنار عربستان ایستاد و این کشور را تشویق کرد تا به کشورش حمله کند! از آن زمان تاکنون حملات سعودی به یمن ادامه دارد. این حملات که با حمایت‌های آمریکا، چند کشور غربی و رژیم صهیونیستی ادامه دارد، بزرگترین تراژدی قرن را در یمن شکل داده و مردم بیگناه زیادی را به کام مرگ فرستاده است. انصارالله یمن حالا منصور‌هادی را برای بار دوم به اتهام خیانت، به اعدام محکوم کرده است. دادگاه نظامی مرکزی در صنعا وابسته به انصارالله حکم اعدام رئیس‌جمهور مستعفی یمن و معاونش و هفت فرمانده دیگر را صادر کرده است.
خبرگزاری ایسنا در این باره، به نقل از خبرگزاری یمنی سبأ نوشته، دادگاه نظامی مرکزی در صنعا وابسته به انصارالله یمن حکم اعدام عبد ربه منصور‌هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، طارق صالح، پسر علی عبدالله صالح و فرمانده «مقاومت مشترک ملی در ساحل غربی یمن»، عبدالله النخعی، فرمانده نیروهای دریایی‌، فضل حسن محمد العمری، فرمانده منطقه چهارم نظامی، یحیی صلاح، فرمانده منطقه پنجم نظامی، امین الوائلی، فرمانده منطقه ششم نظامی،‌هاشم الاحمر، فرمانده منطقه ششم نظامی و گردان ۱۴۱ پیاده نظام، علی محسن الاحمر، معاون منصور‌هادی و محمدعلی المقدشی از رهبران وابسته به وی را صادر کرد.
متهمان به جرم «کمک آشکار به دشمن و پیوستن به ائتلاف سعودی و تسهیل ورود متجاوزان به یمن و تلاششان برای تحویل پایگاه‌های نظامی به عربستان و امارات» به اعدام محکوم می‌شوند. این دادگاه همچنین این افراد را به افشای اسرار وزارت دفاع و دادن اطلاعات نظامی به ائتلاف سعودی و عضوگیری از یمنی‌ها برای جنگیدن در کنار ائتلاف سعودی متهم و دستور مصادره اموالشان را صادر کرده است. انصارالله نخستین بار سال ۲۰۱۷ حکم اعدام منصور‌هادی و ۶ تن از معاونانش را به اتهام «خیانت بزرگ به کشور» صادر کرده بود.
تداوم نقض آتش بس
از سوی دیگر خبر رسیده که آل‌سعود همچنان به نقض آتش بس دروغین خود ادامه می‌دهد. از پنجشنبه هفته گذشته این رژیم اعلام کرده بود به مدت دو هفته در یمن آتش بس اعلام می‌کند. اما از آن زمان ائتلاف سعودی بارها به یمن حمله کرده است. یحیی السریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن دیروز در این باره اعلام کرد، نیرو‌های متجاوز ائتلاف سعودی بامداد سه شنبه حمله گسترده‌ای به شهر صراوح در استان مأرب داشتند که به فضل خدا و مقاومت نیرو‌های مردمی شکست خوردند...ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور توانستند، تلفات جانی و خسارت‌های سنگینی به نیرو‌های وابسته به ائتلاف سعودی در مأرب وارد کنند که بر اثر آن ده‌ها متجاوز کشته و شماری زخمی شدند. یحیی السریع همچنین گزارش داد متجاوزان طی شش ساعت گذشته ۲۰ حمله هوایی از جمله ۱۴ حمله به ناحیه «خب و الشعف» در استان الجوف و ۶ حمله به شهر صراوح انجام دادند.  همچنین در ادامه این روند، یکی از مسئولان استان المهره یمن اعلام کرده آل‌سعود نیرو و تجهیزات زیادی به این استان ارسال کرده است. به گفته این منبع، تجهیزات نظامی سعودی شامل خودرو‌های زرهی و نظامی از طریق گذرگاه زمینی الودیعه در استان حضرموت وارد یمن شده است.
خسارت به 283 مسجد و مقبره
همزمان، وزارت اوقاف و ارشاد یمن ضمن اعلام خسارت‌های وارده به بخش‌های مختلف یمن طی پنج سال تجاوز نیروهای ائتلاف سعودی، گزارش کرده که طی این مدت، ۲۸۳ مسجد و مقبره در صنعا خسارت‌دیده است. وزارت اوقاف و ارشاد یمن در این ارتباط گفته، در پی حملات و محاصره ائتلاف سعودی، اقدامات مربوط به حج و عمره در این وزارتخانه به مدت پنج سال پیاپی متوقف شده است و تجاوز نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی منجر به ویرانی چند مسجد تاریخی شده که قدمت آنها به بیش از ۱۰۰۰ سال می‌رسیده است. این وزارت با‌اشاره به اینکه وزارت اوقاف در استان‌های‌اشغالی خسارت‌های سنگینی داشته، در این خصوص گفت که بسیاری از ائمه جمعه ترور شده‌اند. طبق این گزارش همچنین، ۱۰۵۲ اثر تاریخی، تأسیسات وابسته به اوقاف و مسجد در یمن به دنبال حملات ائتلاف خسارت‌دیده است. این وزارت در پایان اعلام کرد که حملات ائتلاف منجر به شهادت بیش از ۱۰۰ تن کارکنان وزارت اوقاف شده است.


دردسرهای پروژه تخیلی نئوم برای مردم عربستان
شهروند عربستانی خانه‌اش را به آل‌سعود واگذار نکرد کشته شد!

پروژه خونین نئوم - باشگاه خبرنگاران | خبر فارسی
شهروند عربستانی که حاضر نشده بود خانه خود را برای پروژه تخیلی بن سلمان یعنی«شهر نئوم» در شمال غرب این کشور تخلیه کند، خانه‌اش تخریب و خودش به ضرب گلوله نیروهای امنیتی، کشته شد!
رویاهای «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی وارد فاز جنایی شده است. یکی از این رویاها احداث ابر شهر خیالی «نئوم» است که بسیاری از کارشناسان آن را تنها یک رویا می‌دانند. نکته مهم دیگر در مورد احداث این شهر به مخالفت مردم عربستان با آن باز می‌گردد.
دیروز برخی رسانه‌های عربی اعلام کردند احداث شهر رؤیایی «محمد بن سلمان» باز هم خبرساز شده، به گونه‌ای که از کشته شدن یکی از ساکنان محلی خبر دادند. خبرگزاری «شهاب» فلسطین تأکید کرده این مرد نگون بخت وقتی حاضر نشد منزل خود را برای این پروژه تخلیه کند، کشته شد. نیروهای امنیتی سعودی سپس خانه او را هم گلوله‌باران و تخریب کردند.
ولیعهد سعودی اواسط سال ۱۳۹۶ از آغاز طرحی «رؤیاپردازانه» برای ساخت یک شهر جدید نوین در شمال غرب عربستان خبر داده بود. ارزش این شهر نیم تریلیون دلار عنوان شده که شامل بخش‌هایی از اردن و مصر نیز می‌شود. سعودی‌ها می‌گویند «نئوم» قرار است در مساحت ۲۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربعی احداث شود. البته کارشناسان نزدیک به ولیعهد سعودی تأکید دارند که مرحله نخست این طرح در سال ۲۰۲۵ آماده خواهد شد.
در پی اعلام رسمی این طرح از سوی بن سلمان، مشخص شده تعداد زیادی از کمپانی‌های صهیونیستی در مذاکرات برای شرکت در این طرح ۵۰۰ میلیارد دلاری حاضر هستند. ریاض اما می‌گوید با این پروژه می‌توان بر، ساحل دریای سرخ‌اشراف داشت و این منطقه، قاره‌های آسیا، اروپا و آسیا را به هم پیوند می‌دهد. پیش از این واشنگتن پست نیز مثل بسیاری از رسانه‌ها در گزارشی به بررسی این شهر پرداخته و آن را تنها یک خیال و آرزو از سوی بن سلمان دانسته بود.هشدار کره شمالی به ژاپن و کره جنوبی با شلیک موشک به دریای ژاپن

شلیک موشک از سوی کره شمالی به سمت دریای ژاپن - همشهری آنلاین
ارتش کره جنوبی می‌گوید، کره شمالی چند موشک کروز کوتاه‌برد را به آب‌های بین شبه جزیره‌کره و ژاپن شلیک کرده و جنگنده‌های آن نیز همزمان تحرکاتی را در این منطقه آغاز کرده‌اند.
بنابر اعلام رئیس‌ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، کره شمالی روز سه شنبه آن‌چه گمان می‌رود چند موشک کروز کوتاه‌برد باشد را به آب‌های بین شبه جزیره‌کره و ژاپن شلیک کرده است. به گزارش «رویترز»، این مقام نظامی گفته، ارتش این کشور تحولات پیونگ یانگ را زیر نظر دارد و مقامات اطلاعاتی آمریکا و کره جنوبی در حال بررسی بیشتر این شلیک موشکی هستند.
در همین حال، یک مقام نظامی کره جنوبی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرده، کره شمالی پس از این پرتاب‌ها، چند جنگنده را به پرواز درآورد و این جنگنده‌ها تعداد نامشخصی موشک هوا به زمین را به آب‌های شرق کره‌شمالی شلیک کردند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 فروردین 1399
چهارشنبه 27 فروردین 1399 09:54 ق.ظ
مرگ بر مشرکین وهابی سعودی

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات