تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


سیدحسن نصرالله:
با استقامت می‌توان بر کرونا و اسرائیل غلبه کرد
   ۱۳۹۹/۰۲/۰۵

با صبر می‌توانیم بر کرونا غلبه کنیم - خبرگزاری حوزه
دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن تبریک به مناسبت ورود به ایام مبارک ماه رمضان، اعلام کرد که با صبر و استقامت می‌توان بر کرونا و رژیم صهیونیستی غلبه کرد.
سید «حسن نصرالله» طی سخنانی به مناسبت ماه مبارک رمضان، حلول این ماه را تبریک و تهنیت گفت. به گزارش خبرگزاری فارس، نصرالله با‌اشاره به روایاتی از پیامبر(ص) و آیاتی از قرآن کریم گفت، رمضان ماهی است که در آن خیر و برکت وجود دارد و گناهان آمرزیده می‌شود... رمضان ماهی است که بندگان خداوند می‌توانند با به جا آوردن اعمال مستحب در کنار اعمال واجب، ثواب‌ و اجر اعمال خود را دو چندان کنند. او از مسلمانان و مؤمنان خواست در ماه مبارک رمضان توجه ویژه‌ای به قرآن داشته باشند و این کلام الهی را ختم کند.
سید حسن نصرالله گفت که خداوند در حدیث قدسی می‌فرماید که برای روزه‌گرفتن، پاداش می‌دهد، چرا که خداوند این فریضه را به خود نسبت داده و فرموده است: «روزه به من تعلق دارد و من برای آن، پاداش می‌دهم». وی گفت که بر اساس تحقیقات انجام شده، روزه‌داری برای سلامت جسم و روح انسان مفید است و به انسان بردباری و صبر و استقامت را می‌آموزد.
تمرین صبر
دبیرکل حزب‌الله گفت که روزه تمرین سالانه صبر است؛ با این عمل ما خود را برای رویارویی با مشکلات روحی و زندگی آماده می‌کنیم و هنگامی که خداوند در قرآن از مؤمنان سخن می‌گوید آنها را در چند جا، به صبر و بردباری وصف می‌کند. او به نقل از پیامبر (ص) حدیثی را نقل کرد که ایشان روزه‌ را سپری از آتش می‌دانند که انسان با این سپر می‌تواند خود را از آتش جهنم برهاند.
غلبه بر کرونا و اسرائیل
دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه گفت: همه می‌دانیم که رعایت موارد و توصیه‌های بهداشتی نیازمند صبر است... شکی نیست که موضوع سختی است، همان طور که مسائل معیشتی و خورد و خوراک مردم سخت است و با صبر می‌توانیم بر ویروس کرونا غلبه کنیم. با صبر می‌توانیم بر دشمن اسرائیلی غلبه کنیم.
 سید حسن نصرالله گفت: معنای صبر، ایستادگی بدون فروپاشی است. عصبانی نشدن و کنترل خود است. روزه، تمرینی سالانه برای تمرین صبر است. صبر کلید پیروزی است.
اوضاع مقابله با کرونا در لبنان
سید حسن نصرالله گفت که اوضاع مقابله با شیوع کرونا در لبنان به لطف تلاش‌ها و اقدامات دولت و وزارت بهداشت و رعایت توصیه‌ها از سوی مردم، خوب است و باید با صبر و استقامت، به پیروی از مقررات و توصیه‌ها ادامه و کرونا را شکست داد. او گفت، کسانی که به دنبال آمرزیده شدن گناهان خود هستند، به تهی‌دستان و افراد نیازمند کمک کنند و به روزه‌داران افطاری دهند ولو مقدار این افطاری کم و حتی ناچیز باشد.
سید حسن نصرالله گفت که با شیوع کرونا در خیلی از کشورها از جمله لبنان این نگرانی وجود دارد که ادامه شرایط منجر به قحطی و گرسنگی شود و بنابر این، باید با تدبیر، امور معیشتی را مدیریت کرد و بحث امنیت غذایی را جدی گرفت.
حفظ کرامت انسانی
او با بیان اینکه کمک برای همنوع باید صرفاً برای رضایت الهی و تنها برای خداوند باشد، گفت: از موارد لازمی که باید به هنگام کمک کردن به افراد نیازمند رعایت شود، این است که کرامت افراد و خانواده‌هایی که به آنها کمک می‌شود، حفظ شود.
سید حسن نصرالله گفت: من به دوستان و برادرانم توصیه مؤکّد می‌کنم از این گونه کارها به هیچ وجه نه فیلمی تهیه کنند و نه عکسی بگیرند. هنگامی که کمک‌های مردمی یا غذا و یا هر چیزی که با هدف کمک به دیگران، به دست آنها می‌رسد، نباید به هیچ وجه عکس و فیلمی تهیه شود. او گفت که از واجب‌ترین امور در دین اسلام، حفظ کرامت انسانی است و کمک‌ها نیز باید برای خداوند باشد، نه کس دیگر.
سید حسن نصرالله گفت که امسال به دلیل شیوع کرونا، اعمال مربوط به ماه مبارک رمضان باید در خانه‌ها انجام شود.


میدل ایست آی:
بن سلمان، کرونا و سقوط قیمت نفت، عربستان را به ورطه خطرناکی کشانده است

بن سلمان، کرونا و سقوط قیمت نفت، عربستان را به ورطه خطرناکی کشانده ...
رسانه انگلیسی با بررسی سیاست‌های منطقه‌ای و اقتصادی ولیعهد سعودی و تحولات اخیر به ویژه سقوط قیمت نفت، نتیجه گرفته که آل‌سعود از سال 2022 مجبور به استقراض خارجی خواهد شد. نویسنده ضمن «احمقانه» خواندن سیاست‌های ولیعهد سعودی نوشته، او خود و کشورش را به «ورطه‌های خطرناکی» کشانده است.
یکی از مهم‌ترین مسائل کنونی در مورد عربستان به سیاست‌های‌اشتباه «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی    و پیامدهای آن برای عربستان و خاندان سعودی بر می‌گردد. در این راستا یک نویسنده انگلیسی به بررسی سیاست‌های ولیعهد سعودی و نتایج آن پرداخته است. «دیوید هرست» طی یادداشتی با مدنظر قرار‌دادن رخدادها و تحولات اخیر نوشته «آن‌چه در رابطه با محمد بن سلمان باید گفت این است که وی بیش از پیش دچار سوءمدیریت و‌اشتباهات فاحش شده و بی‌دلیل خود را در جنگ‌های احمقانه درگیر کرده است». این نویسنده در ادامه مقاله خود در «میدل ایست آی» اضافه کرده که دیگر نمی‌توان بهانه آورد و گفت که ولیعهد سعودی هنوز جوان و خام است؛ دیگر زمان از دست رفته و او خود و کشورش را در ورطه‌های خطرناکی‌انداخته است. به گزارش فارس، دیوید هرست در تشریح نظر خود، به رخدادهای اخیر از جمله گفت‌و‌گوی تلفنی تند و مشاجره‌آمیز بن سلمان با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در ماه گذشته نیز‌اشاره کرده که «منجر به سقوط فاجعه‌بار قیمت نفت و جنگ نفتی میان ریاض و مسکو شد». این نویسنده انگلیسی نوشته: «اگر بخواهیم درخصوص بن سلمان منصف باشیم، او پیش از مکالمه تلفنی با پوتین با «جارد کوشنر» داماد و مشاور ترامپ مشورت کرده بود و این موضوع نشان می‌دهد که چرا ترامپ در روزهای ابتدایی از کاهش قیمت نفت استقبال می‌کرد، بدون اینکه بداند کاهش قیمت منجر به سقوط صنعت نفت آمریکا هم خواهد شد». در ادامه مقاله «دیوید هرست» می‌خوانیم: «با سقوط هر بشکه نفت خام برنت به کمتر از ۲۰ دلار، بن‌سلمان بتدریج متوجه شد که اگر جهان نیازی به نفت او نداشته باشد، چه خواهد شد و اینکه عربستان به یک کشور بدهکار تبدیل می‌شود....نقطه شروع عقب‌گرد مالی عربستان زمانی بود که سلمان در سال ۲۰۱۵ به پادشاهی رسید. در طی چهار سال ذخیره ارزی این کشور در کشورهای خارجی از ۷۲۳ میلیارد دلار به ۴۹۹ میلیارد دلار کاهش یافت، یعنی ۲۳۳ میلیارد دلار کاهش و سهم هر فرد از تولید داخلی عربستان از 25 هزار و 243 دلار به 23 هزار و 338 دلار در سال ۲۰۱۸ رسید».
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 6 اردیبهشت 1399
شنبه 6 اردیبهشت 1399 03:00 ب.ظ
مرگ بر دشمنان اسلام

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic