تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

طبق گزارش گاردین
انگلیس در ۵ سال گذشته از جنگ یمن 15 میلیارد پوند به جیب زده است
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
روزنامه گاردین در گزارشی اعلام کرده که دولت انگلیس در پنج سال جنگ یمن در این جنگ حضور داشته و از کنار آن چیزی بالغ بر 15 میلیارد پوند به جیب زده است.
جنگ خانمانسوز یمن اگر چه برای مردم مظلوم این کشور«جانی» نگذاشته، برای برخی از این کشورهای غربی، «نان»، فراوان داشته. انگلیس یکی از این کشورهاست که از قِبَلِ این جنگ و با فروش سلاح به رژیم آل‌سعود، سود زیادی به جیب زده است.
در همین راستا یک روزنامه انگلیسی از همکاری شرکت مهم ساخت تسلیحات در انگلیس با رژیم آل‌سعود در یک بازه زمانی پنج ساله و تقریبا از همان آغاز حمله ائتلاف سعودی به مردم مظلوم یمن خبر داده است. روزنامه «گاردین» روز سه شنبه نوشته که شرکت «بی‌ای‌ئی سیستمز» در یک دوره پنج ساله و از زمان آغاز حملات ائتلاف این کشور به یمن، ۱۵ میلیارد پوند سلاح به این کشور فروخته و نیروهای نظامی عربستان را آموزش داده است.
این آمار که بر اساس گزارش‌های مالی سالیانه جدید به دست آماده، نشان می‌دهد این شرکت تسلیحاتی انگلیسی تنها در سال ۲۰۱۹، چیزی حدود 5 میلیارد و 500 هزار پوند درآمد سالیانه داشته است. به نوشته گاردین، ارتش سعودی سومین مشتری شرکت «بی‌ای‌ئی سیستمز» در جهان بوده و این شرکت در نگهداری جنگنده‌های «تورنادو» و آموزش و تربیت نیروها به آل‌سعود کمک کرده است. سخنگوی این شرکت در توضیحی در این باره گفته که این همکاری‌ها بر اساس توافق بین دو دولت انگلیس و عربستان بوده است. «بی‌ای‌ئی سیستمز» بزرگترین شرکت تسلیحاتی اروپا و دومین شرکت بزرگ در دنیا پس از «لاکهید مارتین» است. همکاری نظامی سایر شرکت‌های انگلیسی با رژیم آل‌سعود در این جنگ، هنوز «لو» نرفته است.
حضور مستقیم انگلیس در جنگ یمن
از سوی دیگر، «عبود هنود قمصیت» نایب‌رئیس‌کمیته تحصن مردمی در استان «المهره» در شرق یمن فاش کرده که، انگلیسی‌ها علاوه‌بر فروش جنگ افزارهای آنچنانی به رژیم آل‌سعود، در کنار نیروهای سعودی در این استان حضور دارند و به سعودی‌ها در کشتن مردم یمن مستقیما کمک می‌کنند. بر اساس گزارش «الخبر الیمنی»، قمصیت در ادامه از «مایکل آرون» سفیر انگلیس در یمن خواسته، نیروهای انگلیسی را از المهره خارج کند: «این نیروها نباید در‌اشغال المهره شرکت داشته باشند». وی همچنین از انگلیس خواست، موضعی فوری در قبال افزایش حضور نیروهای سعودی در استان المهره اتخاذ کند. عربستان اخیرا مقادیر زیادی خودروی نظامی و زرهی، مهمات و نظامی وارد المهره کرده است. «قمصیت» همچنین ضمن به تمسخر گرفتن اعلام آتش‌بس از سوی ائتلاف سعودی گفته، اعلام آتش‌بس چه فایده‌ای دارد وقتی نیروهای سعودی و اماراتی بر گذرگاه‌های یمن و فرودگاه‌های آن خصوصا در استان‌های جنوبی و به ویژه المهره تسلط دارند.
گفتنی است رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی نیز در جنگ یمن، به طور مستقیم و غیر مستقیم مشارکت دارند.
تداوم نقض آتش بس
خبر دیگر اینکه، رویترز به نقل از منابعی نزدیک به تیم‌های مذاکره‌کننده بین عربستان و دولت نجات ملی یمن مدعی شده که دو طرف ابتدای این هفته با یکدیگر تماس‌هایی داشتند. یکی از منابع آگاه به رویترز گفته عربستان در مورد پایان دادن به جنگ در یمن «خیلی جدی است» ولی مسئله به میزان رضایتمندی انصار‌الله و ایجاد اعتماد بین دو طرف بستگی دارد. در همین حال رئیس‌هیئت مذاکره‌کننده یمن تاکید کرده که یمنی‌ها زیر بار گفت‌وگو در سایه تداوم حملات و محاصره علیه کشورشان نمی‌شوند. «محمد عبدالسلام» گفته:« اولویت ملت ما توقف حملات و رفع محاصره یمن است تا زمینه انجام گفت‌وگو در شرایط ایمن و آرام فراهم شود و هیچ راهی برای بحث و گفت‌وگو قبل از توقف حملات و رفع محاصره وجود ندارد...تجربه‌های گذشته گواه شکست هر گفت‌وگو در سایه محاصره و آتش است و ملت ما هرگز نمی‌پذیرند که موضوعی که شکست آن چندین بار و با هر معیاری ثابت شده است تکرار شود».
در همین حال آتش بس ادعایی عربستان که از پنجشنبه گذشته شروع شده همچنان توسط این کشور نقض   می‌شود. سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز اعلام کرده که جنگنده‌های ائتلاف سعودی ظرف ۲۴ ساعت گذشته در ۲۶ نوبت مناطق مختلف یمن را بمباران کرد. سرتیپ «یحیی سریع» تاکید کرد، عربستان روز چهارشنبه شهر خب و الشعف در استان الجوف را ۱۵ بار، شهر صرواح را هشت مرتبه و منطقه مجازه در شهر باقم در استان صعده را در سه نوبت بمباران کرد.


شمال و شرق سوریه شاهد تحرکات گسترده آمریکا و ترکیه
تحرکات گسترده آمریکا در شرق سوریه برای تضعیف توافق روسیه-ترکیه - ایسنا
نظامیان ترکیه و آمریکا بی‌توجه به قوانین بین‌المللی، سرگرم تحرکات نظامی گسترده در شمال و شرق سوریه هستند و ضمن حمایت از گروه‌های تروریستی، در صدد تقویت مواضع و استحکامات خود بر آمدند.
دولت ترکیه بار دیگر توافقات سوچی و آستانه را نادیده گرفته و ضمن نقض مکرر آتش بس، سرگرم سازماندهی مجدد تروریست‌ها در شمال سوریه بر آمده است.
منابعی در شمال سوریه گفتند، ترکیه شماری از عناصر سابق داعش را از زندان‌های خود آزاد کرده و به شمال استان «رقه» فرستاده است، تا آنها یک گروه تروریستی جدیدی را تشکیل دهند.
به گزارش خبرگزاری فارس، مردم شهر «تل أبیض» در شمال استان رقه، که تحت کنترل گروه‌های شبه نظامی طرفدار ترکیه است، طی روزهای اخیر شاهد تجمع‌های اعتراضی ده‌ها نفر از اهالی شهر علیه داعش بوده است.
شاهدان می‌گویند، شعارهایی در حمایت از داعش، دیوارهای خانه‌ها و برخی نهادهای خدمات رسانی شهر تل أبیض را پر کرده است. علاوه‌بر آن، عناصر سابق داعش و دیگر گروه‌های مسلح در تل أبیض، چند روز پیش نشست غیرمنتظره‌ای را در این شهر بر گزار کرده‌اند.
«القدس العربی» به نقل از «خلف الخاطر» که وی را فعال رسانه‌ای در تل أبیض معرفی کرد، نوشت: « اسماعیل العیدو» عضو سابق داعش‌، سه روز پیش نشستی را در منزل خود با حضور شماری از دیگر اعضای سابق داعش برگزار
کرد. این عناصر سابق داعش اکنون با سرویس اطلاعات ترکیه همکاری می‌کنند. شرکت کنندگان در این نشست از طریق دروازه‌های مرزی تل ابیض در شمال استان رقه وارد این شهر شدند و تحت حمایت عناصر گروه الجبهه الشامیه هستند.
«زین العکیدی» یک فعال دیگر سوری اعلام کرد: هدف از این نشست، ایجاد یک گروه جدیدی است که تحت نظارت ترکیه و زیر چتر (تروریست‌های موسوم به) «ارتش ملی » فعالیت خواهد کرد.
العکیدی با‌اشاره به اینکه همه دعوت شدگان به نشست مذکور، به نحوی با داعش ارتباط داشته‌اند، گفت: شماری از آنها کسانی هستند که از زندان‌های گروه‌های مسلح یا زندان‌های ترکیه آزاد شده‌اند و همه آنها از تجربیات رزمی بالایی برخوردارند و به دلیل حضور در میدان‌های نبرد، به منطقه‌اشراف کامل دارند.
«محمد الشاعر» فعال رسانه‌ای هم از تل ابیض گفت، شماری از این افراد تحت تعقیب بین‌المللی بوده و نزد اهالی رقه و دیر الزور شناخته شده هستند. به خصوص که چهار نفر آنها و در راس آنها اسماعیل العیدو، قبل از آغاز بحران سوریه، تاجر سلاح مشهور بوده‌اند و با شروع بحران در سوریه، به داعش ملحق شده‌اند.
به نظر می‌رسد که دولت ترکیه از ایجاد یک گروه تروریستی جدید، دو هدف دارد؛ سرکوب کردها و تحت فشار قرار‌دادن دولت دمشق.
تحرکات آمریکا
نظامیان تروریست آمریکایی برای تثبیت حضور‌اشغالگرانه خود در شرق و شمال شرق سوریه، بیش از 100 کامیون حامل سلاح را به این مناطق ارسال کردند و هم اکنون روند ارسال سلاح، همچنان ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس، دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که این کامیون‌ها حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی بوده و از طریق گذرگاه «الولید»‌، از عراق وارد شمال شرق و شرق سوریه(استان‌های حسکه و دیرالزور) شدند و در اختیار پایگاه‌های نظامیان آمریکایی و شبه نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» قرار گرفتند.
شرق و شمال شرق سوریه، دارای بیشترین و بزرگترین میادین نفتی و گازی سوریه است و رئیس‌جمهور آمریکا بارها اعلام کرد که واشنگتن برای تسلط بر نفت سوریه، در این مناطق حضور دارد.
در حال حاضر، آمریکا با همکاری شبه‌نظامیان کُرد، سرگرم غارت نفت سوریه است. اخیرا گزارشی در‌باره همکاری آمریکا، کُردها، جبهه النصره و ترکیه برای چپاول نفت سوریه منتشر شده بود.
در این گزارش تأکید شد، شرکت موسوم به «وتد» که نزدیک به گروه تروریستی «جبهه النصره» است، پس از وارد کردن نفت خام از مناطق‌اشغالی کُردهای وابسته به آمریکا، قیمت فرآورده‌های نفتی را کاهش می‌دهد.
نفت خامی که کُردهای شرق سوریه سرقت می‌کنند، از مسیر «ام جلود» در استان حلب، به دست عناصر جبهه النصره می‌رسد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 فروردین 1399
شنبه 30 فروردین 1399 10:33 ق.ظ
مرگ بر مشرکان و کفار

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic