تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


مانع‌تراشی ترامپ در مسیر شکایت قربانیان تروریسم علیه بن سلمان
  ۱۳۹۹/۰۱/۲۹

رای گیری مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ - تسنیم - آرشیو نیوز
دولت آمریکا به بهانه محرمانه بودن برخی از اسناد مربوط به واقعه 11 سپتامبر سال 2001، از ارائه آنها به خانواده‌های قربانیان این حملات خودداری کرده است، تا دست آنان از دسترسی به مدارک مورد نیاز جهت شکایت علیه آل ‌سعود، کوتاه شود.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، «ویلیام بار» وزیر دادگستری آمریکا، و «ریچارد گرنل» مدیر موقت اطلاعات ملی این کشور، ادعا کردند، اسنادی که این هفته به دادگاه فدرال نیویورک ارائه شده‌، اسناد محرمانه هستند و جلوگیری از ارائه آنها، برای «حراست از امنیت ملی»، ضروری است.
به گفته گرنل، که «دونالد ترامپ» چندی پیش او را به این سمت منصوب کرده، این اسناد حاوی «اطلاعات به شدت محرمانه و طبقه‌بندی‌شده» هستند و باید از آنها محافظت کرد. ویلیام بار هم به دادگاه گفته، حتی صحبت‌های عمومی درباره این اسناد، مخاطره‌آمیز است. بسیاری از کارشناسان می‌گویند، کل پروژه 11 سپتامبر، یک توطئه آمریکایی بوده است. «الحویطی» قهرمان عربستانی
که بهای مخالفت با آل‌سعود و «تروریسم دولتی» را داد

Magiran | روزنامه کیهان (1399/01/30): «الحویطی» قهرمان عربستانی که ...
رسانه‌ها با بررسی کشته شدن «الحویطی» شهروند سعودی توسط ماموران امنیتی عربستان، اعلام کردند که الحویطی شخصیتی بود که زندگی در سایه ظلم رژیم آل‌سعود را نپذیرفت و بهای مخالفت با «تروریسم دولتی» این رژیم را داد.
تروریسم دولتی آل‌سعود همواره قربانیان زیادی داشته است. در این میان، شیعیان بزرگترین قربانیان این تروریسم بوده و آل‌سعود همواره به بهانه‌های واهی، شیعیان مناطق الشرقیه را بازداشت کرده و به شهادت می‌رساند. اما در میان اهل سنت و قبایل سعودی نیز افرادی وجود دارند که به مخالفت با سیاست‌های آل‌سعود می‌پردازند و جان خود را نیز در این راه از دست می‌دهند. این اتفاق از زمان روی کارآمدن «ملک سلمان» و قدرت گرفتن «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی، بیشتر شده است.
بن سلمان در راستای اهداف تخیلی خود، قصد دارد شهری خیالی به «نام نئوم» را در عربستان احداث کند. برای ساخت این شهر، قبایل شمال غربی عربستان مجبور شده‌اند خانه‌ها را رها کرده و سرزمین خود را به     بن سلمان تقدیم کنند. در این میان، بسیاری با این سیاست‌، مخالفت کرده و هزینه مخالفت خود را به شدیدترین وجه ممکن، پرداخته‌اند. «عبد الرحیم أحمد محمود الحویطی» شهروند سعودی از قبیله «الحویطات» است که برای حفظ منزل خود و خارج نشدن از آن به علت اجرای پروژه نئوم، جان خود را از دست داد. الحویطی زمانی که حاضر به تخلیه خانه خود نشد، به ضرب گلوله مأموران امنیتی سعودی کشته شد.
الحویطی شخصی بود که با ضبط چند کلیپ تصویری از خود، به شرح ظلمی پرداخت که سران آل‌سعود به او و امثال او روا می‌دارند؛‌اشخاصی که به زور رژیم حاکم، مجبور می‌شوند خانه و کاشانه خود را ترک کنند. الحویطی یکی از شهروندانی بود که فقط به نظامیان آل‌سعود «نه» گفت و مخالفت خود را با کوچ اجباری تحمیلی از سوی بن سلمان، اعلام کرد. او فقط می‌خواست در خانه‌اش بماند و سرزمین آبا و اجدادی خود را ترک نکند، ولی بهای این مخالفت را با جان خود پرداخت کرد.
روزنامه الاخبار با انتشار گزارشی، به تمجید این «قهرمان» سعودی پرداخت و نوشت، در این دوران، قهرمانی ظهور کرد که «توقف و ترس در برابر ظلم پادشاه و یاران مزدورش را نپذیرفت» و به شخصیتی بدل شد که «ترورریسم دولتی» آل‌سعود را قاطعانه رد کرد.
به گزارش الاخبار، الحویطی قهرمانی بود که از طریق شبکه‌های اجتماعی، سخن خود را در رد تروریسم دولتی بیان کرد و قبل از مرگ خود در وصیتی نوشت:«من، کوچ زوری را نمی‌پذیرم. از زندان و مرگ هم هراسی ندارم؛ زیرا زندگی در زمان حکومت بن سلمان، هیچ معنایی ندارد». وی همچنین به «روحانیون بزدلِ وابسته به شاهزاده (بن سلمان)» به شدت تاخته بود.
این شهروند مقتول سعودی پیش از کشته شدنش، تأکید کرد: «تعجب نمی‌کنم که اگر بیایند و مرا در خانه‌ام بکشند؛ همان گونه که در مصر این کار را انجام می‌دهند. شهروندی را می‌کشند و سلاحی در کنارش می‌گذارند و می‌گویند، تروریست است». نکته جالب نیز این بود که نیروهای امنیتی سعودی، در بیانیه رسمی خود، همین اظهارات را مطرح کرده‌اند!
سازمانهای حقوقی پیش از این، هشدار داده بودند که طرح نئوم، حق سکنه بومی را نقض کرده و باعث مهاجرت اجباری بیش از 20 هزار نفر از سرزمین پدری شان خواهد شد؛ به ویژه قبیله الحویطات که سابقه آنان، به پیش از تشکیل کشور سعودی بازمی‌گردد. البته ساکنان این منطقه نیز، چاره‌ای جز کوچ اجباری ندارند.
 این نخستین بار نیست که عربستان دست به کوچ اجباری ساکنان مناطق مختلف می‌زند؛ ریاض قبلا به بهانه گسترش حریم مکه، ساکنان این شهر را مجبور به مهاجرت کرده و پس از آن هم دست به کوچاندن قبایل «جیزان» در مناطق مرزی با یمن زده است.


بحران سیاسی در سرزمین‌های‌اشغالی
  شکست بنی گانتس و نتانیاهو در تشکیل کابینه
انتخابات احتمالا برای چهارمین بار تکرار شود

رئیس‌رژیم صهیونیستی پس از شکست «بنی گانتس» و «بنیامین نتانیاهو» در تشکیل کابینه، نمایندگان کنست را مأمور تشکیل کابینه ائتلافی کرد. این مسئله اسرائیل را یک گام به برگزاری انتخابات چهارم نزدیک می‌کند.
رژیم صهیونیستی در یک سال گذشته سه انتخابات پارلمانی برگزار کرده است اما هیچ کدام از احزاب موفق به کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان نشده و بحران سیاسی این رژیم همچنان ادامه دارد. انتخابات سوم پارلمانی که اسفند ماه برگزار شد، کارشناسان را به این نتیجه رساند که این بحران پایان خواهد یافت. چرا که گانتس و نتانیاهو به توافق رسیدند که یک کابینه ائتلافی تشکیل دهند. اما در نهایت گانتس و نتانیاهو بر سر تشکیل کابینه ائتلافی نتوانستند به موفقیت دست یابند.
«رووین ریولین»، رئیس‌رژیم صهیونیستی، نیز نمایندگان کنست را مأمور کرد تا کابینه ائتلافی تشکیل دهند. در تاریخ رژیم صهیونیستی، این دومین بار است که پارلمان مأمور تشکیل کابینه می‌شود. به نوشته تایمزاسرائیل، اگر ۶۱ نماینده کنست از یکی از همکاران خود طی ۲۱ روز آینده برای تشکیل ائتلاف حمایت کنند، او به عنوان مأمور تشکیل کابینه انتخاب می‌شود، در غیر این‌ صورت، رژیم صهیونیستی برای چهارمین بار طی یک سال، انتخابات سراسری برگزار می‌کند. ریولین در این نامه خطاب به نمایندگان پارلمان این رژیم نوشت: «امیدوارم اعضای کنست بتوانند اکثریت را به نحوی تشکیل دهند که کابینه در مدت هرچه سریعتر تشکیل شود تا چهارمین دور انتخابات برگزار نشود».
رسانه‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که در نهایت پارلمان رژیم صهیونیستی نیز نخواهد توانست نخست‌وزیر را تعیین کند و احتمال برگزرای چهارمین انتخابات پارلمانی در فلسطین‌اشغالی بسیار بالا است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 30 فروردین 1399
شنبه 30 فروردین 1399 10:34 ق.ظ
مرگ بر یهودیان ضدبشر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات