تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد:
 اخراج آمریکا از عراق جدی است /مذاکرات از خرداد ماه شروع می‌شود   
  ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق می‌گوید، دولت این کشور در اخراج نظامیان آمریکایی جدی است و مذاکرات در این باره قرار است از ماه ژوئن (خرداد ماه) آغاز شود.
پس از ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون حشد‌الشعبی، میلیون‌ها نفر از مردم عراق با برپایی راهپیمایی خواستار اخراج آمریکایی‌ها از کشورشان شدند. پارلمان عراق نیز در مصوبه‌ای خواستار اخراج نظامیان آمریکایی شد. به نظر می‌رسد به رغم تلاش‌ها و شیطنت‌های آمریکا، طرح اخراج نظامیان آمریکایی به تدریج جدی‌تر شده و طبق خبرهایی که از راه می‌رسد، مذاکرات در این مورد نیز به زودی آغاز خواهد شد.
در همین رابطه این بار، سرتیپ «عبدالکریم خلف» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، دیروز اعلام کرده دولت کشورش در اجرای مصوبه پارلمان مبنی بر عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از کشور، جدی است. به نوشته خبرگزاری فارس، وی این را هم گفته که نامه‌ای که سفیر آمریکا در بغداد در این‌باره به «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر داده، کاملا مثبت بود. وی سپس توضیح داده که، عراق موضوع عقب‌نشینی نیروهای خارجی را به طور کاملا جدی و تفصیلی با آمریکا بررسی خواهد کرد، آمریکا با موافقت دولت عراق برای نشان دادن حسن نیت خود، به میزان زیادی از شمار نیروهای خود در کشورمان کاسته است.
به گفته سرتیپ خلف، دو کشور طی مذاکراتی که در ماه ژوئن آینده(خرداد) برگزار خواهد شد، تدوین برنامه و جدول زمان‌بندی شده برای عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از کشور به طور کامل و مستند به مصوبات پارلمان عراق را بررسی خواهند کرد.
توقف حقوق کارمندان منطقه کردستان
از سوی دیگر خبر رسیده که، دولت پیشبرد امور عراق طی سندی به وزارت امور مالی این کشور دستور داده تا پرداخت حقوق کارمندان منطقه کردستان این کشور را متوقف کند. هیئت وزرای دولت پیشبرد امور عراق در این سند که شامل چندین مورد بوده، دستور داده تا اختصاص بودجه برای پرداخت حقوق کارمندان منطقه کردستان عراق را متوقف کرده تا بدین ترتیب دولت این منطقه را مجبور کند تا درآمدهای حاصل از صادرات ۲۵۰ هزار بشکه نفت را به دولت مرکزی پرداخت کند. این خبر در حالی منتشر می‌شود که «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر مکلف این کشور قصد دارد برای بررسی موضوع تشکیل کابینه به اقلیم کردستان سفر ‌کند. کابینه جدید دولت عراق متشکل از ۲۲ وزارتخانه اعم از ۱۱ وزارتخانه مختص احزاب شیعه، شش وزارتخانه ویژه احزاب سُنی و پنج وزارتخانه ویژه احزاب کُرد است که برای هر وزارتخانه نیز سه نامزد تعیین شده است.
اذعان صهیونیست‌ها با نقش حشدالعشبی در مهار داعش
خبر دیگر اینکه، روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست دیروز اذعان کرد، حشد‌الشعبی عراق و گروه‌های مقاومت در مبازه با داعش در الانبار عراق نقش اصلی را ایفا کردند. به گزارش ایسنا، این روزنامه نوشت، حشد‌الشعبی که بخشی از نیروهای امنیتی عراق است همچنان نقش اصلی را در عملیات در مرزهای این کشور ایفا می‌کند.سرنوشت رئیس‌کیم همچنان در ابهام شایعات تمامی ندارد

رهبر کره شمالی مرده است!؟/ چرا هیچ واکنش رسمی از سوی پیونگ یانگ ...
شایعات در مورد رهبر کره شمالی تمامی ندارد؛ از عمل جراحی ناموفق تا سفر به یکی از شهرهای شمالی، مرگ و این روزها، ترور بیولوژیک، درباره کیم جونگ اون گفته شده است. سکوت رسانه‎های رسمی کره شمالی بر پیچیدگی این موضع به شدت افزوده و کسی درست نمی‌داند در این کشور چه خبر است.
از یک طرف «دیلی میل» به نقل از یک روزنامه‌نگار چینی که تازه از کره شمالی بازگشته، مدعی شده: کیم جونگ اون مرده است از آن طرف برخی می‌گویند، احتمالاً یک قطار متعلق به خاندان کیم هفته گذشته در ایستگاه شهر ساحلی «وونسان» توقف کرده است. برخی برای اثبات ادعای خود حتی اقدام به انتشار تصاویر مبهم ماهواره‌ای هم کرده‌اند. انتشار این خبرها درباره
«کیم جونگ اون»، گمانه‌زنی‌ها را درباره حضورش در این منطقه برای گذراندن دوران نقاهت را دوچندان کرده
است.
از طرف دیگر برخی رسانه‌های ژاپنی به نقل از «منبع نزدیک به تیم معالجه‌کننده رهبر کره شمالی» نوشته‌اند، عمل جراحی نخست روی قلب رئیس‌کیم موفق نبوده است. به ادعای این منابع، رهبر کره شمالی کماکان زنده است اما مغز وی فعالیتی نشان نمی‌دهد. برخی حتی پیش رفته‌ و مدعی شده‌اند، سلامتی کیم به دقت توسط کادر پزشکی در حال بررسی است و شواهد دال بر ترور بیولوژیک اوست. در این میان، مشاور رئیس‌جمهور کره جنوبی اما گفته رهبر کره شمالی زنده و سر حال است!
به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، «کازبک تایسائف» قانون‌گذار روس هم در این میان اینطور ابراز نظر کرده که:‌ «این موضوع را با آقای سفیر [کره شمالی] به بحث گذاشتم و تأییدی درخصوص شایعات این چنینی دریافت نکردم. فقط بیانیه رسمی مقامات پیونگ‌یانگ می‌تواند تأییدی بر این مسئله باشد اما
پیش از آن، درخصوص هرگونه جمع‌بندی و بیان اطاعات تأیید نشده در این زمینه هشدار می‌دهم».


سی ان ان:
 کرونا، ماهیت ارتش آمریکا را تغییر می‌دهد

خروج نظامیان آمریکایی از ۵ پایگاه در عراق؛ مى روند یا مى‌مانند ...
شبکه تلویزیونی آمریکا درباره تاثیرات ویروس کرونا بر ارتش این کشور نوشته، این ویروس می‌تواند باعث تغییر ماهیت ارتش آمریکا شود لذا، پنتاگون باید در فهم تهدیدات خارجی بازنگری کند.
کرونا تاثیر ویرانگری بر حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و بهداشتی آمریکا گذاشته است. این کشور بدترین وضعیت را در میان تمام کشورهای درگیر با کرونا دارد. ارتش آمریکا نیز از تاثیرات مخبرب و ویرانگرا این ویروس و سوء مدیریت، مصون نمانده است.
بر اساس گزارش‌ها تنها در یک مورد 26 ناو آمریکا به خاطر کرونا زمین گیر شده‌اند. شبکه سی‌ان‌ان نیز در گزارشی خبری- تحلیلی به قلم «باربارا استار» خبرنگار حوزه پنتاگون به بررسی آثار بلندمدت شیوع ویروس کرونا بر بیش از یک میلیون و 400 هزار پرسنل ارتش و نیروهای مسلح آمریکا پرداخته است.
به باور نویسنده سی‌ان‌ان، فراتر از تاکید بر لزوم کارآمدی ارتش آمریکا، این موضوع وجود دارد که همه گیری کرونا ممکن است سبب بر هم خوردن معادلات ژئوپلیتیکی شود و تهدیدات تازه و غیرقابل پیشبینی برای امنیت ملی آمریکا ایجاد کند: «دلایل زیادی برای نگرانی درخصوص بحران شیوع ویروس کرونا وجود دارد. ویروس موجب شد که ارتش مانورهای نظامی خودش را لغو کند، به مدت کوتاهی فرایند جذب نیرو را متوقف کند، ناو فرانکلین روزولت را بعد از ابتلای 800 ملوان و مرگ یک ملوان دوباره به آب برگرداند. هم اکنون بیش‌از 40 ناو جنگی شیوع کرونا را گزارش داده‌اند...نزدیک به 4000 مورد ابتلا در میان نیروهای فعال و مشغول به وظیفه ارتش وجود دارد اما ابتلای ملوانان در ناو روزولت بیشترین نگرانی کادر پزشکی ارتش را به دنبال داشته است. نیروی دریایی آمریکا و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در حال همکاری روی تحقیق به منظور تعیین چگونگی سرایت ویروس به این ناو هواپیمابر هستند».
به گفته باربارا استار خبرنگار حوزه مسائل دفاعی سی‌ان ان، «یک فهم رو به گسترش در حال ایجاد شدن است مبنی بر اینکه شاید همه گیری کرونا باعث تغییر ماهیت ارتش آمریکا و کاری که می‌کند و فهم تهدید امنیت ملی شود». مارک میلی رئیس‌ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا ماه گذشته درباره تاثیرات کرونا بر ارتش گفته بود: «آیا به همان روال قبلی برخواهیم گشت؟ نه من چنین چیزی را نمی‌بینم».

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 8 اردیبهشت 1399

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات